» »

T-2 v stečaj?

T-2 v stečaj?

1
2
»

ToniT ::

Za nekoga ne pomeni nič, za nekoga pa....

robbe ::

Škoda besed pri takem naslovu. Nikol ne veš kaj je v ozadju, ziher pa ni neka pozitivna reklama to. Uporabniki ne bi smeli opaziti kakšnih sprememb, saj družba še zmeraj posluje in tudi po vsej verjetnosti bo.
Kaj SmartCom sploh dela poleg modemov za T-2? Zdaj če jim je to edini prihodek - ali pa vsaj večinski, potlej se pač borijo za obstanek.

Kreganje glede kdo je boljši pa ni na mestu, saj si je vsak izbral po svoji volji ponudnika, za katerega misli da je boljši/cenejši/kvalitetnejši. Je pa res da je T-2 naredil na slovenskem trgu velik bumm in tehnološko prehitel konkurenco. Seveda da je za tak naskok potrebno veliko finančno zaledje in neumno bi bilo pričakovati dobiček v teh 5ih letih delovanja.

Jaz lahko rečem samo thumbs up for T-2! :D

Mr.B ::

Verjetno imajo kaj s switchi tipa Extreme Network?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

antireal ::

"tehnološko prehitel konkurenco"

Tole pa je izjava:)

Če je koga v čem prehitel, je to edino prenizka cena, zato je tudi uspel dobiti tak odstotek uporabnikov.

Smart Com, ki se ukvarja s sistemsko integracijo zagotavlja pomoje vse od a do b.

Brane2 ::

SmartCom zagotavlja nalepke na opremi, ki jo uvaža AFAIK.
On the journey of life, I chose the psycho path.

robbe ::

S "tehnološko prehitel konkurenco" sem imel v mislih predvsem FTTH, no pa tud z VDSL so bili prvi.

jype ::

robbe> S "tehnološko prehitel konkurenco" sem imel v mislih predvsem FTTH

Eh, prvi so bili "žepni" operaterji po nekaterih središčih mest.

V-i-p ::

Se opravičujem za off, ampak ToniT tale tvoj uptime pa res ni nekaj posebnega. Ti pokažem Telemach uporabnike na kablu, ki so brez prekinitve online že po tristo, štiristo ali več dni?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

jype ::

Poleg tega tak uptime ne pomeni nič, če vmes več ur ne vidiš interneta.

kopernik ::

Mah, če so fantje res dolžni 4 mio EUR smartcomu, se sploh ne čudim, da je prišlo do te situacije. To pač ni majhen denar. Smartcom ima verjetno poln kufr čakanja na plačilo kot ga imajo mnoga podjetja v zadnjih časih. Mimogrede, če ste v poslovnem odnosu s kako večjo firmo, nikar ne zamujajte s plačili (vam blokirajo račun in nakopljejo izterjevalce na vrat en-dva-tri). Obratno seveda ni vedno res :->, majhna podjetja težko kaj dosežejo od velikih rib.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Pyr0Beast ::

Eh eh eh. Dokler mi net dela se ne bom sekiral za take žlubodarije.
V kratkem vzamem še t-2 sim kartico in to je to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mipe ::

Ampak T-2 pa lahko štejemo v dobro, da je malo spodbodel druge operaterje, da so začeli hitreje vleči optiko. Zato je Slovenija bolj razvitimi državami, ko gre za optiko.

Gandalfar ::

eh, ce bi bila sloveija med razviti drzavami na podrocju optike bi imeli javno opticno omrezje, ne pa tri privatne opticne networke.

Mipe ::

Pobožne sanje. Ampak kaj, ko se tako radi privatiziramo...

jype ::

Ko bom jaz kandidiral, bo to druga točka na programu.

Takoj za spremembami zakonodaje, ki jih terja deklaracija o človekovih pravicah.

RedStar ::

Se opravičujem za off, ampak ToniT tale tvoj uptime pa res ni nekaj posebnega. Ti pokažem Telemach uporabnike na kablu, ki so brez prekinitve online že po tristo, štiristo ali več dni?


