» »

WinXP in bližnjica do rundll.exe ?

WinXP in bližnjica do rundll.exe ?

cahahopie ::

Glejte, hotel sem, da bi meu ikono "Zaustavitev sistema" pri Start gumbu. Pa, ko sem napisal C:/WINDOWS/RUNDLL.EXE mi je rekl, da to ne obstaja in ko sem ga šel iskat (F3), ni našl rundll.exe na moji škatli. Hmm? Se kako drugače imenuje?
Nato.. sem šel brskat s kazalcem po mapi windows in, ko sem za foro pogledal v mapo Config... je blo vse prazn. Je to normaln?
Vem, da se najbolj ne znajdem v teh ta novih winsih..a vseeno. Je mogoče to razlog, da se kar avtomatsko logiram. Torej.. me ne vpraša po pass-u. Torej, da se logiram kot root? (hmm... to bolj zveni linuxaško).
I have no clue.

Loki ::

ce se prov spomnem, je v mapi system ali system32 kot skrita datoteka, zato tudi nic ne najdes.
sicer je pa prava pot nakako taka:
c:windowssystem32rundll.exeuser.exe,restartwindows

nekej tacga.
mogoc je kej narobe, ampak jest nisem imel win 98 instaliranih ze odkar so prisli ven 2000 in jih tudi ne nameravam imeti (kot tudi njihove klone SE, ME).

Aja pa se to:
na Win NT, 2000, XP ta moznost NI MOGOCA
I left my wallet in El Segundo

ToniT ::

Windowsi XP imajo ukaz shutdown.
Napiši v command promptu shutdown /? in dobil boš vse možne opcije in si pol lahko skreiraš bližnjico po voji želji.

andrej ::

kot sta predhodnjika ze povedala to v NT sistemih ni mozno...

kot dodatek pa bi samo povedal, da lahko uporabis tudi moj shutdown, ki podpira tudi standby in hibernate iz ukazne vrstice... www.budja.com/shutdown.

andrej ::

rundll32.exe shell32.dll, SHExitWindowsEX 0


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Win 7 in tudi 10] CPU 100% vendar različni procesi

Oddelek: Operacijski sistemi
131735 (1395) solatko
»

Težave v Windows ME

Oddelek: Pomoč in nasveti
7984 (848) karafeka
»

Avtomaticno ugasanje racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161872 (1623) Highlag
»

Virus me je napado

Oddelek: Operacijski sistemi
7869 (677) qwerty
»

Windows 2000 (nujno)

Oddelek: Pomoč in nasveti
181112 (880) andrej

Več podobnih tem