» »

Kam privit ventilator?

Kam privit ventilator?

racunalnicar ::

Ker imam na matični plošči Gigabyte EX38-DS5 le dva priključka za ventilator, imam za vas vprašanje. En ventilator imam že zadej, zdej me pa zanima, al bi dau še enga 8cm zadej, al bi dau enga 12 cm spredaj. Men se zdi, da ma matična sm dva prklučka za ventilator (če se motem vas lepo prosm da me popravte!!).

Slike računalnika in prostorov za ventilatorje:





HVALA.

Carmack ::

Ni problema če ima samo 2 priključka. Dobiš posebne razdelilce iz molexov na ventilatorske priključke.

https://www.cool-pc.org/products.php?ca...
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

racunalnicar ::

Cermack, dej prosm poglej slike mojga računalnika pa povej, kam bi prkluču ta 4 pinski kabel, ker nimam pojma.

Je mogoče tale kabel taprav (kabel je iz napajalnika, zato mi je čudno, saj je 3 pinski kabel vštekan v matično):


HVALA!!

Zgodovina sprememb…

elasto_mania ::

če se ne motim je skrajnje levo +5 dva notri sta 0 in skrajno desno + 12

mesoreznica ::

Dodaj kr oba venta. Eno 12-ko spredaj (12-ka naj piha noter) in eno 8-ko zadaj. Glede na to da že imaš eno 8-ko zadaj bo glih prav.

Kar se priključitve tiče, jih komot priključiš na molex od napjalnika. Dobiš vmesnike za tole, so čisto poceni, oziroma pri marsikaterem ventu priloženi.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Sc0ut ::

Hm, jaz pa imam samo odzadaj 2. En je napajalnik, en pa navaden vent. Ker imam pasivno grafično, imam ob njej luknjo s filtrom in nad to lukno, še polno luknjic za zrak, katerega vleče procesor. Odspredaj imam speljan kanal zraka preko diska. Vse ostale reže pa sem zalepil dol. Tako imam ustvarjen pretok zraka z zadnjimi ventilatorji. Pasivna grafična je neverjetno hladna, procesor pa prav tako. Vendar bi lahko bi bolj, saj imam stock hladilnik gor.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

gruntfürmich ::

najprej bi se moral uprašat kaj sploh hočeš hladit
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

racunalnicar ::

elasto mania, kaj si to napisal? Dej prosm sliko dol potegn, pa z enm grafičnm programom označ.

HVALA

elasto_mania ::

poglej barvo kablov
tvoje zaporedje je rdeče črno črno rumeno
rdeče je +5V
črno je masa
rumeno je +12

racunalnicar ::

in kaj naj bi pomenilo to zaporedje barv?

elasto_mania ::

da je to molex priključek?

racunalnicar ::

torej (čedalje manj te razumem) - ta kabel, ki sem ga obkrožil z rdečo barvo, je pravi, in lahko nanj priključim ventilator 12cm za spredaj?.
Upam da je to tako, če se motim, me lepo prosim popravi.

HVALA!!!!!!

elasto_mania ::

ja lahko priklopiš na rumen in na črn kabel če ventilator ne dela probaj obrnit polariteto

racunalnicar ::

Živjo!!

Nameravam kupiti ta dva ventilatorja. Ti sam prosm povej, če bosta pasala in delala v mojem računalniku:
http://www.mimovrste.com/artikel/222001...
http://www.mimovrste.com/artikel/222001...

HVALA!!!

mesoreznica ::

Živjo!!

Nameravam kupiti ta dva ventilatorja. Ti sam prosm povej, če bosta pasala in delala v mojem računalniku:
http://www.mimovrste.com/artikel/222001...
http://www.mimovrste.com/artikel/222001...

HVALA!!!


Da oba boš lahko priklopil, imata priložene adapterje za priklop na molex. Torej z adapterjem jih prilopiš na isti napajalni kabel kot disk, DVD-rom etc. Ne rabiš iskat prostih mest na matični plošči.

In ja to kar si obkrožil je molex, na njega lahko priklopiš vente z priloženim adapterjem.

Zdaj a bosta pasala v ohišje pa veš sam, zadaj na sliki vidim da imaš prostor za 8-ico, za spredaj pa sam veš a imaš prostor za 12-ko.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

racunalnicar ::

mesoreznica, najlepša hvala. V ohišje vem da gresta, sm nism vedu, če so kabli vsi tapravi.
Res najlepša hvala tebi in vsem ostalim!!!

racunalnicar ::

Zdej me pa zanima, kako naj vem, kako jih obrnt.
Ne vem, kako naj jih obrnem, da zrak piha vn in kako not.

mesoreznica ::

Zrak piha v tisto smer kjer grejo kabli do centra ventilatorja. Se pravi če držiš ventilator tako da vidiš kable, ki grejo do centra ventilatorja ti bo pihalo v obraz.

Daš pa jih tako, da spredaj spodaj piha vent v ohišje, zadaj pa piha ven iz ohišja.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

racunalnicar ::

aha. Zadaj že imam en ventilator. Če ga gledam od zunaj vidm kable, ki gredo do centra, zato zrak piha ven.

Najlepša hvala!

solatko ::

Računalničar, poglej navodila od plošče - imaš 4 priklope za ventilator /fan/ in petega za North Bridhe. Tako da lahko priklopiš štiri dodtne ventilatorje brez kakšnih molekov. Kako jih boš razporedil - poglej mal na overlock straneh, kjer navijalci zelo lepo opisujejo (tudi slikovno) najbolj učinkovite razporeditve ventov, glede na vrsto ohišja in potrebe.

racunalnicar ::

solatko, gledov sm navodila, se dolgu matrov brat v angleščini, pa nč ne najdem. Mi lahko prosm kako pomagaš - označš na sliki al pa daš navodila.

HVALA

solatko ::

Enega imaš čisto spodaj pri fire wire konektorju (zraven sta usb konektorja), drugega imaš med rami in flopy konektorjem, tretjega imaš čisto na vrhu pri ramih in četrti je zraven procesorja. Označeni so CPU FAN; PWR FAN; SYS_FAN 1 IN 2. Poglej grafični (črno bela slika str.7) prikaz plošče ne sliko.

racunalnicar ::

ja, pr procesorju sm vedu, je že povn
nad rami sm vedu, je že povn
med rami in flopyem sm vedu, je še frej
ni mi pa jasnu kje je spodej. Vidm nekej, sm ma štiri palčke ven. Kako bom pa tukej ventilator prkluču?

solatko ::

Če nisi dubu konektorčka (razdelilca zraven palate), ima sigurno pc cool. Sej kolikor sem gledal imajo vsi štiri kontakte (po mojem da gre gor tudi, original ventilatorjev konektor, saj ima ta konektor na plati zamaknjen sedež za fiksiranje, na lahko poizkusi.

racunalnicar ::

bom, hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ventilatorji (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
556125 (5001) Pro_moted
»

Previsoka temperatura procesorja?

Oddelek: Pomoč in nasveti
418731 (8241) amigo_no1
»

NZXT Sentry 2 , 7 ventow z uporabo 3 pin y splitter

Oddelek: Pomoč in nasveti
101909 (1733) nightbird
»

Ventilatorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10516168 (13837) IvoJan
»

priklop ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81403 (1256) 5er-->

Več podobnih tem