Ha ta je pa dobra. Odkar je Telemach prevzel kabelske operaterje v Mariboru imam nenehne izpade. Včasih pa 4-5 na dan. Ko so bili še samostojni je bilo vse tiptop, dvomim, da se je zgodil izpad več kot par krat na mesec.

Bo treba novega ponudnika poiskat, ki ti ob izpadu zna drugače pomagat, kot pa da reče, da je z vašo linijo vse ok in je potrebno router resetirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RedStar ()

;-) ::

Že več kot leto nisem bil offline na t-2.

ahac ::

eh, ce bi bila sloveija med razviti drzavami na podrocju optike bi imeli javno opticno omrezje, ne pa tri privatne opticne networke.


Sej ni problem, če so privat. Moral bi pa vsi ISPji imet dostop do njih. Potem tudi ne bi bilo tolk smiselno dveh vlečt po istih blokih.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Ahiles ::

Sej to je v planu iz cerkve izcuzat kes zgradit opticno omrežje it v stecaj kjer bo omrezje po nizki ceni kupila neka konkurena.

abruptum ::

Zame je T2 pomenil konec težav z internetom. Dejansko so se z dnem ko so mi priklopili net vse moje težave končale. Zdaj pa to. Upam da nič od tega ni res in pa to, da se Telekom zadavi z drekom (lastnim).

rsroki ::

..to bi bilo res škoda za nas... no, bom malce pojasnil..sem namreč pri T2 na optiki in sem zelo zadovoljen,
praktično še nobenega izpada (ki bi ga sam opazil) imam pa vse (Internet+TV 2x + Telefon 2x)..v hiši pa imam tudi telekomovo optiko (predpripravo), a k T2 sem šel samo zato ker nam je telekom kabel (takrat še bakreni) polagal v zemljo kar 11 let (oz. selil iz droga v zemljo), potem ko pa je T2 potegnil optiko so pa prišli do telekomovci in položili oba kabla (baker in optiko) in me vprašali zakaj imam omarico od T2...;(...lahko me razumete kako besen sem bil, ker so se premaknili šele potem, ko jih je v to prisilila konkurenca...vsekakor škoda za T2, upam da jih bo kdo rešil oz. prevzel, ker res ne bi želel da na koncu zmagajo nekdanji "monopolisti"..:(
rsroki

rh^ ::

Sej to je v planu iz cerkve izcuzat kes zgradit opticno omrežje it v stecaj kjer bo omrezje po nizki ceni kupila neka konkurena.


Ta izjava pa mi je polepšala ponedeljek in začetek tedna :).

sirotka ::

Sej to je v planu iz cerkve izcuzat kes zgradit opticno omrežje it v stecaj kjer bo omrezje po nizki ceni kupila neka konkurena.



Čaki... se pravi od svojih lastnikov keš scuzat in namirno (lastno) fermo v stečaj in vse to zato, da bo potem nek xyz kupu (napol)zastonj podjetje?

Huh?

jype ::

Sej to da gre v stečaj ne pomeni, da firma preneha obstajat. To nekdo kupi in biznis praviloma tudi nadaljuje.

sirotka ::

Vem kaj pomeni stečaj...sam dejanska vrednost podjetja je takrat jasno mnogo nižja od neke zdrave firme. Tisto, kar je pa Ahiles napisal, je pa lih za v komedijo.

blackbfm ::

Že več kot leto nisem bil offline na t-2.


Če dns strežnik krepne (ali pa nekaj vmes) ti 3/4 stvari ne bo delal, pa imaš lahko 10 let connection uptime. Se pa ta stvar dogaja pri vseh ponudnikih, tako da nima smisla govort kako je vse ultra stabilno.:)

Pyr0Beast ::

samo nekateri ponudniki se te težave trudijo nemudoma odpraviti, pri drugih pa samo resetiraš modem >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Aljaz1980 ::

da T-2 obstaja na slo trgu je vsekakor pozitivna stvar in ni treba 2x rečt da je spodbudil konkurenco, da se začne graditi optična omrežja

če je pa poceni in kolikor toliko kvaliteten pa še veliko bolje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aljaz1980 ()

Mr.B ::

