» »

Intel Q6600

Intel Q6600

andrej02 ::

Do kakšne napetosti je varno naviti Q6600?

Lp

psytoma ::

js mam dle na 1.372 voltažo in 3200 mhz, ni problema pri meni

andrej02 ::

No jaz sem ga od sedaj navil do 3737MHz pri 1,44V.
Pa me zanima če se ga da še kaj dodatno navit, oziroma od katere napetosti je varno ?

st0jko ::

To je bolj odvisno od hlajenja... Če dobro hladiš lahko komot še povišaš...
keks?

Hexx ::

js mam dle na 1.372 voltažo in 3200 mhz, ni problema pri meni

js imam identično, z hladilnikom mugen 2 je super kombinacija

Izi ::

andrej02, vse je odvisno od velikosti hladilnika in od sposobnosti odvajanja temperature iz ohišja.
V praksi se za Q6600 uporablja napetosti nekje med 1,3 in 1,4 volta. Frekvence pa nekje med 3 in 4 GHz.

Voltaža ne bo uničila procesor, menda preživi tja do 1,8 Volta, ampak temperatura bo pa v nebesih in temperatura ga pa hitro uniči.
Pri navijanju naj bo meja vedno temperatura !!!
Za Q6600 naj bo mejna temperatura posameznega jedra nekje do 75 C.
Med navijanjem imej obvezno ves čas pognan program, ki meri temperaturo na vsakem jedru posebej in potem poženi program IntelBurnTest, ki ti do konca obremeni procesor.
Za testiranje stabilnosti vedno uporabljaj samo IntelBurnTest, vse ostalo ni zanesljivo. IntelBurnTest je edini program, ki uspe do konca obremeniti procesor, in z njim je treba ravnati dokaj previdno, ker se temperatura lahko dvigne tudi za 20 stopinj višje kot pri ostalih programih, ki jih ljudje uporabljajo za testiranja.

Pri Q6600 začneš navijanje nekje pri napetosti 1,3 Volta in frekvenco 3 GHz, potem pa je odvisno od temperature do kje lahko greš. Potem višaš samo frekvenco, dokler procesr ne začne delati napak med računanjem, v primeru, da temperatura še vedno ni previsoka povišaš voltažo in nato spet višaš frekvenco ...

andrej02 ::

Aha super, glede hlajenja pa ni problema ker imam vodno hlajenje.
Zanima me pa še nekaj, v biosu imam recimo nastavljeno napetost 1,5V ampak program CPU-Z mi pa pokaže dosti nižjo.
Katera je sedaj točna ?

Osnovno ploščo imam pa ASUS P5KC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej02 ()

Izi ::

Točna je tista, ki jo kaže CPU-Z.
Pri navijanju je treba še upoštevati, da se napetost med obremenitvijo procesorja vedno opazno zniža, kar je ravno obratno kar bi potrebovali.
V BIOSU so ponavadi kakšne dodatne nastavitve, ki bolj ali manj uspešno poizkušajo držati napetost enako ne glede na obremenitev procesorja.
Tvoja plošča ima verjetno v BIOSU nastavitev "Load-Line Calibration", ta skrbi, da napetost ostaja vedno približno enaka. Močno priporočam, da to vklopiš.

Kljub vodnemu hlajenju priporočam, da poizkušaš malo znižati napetost. 1,5 je namreč že precej visoka.
Smisel navijanja je doseči čim višjo frekvenco z čim nižjo voltažo !
Treba je najti tisto pravo mejo, ker na koncu prideš do mesta, kjer je treba precej povišati napetost da se frekvenca samo malo zviša, na tem mestu je bolje iti nazaj in najti mesto, kjer višanje napetosti ne prinese več dovolj k višanju frekvence.

Da ne omenjamo porabe elektrike. Na 1,5 Volta bo samo tvoj procesor kuril že okoli 150 Wattov, kar se zna poznati tudi na električnem računu, če imaš računalnik prižgan 24/7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

andrej02 ::

Ok napetost sem znižal na 1,3V
Kaj pa FSB strap to north bridge, na koliko naj nastavim to frekvenco?

Izi ::

FSB Strap to North Bridge pustiš na "Avto"
Vse kar ne veš kaj je ali kar ne rabiš naj bo vedno nastavljeno na "Avto" in potem plošča sama nastavlja najprimernejše vrednosti.

Vse kar je treba nastavljati je:
- Najpomembnejša nastavitev "FSB Frequnecy" (probaš najti navišjo možno)
- Ta deluje v povezavi z "CPU Voltage" (probaš najti najnižjo možno, ponavadi nekje med 1,3 in 1,5 Volta)
- Vklopiš "Load-Line Calibration" za bolj stabilno voltažo
- Izbrati boš moral tudi "DRAM Frequency" (RAM je treba ročno nastavljati, ker bodo Avtomatske nastavitve ob višanju FSB vedno previsoke in se bo računalnik sesuval zaradi preveč navitega RAMA)
- K nastavljanju RAMa pa sodi tudi "DRAM Timing Control", ki ga prestaviš na "Manual" in potem ročno nastaviš vrednosti odvisno od tega kakšen RAM imaš. Nastavljaš samo prve 4 vrednosti ostale naj ostanejo na "Avto"

Nekateri še višajo voltažo za RAM, ampak osebno menim, da to ni potrebno. Večja voltaža RAMA ga tudi bolj segreje in na koncu ga ne moreš naviti nič več kot na predpisani voltaži.

To je vse kar se tiče normalnega navijanja. Ostale nastavitve so samo za ekstremno navijanje.

Yaqwsx ::

na kolko ste ga kaj navijali s stock coolerom? jaz ga mam zdaj na 2.7 pri 1.15V intel burn ga zagreje do 70(kar je majn kot na 2.4 auto nastavitvah)npr. pri cod mw2 pa pride do 58. mero sem pa za HWmonitorom.

Yaqwsx ::


zakaj everest kaze 10 stopinj nizje temp.? keri program zdaj kaze prav?

bluefish ::

Poženi CoreTemp.

axee ::


zakaj everest kaze 10 stopinj nizje temp.? keri program zdaj kaze prav?


Nastavi pravilen TJmax v everestu.

Yaqwsx ::

http://www.tomshardware.co.uk/intel-dts...


zgleda, da so taniske temp. prave 8-), torej vse skupaj 10stopinj majn, kot sem prvotno mislo in je HW monitor kazo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cpu overclock

Oddelek: Navijanje
446551 (1638) KTr1sk
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5611945 (10657) wate
»

Ci7 860 problem?

Oddelek: Strojna oprema
421940 (1340) Valvoline
»

Kako naviti Cpu

Oddelek: Navijanje
432617 (2117) ziga1990
»

C2D E8600 max.temp (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
665189 (4258) AapocalypseE

Več podobnih tem