» »

Problem z odpiranjem spletnih strani, setup datotekami...

Problem z odpiranjem spletnih strani, setup datotekami...

Tac20 ::

Stvar je taka, da sm ostal brez idej kaj bi bilo narobe z mojim računalnikom.

Mel sem inštalirano visto x64, eno leto je vse delalo BP, zdej pa se kar naprej pojavljajo problemi.

Pojavljati se je začelo več čudnih stvari, npr. vse rar datoteke, ko jih poizkušam odrarati imajo nek error, vsak setup file iz interneta mi napiše da je corrupted itd. Računalnik sem formatiral pred časom in stvar se je po svežem formatu ponovila.

Računalnik sem nato formatiral s programom "kill disk" ki ti prepiše celoten disk z ničlam in stvar je po triurnem formatu in sveži inštalaciji delovala končno normalno, po kakih 14 dneh včeraj, pa so se težave vrnile v hujši obliki.

Pri odpiranju spletnih strani se le te odpirajo nepravilno, včasih se naložili blank stran, včasih po celi strani neki hieroglifi, youtube in ostali videoti ne delujejo več, avast antivirus mi na trenutke preneha delovat itd, setup datoteke ko želim inštalirat spybot adaware itd. je vse corrupt...
Preveril sm disk z chkdsk-om in je vse uredu, počasi mi zmankuje idej kaj bi bilo sploh narobe, po googlanju sm našel nekaj ljudi s podobnimi problemi vendar nobene delujoče rešitve.

Ma kdo kakšno idejo kaj bi bilo narobe, mogoče kakšne posodbitve viste, ki niso uredu, virus, kaj drugega...?

Sistem: Asus P5KC, wd black caviar 640 gb, radeon 4870, 4 gb rama, operacijski sistem: vista ultimate x64

Primer kako mi odpre slo tech:

  • zavaroval slike: bluefish ()

popster ::

js ti priporočam da zalaufaš sistem na live boot cdju puppy/ubuntu da vidiš al je težava z diskom, softwerska.

Tac20 ::

Dodal bi še to, da se je identična stvar začela dogajat tudi na laptopu ki ga imamo v hiši, tko da resnično sumim virus. Laptop sem včeraj formatiral in težava ostaja...Avast mi ne najde ničesar.

Evo tole mi tudi dosktrat napieš pri odpiranju strani:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Wox ::

Prenesi OTL na namizje in ga zaženi. Označi Minimal output. Spodnje vrstice kopiraj in prilepi v Custom scan:

