» »

WinXP in Registry File Failure ob vklopu računala

WinXP in Registry File Failure ob vklopu računala

DanKick ::

Torej; računalo mi nekaj dni lepo dela, nakar pride dan, ko ga zaženem in dobim naslednji blue screen:

STOP:c0000218 Registry File Failure

The registry cannot load the file
SYSTEMROOT \ SYSTEM32 \ CONFIG \ SOFTWARE

It is corrupt, absent or not writable.


Skratka, jasno mi je, da nekaj pokvari register, ne vem pa, kako bi to stvar odpravil.

Spomnim se, da je obstajal topic (zaboga mi ga pod Iskanje ne uspe dobiti), ki je obravnaval prehiter izklop računalnika in posledično nezmožnost Winsow, da pravočasno shranijo nastavitve pred samim izklopom.
Stvar se mi namreč dogaja, odkar sem zamenjal disk (hitrejši, Maxtor ATA133 7.200 40 MB), pa čeprav sem po tem naredil clean install sistema. Dejansko sem opazil, da se XP-ji precej hitreje ugasnejo, kot so se pred zamenjavo diska.

Mi lahko kdo svetuje, kje in na kakđen način naj se problema lotim.

Hvala.

DanKick ::

No, danes sem ob vklopu računala zopet dobil blue screen, tokrat ne najde datoteke

SYSTEMROOT \ SYSTEM32 \ CONFIG \ DEFAULT

Na srečo imam image file particije, me pa zanima, če je napaka morda kakor koli povezana z nastavitvami v BIOS-u?

freejack ::

Poskusi popraviti register oz. Winse z uporabo WinXP cdja. (izbereš možnost nove instalacije, računalnik se resetira, nato pa namesto namestitve izbereš popravitev)

Za vsak slučaj nastavi Bios na default nastavitve. Če ti bo potem še vedno javljalo napako, boš vsaj vedel da ni bios in ne splošna napaka registra, kar pomeni, da gre za kakšno komponento, nepravilne nastavitve ali teoretično tudi za kakšen konflikt med komponentami.

btw. maš računalo navito? (jst winse še instalirat nisem mogel, ker je bil proc. navit)

DanKick ::

Ne, računalo ni navito.

Ne vem, danes sem update-al BIOS, pustil Default nastavitve, tako da me res zanima, če se bo napaka še pojavljala.

S CD-jem sem že poskušal, pa me vedno vrže v command prompt, potem ko izberem popravilo sistema.

DanKick ::

Hm, danes sem zopet dobil isto sranje na zaslon, pa sem v BIOS-u pustil aktiven le Primary Master kontroler (drugače imam še 2 CD ROM-a in en manjši disk). Računalo se je brez kakršnega koli problema pognalo.
Skratka, naprej v nove dogodivščine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stop: c0000218 {Registry File Failure}

Oddelek: Pomoč in nasveti
9583 (519) arya
»

Problem z odpiranjem spletnih strani, setup datotekami...

Oddelek: Pomoč in nasveti
253395 (3184) Tac20
»

Prehod iz Win2000 na Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
362185 (1510) chrush
»

Kako obdržati linke do aplikacij, register in ostalo, ko reinštaliraš WinXP???

Oddelek: Operacijski sistemi
131587 (1335) Lith
»

Windowsi XP crknejo vsaki dan !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
201883 (1480) appz

Več podobnih tem