» »

NAS - samogradnja

NAS - samogradnja

1
2
»

Dr_M ::

Jest ti pa povem, da razlike v porabi med atx, microatx in itx prakticno ni. Seveda, odvisno od opreme, jasno.
Ampak ce ti mislis, da bo razlika 10W ali vec, nimas pojma o pojmu.
Btw, 1W 24/7 te stane cca 1€ na leto. Zdej si pa zracunaj.

trnvpeti ::

6.5W v idle z D525 je nemogoce.

Dr_M ::

Itak, pa avto mu kuri 2L.

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Je idle, ampak je treba tisto sra*je od intela inštalirat, da res začne šparat z energjo, ker drugače je tako kot pri tebi stalno tam od 13W naprej. Najnižja frekvenca če nimaš tega programa gor, je 600MHz, ker se samo spusti za 3x, če pa to inštaliraš, pa mislim da pade na 200MHz in je zato potem poraba tok manjša.

Katero plato pa imaš? Ker je že ene 2 leti intelova plata D525MW z D525 procesorjem tam okoli 78 do 80 evrov, zdej so jih pa spet podražil. (vem, ker že nekaj časa za stranke dajem te plate v njihove računalnike. za word, excel, mail in program za knjigovodstvo so dovolj zmogljivi, pa poraba je zanemarljiva. Pustim jim njihovo ohišje in diske, samo stare plate ven, pa ITX not in jim zadeva deluje naprej kot zamenjava za enojedrne P4, brez da bi bilo treba karkoli poštimat (no driverje pač inštaliraš in to je to))

Amigo, če bi dobro prebral, bi videl, da sem jaz plato menjal in da nimam vem D525MW plate.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

In katero potem imaš ?

Vem tole (MB na NM10 čipsetu) in da je ITX format
https://slo-tech.com/forum/t532830/p374...
https://slo-tech.com/forum/t532830/p369...

Zgodovina sprememb…

AvtoR ::

Plata je Intel MO525d. Kaj za eno sra*je od Intela je treba inštalirat? verjetno to obstaja samo za win sisteme?

pierch ::

Sem našel še eno referenco (link)

Točno tak sistem imam tudi sam (plata + ohišje + ram), samo disk je trenutno toshiba iz starega laptopa, WD 2TB pa čaka da migriram podatke.

Tudi sam dobim pri meritvah približno iste rezultate, mogoče kak W več, kar je verjetno odvisno od kakovosti zunanjega laptop napajalnika ter od merilca.
Nikakor mi pa ni uspelo spraviti porabe pod 15W, pa imam omogočeno skaliranje CPU frekvence.

Toliko za info.
Pierch

krneki0001 ::

ko smo merili z merilcem je pokazalo v idle 6,5W ob največji obremenitvi pa okoli 40W, lahko pa da je merilec slab. Je pa na tej plati manjša poraba kot je bila prej na plati D525MW, kljub temu, da ima 4x sata in eno mrežno več, pa še 2 usb 3.0 porta. Ni pa bilo merjeno z istim merilcem, ampak dvakrat z različnim. možno da je bil drugi merilec zanič. Nič ne bom rekel da ne.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

amigo_no1 ::

B-o-b-n-a-r
Si pravilno napisal model MB ;) ?

AvtoR ::

Nevem! Mogoče je prav Intel Atom D525MO? Ne vem ker nimam papirjev pri sebi zato ugibam...

krneki0001 ::

Amigo plata ima uradno dva pcie porta, en je narejen, da lahko daš gor kartico, drugi pa je uporabljen in ima marwellov raid kontroler gor (onboard).

AvtoR je izjavil:

Nevem! Mogoče je prav Intel Atom D525MO? Ne vem ker nimam papirjev pri sebi zato ugibam...


Ob intla je D525MW, da ima D525 proc gor, D525MO ima pa atoma D510 gor.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Še zdaj ne vem, na kateri MB si ti izmeril 6W porabe :P.

AvtoR ::

krneki0001 je izjavil:

Amigo plata ima uradno dva pcie porta, en je narejen, da lahko daš gor kartico, drugi pa je uporabljen in ima marwellov raid kontroler gor (onboard).

AvtoR je izjavil:

Nevem! Mogoče je prav Intel Atom D525MO? Ne vem ker nimam papirjev pri sebi zato ugibam...


Ob intla je D525MW, da ima D525 proc gor, D525MO ima pa atoma D510 gor.