Ma samo naj povejo, da je zraven Siol pogodbe nujno še Mobitel pogodba, le kako pa te naj obvestijo, če kaj ne dela, oziroma kako poklicati nekoga, ko ti Siol ne dela. Sicer pa kako kaj vikend okoli krškega in Brežic. Vse delalo ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Wox ::

Kaj? Pokličeš iz javnega telefona. Malo nostalgije, pa še čik si lahko po poti skadiš.

kozjakovec ::

T-2 je zagotovo dobrodošla sprememba na našem telekomunikacijskem trgu,vendar se bi firma morala zavedati tudi ekonomskih zakonitosti.Po nekih informacijah so investicije T2-a v rangu 500 mil €(v veliki večini krediti),to pa je za trg z 2 miljona prebivalcev težko peljati brez izgube oz. brez neplačevanja svojih obveznosti.

Gregor P ::

No pa saj se T-2 širi tudi na Hrvaško oz. bi moral to jesen že pričeti z delovanjem.

http://www.t-2.hr/
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

dronyx ::

eh, ce bi bila sloveija med razviti drzavami na podrocju optike bi imeli javno opticno omrezje, ne pa tri privatne opticne networke.

Se strinjam. Podobno kot nimamo treh električnih ali vodovodnih omrežji. Za javno optično omrežje bi moralo skrbeti javno podjetje, ne pa da vsak, ki ima pet minut časa, koplje svojo traso in polaga kable. Kapacitete pa bi potem dobili ponudniki storitev v zakup. Tako bi imela država tudi možnost regulacije tega področja, ne pa da v Ljubljanskih blokovskih naseljih iz vsake odprtine v zidu gleda po par optičnih vlaken, kje na podeželju pa tega ne bodo videli še naslednjih 50 let.

kitaj ::

Če bi T-2 kak evro vložili še v programsko opremo za sledenje informacij znotraj firme, bi verjetno bili v boljši situaciji kot so zdaj.
Meni so za nedelujoč priključek pošiljali položnice, se potem opravičili za "nevšečnosti" in po opravičilu poslali še par položnic. Čez kako leto so me za te položnice začeli terjati, se po pritožbi spet opravičili. Vztrajali pa so pri terjatvi za nek drug priključek in sicer za čas, ko so me že odklopili in sem jim že vrnil modem. Po pritožbi sem imel spet kako leto mir in zdaj me spet terjajo in grozijo, čeprav je njihova terjatev po zakonu že zdavnaj zapadla.
Tehnično so morda solidni, organizacijsko pa šepajo na celi črti.
Glede
eh, ce bi bila sloveija med razviti drzavami na podrocju optike bi imeli javno opticno omrezje, ne pa tri privatne opticne networke.

Mimo naše hiše sta že dobro leto položeni dve optiki (Telekomova in T-2) pa se na nobeno od njih ne moremo priključit. Mogoče res rabimo še tretjo.

Mr.B ::

Kitaj, zaj si, ker si dovolil da gresta obe optiki mimo tvoje hiše, ne da ti bi dovolili priklop ;((.

Ja je pa res, organizacijsko so bolj v k. Če karkoli pošiljaš, pošiljaj spovratnico, drugače ne trzajo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kitaj ::

1. Ni moja hiša
2. Storitev optike ni dosegljiva za celo sosesko, ne samo za našo hišo. Je sploh ne ponujajo oz. oglašujejo kot možnost.

rh^ ::

Sej to da gre v stečaj ne pomeni, da firma preneha obstajat.


Narobe, stečaj pomeni ravno to, kar si napisal: T-2 d.o.o. preneha obstajat. Če kdo kupi npr. optično omrežje, pa je druga zgodba.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prisilna poravnava T-2 pravnomočna, Simobil med snubci (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
6831308 (26531) BlueRunner
»

Potrjena prisilna poravnava T-2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
7529619 (24171) Ziga Dolhar
»

T-2 dobra in slaba novica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18635047 (26245) Spajky
»

Začela se je prisilna poravnava T-2

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4916546 (12819) MrStein
»

Telekom Slovenije zahteva stečaj T-2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
13139559 (31211) Hevidi

Več podobnih tem