» »

Test HD 5850 & HD 5870 grafičnih kartic

Test HD 5850 & HD 5870 grafičnih kartic

M-XXXX ::

Test HD 5850 & HD 5870 grafičnih kartic v družbi 48X0 serije. Če vas zanima, kako so se kartice obnesle tako solo kot v CF konfiguraciji, vas vabim, da si ogledate sledeči test:

http://www.oc-lab.si/test.php?t=110

Prijetno branje:)

Old Spice ::

Pohvale za lep test mi je pa v oči padu zadnji stavek:

Ponovno se najlepše zahvaljujemo podjetju tralala... za brezkompromisno posodo grafičnih kartic za namene našega testa.

Kakšna je to "brezkompromisna posoda"?

M-XXXX ::

Hvala!

Huh, niti nebi čisto vedel. Kot kaže je korektor naredil typo ali kaj podobnega:D Sem že popravil.

terryww ::

Hvala za test in link.

/trolling on
Konstruktivna kritika - pogrešam par stvari, ki bi me kot uporabnika zanimale. Bom kar naštel:

1. 2,7 tflops, fino, ampak samo single precision. in kater standard? kako je pa z double?
2. kak gpgpu test zna povedat o grafični več kot fps pri parih igrah. recimo gpuid. zraven tega ima matlab plugin za računanje matrik na gpu-jih. kako kaj letijo matrike na 5xxx vs 48xxx gpu-jih? a se z novimi karticami hitreje folda? kaj pa ostali znanstveni/boinc projekti, ki uporabljajo gpu-je. LHC@home, Einstein@home, kaj pravijo avtorji teh projektov o uporabnosti gpu-jev za takšne računanarije? a lahko implementiram SQL bazo na gpu-ju in ustanovim svoj Oracle?
3. 5770 ne bo podpiral double precision. a to zdaj pomeni, da razni encoderji, video/audio editorji, adobe plugini ne bodo delali ali bodo delali počasneje? kako se kaj obnese tak hw za kake domače animacije/rendriranje? a bom še vedno čakal 2h, da mi video prevede v format, ki ga pozna moj ipod/smartphone? na trgu so že produkti, ki omogočajo real time ray tracing s pomočjo Nvidienega CUDA jezika. Kakšna je ATI-jeva protiutež? lcd-ji so po 50EUR, koliko jih lahko priklopim? bom imel probleme? kaj pa v linuxu?
4.
smo jo prejeli že z nameščenim Full Cover vodnim blokom; proizvajalca EK

Ne da bi delal komurkoli kako reklamo, ampak... koliko slovenskih podjetij se pa omenja na svetovnih računalniških straneh tipa guru3d, techPowerUp ipd.? Med vsemi firmami, ki delajo vodne bloke na svetu, pišejo po 7 strani dolge ocene o Ek-jevih blokih... A ne bi vsaj hiperlinkali "proizvajalca EK" na njih. stran, da ne bi v tujini na vprašanja tipa "povej kaj od kod prihajaš" odgovarjali z "tam polek Italije" in recepti za žgance?
EK Water Blocks is a trademark of:
EKWB d.o.o
Pot za Brdom 100,
1000 Ljubljana
Slovenia - EU
5. 5870 na i7 vs stari quad konfiguracija. gpu scaling na i7 vs stari quad. a je važno, če ima moja grafična 1gb ali 2gb rama?

če bi se o tem razpisali, sprintam 3x cel review in ga dam pod nos mami, ateju, sestri in rečem kolegu, naj ga uporabi za podlago za sobotno prilogo o hpc-ju in osebnih superračunalnikih ter o tem, kako lahko s to opremo 10 kolegov dela isto, kar delajo na Turboinštitutu, brez miljonskega vložka. zdaj pa samo jaz vem kaj pomeni "fps", kaj so one cifre v 3Dmarku, kaj je "AA" v "Crysis DX10 AA 8x" and why do I care. no, brez tega testa pa še tega ne bi vedel :), tak da.. hvala za test.

/trolling off
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

M-XXXX ::

Za točko 1. Ter 3. Mi za kašno konstruktivno debato (in posledično poglavje v testu) manjka teoretično in praktično znanje na tem področju, se pa strinjam, da bi bilo lepo napisat kašno besedo oziroma odstavek o sami arhitekturi, delovanju, razlikah... Vendar kot sem že rekel, mi za kaj takega manjka znanja.

2. Zanimiv programček (in po pravici prvič slišim za njega) sam folding ter vse kar pride z izkoriščanjem grafične kartice je še zelo omejen s strani gonilnikov (kot sem že omenil v testu: končne verzije gonilnikov sploh še ni zunaj, v beti pa dobre podpore za kaj takega niti približno ni (oziroma je sploh ni), si pa upam trditi, da bo kaj takega slej kot prej podprto, glede na to da so že pri 48x0 seriji naredili velik korak naprej ravno na tem področju. Vendar bo odgovor na to pokazal čas.

Ob enem pa ti posredujem rezultate iz omenjenega programa:


Glede ek bloka se strinjam in je napaka na moji strani (oziroma ni čisto in samo moja). Bom pa zadevo še danes popravil. Problem je ker pride v malo bolj obširnem testu kot je ta veliko vsega za napisat in se kašna zadevica rade izmuzne, ob enem pa tole ni moj edini test na katerem trenutno delam (oziroma tega sem že končal) tako, da kašno malenkost čisto prehitro spregledam oziroma pozabim.

