» »

HomeGroup v windows7

HomeGroup v windows7

Hardstyle ::

Pozdravljeni,

je že kdo naletel na težave v zvezi z homegroup? Namreč preko kabla hočem povezati laptop in PC, na laptopu ustvarim grupo ampak na PCju ta grupa ni vidna, imam le možnost "Create homegroup" in ne "Join homegroup" kot bi moralo bit. Sem poizkusil naredit grupo na PCju in se pridružiti na laptopu ampak imam enako težavo.

Prej sem imel povezano Visto z Win7 in je delovalo normalno (preko običajnega sheranja) sedaj pa ko imam win7 na obeh pa ne deluje nobena rešitev.

bluefish ::

Imaš vklopljeno sheranje?
Sicer glupo, vendar mora biti ob vklopljeni povezavi preko homegroup vklopljeno tudi to.

Hardstyle ::

Ja imam. Ko recimo na laptopu kreiram grupo in grem na PC imam samo možnost Ready to create ne pa Ready to join.

Sedaj sicer nevem če ma kaj veze ampak imam T2, laptop je povezan v LAN1, PC pa v LAN2 imam pa svm2104 in tiglina.

Sem pa sedaj videl, da sem imel kabel vklopljen v WAN in ne LAN. Mogoče je to krivo, bom poročal.

edit
Ni pomagalo. Še vedno se ne vidita. :\

Zgodovina sprememb…

vorantz ::

Če se prav spomnim moraš na obeh računalnikih narediti cel postopek(create, vpis kode...), da se vidita.

Hardstyle ::

Ne, na enem create na drugem pa join ampak je problem, ker se na dobenem ne moreš joinat. Če pa kreiram grupo na obeh pa tak nima smisla, ker računalnika ne moreš dodat ampak mora le ta sam joinat.

refosk ::

Jaz sploh nisem kreiral homegroup na win 7, sem samo šeral folder in se vsi PC vidijo med sabo v networku.

Ashrack ::

homegroup, wtf??!!!!
Na Win7 ze ob BETA in homegroup se povohal nisem pa se vsi 3 racunalniki lepo vidijo (Sidux, XP, Win 7).
Kva je sploh fora tega homegroupa in kako se obnese ce so clienti *NIX?
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

red_point ::

imam čisto isti problem. a ve kdo kako se ga reši. računalniki se sicer vidijo, vendar zahteva geslo za dostop. ker username in password naj vpišem? mam pa računalnike prkloplene na siolov modem sinope 568+ (novi). a je tle kaka posebna nastavitev?

energetik ::

Tudi sam imam težave s homegroup. 2PC z Win7 imam vezana direktno na modem (T-2) in vsak ima svoj zunanji IP, oba sta v isti workgroup. Sharanje gre čisto normalno, tudi printer, pri obeh PC imam nastavljeno na Home network. Ampak se mi zdi, da tole ni preveč varno, zato bi raje uporabljal Homegroup, zaradi gesla.
Vse gre povsem normalno, na 1 PC jo kreiram, na 2. PC mi ponudi join. Vendar po vpisu gesla napiše, da je prišlo do težave. Ima kdo idejo, kaj bi lahko bilo narobe? Ali gre za to, da nimam ustvarjenega svojega lokalnega omrežja?

fosil ::

Ti imaš sharanje narejeno prek interneta, ne pa prek lokalne mreže.
To ni najboljša varianta, raje investiraj v en ruter.
Tako je!

energetik ::

Vem, da imam prek neta, zato sem pa mislil narediti homegroup, ki je zaščiten z geslom. Ampak verjetno prav iz tega razloga ne deluje...

Sem pa tudi v nabavi routerja, ampak moram dobit takega, ki bo prenesel IPTV na 2 PCjih (VLC player).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 RDP in Network problemi

Oddelek: Operacijski sistemi
131880 (1513) crniangeo
»

Windows Vista - Wlan, LAN ter problem s tiskalnikom v mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
8707 (616) Rokic
»

lan omrezje med PC in laptopom

Oddelek: Pomoč in nasveti
6589 (526) chrispy113
»

sheranje mape

Oddelek: Omrežja in internet
5640 (608) ameba
»

Problem pri ustvarjanju Homegroup

Oddelek: Omrežja in internet
281453 (1203) k4vz0024

Več podobnih tem