» »

Windows 7 prispel bučno

Windows 7 prispel bučno

Tik pred začetkom predstavitve Windows 7

vir: CNet
CNet - Včeraj je bil velik dan za Microsoft, saj so uradno izdali nov operacijski sistem Windows 7. Sam sistem je bil sicer končan (RTM) že pred natančno tremi meseci in tisti bolj zagnani uporabniki so ga lahko na različne načine kupili že od takrat, sedaj pa je na policah v računalniških trgovinah dostopen sleherniku. Kot Microsoftu pritiče, je bila uradna predstavitev ustrezno pompozna. Največji dogodek se je odvijal v New Yorku.

Vse skupaj se je dogajalo v Skylight Studios, kamor so obiskovalce začeli spuščati že ob pol enajstih, pol ure pred začetkom. Tedaj je vse zbrane nagovorila Tami Reller, Microsoftova podpredsednica, ki je omenila, da je beta verzije Windows 7 pomagalo testirati osem milijonov ljudi. Kasneje se je oder podal še Steve Ballmer, glavni šef Microsofta, ki seveda ni mogel prehvaliti novega operacijskega sistema. Sledilo je še nekaj pomembnežev iz Redmonda.

O Windows 7 smo povedali že praktično vse, zato le na kratko povzemimo, da bo Windows 7 v vseh pogledih cenejši od Viste. Cene za nadgradnjo bodo med 120 in 220 dolarji, polne različice pa bodo stale med 230 in 320, odvisno od okusa (Home Premium, Ultimate ...). Verzije OEM, do katerih ste upravičeni z nakupom novega računalnika, bodo še cenejše, prav tako pa velja omeniti družinski paket treh licenc za Windows 7 Home Premium za 150 evrov. Takole, poltretje leto po izidu Viste smo končno dočakali njenega naslednika, čeprav se vedno bolj dozdeva, da gre v resnici za naslednika osem let starega Windows XP, ki še vedno drži vodilno mesto.

72 komentarjev

«
1
2

System ::

Windows 7 je super, sem ga kupil včeraj in ga nemorem prehvalit.

Jaka83 ::

Če se lahko pohvalim, boste lahko eno od mojih fotografij za ozadje W7-SLO kurcali. :)
(tista tazelena v hribih z osvetljeno Planino v Lazu)

Samo še podpisano pogodbo jim moram nazaj poslat.

PS: Na včerajšnji novinarski konferenci v BTC smo celo dobili W7 licence.

edge540 ::

Všeč mi je, da nekateri programi, ki so delali na XP in niso delali na Visti, tu spet čudežno delajo. Kar tako naprej8-)

trnvpeti ::

ja seveda,da delajo
so se z visto nekaj naucili

Prospekt ::

V Rit si vtaknite te vaše dolarje v novicah, kot da sistema še ne prodajajo v Sloveniji, da ne bi imeli na voljo podatkov v evrih!

lebang1 ::

Ja, samo res bi lahko cene bile v EUR,
na enaa sem opazil da je home različica za 105EUR, pro pa za 135EUR

Mimogrede, če kdo hoče prebrati predstavitev win. 7 ki je napisano v zadnjih rač. novicah:
[hamax: Odstranjen avtorsko zaščiten material.]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

Tr0n ::

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: gzibret ()

hojnikb ::

Mah tale polkna so ker vredu, jih že laufam od RTm izdaje na Nettop kišti brez problema.
#brezpodpisa

st0jko ::

@Jaka83

Bravo. Bi prilepil sem kak mali preview da vidimo za katero sliko gre...
keks?

mAXTER ::

Najbolj originalna v celotnem videu:"What do you have to say to hundreds and thousands of people watching this video...?"
"I'm just glad it wasn't windows 95"

subby ::

za gaming pa itak windows in nič drugega =)
jutri si sestavim nov komp in gre takoj gor win 7 enterprise x64

Wox ::

Enterprise:8)

ALT ::

sigurno licencna :)

Jaka83 ::

st0jko je napisal
@Jaka83

Bravo. Bi prilepil sem kak mali preview da vidimo za katero sliko gre...


Izmed šestih izbranih na natečaju tudi moja fotografija :)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Wox ::

Lepa. Si kaj še dodatno obdelal?

Jaka83 ::

Samo malenkostno sem kontrast dvignil, ker je bila posneta v DNG, ki ne gre skozi picture engine od aparata ampak zapiše samo surov info iz senzorja. Trenutno še nimam software-a za pregled DNG-jev inštaliranega, ker sem včeraj na frišno namestil sistem (W7 Ultimate z novinarske konference). Bom pa v kratkem prilepil še SS obdelane in originala side by side.

Frgazor ::

Pentax, leica ali hasselblad? :) Iz čistega firbca, ker se mi zdi, da ostali ne poznajo DNG.