netsvcs
drivers32
%SYSTEMDRIVE%\*.*
%systemroot%\Fonts\*.com
%systemroot%\Fonts\*.dll
%systemroot%\Fonts\*.ini
%systemroot%\Fonts\*.ini2
%systemroot%\Fonts\*.exe
%systemroot%\system32\spool\prtprocs\w32x86\*.*
%systemroot%\REPAIR\*.bak1
%systemroot%\REPAIR\*.ini
%systemroot%\system32\*.jpg
%systemroot%\*.jpg
%systemroot%\*.png
%systemroot%\*.scr
%systemroot%\*._sy
%APPDATA%\Adobe\Update\*.*
%ALLUSERSPROFILE%\Favorites\*.*
%APPDATA%\Microsoft\*.*
%PROGRAMFILES%\*.*
%APPDATA%\Update\*.*
%systemroot%\*. /mp /s
CREATERESTOREPOINT
%systemroot%\System32\config\*.sav
%PROGRAMFILES%\bak. /s
%systemroot%\system32\bak. /s
%ALLUSERSPROFILE%\Start Menu\*.lnk /x
%systemroot%\system32\config\systemprofile\*.dat /x
%systemroot%\*.config
%systemroot%\system32\*.db
%APPDATA%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\*.lnk /x
%USERPROFILE%\Desktop\*.exe
%PROGRAMFILES%\Common Files\*.*
%systemroot%\*.src
%systemroot%\install\*.*
%systemroot%\system32\DLL\*.*
%systemroot%\system32\HelpFiles\*.*
%systemroot%\system32\rundll\*.*
%systemroot%\winn32\*.*
%systemroot%\Java\*.*
%systemroot%\system32\test\*.*
%systemroot%\system32\Rundll32\*.*
%systemroot%\AppPatch\Custom\*.*
%APPDATA%\Roaming\Microsoft\Windows\Recent\*.lnk /x
%PROGRAMFILES%\PC-Doctor\Downloads\*.*
%PROGRAMFILES%\Internet Explorer\*.tmp
%PROGRAMFILES%\Internet Explorer\*.dat
%USERPROFILE%\My Documents\*.exe
%USERPROFILE%\*.exe
%systemroot%\ADDINS\*.*
%systemroot%\assembly\*.bak2
%systemroot%\Config\*.*
%systemroot%\REPAIR\*.bak2
%systemroot%\SECURITY\Database\*.sdb /x
%systemroot%\SYSTEM\*.bak2
%systemroot%\Web\*.bak2
%systemroot%\Driver Cache\*.*
%PROGRAMFILES%\Mozilla Firefox\0*.exe
%ProgramFiles%\Microsoft Common\*.*
%ProgramFiles%\TinyProxy.
%USERPROFILE%\Favorites\*.url /x
%systemroot%\system32\*.bk
%systemroot%\*.te
%systemroot%\system32\system32\*.*
%ALLUSERSPROFILE%\*.dat /x
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Auto Update\Results\Install|LastSuccessTime /rs


Zaženi Quick Scan. Loge OTL.txt in Extras.txt postaj tukaj.
Commodore 64

Tac20 ::

Prenesel sm, ko poizkušam zagnati OTL.exe mi javi da je "stopped working" check solution online itd.

Lahko to nardim mogoce v safe mode?

Wox ::

V safe modu nima smisla, ker ne pokaže vseh procesov. Imaš kakšne znanje diske ali kakšne dodatne diske v računalniku? Sumim na Virut ali kakšno varianto. Se stanje s časom slabša?
Commodore 64

fosil ::

Jaz bi tud rekel da je tole kakšen virus, ki se kot kaže širi prek mreže.

Probaj naredit scan z boot cd-jem - avira rescue system klik
Tako je!

Tac20 ::

Ja stanje se s časom slabša, sej pravim 14 dni je računalnik deloval, potem so se začele težave z spletnimi stranmi, potem pa še all setup files are corrupted.

Disk je v računalniku samo eden, občasno pa priklopim dva eksterna. Virsu detekcije mi ne nardi nobene, niti avast niti nod 32.

Tac20 ::

fosil je izjavil:

Jaz bi tud rekel da je tole kakšen virus, ki se kot kaže širi prek mreže.

Probaj naredit scan z boot cd-jem - avira rescue system klik


Bom zdajle poizkusil, pa javim.

Tac20 ::

Avira mi zboota program in ko izberem opcijo da bi pregledal disk, začne nekaj delati potem pa črn ekran in se ne zgodi nič več, lahko samo resetiram.

Wox ::

Lahko, da je hardwerska napaka. Poskusi z kakšnim Ubuntu Live, če dela OK. Prej še zaženi test pomnilnika. Če dela OK, je lahko še z diskom kaj narobe. Tega testiraj z WDjevim diagnostičnim programom.
Commodore 64

Tac20 ::

Problem je samo ta, da karkoli poizkušam naknadno povleči iz neta, odrarati in podobno je vse corrupt itd. tako da ne morem inštalirat raznih toolv za pregledovanje diska itd.

Wox ::

Rabiš en delujoči računalnik.
Commodore 64

Tac20 ::

Laptopu sem pformatiral disk s kill diskom, instaliral sveze win 7, poizkusal instalirit firefox in avast - file corrupte, ne dela nič. Edina opcija se mi še zdi, da sem fasal nek virus ki nardi škodo hardweru in je nekaj pokvarjeno.

logout ::

Ali pa imaš virus na instalacijskem mediju od Windows, "original" iz travnika, ne bi bilo prvič.