Ja imaš prav, sem šel račun poiskat in dejansko je plata Intel Atom D525MW.
Dejansko sem kupoval D510MO, pa ni bila več dobavljiva, zato sem potem vzel D525MW.
Tisti "MO" mi je nekako ostal v spominu :)

krneki0001 ::

amigo_no1 je izjavil:

Še zdaj ne vem, na kateri MB si ti izmeril 6W porabe :P.


Na tej novi, na D525MW he bila poraba v idle okol 13W.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

amigo_no1 ::

Poudarek je na "naj bi".

http://www.silentpcreview.com/forums/vi...
zadnji post
My power provider borrowed me a meter made by sl-electric.

Peek at boot: 50 W
Idle: ~ 25 W
Stress*: ~36W



tabela nad "CONCLUSION"
http://www.missingremote.com/review/int...
Intel D525MW - 1 Drive (WD Black)
idle...full load [W]
27.5...32

Intel D525MW - 2 Drives (WD Black)
32.7...35


Ni samo cpu, tudi čipset si vzame nekaj Wattov.
Eden od d945 čipsetov je kuril po 40W W, priložen atom pa dosti manj (~10).

Zgodovina sprememb…

cekr ::

http://www.mlacom.si/intel-dn2800mt-ato...

Ko bi MB imela vsaj več SATA priključkov in vsaj 8GB rama.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki0001 ::

NM čipset je omejen na 4Gb rama, tako da ne bo nič z več rama, lahko pa gor daš raid kontroler na PCIe vodilo ali pa na mini PCIe konektor.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

Nevem če je bilo omenjeno samo za domači nas mi je pa tole ohišje vrhunsko: Node 304

cekr ::

Vidim, da AMD teh omejitev nima.
Nekatere plošče imajo SODIMM, kar mi ni ravno všeč.

Bom raje malo zamižal pri porabi za par W in gledal za microATX ploščo.
Samo še najmanj požrešen procesor za to zadevo moram najti.
Mora pa biti zadeva s pasivnimi hladilniki.
Edino pri napajalniku bom malo zamižal.
Toda, če je zadeva možna brez šumenja(razen diskov seveda), bo OK.


Torej iščem:
- microATX plošča (s čimmanjšo porabo v idle)
- vsaj 5xSATA(od tega vsaj 2xSATA3.0)
- 8GB rama (podpira)
- 2xUSB3
- eSATA ( v dobro, ni pa pogoj)
- DVI/HDMI izhod (tudi VGA bi preživel,če že ni prvega)

- procesor Intel ali AMD (Idle poraba na minimum.Pod obremenitvijo ni toliko pomembno. Pa da je iz zadnje serije)
- napajalnik(čimmanj potraten)
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

trnvpeti ::

MSI ima menda najmanjso porabo.
Nekje sem enkrat videl teste, poguglaj, ce bos nasel.
Pa tudi intel plate.
Ko bos nasel pa dobro plato,pa povej.

Xeon IVB procesor 1220Lv2 17W ce ti denar ni problem.

disposable2 ::

Dubu sem tega HP mikroserver neki časa nazaj, nisem še postavu final konfiga, trenutno je gor esxi, debian, win server 2012 - kr zadovoln s performancem. Ce ma kdo kakšno vprašanje glede mikroserverja - shoot.

cekr ::

Katero verzijo si pa nabavil?

Z diskom in sistemom?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

misek ::

disposable2, lahko malce več napišeš o celotnemu sistemu, glede na to, da ga uporabljaš za virtualizacijo? Verjetno je kaj takega zanimivo za marsikoga.

levaky ::

Tud jaz imam v uporabi kakih 5 mikroserverjev, tako da če koga kaj zanima.

Na mojih teče OpenIndiana in deluje kot file server.

Matej

5er--> ::

Ji kaj zmanjkuje sape, ali dela OK?

levaky ::

Dela ko urca, tudi SW RAID5 ni problematičen in ostane precej cpuja med kopiranjem. Raid6 nisem uspel testirati.

Matej

disposable2 ::

cekr je izjavil:

Katero verzijo si pa nabavil?

Z diskom in sistemom?



Brez diska, brez sistema je pa pršu not doovdee drive, ki je letel vn. Tja sm prklopu SSD, ceprov za true sata 3 experience na tem kontrolerju (krmili tudi esata na zadnji strani) je treba narest unofficial bios flash. http://homeservershow.com/forums/index....

misek je izjavil:

disposable2, lahko malce več napišeš o celotnemu sistemu, glede na to, da ga uporabljaš za virtualizacijo? Verjetno je kaj takega zanimivo za marsikoga.


