» »

Katero kamero (HDD) naj kupim?

Katero kamero (HDD) naj kupim?

cop1 ::

Kupil bom svojo prvo videokamero, pa me zanima vaš nasvet katero! Odločam se za digitalno HDD videokamero znamke Panasonic ali Sony:

1.PANASONIC digitalna HDD videokamera SDR-H40 (40GB)
Digitalni zoom (v x) 2000
Optični zoom (v x) 42
Spominska kartica da, SD
Št. točk (v mio) 0,8
Velikost trdega diska (v GB) 40
Velikost zaslona za predogled (v ") 2,7
Tip videokamere : HDD
Ločljivost kamere : 0.8 mio točk
Optični zoom : 42 X
Digitalni zoom : 2000 X
Priloženo : AV/USB priključek, adapter, baterija, kabel USB, polnilec
Uporaba spominske kartice : SD
Prenos podatkov : USB 2.0

2. SONY digitalna videokamera (HDD 30GB) DCR-SR35
Proizvajalec SONY
Digitalni zoom (v x) 2000
Optični zoom (v x) 40
Spominska kartica da, MS
Št. točk (v mio) 0,8
Velikost trdega diska (v GB) 30
Velikost zaslona za predogled (v ") 2,7
Funkcija HYBRID za snemanje na dodatno kartico Memory Stick™ za preprosto izmenjavo
Senzor CCD z ločljivostjo 800.000 pik
Velikost trdega diska: 30GB
Objektiv Carl Zeiss® Vario-Tessar® s 40-kratnim optičnim zoomom / 2000-kratnim digitalnim zoomom
Super SteadyShot za izboljšano stabilnost fotografij in videa, posebej pri šibki svetlobi
2,7-palčni široki hibridni LCD-zaslon na dotik
Gumb Quick ON za hiter vklop iz stanja mirovanja
Kazalo obrazov in kazalo koluta filma za hitro in preprosto iskanje
Zoom mikrofon za jasnejše glasove in zvok objektov v ospredju
Do 10 ur neprekinjenega snemanja (STAMINA, z dodatno baterijo)
Hitra povezava USB 2.0 za hiter prenos v računalnik (samo izhod)
Programska oprema Picture Motion Browser: zabavna in preprosta za uporabo, s funkcijo za pomoč pri prenosu v splet
Avdio sistem 2-kanalni Dolby® Digital
SteadyShot (stabilizacija slike)
Super (elektronsko)
Hitrost zaklopa 1/3-1/3500
Nastavitev beline Samodejno / Na prostem / Znotraj / En pritisk
Dimenzije:
Globina (mm)
112,8
Višina (mm)
76,6
Širina (mm)
76,3
Teža brez kasete / baterije (g) 350
Vtiči: Avdio izhod , Video izhod, S-video izhod, USB,
Fotografiranje na Memory Stick™ (DUO) VGA
Združljivo s tehnologijo PictBridge


Cena prve je od 393 do 460 €, cena druge je od 441 do 475 €.

Kaj mi vi svetujete o teh dveh videokamerah? Mogoče ne predlagate HDD, in kaj drugega?

Tomson ::

Kolikor sam spremljam kamere ima HDD kar nekaj velikih minusov:

- kamera je zaradi vgrajanega HDDja zelo občutljiva na udarce in padce
- ker ima HDD motorček je kamera precej glasna
- če si na potovanju rabiš laptopa da presnameš posnetke na računalnik in snemaš naprej
- kvaliteta videa ni primerljiva z miniDV npr. (zaradi HDD kompresije)
- editiranje na računalniku je malo bolj zakomplicirano
- backup je lažji/trajnejši na miniDVju
- tresenje kamere se velikokrat pokaže kot artefakti na sliki, lahko tudi odpove disk
- po specifikacijah imajo nekatere kamere delovanje do 8.000 feet nadmorske višine (gore in letalo odpade)
- HDD porabi zaradi motorčka kar precej energije, zato baterija ne zdrži več kot 1h (SDHC zdržijo do 3h)

Naštel sem seveda le minuse, kaj so prednosti tako vemo.

Sam se sicer bolj nagibam k novim kameram ki snemajo na SDHC kartice 8-16-32GB, ni še sicer kvaliteta miniDVja, je pa zelo blizu. Kar se tiče minusov pa jih SD kartice skoraj nimajo, razen način obdelave, ki je drugačen od miniDVja.