L.p., Kloko

Wox ::

Vse je možno. Uporabljaš router? Poskusi priklopit "modem" direkt na računalnik, pa poglej če tudi dobiš koruptirane datoteke.
Commodore 64

Tac20 ::

logout je izjavil:

Ali pa imaš virus na instalacijskem mediju od Windows, "original" iz travnika, ne bi bilo prvič.

L.p., Kloko


Težave se pojavijo tudi na original windowsih

Tac20 ::

Na misel mi je prišla še ena ideja, je možno da je router okužen? Razumem, da ne teče tam operacijski sistem, da je samo firmware preko katerega deluje in nevem, če se ta lahko sploh okuži. Router je telemachov, ena opcija je tudi da je od njih kaj prišlo, če je to sploh možno. Sumim zato, ker to je skupna stvar obema računalnikoma, ki se pričneta čudno obnašati, ne glede na vse formate itd.

Glede na to da imata oba enake siptome in probleme, se mi zdi da je s formatom pomočjo programa "killdisk" možnost, da bi se virus ohranil na disku izključena.

Nisem pa ziher.

Tac20 ::

Wox je izjavil:

V safe modu nima smisla, ker ne pokaže vseh procesov. Imaš kakšne znanje diske ali kakšne dodatne diske v računalniku? Sumim na Virut ali kakšno varianto. Se stanje s časom slabša?


Kako bi ugotovil če imam ta virus? In kakšni so postopki odstranitve, zdele sm še malo googlal in so res podobni sindromi, + uporabljam kljuce, usb diske itd, ki so potencialno vsi okuzeni s tem virusom, in potem valda format nic ne pomaga...

Wox ::

Upam da ga nimaš. Sicer pa pojdi na Virscan.org in preveri naslednje datoteke, da se prepričava:
c:\windows\system32\userinit.exe
C:\WINDOWS\explorer.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

Če je res Virut potem je edini smiselni ukrep format in reinstall računalnika (odklop iz omrežja) ter izolacija vseh ostalih pomnilniških medijev (zunanji diski, DVD-Rji itd). Kaj več o infektorjih si lahko prebereš TULE.
Commodore 64

DeeCoy ::

pomojem imaš okuženo vse of routerja(če se seveda da) do ključkov, usb trdih diskov... Mislim da boš tole težavo težko rešil.. Js bi naredil sledeče: Najprej najdeš kšn programček, ki ga lahko bootaš iz CDja in ti potem popolnoma prepiše katerikoli pogon.. Seveda moraš ta program zapeči na zdravem računalniku.. Potem ga bootaš iz cdja na okuženem, formatiraš vse ključke, zunanje trade diske, ipd. Ko so vse zunanje enote formatirane, odklopiš računalnik iz omrežja, formatiraš(prepišeš) še svoje trde diske.. Tako bo mogoče problem rešen, če je virus na rooterju, ga probaj spravit na delafut settings..

Sicer nisem nevem kako izkušen, a to bi naredil jaz.. Naj me pa še nekdo potrdi, če bi to kaj izboljšalo situacijo :D

Tac20 ::

Wox je izjavil:

Upam da ga nimaš. Sicer pa pojdi na Virscan.org in preveri naslednje datoteke, da se prepričava:
c:\windows\system32\userinit.exe
C:\WINDOWS\explorer.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

Če je res Virut potem je edini smiselni ukrep format in reinstall računalnika (odklop iz omrežja) ter izolacija vseh ostalih pomnilniških medijev (zunanji diski, DVD-Rji itd). Kaj več o infektorjih si lahko prebereš TULE.