Lohk. Kaj te zanima? :)

edit, a je to za forknt u dedicated mikroserver temo?

Zgodovina sprememb…

Jackass ::

Zdravo, da se še sam vključim v to temo, ker tudi sam potrebujem NAS in glede na cene že sestavljenih rešitev sklepam, da bom tudi sam sestavil zadevo sam.

Zaradi omejitve s prostorom v omarici kamor bi rad stlačil zadevo razmišljam o ITX plošči. Poleg tega mi tudi velikost ohišja za 2 2.5" HDD povsem zadošča. 4 diskov namreč ne potrebujem.

KOlikor sem pregledal plošče + procesor se dobi ali Atom D525 in AMD Fusion E450, pri čemer je AMD precej zmogljivejši, podpira 8 GB RAMa, vendar požre tudi skoraj 50% več energije.

Ali obstaja še kakšen ULV CPU, ki sem ga spregledal? Nikjer nisem zasledil kakšnega ULV mobilnega procesorja...? Obstaja tudi kaj takega?
jAcKaSS

Invictus ::

Za tvoj problem je ceneje kupiti narejen NAS.

http://geizhals.eu/?cat=hdxnas&xf=1174_...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AvtoR ::

Za NAS raje vzemi atoma, bo več kot dovolj. Vse skupaj (Atom plata+ohišje z napajalnikom +2gb ram) brez diska te pride cca 115€, pa imaš popolnoma pasivno varianto brez ventilatorjev. Meni tak sistem že skoraj 2 leti dela BP. Naložen imam FreNAS. Prenosi gredo do 70 Mb/s prek gigabit mreže.

AvtoR ::

Z Atomom D2500 boš imel porabo v idle 6-8w, kar je povsem primerljivo z namenskimi NASi, s tem da boš imel bistveno večjo procesorsko moč in več rama.

trnvpeti ::

AvtoR je izjavil:

Z Atomom D2500 boš imel porabo v idle 6-8w

no way!

pierch ::

trnvpeti je izjavil:

AvtoR je izjavil:

Z Atomom D2500 boš imel porabo v idle 6-8w

no way!


Podpis!

Tudi sam imam atoma (pa to mobile verzijo), pa izmerjeno na vticnici z Watt metrom pozre max 20W, idle pa verjetno ni bil nikoli, saj se rabi tudi za torrente.

Tudi ce se disk ustavi pridobis max 3W (za green serije diskov).

V glavnem meni porabi od 15W-18W ob normalni uporabi. To pa je streamanje full HD filma na TV in istočasno downloadanje torrentov kolikor pac zmore linija(router). Noter mam pa en green 2TB disk, napajalnik je pa 60W.

6W-8W mogoče porabi samo če dejansko ne dela nič, kar pa je ziher 5x več kot kak synology.

Bistvena prednost takega NAS-a pa je lazja prilagodljivost, saj nisi omejen s OS-om, pa nadgradnja je tudi možna etc.

Če pa ti je razlika teh 10W-15W v idle zelo pommembna, potem nabavi synology al Qnap.
Pierch

krneki0001 ::

Jst prodajam plato ITX in ohišje ITX ter 4GB rama (brez diskov). Zraven lahko dodam še kak PCI raid kontroler, na plati je pa že dodan 1GB kartica Intel Turbo Memory za readyboost ali pa za cache v ramu (brez ssd diska je to kr dobra pohitritev).
Plata je D2700DC z atomom D2700 (2.13GHZ), ohišje je pa ITX Spire PowerCube SPM210B s 300W napajalnikom. Vse skupaj je dimenzije 345x135x220mm. Lahko dodam pa še kak PCI raid kontroler, če bi kdo želel več diskov priklopljenih.

Plata podpira 4GB rama za win sisteme, za linux pa 8GB.

Vse skupaj je še v garanciji, ker je kupljeno oktobra (ali pa septembra) 2012. Cena pa tam okoli 130 evrov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

AvtoR ::

pierch je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

AvtoR je izjavil:

Z Atomom D2500 boš imel porabo v idle 6-8w

no way!


Podpis!

Tudi sam imam atoma (pa to mobile verzijo), pa izmerjeno na vticnici z Watt metrom pozre max 20W, idle pa verjetno ni bil nikoli, saj se rabi tudi za torrente.

Tudi ce se disk ustavi pridobis max 3W (za green serije diskov).

V glavnem meni porabi od 15W-18W ob normalni uporabi. To pa je streamanje full HD filma na TV in istočasno downloadanje torrentov kolikor pac zmore linija(router). Noter mam pa en green 2TB disk, napajalnik je pa 60W.

