» »

Prenosniku se baterija polni samo do 16%

Prenosniku se baterija polni samo do 16%

Ice-Heki ::

Torej - prenosnik FS Amino D1845 z novo baterijo.
Le ta se polni samo do 16% -> iz tega sklepam, da verjetno s prenosnikom ni nič narobe, pač pa je nekaj narobe z baterijo.
A obstaja kakšen program za test baterije iz prenosnika?

zcetrt ::

Everest pove wear level za baterijo. Koliko to drži, pa ne vem.
4.

OZZY ::

A gre pri tej novi bateriji za kompatibilno varijato. Drugače pa gre v tem primeru skoraj za ziher za problem v sami bateriji in njeni elektroniki.
Go with the flow.

Klemenn ::

greš v drug, a enak prenosnik in probaš tam baterijo nafilat in vidiš?

Ice-Heki ::

Bi probal - pa ga na žalost nimam.
Ima mogoče kdo tega Aminota in je pripravljen posoditi prenosnik za 5 do 10 minut?

Ice-Heki ::

Sedaj sem prišel že do 27 % ...
Ker se mi zdi tole čudno, sem po mailih prebrskal za naročilnico (kjer sem napisal podatke prejšnje baterije) in pa pogledal podatke nove baterije, ki se ne ujemajo.
Zmoti me predvsem Rating - kaj to sploh pomeni :(

Stara baterija - ki je crknila :|
Model 258KA0/257XX0
Battery Pack: 258-4S44000-S1S1
Rating: 14.8Vdc===4400mAh

Nova baterija - do 27% dela [:S]
Model: n/a
Battery Pack: 258-3S4400-S1S1
Rating: 11.1Vdc===4400mAh

HyperKiller ::

Ice-Heki, to je napačna baterija.

Rating, ki ima sicer tudi neposreden slovenski prevod (keri že?), v tem primeru pomeni napetost. V resnici je baterija polna, vendar tvoj prenosnik smatra baterijo za polno, ko ima nekje 14.8 voltov napetosti, tvoja pa se ustavi nekje pri 11.1 V.
Nasvet: takoj vrži baterijo ven iz prenosnika - nepravilno polnenje Li-Ion baterij ima lahko precej eksplozivne posledice (Res pa je tudi, da ima vsaka Li-Ion baterija poleg še vezje, ki to preprečuje...).
Potem pa v trgovino prositi/zahtevati menjavo.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

OZZY ::

Kako da tega nisi opazil takoj. Če je za tvoj prenosnik specificirana baterija z 14,4V ne moreš uporabljat 11V. Tudi oznake so čisto drugačne.
Go with the flow.

Ice-Heki ::

Torej - prenosnik ni dejansko moj, pač pa od kolega.
Ker je prejšnja batarija šla po gobe (je bila zanič), sem v eno slovensko trgovino poslal dopis, kjer sem napisal vse podatke in so me poklicali in dejali, da imajo novo baterijo po katero sem tudi šel in jo pač dal v prenosnika.
Kolega jo je imel v prenosniku in ker je pač cel mesec več ali manj delal na "štromu" ni niti opazil, da se mu ne polni.
Prejšnji teden pa je za vikend želel gledati film brez štroma - in glej ga zlomka, baterija je bila polna samo 16 %.
Glede na to, da je praktično čisto nova sem vzel vse skupaj in pogledal cel prenosnik, če kje prihaja do kakih stikov, če prenosnik kaj ne polni ...
Šele včeraj sem se spomnil, da bi bilo dobro, če bi pogledal kaj piše na bateriji - in res, očitno so mi v trgovini prodali napačno baterijo, kljub temu, da sem jim napisal vse kar sploh vem o tem prenosniku.
Hja, sedaj se bova morala iti pa birokratsko vojno, da mi zamenjajo baterijo.

Hvala za pomoč!

Pyr0Beast ::

Eno celico ima premalo :D
Baterija je sicer polna 100%, samo zaradi nižje napetosti ti kaže, da ni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ice-Heki ::

Iz tega sledi, da je uporaba take baterije nevarna (al kako?)

Ker če indikatorji v Windowsih ne delajo prav, ok potem še potrpim, če pa bom nekoč dobil v glavo prenosnik in baterijo, ker se mi bo vse skupaj scvrlo, potem pa ni več tako zelo OK.

Pyr0Beast ::

Mate srečo, da elektronika pred prenapolnjenem deluje pravilno, drugače bi laptop in baterijo pobiral po stanovanju.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zcetrt ::

Mislim, da v tem primeru birokratska vojna res ne bi smela biti potrebna. Razen če so v trgovini totalni moroni.
4.

Ice-Heki ::

@zcetrt: Bom sporočil razplet - upam, da bodo pač zamenjali brez problema in bomo vsi srečni :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija za prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
527097 (2098) Han
»

Popravilo baterije prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
272365 (911) Vuli
»

Problem z baterijo na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
71186 (990) Pyr0Beast
»

Nakup baterije za prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
141072 (890) ne_kdo
»

USB Baterije

Oddelek: Novice / Ostale najave
376345 (4871) Pyr0Beast

Več podobnih tem