Sem uploadal in preskeniral te datoteke, vendar mi ne najde ničesar. Problem je, da računalnik formatiram in takoj ob formatu iste težave, čudno odpiranje spletnih strani, ne pusti inštalirati nič, spet napiše corrupted itd.
To se zgodi, preden sploh karkoli priključim na laptopa, vse kar naredim je povezava na internet z wireless routerjem. Ko poizkusam downloadati mozzilo ali pa npr winrar, je že vse corrupted itd.

DeeCoy je izjavil:

pomojem imaš okuženo vse of routerja(če se seveda da) do ključkov, usb trdih diskov... Mislim da boš tole težavo težko rešil.. Js bi naredil sledeče: Najprej najdeš kšn programček, ki ga lahko bootaš iz CDja in ti potem popolnoma prepiše katerikoli pogon.. Seveda moraš ta program zapeči na zdravem računalniku.. Potem ga bootaš iz cdja na okuženem, formatiraš vse ključke, zunanje trade diske, ipd. Ko so vse zunanje enote formatirane, odklopiš računalnik iz omrežja, formatiraš(prepišeš) še svoje trde diske.. Tako bo mogoče problem rešen, če je virus na rooterju, ga probaj spravit na delafut settings..

Sicer nisem nevem kako izkušen, a to bi naredil jaz.. Naj me pa še nekdo potrdi, če bi to kaj izboljšalo situacijo :D


Sem s programom kill disk http://www.killdisk.com/, ki ga boota iz cdja, prepisal cel disk z ničlami, inštaliral svežo kopijo win 7 32 bit (formatiral sm že ene 5x, ter vsakič inštaliral različne verzije operacijskih sistemov, Vista 32&66, Win 7 32&64 bit, ki kolegom delujejo bp). Težave vsakič iste.

Danes bom še poizkusil odneseti kolegu laptop, da on formatira s svojimi dvdji, priključi na svoj internet itd. Če se bo potem še zmer pojavljala težave, pa res nevem več kaj naredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

Tac20 ::

Update:

Danes sem poizkusil priključiti še modem direktno na računalnik, brez routerja in iste datoteke prenešene iz interneta niso več corrupted itd. Očitno se skriva vzrok v routerju.

Kdo bi si mislu, sedaj bom poizkusil router resetirati ali kaj podobnega mogoce bo to odpravilo problem.

Tac20 ::

Stvar je rešena, problem je bil naslednji in sicer v routerju:

http://forum1.netgear.com/showthread.ph...

Zdej vse deluje, urejeno, najlepša hvala vsem za pomoč.

Wox ::

Nice. Sicer sem ti že včeraj predlagal, da priklopiš zadevo direktno na PC. Kako si rešil zadevo? Z izklopom firewalla na routerju?
Commodore 64

Tac20 ::

Ja, samo sem mislil da moram klicat na telemach da mi zamenjajo mac adresso, da bi lahko priklopil modem direkt, ker so imel včasih zaklenjeno na samo eno, ampak tega nimajo več že nekaj časa. Tako ni bilo potrebno nič, modem sem direkt priklopil in je delovalo normalno, potem sem pa zagooglal tole in izklopil firewall in stvar dela normalno.
Na router nisem pomislil zato, ker je internet deloval, samo corruptal je vse file, ki so bili downloadani.

Čudno mi je edino to, da nastavitev ni nihče spreminjal in da je prej eno leto delalo BP, kr naenkrat pa ga je začel motit ta firewall znotraj routerja, kaj je to fora, pa ne vem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod iz Win2000 na Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
362149 (1474) chrush
»

outlook expres slovensčina

Oddelek: Programska oprema
126316 (5886) flukturr
»

Nezmožnost uporabe ukaza "Open" pri direktnem dostopanju do particije

Oddelek: Informacijska varnost
82352 (2133) Cyrix053
»

Pomoč! Urgentno - sistem okužen, sesuva se na 10 - 20 min BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
82145 (1867) ___
»

Med zagonom WinXP resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
51167 (1140) TaDayDreamer

Več podobnih tem