6W-8W mogoče porabi samo če dejansko ne dela nič, kar pa je ziher 5x več kot kak synology.

Bistvena prednost takega NAS-a pa je lazja prilagodljivost, saj nisi omejen s OS-om, pa nadgradnja je tudi možna etc.

Če pa ti je razlika teh 10W-15W v idle zelo pommembna, potem nabavi synology al Qnap.



Meni atom D525 kuri v idle 17w z diskom pa 22w Green WD 1,5tb.
Nova serija D2500 pa naj bi kurila tako kot sem napisal, cca 8w. Je pa to precej odvisno kako kvaliteten napajalnik imaš.
Še link s testom:http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...
Na linku se vidi da ima D525 15-19w, D2500 pa8-11w porabe.

Mr.B ::

Vprašanje potreb po CPU-ju. Koliko oziroma kateri procesor bo minimalno potreben za transcoding HD1080p vsebin, ki jih na primer DLNA naprava ne prozna ? Govorim real time. Trenutno intel dualcore E2180, ni zmožen. Vsaj v polni kvaliteti. Kar prebiram na strani raznih DLNA strežnikov, je potreba vsaj novejši štirijedernik. Kolikor prebiram "varčne" procesorje, so vsi prešfoh za te zadeve.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

levaky ::

A se da to offloadat na grafično? Kakšnega radeona?

Mr.B ::

Večina teh softwerov ne pozna grafične, glede na dodatno ceno in porabo, potem pridem ugodneje če izberem i7.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mavrik ::

levaky je izjavil:

A se da to offloadat na grafično? Kakšnega radeona?


Transcodanje (načeloma) ne. Vsaj če hočeš kvaliteto. Samo predvajanje.
The truth is rarely pure and never simple.

Mr.B ::

Govorim DLNA, torej transcodiranje na strani strežnika, ki ga potem TV predvaja... Tu nima nikakršne želje, da je škatla pri TV-ju...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krneki0001 ::

Razlika med D2500 in D2700 je v frekvenci, hypertradingu in grafiki, drugače pa gre za isto serijo procesorjev:

Model ............ D2500 ....... D2700
Core/Thread Count .. 2/2 ........ 2/4
Frequency .......... 1.86GHz .... 2.13GHz
L2 Cache ........... 1MB ........ 1MB
Max Memory ......... 4GB ........ 4GB (oba 8Gb v linuxu)
Supported Memory ... DDR3-800/1066 . DDR3-800/1066
Graphics frequency . 400MHz ...... 640MHz
TDP ................ 10W ......... 10W

Namesto D2500 se bolj splača D2700, če se bo še kaj drugega delalo na mašini, kot samo nas.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Jackass ::

Ima kdo izkušnje z matično ploščo Zotac? Zdi se, da imajo vse, kar ti srce poželi. Ali to spada v kategorijo ASUS in MSI ali Asrock?
jAcKaSS

krneki0001 ::

To je nad tem, ampak so tudi cene 2x tok.

Zotacova plata s štirimi sata konektorji in wifi-jem stane skor 200 evrov, medtem ko vzameš intlovo plato z minipcie portom in daš na eno wifi gor, na pci vodilo pa daš sata raid kontroler in te pride to 100 evrov.

Imam minipcie wifi kartico imam sata raid kontroler in imam D2700DC plato za prodat, če rabiš.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

levaky ::

Kaj pa kak HP Microserver? Je to prevelka zadeva oz. porabi preveč?

Je ja, tam je poraba nekje 40W z 1 diskom..

l0g1t3ch ::

Kdo ve ali se bo dalo kupiti Atom S1200 (centerton) v kombinaciji z neko plato, kot sedanje atome, ali je rezerviran samo za OEM-e ?

Dr_M ::

l0g1t3ch ::

Super, hvala ti za tole.

cekr ::

Sem pregledal kar precej strani.
Bi bil i3-2120 OK?
Poraba v idle je okoli 20W+-2W.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup komponent za varčen(!) strežnik

Oddelek: Kaj kupiti
477958 (6481) SimplTech
»

Isce se Mini-ITX ohisje za en 3,5" HDD + PSU

Oddelek: Kaj kupiti
253212 (2812) trnvpeti
»

Mini PC s SSD + HD, kateri ZBOX

Oddelek: Kaj kupiti
243955 (3383) Oldi
»

Atom za domači server (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12719995 (13902) fx

Več podobnih tem