5. 5870 na i7 vs stari quad konfiguracija. Gpu scaling na i7 vs stari quad. A je važno, če ima moja grafična 1gb ali 2gb rama?

razlike med procesorji seveda so prisotne, vendar vsaj v primeru iger zelo zanemarljive (seveda po je potreben nek spodobno zmogljiv sistem, kar nek enojedrni procesor pri 2000mhz definitivno ni). Glede rama pa je bila do sedaj praksa taka da je bilo 512mb nekako dovolj z večino stvari, 1gb pa futureproof naložba:)

lcd-ji so po 50eur, koliko jih lahko priklopim

3

zdaj pa samo jaz vem kaj pomeni "fps", kaj so one cifre v 3dmarku, kaj je "aa" v "crysis dx10 aa 8x" and why do i care.

da kar citiram text iz testa:d
kot nenazadnje opazne pohitritve pri izračunu grafičnih operacij, ter posledično višje število prikazanih sličic v sekundi (ang: fps).

in nazadnje se ravno glede tega dela čisto ne strinjam. Nekje je potrebno potegniti mejo in pisati test od tam naprej. Ker če sklepaš in pišeš test za nekoga, ki nima najmanjše blage veze kaj pomeni kašen rezultat, kaj je crysis, far cry 2, kaj pomeni nek rezultat v 3dmarku lahko napišeš 200 strani, ob enem pa s tem ne narediš popolnoma nič- testa ne bo brala (in se kasneje odločala na podlagi le njega) oseba, ki je popolnoma neizobražena na tem področju ker takega izdelka enostavno ne rabi. Vsak ki bo kupoval kartico višjega razreda (200€+) bo menda pa že vedel, kaj pomeni kašen izraz/igra/test. Ker če tega ne ve- kartice (oziroma komponente) ne potrebuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

terryww ::

najprej hvala, da si sprejel kritiko konstruktivno. tako je bilo tudi mišljeno.

Za točko 1. ter 3. mi za kašno konstruktivno debato (in posledično poglavje v testu) manjka teoretično in praktično znanje na tem področju, se pa strinjam, da bi bilo lepo napisat kašno besedo oziroma odstavek o sami arhitekturi, delovanju, razlikah... Vendar kot sem že rekel, mi za kaj takega manjka znanja.

človeško, razumljivo.

ob enem pa tole ni moj edini test na katerem trenutno delam (oziroma tega sem že končal) tako, da kašno malenkost čisto prehitro spregledam oziroma pozabim.

človeško, razumljivo. zato pa je jako fino, da lahko o takih stvareh debatiramo.

Razlike med procesorji seveda so prisotne, vendar vsaj v primeru iger zelo zanemarljive (seveda po je potreben nek spodobno zmogljiv sistem, kar nek enojedrni procesor pri 2000MHz definitivno ni).

aja, ok. tega sem imel v glavi, pa sem mislil, da je z atijem podobno..
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

M-XXXX ::

Po pravici povedano sem konstruktivne kritike že bolj vesel kot pohvale. Če vsi hvalijo, pomeni da je zadeva narejena idealno, kar pa vsi vemo, da se nikdar ne zgodi:D

Glede tistega testa- ni mi čisto jasno kako so prišli do tako velikih razlik. Pri 3DMarkih je razlika med procesorji še bolj opazna kot pri igrah (recimo da za zdaj GTA4 pustimo ob strani) in že tam so razlike zelo majhne, pri igrah pa še manjše. Za primer bom dal kar nekaj mojih grafov, iz prejšnjega testa (i5 procesorja). Da malo posplošim: Navit i7 920 je skoraj še enkrat hitrejši od nenavitega Phenoma 955




Razlike seveda so opazne, vendar moramo v obzir vzeti tudi, da je frekvenca procesorja zelo pomembna in kot vidiš iz grafov zgoraj razlike sicer so, vendar niti blizu 100% ali kaj podobnega.

zato pa je jako fino, da lahko o takih stvareh debatiramo.

Fino in dobrodošlo. Test sem pred objavo dal vpogled kar nekaterim osebam in bil opozorjen na kar lepo število malenkosti, ki sem jih tudi popravil, dopolnil in to velja tudi za vse ostale- če se kaj takega najde bom z veseljem popravil.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

OZZY ::

Zanimivo bi blo videt rezultate konfiguracije 3x 5850 kartic.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Shark-357 ::

OZZY ::

Hvala.

Zanimivo, da v dosti primerih v igrah ne prinese nekih bistvenih razlik kot 2x5850.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel 3DMark 11 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5911974 (8687) barocco
»

8800GTX-okvara???? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
603604 (2929) Pyr0Beast
»

Zakaj je navijanje cool in zakaj ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
924825 (3435) Pyr0Beast
»

Intel ambiciozen z novimi procesorji

Oddelek: Novice / Procesorji
265002 (3928) butl4d
»

Kateri procesor ?

Oddelek: Kaj kupiti
272030 (1550) Blinder

Več podobnih tem