» »

Kako obdržati linke do aplikacij, register in ostalo, ko reinštaliraš WinXP???

Kako obdržati linke do aplikacij, register in ostalo, ko reinštaliraš WinXP???

Avenger ::

Zgodilo se je, sesuli so se windowsi oziroma corrupt datoteka "system" locirana v c:\windows\system32\config\ . Ob zagonu ni spustil čez in sem moral ponovno inštalirat winse, ob tem sem jih raje v drug folder, ker je pisalo, da se vsi dokumenti v win folderju zbrišejo. Zdej pa, preden reformatiram disk in postavim čist sistem gor, bi rad, da bi imel dostop do vseh programov, ki sem jih imel gor, tako da bi opravil vsaj najnujnejše, CD peka, e-bančništvo, etc. in bi se rad izognil inštalacijam raznih gonilnikov, nastavitvam grafike, monitorja, etc. etc. etc. etc... kako?

Lahko bi tudi coolish popravil tist nesrečen fajl, ampak se mi ne sanja kako... kopirat se ga drugače ne da, ker ga sistem skoz uporablja (razen če maš dve kopije winsov - potem lahko pač verjetno kopiraš in editiraš tistga ki ni uporabljan).

V upanju na vaše hitre odgovore,
Nesrečnik (Avenger) :'(
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

lopov ::

Dokler si V graficnem nacinu ti Windows ne pustijo sarit po system folderju.

Vstavi CD in ga zbootaj, nato izberi recovery console.
V konzolo prijavis z admin geslom. Ko si enkrat logiran, lahko s CD prepises "zdravo" datoteko. V primeru da si instaliral SP1 se novejsa verzija lahko nahaja tam (pri meni je pot C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386).

V tem nacinu imas dostop samo do $:\windows direktorijev, za dostop do celotnega diska bi moral prej popraviti registe, kar pa zdaj najbrz ne mores vec.

b.

Avenger ::

Ne... lej, tist fajl ki je corruptan ima nekaj opraviti z registrom, ali pa je register. Je brez končnice in ga na Win CDju ni, v novi inštalaciji je pa pol krajši - 2 mega namesto 5, pri sosedu je pa 4. Tko da se očitno spreminja glede na softversko konfiguracijo računalnika.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

lopov ::

Register je sestavljen iz vecih fajlov -- vsi fajli v
%SystemRoot%\System32\Config

Default -- default registry
SAM -- SAM (Security Accounts Manager) registry file
Security -- security registry file
Software -- software registry file
System -- system registry file

Pa se malo morje drugih ...

Backup je v %SystemRoot%\Repair --> poskusi najprej kopirati iz tu.

Po moje bo slo, ce le nis prevec zajeb** :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Sci-Fi ::

Enostavna rešitev je tudi tale:

Zadegaš cd od xp-jev v cd in počakaš da se ti začne setup loadad. Takoj ko se pojavi moder zaslon ti spodaj piše:
____________press F2 for avtomated system recovery__________


Probaj to :)
Sci-Fi is the best way to dream

Avenger ::

Mislm, da sem že probal tistle, pa ni delovalo.....

system iz Backup folderja sem skopiral v un config folder, pa ni delovalo, sicer je spustil naprej, in celo pokazal sliko na namizju ampak nič več kot to.... samo še izklopil sem lahko pol. Zanimivo pa, da je bila velikost system datoteke v backup folderju 1,1 mb, zdej je pa taista (ki je bila skopirana v config folder) 2,8 mb....... Tist originalen system je treba nekako popravt, se mi zdi......
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

ToniT ::

Zaženi setup z Windows XP CD-ja. Nekje te setup vpraša, ali želiš popraviti inštalacijo XP-jev, ki jo je našel. Pri tebi sta to dve (predvidevam) in potem izberi pravo (verjetno tisto, ki je v direktoriju windows). Na ta način boš tudi popravil register (system). Ostale ti bodo tudi nastavitve (če nisi vmes preveč fajlov pobrisal in zamenjal).

