» »

Gmail in "Vsiljena pošta", ki to ni

Gmail in "Vsiljena pošta", ki to ni

Azrael ::

Pred dnevi sem na enem tujem forumu zamenjal email.si naslov v profilu za gmail (res je, nisem preveč aktiven tam in sem šele sedaj opazil, da sem ta forum spustil, ko je email.si ugasnil).

Reaktivacijskega maila ni in ni bilo in me je začelo skrbeti, če sem mail sploh pravilno vpisal.

Tik preden sem začel težiti adminu foruma, sem šel pogledat še s spletnim brskalnikom (za pošto drugače uporabljam Outlook Express), kako in kaj pravi Gmail. Iskani mail je bil pod "Vsiljena pošta". Žal ne samo ta, družbo so mu delali še maili iz enega slovenskega foruma, od katerega je pošta prihajala še nedavno.

Noben od teh forumov ne pošilja spama in noben ne sodi pod neke ekstremistične ali XXX strani.

In sedaj vprašanja:
1. Zakaj in kdo daje te naslove na black listo?
2. Je kakšna druga trajna rešitev za uporabnika, kot redno brskati po "Vsiljena pošta"?
3. Ali admin foruma lahko doseže umik te blokade?
Nekoč je bil Slo-tech.

Gandalfar ::

1. mnozica glupih uporabnikov, ki raje klikne "spam" kot da bi se unsubscribala
2. lahko jih whitelistas direktno ob subscribu
3. dovolj ljudi ga more met whitelistanega, pa good practices se mora drzat

Azrael ::

Hvala.

Potemtakem, mi v izogib neljubimn presenečenjem ostaja samo to, da Gmail in podobne ponudnike odpikam.
Nekoč je bil Slo-tech.

Gandalfar ::

obstaja se moznost 4. Da posiljatelj uporablja kaksen bolj resen SMTP, ki je tudi delno whitelistan na teh ponudnikih.

V resnici bos imel iste probleme tudi z drugimi strezniki, razen, ce si pripravljen brati _vso_ posto, ki pride na random email racun. whitelisting is the way to go.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vsiljena pošta

Oddelek: Pomoč in nasveti
112764 (2156) norcuron
»

email.si zaključuje svojo zgodbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
6313224 (10036) FitnessBoy
»

Vprašanje o Email.si

Oddelek: Omrežja in internet
272700 (2700) OmaDesala
»

Zakaj je na Gmailu toliko spama?

Oddelek: Omrežja in internet
252483 (1692) michel
»

Ali postaja email.si vedno bolj nezanesljiv?

Oddelek: Omrežja in internet
363869 (2454) marsovcek

Več podobnih tem