» »

Izsledljivost preko IP-ja

Izsledljivost preko IP-ja

xxx-man ::

Živjo!

Mene pa zanima, kaj točno lahko izve določena oseba, ki pozna moj IP.
Naprimer, ali lahko izve mojo tel. številkoiz katere kličem (volja, siol...)
Ali lahko izve moje podatke????
Ter kakšne so zaščite za to, sestavljam sicer računalnik in bi bil rad na vse pozoren.
Glede teh IP te zelo radi izsiljujejo ter se hvalijo na raznih chat programih (mirc...)
Ali je možno izvedeti tvoje podrobnosti.
Ali lahko preverja še potem, ko se odklopiš????

Hvala in lp!

xxx-man ::

Mislil sem da kaj več veste o tem!!!

MadMax ::

Saj vemo. Veliko.
Ampak nekako se nam ne ljubi, da bi vsakemu nadobudnežu odgovorili v sedmih minutah.
Morda nam ni edino delo in zabava pisanje odgovorov...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

BigWhale ::

xxx-man: Tisti res dobri, ti lahko povejo tudi tvojo stevilko cevljev. Jaz tega se ne morem, lahko ti pa priblizno povem tvoj IQ...


*inno*

ali3n ::

javnosti je dostopen podatek lastnika IPja - v smislu internet providerja (npr. javi da dostopaš prek siola, volje, arnesa, lastne domene); da bi pa normalen zemljan prek IP izvedel kje si doma.. ne verjamem (ne rečem da se ne da).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

DuLE_ ::

Kolikor sem jaz seznanjen s temi rečmi, te samo na podlagi IP številke en navaden uporabnik ne more izslediti, se pravi ne more izvedet tvojega imena, tvojih podatkov itd., kvečjemu lahko samo izve področje kje se nahajaš.

Primer (velja za kabelski internet pri Trieri Maribor z okolico):

Moja IP številka je 213.161.17.***, vsak kateri je iz Maribora oziroma njene okolice, pa že dlje časa IRCa,
ti bo znal povedati, da je število '17' v tem IPju eno področje v Mariboru, in sicer bolj natančno se imenuje "Tezno". To pa je tudi največ kar lahko izveš iz te IP št.

Aja pa še to moram dodat, obstajajo statične IP št. in dinamične, že samo ime ti pove, da statične so stalne,
ki se ob priključitvi na internet ne spreminjajo, dinamične pa se spreminjajo.

Edini način, da bi en navaden uporabnik izvedel tvoje podatke je, če izrabi tvojo naivnost in iz pogovora izve,
vse kar želi, ali pa vpraša koga, ki te pozna in te pol zastrahuje z izvedenimi podatki.

Za statičen IP, je še ena možnost da izveš čimveč o njem, enostavno uporabis iskalnike, kot so google ipd.
v njega vpišeš IP št. ali pa Host Name in če si bilokdaj na kateri internet strani kaj čaral - se vpisoval
v kakšne knjige gostov ipd. ponavadi logirajo IPje in google ti jih bo zagotovo izpisal.

Ena možnost bi še bila, če bi tisti, kateri želi izvedeti tvoje podatke, poznal koga, ki dela pri tistem ponudniku
interneta, pri katerem si sam prijavljen.

Za druge možnosti pa jaz nebi vedel :), če ve kdo še kaj več, naj prosim napiše, ker mene tudi zanima.

LP, Dule

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DuLE_ ()

xxx-man ::

Aha!
Oprostite, glede moje neučakanosti!
Sam se ne razumem na varnost na netu.
Zato sem se obrnil na Vas!
Se pravi, če jaz naprimer mircam in se določeni osebi zamerim (zelo zamerim), pol ne more naprimer preko IP številke izslediti moje tel. številke iz katere kličem in posledično tudi mojega naslova.
Osebno sem namreč priklopljen preko dial-up omrežja in sicer preko volje.
Najverjetneje pa lahko izve moje ime, če ga imam kje v računalniku shranjenega????
Ali pa mogoče uporabniško ime preko katerega dostopam na net????

Hvala za odgovore!

DuLE_ ::

No še nečesa sem se spomnil, če ima nekdo preko svojega IPja ustvarjeno domeno, se pravi www.domena.com,
obstajajo strani, v katere vpises naslov domene "www.domena.com" in ti le ta izpiše vse podatke o tej osebi,
katera jo je registrirala, tam pa lahko izveš skoraj vse podatke, od priimka - do ulice kje stauješ, celo telefonsko
št.