Poglej na "www.enaa.com" in vpiši "canon fs" - tri nove kamere od Canona

Tole je zdaj čisto nova zadeva od Canona, razlika med njimi je samo da ena je brez vgrajene memorije (FS100), ena ima 8GB (FS10), druga pa 16GB (FS11), vendar je ceneje vzeti model brez (FS100) in dve SDHC kartici po 8GB, vsaka stane 50EUR kar je bolj ugodno od 16GB kamere.
Sam malo o tej razmišljam, HD (HighDefenition) kamere sem zaenkrat malo na stran dal (so kar precej drage, čeprav tale nova Canonova je odlična - cena 975EUR), sicer pa veliko reviewjev še ni na netu za FS100, ker je z majem šele prišla v trgovine, kolikor pa sem našel so jo kar hvalili ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

djordjevic ::

Doma smo nedavno vzeli hdd kamero vcd mg-z130 z možnostjo kombiniranega pisanja na SD (čeprav pod 16GB nimaš kaj iskat). Kar se tiče glasnosti, se ne morem strinjati. Je namreč tiho kot miška. Edino, kar me v bistvu moti, je smotan format, za katerega so se odločili pri JVC-u in zahteva poseben program za obdelavo oziroma bypass - file preimenuješ v avi in ga predvaja vsak predvajalnik. Smo kolebali med minidvd in to opcijo, pa smo vseeno šli na hdd. Kot je zapisano zgoraj, so prednosti vseeno jasne.

eVro ::

@Tomson:

"- po specifikacijah imajo nekatere kamere delovanje do 8.000 feet nadmorske višine (gore in letalo odpade)"

Zakaj bi letalo odpadlo?

maketa ::

Jaz pa pravim da se lahko z SD kamero po kvaliteti enakovredno kosa vsak kompakt nad 200 euri(če ni še bolj kvaliteten).Za primerjavo-sam imam panasonic nvgs 320in če primerjam po kvaliteti filmček z Minolto dimage Z3(ki je stara 3 leta) slednji zmaga.
HD kamera je pa že druga pesem.

Dr_M ::

Kar se tice kvalitete slike in moznosti obdelave videa, je kaseta se vedno zakon. Je pa HDD bolj preprosta za uporabo, ampak ima zelo velike omejitve, kot je bilo ze omenjeno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Volk| ::

Kaj kamera z dv kaseto posname boljso kvaliteto kot na HDD, ki ima ze ponavadi mpeg2 kodek not?!
Meni se to ravno ne zdi logično. Poleg tega če snames najboljšo kvaliteto s dv kamere(sem ze počel) ti pride fajl velik okoli 20 Gb( cca 1 ura). Kodiranje z mpeg2 direkt je zame boljša varianta.

Seveda lahko tudi pol skodiras ko imas najboljšo kvaliteto na računalniku, toda kaj si stem naredil? Samo več dela. Pa še vsako dodatno kodiranje uniči kvaliteto.

Naj me kdo popravi če se motim. Res še nisem delal z HDD kamero, toda mar ni ravno v kompresiji in dobri sliki prednost?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Tomson ::

evro: določene firme in modeli HDD kamer nad 2500m nadmorske višine ne delujejo. Ne vprašaj me zakaj. Tako piše v navodilih. Sicer pa ne vem pri katerih modelih, samo prebral sem nekje na forumu.

maketa: glede na reviewje po netu, se SDHC kamere po kvaliteti uvrščajo nad HDD in pod miniDV kamerami.

volk: kompresija in lepa slika je ravno slabost HDD kamer napram miniDVju. Problem tiči v HDD kompresiji.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Volk| ::

Kaj pravite na TOLE kamero?
V leclercu jo imajo za 307 €.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Tomson ::

Glede na review na camcorderinfo je tale kamera med slabšimi kar se kvalitete slike tiče. Kot lahko prebereš imajo vsi vstopni HDD modeli res slabo sliko zaradi kompresije. Tako da če na vsak način želiš HDD kamero in želiš relativno dobro sliko, boš moral odštet od 600EUR naprej za kamerco.

Camcorderinfo
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Volk| ::

Predlagaj kako!
Moj kolega kupuje eno, pa bi kak nasvet prav prisel.
Seveda ze zaželjeno čimboljša kopmresija in čim lepša slika(kar je verjetno obratno premosorazmerno)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Tomson ::

Saj sem malo višje napisal kaj si sam ogledujem. Canon FS100, ki je pravkar prišel v prodajo, malo je še treba počakat kakšen teden da bodo prvi odzivi, ampak glede na nekaj videnih je zadeva kar vščečna, sploh glede na ceno, pri nas pride 379EUR, kar ni veliko. Seveda pa se je treba najprej odločit kakšna cena sploh pride v poštev, ker za 600EUR se dobi pa že kaj čisto drugega.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bond007 ::

ČE bo kdo kupoval SD kartice, se dobi na enaa za manj kot 35€ 8GB kartica, eden na bolhi pa prodaja 16GB za 69€.