Jaka83 ::

Pentax

AmokRun ::

 Izmed šestih izbranih na natečaju tudi moja fotografija :)

Izmed šestih izbranih na natečaju tudi moja fotografija :)


Planina Laz, če se ne motim??

s1m0n ::

Jaka83 a to z k200d ali k20d ? Mogoče celo nov k7 ?
Drugače pa svetovna slikca!

SpaWn ::

Vista mi je delala super in 7 prav tako. Te ogromne razlike jaz en vidim, prav tako nisem videl težav viste. Mislim, da je bil le drugačen marketinški pristop, kjer tokrat niso zanemarili moči internetne populacije.

Jaka83 ::

@AmokRun
Planina v Lazu, če smo natanči. Sem tudi v mojem prvem odgovoru napisal lokacijo.

@s1m0n
Tale slika je še iz leta 2007 in je posneta še s K10D, drugače sem se pa letos že posodobil s K-7 (K10D imam pa še vedno doma in jo občasno uporabljam).

s1m0n ::

@Jaka83 in kakšni so prvi vtisi za K-7 ? Jaz tudi razmišljam upgrade mojega k100d ampak še mi trenutno služi odlično za mojo domačo uporabo in to z že preko 20.000 posnetkov :)

slitkx ::

Nasprotniki Microsofta so pa res orenk nadležne (primitivne) tečnobe...

levaky ::

@Jaka83

Bravo. Bi prilepil sem kak mali preview da vidimo za katero sliko gre...


 Izmed šestih izbranih na natečaju tudi moja fotografija :)

Izmed šestih izbranih na natečaju tudi moja fotografija :)



Čudovita slika! Tole je iz Debelega vrha slikano? Čudovita svetloba, ne morm se nagledati:)

Ahja, tale Laz, moj dom pozimi:) Mir, kup snega in odlična smučarija:)

Matej

System ::

Res čudovita slika, apak je pri meni žal tako, da se že po parih urah naveličam ene slike, zato mam kar enobarvno ozadje.

Jaka83 ::

@levaky
Ne, slikano je iz Prvega Vogla, desno se vidi Slatna. Debeli vrh se nahaja levo zgoraj izven slike (imam tudi od tam slike).

opeter ::

Fantastična slika. Predvsem všeč mi je kontrast svetlobe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jaka83 ::

Pripenjam še original neobdelno v primerjavi z obdelano.

Levo je neobdelana direktno skopirana s kartice, desno je obdelana ... bistvene razlike ni.



V ponedeljek bom najbrž podpisano pogodbo za uporabo slike poslal na M$, potem pa ne vem kako dolgo bo trajalo, da to spravijo na server.

Na natečaj smo lahko poslali le tri fotografije, pri meni pa so izbrali tisto, ki je meni najslabše delovala za ozadje. Pripenjam še predogled ostalih dveh fotografij. (najbrž se za prvo niso odločili, ker ne predstavlja ravno Slovenije - bukov gozd na Donački gori, na drugi pa je več Avstrije kot Slovenije na sliki - celoten greben Košute)

Prva mi še najbolje delije za ozadje.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

levaky ::

@levaky
Ne, slikano je iz Prvega Vogla, desno se vidi Slatna. Debeli vrh se nahaja levo zgoraj izven slike (imam tudi od tam slike).


Aha, aha.... Hudič je, ker so povsod okoli Laza melišča in se potem težko orientiraš:) Odlična slika, čestitam.

Če imaš možnost, ti svetujem, da se enkrat odpraviš na planino še pozimi. Meni se zdi še bolj magično kot poleti.

lp, Matej

Jaka83 ::

Hvala levaky.
Ja, pozimi je tudi odlično, ampak je malo težje prilezti tja gor, ker se na planini Blato ne da parkirat.

m0LN4r ::

Veste zakaj nosi ime windows 7 ?
Ker je like Vista z 7 service packi...

Al pa ko so delali nove windowse so imeli že v od vsega začetka v načrtih Windows 7. Ampak ko so jih na pol končali si je en izmislil: "Poimenujmo te na pol končane winse Vista in jih prodajajmo dokler ne končamo dejanskih windowsov"

Kako je stem prinas: http://www.computerbase.de/news/softwar...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

bluefish ::

Za študente je pri nas v večini kar zastonj. Če na kateri fakulteti ni direktnega dostopa do MSDNAA, potem je samo potrebno najti in stopiti do osebe, ki se s tem ukvarja.

;-) ::

Jaka83 odlična slika.

Tista prva in druga sta mi tudi všeč, prva je v stilu ozadij za visto, druga pa bi res bila najprimernejša za ozadje po mojem mnenju.