LP, Dule

DuLE_ ::

V tvojem primeru, če dostopaš preko VoljaNet - nebi rekel, da je možno dosti izvedeti, odvisno od človeka, če
je iznajdljiv :).

xxx-man ::

OK!
Jaz imam dinamičen ip, saj je vsakokrat, ko se prijavim v omrežje IP drugačen.

Res sem si oddahnil, glede izsledljivosti!

poweroff ::

xxx-man... takole je. Podatki o domeni so v Whois bazi, ki je javno dostopna. Če nimaš lastne domene, pač podatkov o tebi ni.

Na podlagi IPja (in časa), lahko tvoje podatke dobi policija (samo s sodnim nalogom) ali SOVA (isto). Ima pa tvoje podatke tudi tvoj ISP in te lahko kontaktira, če boš počel kaj čudnega... Se pravi, tvoje podatke lahko vedno dobi policija - če ima seveda utemeljen sum, da nekaj prepovedanega počneš. Tako da nič hekanja. :D
Sicer obstjajo variante kako to preprečiti, ampak ne bi spet razpravljali o tem... pobrskaj po forumu.

Obstaja tudi možnost, da te identificira nekdo mimo zakona. Poznam primer iz lanskega leta, ko so o nekomu izvedeli vse - naslov, telefonsko, GSM, na kateri faks hodi, katere izpite je naredil,... samo še številke gat niso izvedeli. Samo tisto je bil precej specifičen primer (politika je bila vmes), tako da se nimaš kaj bati... ampak da se pa skoraj vse...

CaqKa ::

Se pravi, če jaz naprimer mircam in se določeni osebi zamerim (zelo zamerim), pol ne more naprimer preko IP številke izslediti moje tel. številke iz katere kličem in posledično tudi mojega naslova

kot prvo ni mircanje ampak je ircanje..
nadalje se na ircu vedno izrablja naivnost uporabnika..
če se boš komu zameril ti takoj povem da ni problema enmu kolegu rečt naj se gre menit s tabo in poizvedet kdo si...
v mircu imaš tudi možnost zapisa kdo si ...
če boš tam noter kaj napisal potem ni neki problem izvedet kdo si...
če se misliš na ircu zajebavat iz folka in se komu zamerit potem rajši ne hodi na irc!

prix ::

Elow!:D

Citiram:
Ter kakšne so zaščite za to, sestavljam sicer računalnik in bi bil rad na vse pozoren.

Uzames olagumi in ga nataknes kablu na krokodilcek in nato v modem. Virusi so preteklost.

Citiram:
Glede teh IP te zelo radi izsiljujejo ter se hvalijo na raznih chat programih (mirc...)

Ne poslusaj lamerjev ponavad se ne splaca.

Tvoje vprasanje je debasto in izpadel si k*****. Ponavadi taksni kot si ti ravno spadajo v skupino tistih ki jih imenjujemo Lamerji.

Lio ::

lahko isledijo samo iz kje prihajaš- to je dostopno skor vsakmu smrtniku, saj nekatere strani ponujajo IP tracking, sam je do omejen na državo-sem sprobu sam za Slovenijo in je na mapi pokazal elotno Slovenijo

Packač ::

No še nečesa sem se spomnil, če ima nekdo preko svojega IPja ustvarjeno domeno, se pravi www.domena.com,
obstajajo strani, v katere vpises naslov domene "www.domena.com" in ti le ta izpiše vse podatke o tej osebi,
katera jo je registrirala, tam pa lahko izveš skoraj vse podatke, od priimka - do ulice kje stauješ, celo telefonsko
št.

LP, Dule


Hmmm, nebo čist tako. Ker si lahko podatke spremeniš oz. imaš dve vrste podatkov. En podatek, ki more bit raesničen je pač za ponudnika da ti pošlje račun, javnega pa lahko napišeš kar hočeš (ne rabi bit resničen).

Ales ::

Pravzaprav rabi bi resničen, drugače ti lahko domeno enostavno odvzamejo.

Ravno zdaj potekajo dogovori, kako in do kakšne mere uveljavljati to pravilo, hkrati pa preprečiti zlorabo whois podatkov oz. zagotoviti določeno stopnjo zasebnosti lastnikom domen.

