» »

Server strojna oprema

Server strojna oprema

prix ::

Pozdrav!

Iščem strojno opremo za domač strežnik do max 300€. Želel bi, da je zadeva čim bolj varčna, torej kakšna miniITX izvedba. Pomembno mi je da ima možnost SATA priklopa diskovja, relativno zmoglijiv procesor x86 arhitekture (mogoče kak Atom) in najbolj pomembno, da ima vsaj dva fizična RJ45 Ethernet 100mbps priključka.

Zanima me predvsem, kje kaj takega dobit v Sloveniji?

gledal sem že mini-itx.com

Je že kdo ustvarjal kaj podobnega?

LP
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

Kron ::

Za slovensko izbiro poglej še sem.

Samo plošče z Atomom so načeloma šibke in podpirajo 1 režo ddr2 rama - največ 2GB.
=**=C64=**=

dfajt ::

Jaz sem si strežnik naredil iz Intel LittleFalls zadeve z atom 230 procesorjem. Za neko nezahtevno rabo je popolnoma dovolj. Je pa res, da podpira samo 2GB rama in ima samo eno mrežno, kar pa lahko nadgradiš z PCI plato, samo škatla mora biti dovolj velika.
Je pa zadeva precej varčna in naj bi porabila nekje 30-40W.

Kron ::

Če že ravno z 2 lan priključkoma - mogoče tole: Jetway J9F2-Extreme Core2Duo

=**=C64=**=

Lonsarg ::

Ne rabiš Atom, za majhno porabo. Downclockan AMD X2 proabi lahko samo 8W, v kombinaciji z varčno matično ploščo je to manj, kot Atom z svojimi platami.

Tako sem jaz naredil za svoj server, mi skupaj z 3 diski porabi 60W, torej brez diskov najbrž kake dobrih 30W, sem meril samo pri vkloplenih diskh.
Gygabte MA78GM
AMD X2 BE
2GB DDR2 ram
No plata pač važno da je ena od teh 7xx čipovij, ki imajo integrirano grafično notri. Procesor pa ne vem od trenutne linije, kater se da tako undeclockat, pač voltažo spustit dol, oziroma tudi če ne, večino dela itak Cool and Quiet opravi.

Mene je prišlo brez diskov in ohišja dobrih 100EUR. Pa še mina ATX je, čisto dovolj majhno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup komponent za varčen(!) strežnik

Oddelek: Kaj kupiti
477979 (6502) SimplTech
»

NAS - samogradnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9817196 (13437) cekr
»

Atom za domači server (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12720024 (13931) fx
»

Družinski server / HTPC za v dnevno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10612487 (9195) CoreySteel
»

Sestavljane home serverja

Oddelek: Kaj kupiti
329708 (8544) Dami

Več podobnih tem