Trancedeejay ::

Vzames Canon HV-30 pa mas mir.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

roCkY ::

Ali Sony SR11E.

Tomson ::

Ali Canon HF100 za 975EUR ali Panasonic SD9EG, če je manjši budget za 680EUR ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

X-Hair ::

http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Kako mnjenje bi bilo zelo dobrodoslo.

vasquez ::

Mogoče se bolj izplača HF100, ki je povsem enaka le da nima notranjega pomnilnika. Zdaj se SDHC kartice dobijo že zelo poceni.

Drugače pa jo kar hvalijo, najbolj pa zamerijo ker nima iskala (viewfinder).

X-Hair ::

Recording Media: Internal Flash Memory (16GB)

Kaj je to potem kot HDD kamera? Lahko snemas video na dodatno SD kartico, ki jo vstavis?

vasquez ::

Ja, pri HF10 lahko snemaš na interno ali zunanjo kartico. Ni razlike. No je, ker zunanjo lahko vzameš ven in daš v čitalec, medtem ko z notranje prenašaš prek USB.

X-Hair ::

Haaaa pa bom res raje vzel HF100. Hvala se za ta model. Obe mata res popolnoma enake specifikacije. Sedaj je pa se problem spominska kartica. Gledam nekaj v velikosti 16Gb. Nekatere imajo za hitrost napisane kaksna klasa je. Ima kdo izkusnje, ce bi bila klasa 4 dovolj hitra. Pri nekaterih karticah sem pa zasledil pod hitrost napisano 133X. Ta stevilka pa je kaj? Oz kako se tele klase od kartic razvrscajo po hitrostih?

vasquez ::

Mora biti vsaj class 4, kar pomeni da je minimalna hitrost zapisa 4MB/s. 133x pa naj bi bilo 20MB/s, ampak ne vem če je to minimalna hitrost. Pri eni od 133x kartic sem videl, da je njena minimalna hitrost zapisa 6MB/s.

Voyager ::

Kje pa bi recimo HF100 najceneje lahko kupil. Ker če pogledamo recimo link ki ga je napisal X-Hair, je v USA to precej ceneje kot pri nas.

bluefish ::

odvisno. Pri naročanju v USA moraš prišteti še davek, poštnino in na vse to še carino. Poleg vsega moraš misliti tudi na garancijo in se prej pozanimati, če je mednarodna. Sicer je v večini primerov.

vasquez ::

Ameriške kamere so drugačne - imajo drugačno število slik na sekundo (30p/60i), medtem ko so evropske 25p/50i. To zna kje povzročati probleme.

tt2 ::

sem dokaj nov vem in me zanima v kakšnem formatu pa se snema z Canon FS100, oziroma, če se da kje downloadat kakšen video iz te kamere?

Tomson ::

Tukaj si lahko ogledaš posnetke kamere.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

mauzer ::

Kupil sem tole SDR H280, še čakam da prispe in bomo videli kako bo.
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.

lukass ::

Pozdravljeni
upam da mi bo lahko kdo pomagal, po dolgem času premlevanja katero kamero bom kupil sem pred mesecem dni kupil canon hv 30, res odlična stvarca, no da bom lahko posnetke prenesel na racunalnik sem kupil firewire kartico, no nazadnje pa vse priključim nato še kamero preko kabla fire wire, računalnik mi kamero zazna z zvokom, a ne vem kako prenesti posnetke na racunalnik, polg na cd-ju nisem dobil nobenega programa kot za urejevat slike

5er--> ::

Greš v Pinnacle Studio / Adobe premiere / Sony Vegas... (Pa verjetno tudi windows movie maker to zna), izbereš Capture in pustiš da prenese posnetke na PC.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

digitalna video kamera

Oddelek: Kaj kupiti
353997 (2734) T-h-o-r
»

Nakup VIDEOKAMERE - z zapisovanjem na...?

Oddelek: Kaj kupiti
273634 (2945) franci
»

Pomoč pri obdelavi videa iz kamere

Oddelek: Zvok in slika
92316 (2043) branko63
»

HD kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509321 (7987) Pton
»

Digitalna kamera

Oddelek: Kaj kupiti
102409 (2222) Tomson

Več podobnih tem