Mordecai ::

Kaj sem jaz edini na svetu, ki ne more prenašat texta v visti in win7? Mislim, pri xp-ju so črke ostre, pika je pika in je črna. Pri visti so pa vse neke meglene zbrušene in ob robu se pojavljajo barve; ali zelena ali modra ali rdeča. In ja imam novega T240HD in dober DVI-kabel.
Nobenega to ne moti? Meni se od tega oči solzijo...
No drugače je pa vista malo bolj udobna kot xp imo.

opeter ::

Lahko izklopiš ClearType, če te resnično moti...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mordecai ::

Sem že probal te nastavitve. Malenkost drugače je, to je pa tudi vse.

darkolord ::

Nobenega to ne moti?
Skoraj vse moti na začetku, ko se navadiš, pa ne moreš brez...

RejZoR ::

Všeč mi je, da nekateri programi, ki so delali na XP in niso delali na Visti, tu spet čudežno delajo. Kar tako naprej8-)


Poznam tud primere ko je na Visti deloval star špil, ki na XPjih ni hotel.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gzibret ::

FastWind - ne začenjaj spet flamewara! Tole je tema o WIN7 in ne tema o primerjavah med win/linux/OSX ipd...

Čestitke in pohvale vsem, ki ste se kljub mamljivim iztočnicam vzdržali brezveznega natolcevanja.

edit - jaka83: čestitke za lep fotografski uspeh :)
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Jaka83 ::

@Marcek6
V W7 poženeš Adjust ClearType text in ti za dani monitor pokaže različne primere font smoothing-a ter izbereš tisti način, ki se na tvojem ekranu najbolje prikaže. Gre predvsem za to, kako je zadeva orientirana (vertikalno ali orizontalno). Jaz še nisem imel monitorja, ki bi s tem imel težave in je po večini vse lepo špilalo. Sem pa v Linuxu videl kako izgleda, če je izbran napačen tip glajenja in je res obupno.

@m0LN4r
Najbrž je vsem jasno, da je W7 zato, ker je to sedma generacija windowsov po vrsti.
1. Windows 1.0
2. Windows 2.0
3. Windows 3.0 in Windows NT (code version 3.1)
4. Windows 95/98/98 SE/Millennium (code versions 4.0, 4.0.1998, 4.10.2222 in 4.90.3000)
5. Windows 2000 in Windows XP (code versions 5.0 in 5.1)
6. Windows Vista (code version 6.0)
7. Windows 7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaka83 ()

vorantz ::


6. Windows Vista (code version 6.0)
7. Windows 7


V bistvu je windows 7 code version 6.1

Jaka83 ::

True vorantz, ampak build je pa 7600..... natančneje navajam spodaj iz Wikipedije.
Tudi pri Windows 95 in 98 je podobno ... sam OS je skoraj enak, ime izdelka je pa iz marketinških razlogov tak kot je. Ne vem zakaj bi to koga motilo.

Current version 6.1 (build 7600.16385.090713-1255)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaka83 ()

G-man ::

Jaka83, čestitke! Fantastične fotografije!

Kar se tiče W7... Nekako ostajam skeptičen glede "boljšosti" od Viste, pa bi se v prvih vtisih kar strinjal glede tega. Nekako bolj odzivna in manj tečna od predhodnika vsekakor je, vsaj meni. Ampak vseeno se mi zdi, da gre v veliki meri za OS, ki mu med sfailrano Visto in ostarelim XP-jem ni preostalo drugega, kot da mu uspe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

joze67 ::

@Marcek6
@m0LN4r
Najbrž je vsem jasno, da je W7 zato, ker je to sedma generacija windowsov po vrsti.
1. Windows 1.0
2. Windows 2.0
3. Windows 3.0 in Windows NT (code version 3.1)



Meni že ni jasno. NT 3.1, 3.51, 4.0, 2000 (aka 5.0), XP (aka 5.1), Vista, 7
Mešati NT in 1.x/3.x/9x sisteme pač ne gre.

Jaka83 ::

@joze67

Potem si pa tukaj poglej in jih pogrupiraj KLIK

Windows7 so sedma generacija Windows operacijskih sistemov, tukaj ni kaj za filozofirat kaj gre skupaj in kaj ne - pogledaš code version in je vse jasno.

Bela01 ::

Jaka83, čestitke!
Sem pa tole slikico vidla že na slo-foto :)

Jaka83 ::

Hvala Bela01. Mhm, saj je že kar stara in je bila na večih natečajih in foto galerijah.

MrStein ::

Home Premium za 82,90 EUR. Pa še PC-ja zraven nisi prisiljen kupit...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636762 (32605) lopov
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13938180 (32754) Lonsarg
»

Cene Windows 7 znane

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
268395 (7213) noraguta
»

Izšla predbeta Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12719188 (11321) Jst
»

Windows Vista ali Windows XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
623195 (3195) Spc

Več podobnih tem