» »

lociranje IP številke in prijavljanje v iskalnike

lociranje IP številke in prijavljanje v iskalnike

Trojaner ::

Zanima me, kako max. natančno je geografsko mogoče določiti lego računalnika v nekem omrežju (npr. Siol, Volja...), ki ima sicer dinamično dodeljeno številko.

Prosim tudi za predloge, kako vpisati neko stran v čimveč iskalnikov, npr. google, altavista, yahoo, matkurja, slowwwenia itd.

Thx!

IceIceBaby ::

Izsledijo te lahko do telefonskega priključka natančno.

Tudi če maš dynamic IP ima proveder vse logirano in lahko kontaktira telekom, oni pa naprej ugotovijo kateri tel. številki je v tistem času pripadal IP.
Če maš ADSL je še manjši problem, ker se IPji menjavajo bolj poredko. Če maš pa statični IP je pa itak vse jasno.

Jaz sem se pred leti mal igral z siolovimi gesli pa sm enem trojanca nastavu pa mu geslo ukradu. Sreča da sem mel en čuden modem ki se sploh ni hotu konektat na siolovo 1. številko, druge pa nisem vedu. Tako da nisem 0 škode naredu, ampak vseeno sem dobil klic domov da malo vse logiran in da me prosijo če povem kako sem prišel do gesla drugače bo posredovala policija :)

ABX ::

Vsak ISP ponudnik ima svoje IP-je katere dinamično dodeli uporabniku. Tako lahko že na prvi pogled ugotoviš preko katerega ISP-ja je tip povezan v net.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Trojaner ::

Ja ja razumem kaj hočeta povedat. In mi je tudi jasno da lahko po IP številki ugotoviš do ISPja natančno. Razumem tudi, da je vse logirano in da ISP seveda točno ve, kdo ma kako številko. Ampak stvar, ki me zanima je, kako natančno lahko (s kakšnimi trace-i in podobnim) geografsko gledano določiš lokacijo IP številke (ali celo uporabnika za to številko), NE DA BI TI PODATKE DAL ISP (ki to lahko stori le z nalogom)?
Prosim tudi če ma kdo kak predlog na drugo vprašanje v mojem prvem postu...
Thx!

Igor ::

lahko dolocis drzavo in v dolocenih primerih se mesto, bolj tocno brez posredovanja ispja ne mores it

ABX ::

Ja kak net stran moraš dobit kjer so zapisani v bazo vsi IP-ji. Nato bi lahko dobil ven kako mapo regije katero ISP pokriva, kaj več kot toliko legalno ni možno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Gandalfar ::

Zgodovina sprememb…

Ip3t3rI ::

Odgovor na 2. vprašanje.

- Vpis v 261 iskalnikov in imenikov KLIK!
- Vpis v 18 slovenskih iskalnikov in imenikov KLIK! -Beta!
http://www.iskalniki.com ---> +2500 Iskalnikov in Imenikov na enem mestu!

http://ecestitke.on-your.net **Pošljite brezplačno elektronsko čestitko svojim najdražjim**

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ip3t3rI ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je še možnost odkriti vzrok vdora v infor. sistem?

Oddelek: Informacijska varnost
315496 (4171) McMallar
»

Sledenje uporabnika preko IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
658801 (7825) kunigunda
»

Internet je znoru.....

Oddelek: Pomoč in nasveti
191300 (1130) JC_DENTON
»

Izsledljivost preko IP-ja

Oddelek: Omrežja in internet
193991 (3522) PaJo
»

Prvi brezplačni URL vpisovalec v slovenske in tuje iskalnike in imenike

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
73279 (3279) Jeebs

Več podobnih tem