» »

Usmerjevalik

Usmerjevalik

SloSlayer ::

Imam prenosnika in bi ga rad povezal v internet. Pa me zanima, ce si jaz kupim ta usmerjevalnik, a je tu gor stikalo, da bi pol kupu se kabel in bi povezal moj namizni računalnik z usmerjevalnikom z kablom?

http://www.mimovrste.com/artikel/255001...

jest10 ::

Daj dodaj še tiste 5EUR in nabavi kaj bolj solidnega.
tale ali ta sta absolutno boljši zadevi

alien08 ::

Vzami si Linksys WRT54GL.

Ne moreš zgrešit.:)

Matek ::

Tehnično gledano to sicer ni stikalo, temveč usmerjevalnik, ampak mislim, da tebe zanima predvsem, če lahko še z mrežnim kablom povežeš tudi namizni računalnik na internet. Odgovor je DA, naprava ima štiri mrežne priključke.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

kitewing ::

Vzemi preizkušen router Linksys WRT54gl http://www.prenosnik.net/izdelek_WLAN-L...
Če boš rabil močnejši signal lahko namestiš DD-WRT ali Tommato firmware, ki omogoča večjo moč signala in več dodatnih funkcij.

SloSlayer ::

No kupujem router do 35 EUR max, za občasno uporabo, ne bo se uporabljal redno vsak dan...

Ali bo dober ta:?

http://www.mimovrste.com/artikel/247001...

jan01 ::

Kupi kar hočeš, ampak ne potem jokcat po forumu, da kaj ne dela...

jest10 ::

No kupujem router do 35 EUR max, za občasno uporabo, ne bo se uporabljal redno vsak dan...

Ali bo dober ta:?

http://www.mimovrste.com/artikel/247001...

Ja, ta je dovolj dober

jan01 pa nekako ne poslušaj, ker itak vedno serje po vsem, kar ni WRT54GL

Lonsarg ::

če je kaka razlike pri teh routerjih je v dodatnih funkcijah in dosegu. Funkcij ne rabiš, za doseg pa, če maš dokaj blizu res nima veze kaj nabaviš.

jest10 ::

če je kaka razlike pri teh routerjih je v dodatnih funkcijah in dosegu. Funkcij ne rabiš, za doseg pa, če maš dokaj blizu res nima veze kaj nabaviš.

To sploh ni res. So kar opazne razlike v sami zmogljivosti(kako močan CPU, koliko rama, programska oprema,...)
To vse zelo vpliva na obnašanje zadeve pri obremenitvi. Recimo pri uporabi torrentov moraš gledati koliko povezav zdrži zadeva, da ti ni teba 2x na dan restartati:P recimo eden od testov (tu se recimo lepo vidi, da je WRT54gl zastarela zadeva, čeprav ga nekateri še vedno kujejo v zvezde)

jan01 ::

Smeh... pokaži še več tistih bednih testov, da se lahko še bolj smejem...
Največja razlika je v softwaru

jest10 ::

Sej drugega kot smejati se itak ne znaš, kar je žalostno.

hudychk ::

Linksys WRT54GL, 0 drugega. Se splača in ne bo ti žal. Sam si ga lastim, sicer s firmwerom DD-WRT in so na njem 3je računalniki, na vseh treh torrenti laufajo do 20Mbit/s, glede povezav pa naj bi jih ta router zmogel po defaultu 2000, kar se sicer da doseči ampak v realnosti bolj malokrat. Se mi je pa v 2 letih enkrat sesul, povprečni load pa je 2%. Kaj to pomeni? Na 20mbit liniji mi laufa web server, 3je računalniki + 2 wifi telefona + ipod touch kdaj pa kdaj in stvar dela brez problemov, kar pomeni, da je procesor v routerju dovolj zmogljiv, skratka ja, kujemo ta router v zvezde, ker si to zasluži, pa naj bo še tako star. Kaj ti bo pa ram v routerju? Služi v večjem delu samo softweru, ki je gor. Zakaj bi pa rabil na routerju veliko rama? Sem imel 2 tedna WRV200, ki je bil takrat oh in ah, pa se mi je parkrat dnevno sesul zaradi torrentov...juhu, novejši router, naj bi delal ful dobr, pa wifi naj bi nesel daleč haha... sm ga zamenju za wrt54gl in bil od takrat srečen, wi-fi pa mi z eno 9dbi anteno nese več kot 500 metrov.

Skratka, če se nočeš nategniti, kupi Linksys WRT54GL.
The Devil himself!

jest10 ::

glede povezav pa naj bi jih ta router zmogel po defaultu 2000,

Zanimivo, na testu, ki sem ga prilimal malo višje je pokleknil pri bogih 64 povezavah...

5er--> ::

Zanimivo je, da je na tistem testu default firmware (oz. nikjer ni omenjeno drugače), kar ga seveda naredi bolj bogega.
Na tole stvarco se da DD-wrt, tomato mod ali pa open-wrt (če bi rad share-al kakšen eduroam).

Sicer pa lahko vzame tudi Buffalo WHR-HP-G54 (ki je praktično isti, le da ima malo močnejši signal).

Boky ::

Se podpisem pod 5er-ov post. Ce vzames Buffala ga je treba obvezno treba flashat, ker je originalen firmware zanic. Na vsakih nekaj dni ga je bilo potrebno resetirat, kajti v nasprotnem primeru se je preko wirelesa na ruter lahko povezal samo en uporabnik. Odkar je nakozen tomato, delata 2 rutercka v wds nacinu kot strela ze vec kot leto dni. Stevilo uporabnikov:4-je na zici +cca 5 preko wirelesa. Ce ne mislis flahat, vzami raje Linksysa. Ima bolj stabilen tovarniski firmware.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

hudychk ::

glede povezav pa naj bi jih ta router zmogel po defaultu 2000,

Zanimivo, na testu, ki sem ga prilimal malo višje je pokleknil pri bogih 64 povezavah...


Ima kolega ta router z originalnim firmwerom na 20M liniji, pa nima nikol nobenih problemov s torrenti... Gor ma pa 2 računalnika preko wlana.
The Devil himself!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011751 (9605) Pyr0Beast
»

Kater router?

Oddelek: Kaj kupiti
81631 (1522) alien08
»

nakup WLAN routerja

Oddelek: Kaj kupiti
252868 (1977) BCSman
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435418 (4215) KandazaR
»

Slabost Wireless-a

Oddelek: Omrežja in internet
333257 (2973) Vice

Več podobnih tem