» »

Izklaplja mi internetno povezavo

Izklaplja mi internetno povezavo

boklavdi ::

Živijo,

že nekaj časa imam problem pa odlašam in odlašam,..no sedaj sem se končno odločil vprašati....

po instalaciji Windows 7 se mi računalnik noče povezovati v internet. Local area je povezan le internet ne.
Sploh ne vem, kje je fora,...vem le, kako zadevo rešujem, da mi deluje. To izvajam namreč tako (ampak imam tega končno dovoooolj), da vsakič, ko se mi ne poveže in ko imam v tray spodnji vrstici rumen trikotnik s klicajem, v Device managerju pod Network adapters odinštaliram Networking controller,....->nadalje izvedem še "Scan for hardware changes"-> nakar mi poišče in ponovno avtomatično instalira kontroler za mrežno kartico in potem mi internet deluje.

Torej brez kakršnegakoli resetiranja ruterja.
Zanimivo je to, da mi včasih, ko računalnik prižgem zadeva deluje, spet drugič ko ga prižgem pa ne.
poizkusil sem že tudi z drugo mrežno kartico pa kar isto.

Ali bi bil lahko razlog v programu utorrent, ki je na sistemu naložen in občasno v funkciji? Sicer se mi program utorrent ne prižiga hkratno z windowsi.


Ali ima kdo kakšen namig?

Hvala vnaprej.

lpBoris.

vbohinc ::

Verjetno gre tu za napako pri gonilnikih, poskusi namestiti novejše, v pomoč pri diagnosticiranju bi prišel izpis ukaza " ipconfig /allcompartments /all ".
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...

bauci ::

Meni dela enako ampak z Windows XP. Do včeraj sem zadevo reševal tako, da sem resetiral računalnik in izklopil modem iz omrežja in potem je spet nekaj časa (včasih eno uro, včasih 10 minut,...) vse delovalo potem pa spet prekinitiev in rumen trikotnik. Poganjal sem ukaz popravi povezavo pa nikoli ni uspelo. Sedaj sem že skoraj obupal in vlečem mrežni kabel čez sobo, ko hočem na internet.
Se mi je pa to zgodilo kar naenkrat, ne da bi inštaliral kakšen nov software. Edino, kar se mi je naložilo so bili updati WIn XP. Ali je možno, da bi bili ti krivi za probleme?

boklavdi ::

.. Sedaj sem že skoraj obupal in vlečem mrežni kabel čez sobo, ko hočem na internet.


jaz imam ta problem pa sem direktno v ruter preko kabla.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tezave s povezavo z internetom na stacionarnem racunalniku

Oddelek: Omrežja in internet
6596 (418) alfa999
»

Prenosnikom noče povezati na wifi

Oddelek: Omrežja in internet
91955 (1210) solatko
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
442149 (1803) ...:TOMI:...
»

Na laptopu mi noče zagnati interneta

Oddelek: Omrežja in internet
221815 (1499) Spc
»

adsl ne dela :(

Oddelek: Omrežja in internet
381790 (1322) polde66

Več podobnih tem