» »

Kam grejo zasežena vozila?

Kam grejo zasežena vozila?

Klemenn ::

glede na "recesijo" in na to da se piše da se veliko avtomobilov zaseže, me zanima, kam res dajo zasežene avtomobile in če se jih da kje poceni odkupit?

boss-tech ::

Ponavadi ima policija neke dražbe, kjer se lahko dajo določene stvari kupit
http://tovornik.info

BALAST ::

Če misliš zasežene avtomobile, katerih lastniki ne zmorejo ali nočejo odplačevati "leasingov" potem je najbolje kontaktirat ponudnika Leasinga naprimer NLB.

amigo_no1 ::

Na policijskih dražbah so druge cene kot pri ponudnikih Leasinga 8-).

Valvoline ::

Pa kaj msiliš da lizing hiše ne poznajo avtonet al kaj:D

Isotropic ::

hakelc je v tem, da bi on rad dobil a8 l.2009 za 5ke (karikiram), torej pod realno ceno.

lp strojnik

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Črna gora here we go :D

Vikking ::

Zasežena vozila!

Če govorimo o zasegih, ki so posledica kaznivih dejanj, prekrškov. Potem se avtomobili prodajo na dražbi, če gre za dotrajanja vozila pa gredo na uničenje.

Če govorimo o zasegih, kjer nekdo no več sposoben odplačevati vozila, potem jih najemodajalec oz. kreditodajalec zaseže. Ter jih nato ponudijo naprej drugim kupcem. Ponavadi počakajo nekje na 3 odloge plačila, potem pa začnejo počasi ukrepati. Na koncu vozilo zasežejo.

;-) ::

glede na "recesijo" in na to da se piše da se veliko avtomobilov zaseže, me zanima, kam res dajo zasežene avtomobile in če se jih da kje poceni odkupit?


Če gre za plačilno nesposobnost pri lizingu gre avto nazaj v avtohišo, če zasežejo zaradi tega ker dolguješ nekaj državi ali kaj podobnega grejo na licitacijo. Mi smo kupili iz italije zaseženega BMW 3 2001 za male pare, tri leta je stal v skladišču in imel čisto malo prevoženih, avto kot nov.

V sloveniji nevem ki bi dobo podatke kdaj so dražbe, bi pa bilo zanimivo, ker se prodaja vsa roba ki jo zasežejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Mr_Globus ::

Za policijske dražbe so datumi a njihovi strani in trebo redno spremljat ;) Do zdej mi ni uspelo ujet še nobene

black ice ::


Mi smo kupili iz italije zaseženega BMW 3 2001 za male pare, tri leta je stal v skladišču in imel čisto malo prevoženih, avto kot nov.


Super, v skladišču je stal samo 3 leta.
/sarcasm

WarpedGone ::

Javna dražba najdenih stvari na Policijski upravi Ljubljana - vabilo, 5.november 2009
Večinoma kolsa in še par drugih zadev. Izklicne cene večinoma smešno nizke.
Zbogom in hvala za vse ribe

;-) ::


Mi smo kupili iz italije zaseženega BMW 3 2001 za male pare, tri leta je stal v skladišču in imel čisto malo prevoženih, avto kot nov.


Super, v skladišču je stal samo 3 leta.
/sarcasm


Ja malo več in kaj je tu narobe? Ga pripelješ domov z avto vleko in daš razstavit motor itd da vse "podmažejo" na novo pa maš avto kot se reče še vedno za pol cene

Aston_11 ::

No ja, če dela, je OK. Koliko časa ga vozite od nakupa?

MadMax ::

V treh letih nedelovanja korozija lahko načne marsikaj, tudi (ali predvsem) notranjost motorja ter zavorni sistem.
3 leta ni kratka doba...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Mr_Globus ::

U Tomos bo tudi. Mogoče mi uspe 8-)

;-) ::

No ja, če dela, je OK. Koliko časa ga vozite od nakupa?


3 leta. Stroški so samo bencin in zadnji komplet gum vsake tolk časa.

V treh letih nedelovanja korozija lahko načne marsikaj, tudi (ali predvsem) notranjost motorja ter zavorni sistem.
3 leta ni kratka doba...


