» »

Izdelava iger

Izdelava iger

Luka91 ::

V šoli moramo za maturo iz računalništva izdelati seminarsko nalogo, kjer opišemo kako smo sprogramirali igro. Na voljo so igre SUDOKU, potaplanje ladic, poker, križci in krogci, juke bok, kviz, lustik, motodirka, šah, špana, vislice ... Ostali naslovi so na spletni strani : RIC pod katalog naslovov – računalništvo

V šoli delamo s programskim jezikom Java. Zanima me kako se lotiti izdelave kakšne od teh iger in katero priporočate. Videl sem tudi program Game Maker. Je kdo delal z njim ? Če ima kdo kakšne izkušnje z izdelavo teh iger naj napiše.

bluefish ::

Game Maker in podobni programi so čisto nekaj drugega in s programiranjem praktično nimajo veze - so neke vrste urejevalniki stopenj, ki jih dobiš pri mnogih igrah.
Skratka, če se želiš kaj naučiti (ali pa samo dobiti dobro oceno, kot je mentaliteta dandanes), potem se loti programiranja v pravem pomenu besede. Kako, bi pa po štirih letih šolanja menda že lahko vedel.

AmokRun ::

Sudoku je precej preprosta. Na formo daš 9x9 jTextFieldov, prebereš cifre, z neko logiko prideš do rezultata in vse skupaj izpišeš nazaj na formo. Če poznaš osnove jave, potem to ne bi smel biti noben problem.

Ice-Heki ::

AmokRun obstaja še lažja rešitev:
v naprej si pripraviš (npr. v zunanjo datoteko) možne sudokuje. In potem v program samo naložiš eno kombinacijo in uporabniku pokažeš nekatere številke (ki so v naprej določene). sledi še operacija, ko uporabnik klikne npr. Preveri, da se preverijo številke s tistimi v zunanji datoteki; če se ujemajo, je pravilno rešil sudoku, drugače ne.

AmokRun ::

Ja saj sem malo falil, sem imel v mislih samo nekakšen sudoku solver.

preem ::

kaj pa poker? a morte itegrirat samo logiko, pravila in podobno, ali tudi 'pamentni AI' da bo comp tudi igral (po možnosti uspešno)?

Luka91 ::

kaj pa poker? a morte itegrirat samo logiko, pravila in podobno, ali tudi 'pamentni AI' da bo comp tudi igral (po možnosti uspešno)?

Nikjer ni določeno kako narediš igro. Lahko je pametna AI, lahko ne. Bolj se znajdeš boljšo oceno dobiš.

urosz ::

jaz mam tudi računalništvo na maturi in moram nek program napisat

pojma nimam kaj naj

Nuke_H2 ::

Jaz imam tudi maturo iz rač. Najbolš je da sprogramiraš špil v javi. :).

urosz ::

to se mi zdi bedno :P

naredil bi nekaj kar bi po možnosti bilo lahko uporabno vsaj malo

pa tudi teme na ric-u so več ali manj neuporabne

problem je ker nimam ideje :P :P sprogramiral bi pol že

Nuke_H2 ::

aja. ma jst bom vrjetn špil sprogramiru.
se še odločam. mogoče potapljanje ladijc.
1.dva igralca
2. igralc proti rač
3. prek neta.

napsy ::

Noro kul bi bilo če se bi kdo lotil kakšne tarok igrice :)
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Pawle ::

V šoli moramo za maturo iz računalništva izdelati seminarsko nalogo, kjer opišemo kako smo sprogramirali igro. Na voljo so igre SUDOKU, potaplanje ladic, poker, križci in krogci, juke bok, kviz, lustik, motodirka, šah, špana, vislice ... Ostali naslovi so na spletni strani : RIC pod katalog naslovov – računalništvo

.

Ni nujno si izbrat naslova za seminarsko iz tistega seznama, če želiš si lahko zbereš tudi nekej popolnoma drugega. Ampak na koncu se oni odločijo, če je to dovolj zahtevno.

Črrmel ::

jaz sm v drugem letniku za zaključno seminarsko nalogo naredil poker, ki ga igrajo v igralnicah. Igralec proti mizi. 5 kart itd.
Uspelo mi je takrat z NetBeansom saj je bil to tudi namen naloge. Z osnovno logiko zank, tabel, pisanja v datoteko.. Design pa v PS-ju ki sem ga nato prenesel v NB. Tko da za zaključno nalogo v četrtem če narediš nekaj takega, seveda izpopolnjeno za več igralcev itd. pravgotovo ne zgrešiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maturutetni tečaj

Oddelek: Šola
153142 (2773) trancer01
»

Tema oz. storitev za maturo

Oddelek: Programiranje
91042 (776) urosz
»

Kaj za seminarsko?

Oddelek: Programiranje
211339 (1103) user4683
»

Kako je s pogojno pozitivno oceno na poklicni maturi?

Oddelek: Šola
227456 (7247) Microsoft
»

Matura iz računalništva

Oddelek: Šola
51528 (1297) Jebiveter

Več podobnih tem