Avenger ::

ToniT: če bootam s CDja so naslednje možnosti:
-ko se nalaga se pojavi možnost F2 - Win automated recovery... in če dam to, hoče disketo, ki je jasno nimam, če ne ne bi joku tuki
-ko se naloži je ali instal, repair ali quit. izberem repair, repair te vrže v nekak okrnjen DOS shell, kjer po ukazu help dobiš izpisane možne ukaze tipa FORMAT, CHKDSK, FIXMBR, NET, COPY, RD, CD... od katerih pa niti en ni tak, ki bi znal popravit register, ne morem reči za 100% ker nisem vseh šel sprobat, ampak če sklepam po imenu, bi bilo zelo malo možnosti, da sem kaj spregledal. V instalu pa to pot nisem šel gledat, vendar pa ko sem reinštaliral winse, kake ugodne opcije nisem videl.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

ToniT ::

Ko daš install te po prvem rebootu vpraša to, kar sem napisal zgoraj.

Avenger ::

Po prvem rebootu? OK, jaz sem bil v setupu, dal install winsov in me je takrat vprašal (brez reboota), če hočem popravit katero izmed prejšnjih inštalacij windowsov s tem da mi je dal na izbiro samo eno in to tisto tanovo. Grrr.. A bi moral skenslat to pol, pa it naprej kao instalirat? In če, v kater folder, en tretji, ali tisti prvi, originalen - sam da mi ne bo kaj pobrisalo....
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

ABX ::

Skopiraj user-ja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Avenger ::

Kako se pa kopira userja? V prejšn sistem ne morem prit, v tem ga pa ne zazna, čeprav je še vedno prezenten v documents and settings folderu.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Avenger ::

Tole sem nek najdu:
Here's a quick and easy fix. Just did this today (9/18/02)
1. Copy text below and save as regcopy1.txt
md tmp
copy c:\windows\system32\config\system c:\windows\tmp\system.bak
copy c:\windows\system32\config\software c:\windows\tmp\software.bak
copy c:\windows\system32\config\sam c:\windows\tmp\sam.bak
copy c:\windows\system32\config\sercurity c:\windows\tmp\security.bak
copy c:\windows\system32\config\default c:\windows\tmp\default.bak
delete c:\windows\system32\config\system
delete c:\windows\system32\config\software
delete c:\windows\system32\config\sam
delete c:\windows\system32\config\security
delete c:\windows\system32\config\default
copy c:\windows\repair\system c:\windows\system32\config\system
copy c:\windows\repair\software c:\windows\system32\config\software
copy c:\windows\repair\sam c:\windows\system32\config\sam
copy c:\windows\repair\security c:\windows\system32\config\security
copy c:\windows\repair\default c:\windows\system32\config\default
2. Boot up to recovery console with your WinXP CD.
3. Insert your floppy with the txt file you created (above) on it.
4. Type copy a:\regcopy1.txt c:\windows [enter]
5. Type batch regcopy1.txt [enter]


Zdej nekako zalaufa, ampak sem spet na suhem, ker me vpraša za Administrator password, pa se čist nč ne spomnim, da bi ga kdaj sploh nastavil.... a je kšn default? In če ne, kako ga heknt?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Lith ::

poglej pod ERD Commander 2003
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP - lsass.exe

Oddelek: Operacijski sistemi
92773 (1589) Rauf
»

Windows XP repair

Oddelek: Pomoč in nasveti
191086 (928) kmetek
»

Windowsi se mi ne zaženejo????

Oddelek: Programska oprema
311598 (1199) sonceeek
»

Win. could not start...... wtf. \windows\system32\config\system

Oddelek: Operacijski sistemi
82406 (2319) Tovaris Stalin
»

Windows XP - težave z zagonom

Oddelek: Operacijski sistemi
62708 (2550) SebaR

Več podobnih tem