Moraš vedet da jih sigurno kaj pripalijo in pravilno skladiščijo (vsaj pomoje) ampak mi nismo tvegali, je šel znanec ponj, dal na avtovleko in direkt na servis razstavit motor in vse, ker če bi res stal 3 leta in ga prižgeš lahko kaj zapika (isto pri mopedu če ga dolgo ne vžgeš). Notranjost je bila praktično nova, pravtako zunanjost, debelina laka je pokazala da ni bil barvan... Edini strošek še je bil glede ventilacije, ker so se nabrale gljivice not zaradi vlage ker je stal tako dolgo, ampak to smo sami "spucali". Najvažnejše pa je to da je avto z servisom vred stal pol manj kot isti avto tukaj. Kilometrov pa itak ne dobiš pod 100.000 v sloveniji, kajšele 50.000.

Sedaj smo se že vnaprej zmenli z tem ki hodi po licitacijah in kupuje take avtomobile da če dobi kak tak primerek da kupimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

pijavka ::

Če govorimo o zasegih, ki so posledica kaznivih dejanj, prekrškov. Potem se avtomobili prodajo na dražbi, če gre za dotrajanja vozila pa gredo na uničenje.


Kako je sedaj s tem? Ravno danes sem bral o tem. Avto bo vrnjen lastniku - lizinški hiši.

Tole branje o zaseženih vozilih:

Ukrep zasega vozila se nanaša na voznika in ga policist izvede ne glede na lastništvo vozila. Ta pogosto tudi niso tehnično brezhibna in tako nevarna vozniku in drugim udeležencem v prometu. Zaseženo vozilo policisti predajo pristojnemu sodišču, kamor zoper kršitelja podajo še obdolžilni predlog. Sodišče nato odloči o sankcijah in določi, ali se vozilo uniči, predela, v nekaterih primerih celo proda, lahko pa ga vrne vozniku. Vsi stroški, ki nastanejo, se štejejo v stroške postopka, ki jih navadno plača kršitelj. V nekaterih primerih pa se lahko krijejo iz proračuna.


Sodišče odloči. Hm. V katerem primeru recimo se ga proda? Na podlagi česa? Kdaj pa vrne?

LordTado ::

Jutr si lahk greš po AMG-ja ki so ga vzeli Jankovičevemu mulcu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

#000000 ::

LordTado je izjavil:

Jutr si lahk greš po AMG-ja ki so ga vzeli Jankovičevemu mulcu...



Ne moreš, ker so ga vrnili avtohiši oz. trgovcu ki je dal avto Jankoviću na lizing.

zanimivo kako je sodišče liberalno v nekaterih primerih.

Matako ::

WarpedGone je izjavil:

Javna dražba najdenih stvari na Policijski upravi Ljubljana - vabilo, 5.november 2009
Večinoma kolsa in še par drugih zadev. Izklicne cene večinoma smešno nizke.


Pod točko 15 je tudi "pisalni stroj znamke Olympija".

Tisti, ki ga je Kunstelj zadnjič prinesel na policijo?
/\/\.K.

St235 ::

Javna dražba najdenih stvari na Policijski upravi Ljubljana - vabilo, 5.november 2009

xerror ::

Zasežena vozila se ponavadi kar hitro prodajo, ker jih dajo po res smešnih cenah in že tam kjer jih parkirajo, čakajo preprodajalci in si že ogledajo malo in potem, če mu uspe dobiti za nizko ceno kupi in proda po višji naprej :)

;-) ::

Seveda, vozila lepo čakajo tam lastnika, ko pa cena hrambe preseže vrednost vozila pa grejo za surovino v prešo.

pijavka ::

xerror je izjavil:

Zasežena vozila se ponavadi kar hitro prodajo, ker jih dajo po res smešnih cenah in že tam kjer jih parkirajo, čakajo preprodajalci in si že ogledajo malo in potem, če mu uspe dobiti za nizko ceno kupi in proda po višji naprej :)


Samo kdaj jih prodajo oz. kdaj jih vrnejo lastniku? Če je vozilo nikakvo, s polnim tankom vredno dvakrat več, ga verjetno odpeljejo na uničenje? Ali?
Če je vozilo novo, ga prodajo, vrnejo? Če prodajo, za koliko?
Primer: Imaš avto za 100k € in se voziš brez izpita. Potem ti avto zaplenijo in ga prodajo? Za koliko? Vrnejo? Kdaj?
Na podlagi česa to sodnik odloči?

xerror ::

Kako točno imajoizklicne cene ne vem, bi moral vprašati. Vem pač za primer, za passata 2009 letnik, kar dobro opremljen in solidno ohranjen in je šel za 5k. Kako je z vračilom/uničenjem pa nimam nobene informacije. Za prodajo bom pa ovprašal za podrobnejše info.