Tilen ::

tipicen "whois page" Klik

ce pogledamo npr www.slo-tech.net

 [ Address : www.slo-tech.net ]
 [ Resolve : 212.93.228.2 ]

inetnum: 212.93.224.0 - 212.93.231.255
netname: UNI-ISP
descr: Unistar d.o.o.
descr: Computer Engineering
descr: Ljubljana
country: SI
admin-c: MZ986-RIPE
tech-c: BV1663-RIPE
status: ASSIGNED PA
notify: noc@moj.net
mnt-by: UNI-ISP-MNT
changed: hostmaster@ripe.net 20000605
changed: noc@moj.net 20010410
source: RIPE

route: 212.93.224.0/19
descr: Moj.Net d.o.o.
origin: AS15393
notify: noc@moj.net
mnt-by: UNI-ISP-MNT
mnt-lower: UNI-ISP-MNT
mnt-routes: UNI-ISP-MNT
changed: noc@moj.net 20010918
changed: noc@moj.net 20011204
source: RIPE

person: Marko Zavadlav
address: Moj.Net
address: Slomskova 27/29
address: SI-1000 Ljubljana
address: Slovenia
phone: +386 1 4755517
fax-no: +386 1 4755600
e-mail: marko.zavadlav@moj.net
nic-hdl: MZ986-RIPE
notify: marko.zavadlav@moj.net
mnt-by: UNI-ISP-MNT
changed: marko.zavadlav@unistar.si 19990322
changed: marko.zavadlav@moj.net 20010410
source: RIPE

person: Borut Mrak
address: Moj.Net d.o.o.
address: Slomskova 29
address: SI-1000 Ljubljana
address: Slovenia
phone: +386 1 2345865
fax-no: +386 1 4345890
e-mail: borut.mrak@mojnet.si
nic-hdl: BV1663-RIPE
notify: borut.mrak@mojnet.si
changed: borut.mrak@mojnet.si 20020516
changed: noc@moj.net 20030325
mnt-by: UNI-ISP-MNT
source: RIPE


Natancne osebe se se ne da dolociti dobimo lahko podatke le o "provideru" oz odgovorni osebi ki ta provider zastopa.

Ales ::

Hm, tipičen whois za *domeno* to ni, pač pa za IP... Iskal si namreč po whois bazi od RIPE, ki je organizacija, zadolžena za dodeljevanje IP naslovov v Evropi.

Kar si navedel so torej podatki o tem, komu je dodeljen IP oz. IP blok in seveda je ta dodeljen firmi oz. ISP-ju, ki z njim upravlja in ne končnemu uporabniku. Ampak zgoraj, v postih od DuleX-a, Packača in mene je bilo govora o whois podatkih za domeno, torej bi bilo potrebno iskati v whois bazi domen (internic).

Na primeru slo-tech.com (bom porezal odvečno):

Registrant Contact-

Leonard Polanec
+38628187237
Partizanska 38
Slov. Bistrica, 2310
SI

To je tipični sestavni del whoisa za neko domeno. Torej - podatki od lastnika domene so javni in čeprav se jih lahko "izmisliš", kakor nekateri počnejo, s tem tvegaš da domeno izgubiš... To je pravzaprav vse, kar sem hotu povedat... Malo off-topic sicer, vendar je pogovor nekako naneslo sem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PaJo ()

prix ::

Elow!:D

lejga lejga kok je svet mal.
Uff PaJo je moj nextvillage sosed.>:D

kako bo z isledljivostjo Ipjev in ne domen pod protokolom IPv6?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prix ()

PaJo ::

Nic ni tako hudo malo, da ne bi moglo biti se manjse:D

Kar se pa tice IPV6, pa ne vem kak bo, verjetno se bo naceloma isto dalo najti vsaj okvirno kje se ip nahaja:D

And btw, okoli teh whoisov, je zadeva sux, ker na racun tega clovek skasira kar nekaj spama, na sreco se vse prezivi;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vdor v pc ??? ip 212.118.69.xxx

Oddelek: Omrežja in internet
92137 (1867) Kami
»

Vsak dan virus (Beagle) iz istega naslova

Oddelek: Programska oprema
81709 (1544) darkolord
»

poskusi vdora al kaj

Oddelek: Omrežja in internet
162031 (1639) tris
»

Port scan...wtf?!?!

Oddelek: Omrežja in internet
132134 (1899) flipflop
»

Nova konkurenca Volji?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
171644 (1644) blue96

Več podobnih tem