;-) ::

Jaja :)) Babačulabababulababarekla :D:D:D

Idi na sveži zrak malo.

xerror ::

Saj ti ni treba verjeti, lahko ti pa pošljem seznam avtov, ki grejo na dražbo ko ga dobim, pa greš potem sam preverit. Lahko greš pa v Grosuplje, nekaj jih imajo tam parkiranih pa kar tam povprašaš.

mr1two ::

Če koga zanima kako zgledajo licitacije na policiji, naj se tja odpravi. Moje izkušnje so pa porazne- ogromno ljudi je bilo tam in na koncu so za več kot polovico stvari zadevo preplačali za več kot 100%...
Mislim, da ponija(kolo) na koncu dajo menda za več kot 100 evrov... Jao narod, na bolhi se prodajajo za manj, pa še preizkusiš ga lahko pred nakupom(tam je vse videno kupljeno)...
Plus to, da imaš kakšne bedake, ki gredo nekomu(ki se je odloču da bo zadevo kupu) zviševat ceno... Za en bicikelj je tko odštel mislim da okrog 350 evrov, čeprav je resnih kandidatov zmanjkalo že pri 220(pol pa en neki brezveze kliče)...

Skratka, licitacija je ok, če je manj ljudi tam, sicer se pa ne splača. Konkretno sem želel eno normalno kolo za 20 evrov. Nisem ga dobil, ker so šla najbolj razjahana kolesa za vsaj 30 evrov dalje.
Čez par dni na bolhi sem našel enga za 30, ki je super- vse dela in gume so napumpane za razliko onih tam na pp.
Narod je čuden. :)

;-) ::

xerror je izjavil:

Saj ti ni treba verjeti, lahko ti pa pošljem seznam avtov, ki grejo na dražbo ko ga dobim, pa greš potem sam preverit. Lahko greš pa v Grosuplje, nekaj jih imajo tam parkiranih pa kar tam povprašaš.


Ne rabim seznama, ker ga nebom šel preverjat, niti se ne prodajajo zaseženi avti kar tako na licitaciji tako da me pravljice ne zanimajo. Pravtako ne pravljica o rdeči kapici ki je kupila passata 2009 za 5k€, lahko to kak dokažeš al samo bluziš ?

xerror ::

Ni nihče rekel, da se kar tako prodajajo, na vsake toliko časa pač pride seznam in se jih nekaj prodaja. Obstajajo papirji o prodaji ja.

;-) ::

Kam pride seznam? V gostilno ?

Če se že prodajo se redki, seznama ni, tisti ki kupuje mora dati nek "polog" kao varščino in potem gre z nekim "izvedencem" al kak se mu reče na ogled. Avte se lahko pogleda samo na zunaj niti motor se nesme prižigati, nato je licitacija-tako je drugje.

Vsaka licitacija/dražba mora biti javna, pokaži mi eno kjer prodajajo zaplenjene avtomobile ?

amigo_no1 ::

fructal_jabolcnik
To je za najdene predmete.

Zaseženih avtov ni na javni dražbi.

RejZoR ::

Če gre avte zasežene v primeru neplačništva leasinga jih dajo trgovcem, ki ga nato prodajo nekemu kupcu, znesek gre leasingodajalcu, ki ga je zasegel, trgovec pa dobi provizijo. Ker leasing firme načeloma niso registrirane kot firme, ki bi lahko tržile avtomobile in morajo pač uporabit posrednike.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

;-) ::

Gre se za avte zasežene z strani policije.

mr1two ::

amigo no1
Vem, ampak sem imel občutek da tudi o tem teče tema tukaj.
Bi pa tudi mene zanimalo, kje kako kdaj se da priti na te bolj zanimive licitacije(zaseženih predmetov s strani policije, drugo me ne zanima).

Good Guy ::

za najdene predmete vse piše tuki

http://www.policija.si/index.php/najden...

za dražbe avtomobilov pa

http://www.izv-slavec.si/
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

amigo_no1 ::

Good Guy
To je spet ena tretja zadeva :D.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepravdno pravo

Oddelek: Loža
214107 (3125) Vikking
»

PIaggio ciao in ustreznost za vožnjo brez vozniškega dovoljenja

Oddelek: Na cesti
3920256 (9434) konspirator
»

Avto iz Nemčije vreden 30K za 15K (lizing hiša ga je zaplenila). Je to nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6118601 (16039) T0RN4D0
»

Javna dražba najdenih stvari na Policijski upravi

Oddelek: Loža
71551 (1080) M1_Abrams
»

Izkušnje s trgovino Pridi k nam (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5610043 (6637) technolog

Več podobnih tem