» »

V Belgiji je OpenOffice pravi hit

1 2
3
»

gruntfürmich ::

Ne ljudi, podjetij.

dokumente našega podjetja za 10 let nazaj arhiviram vsak mesec na 1 dvd plošček.
če bi še vse načrte skeniral in shranil slike pa 3.
happy?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

darkolord ::

Ja, samo naša tajnica se na nov izgled ne more navaditi.
Tako nekako, kot da se delavec v tovarni ne more navaditi na nov, boljši stroj... Kaj misliš, da se zgodi?

gruntfürmich ::

---Tako nekako, kot da se delavec v tovarni ne more navaditi na nov, boljši stroj... Kaj misliš, da se zgodi?

pridevnik 'boljši' ne paše v kontext...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

stuff ::

Ja, samo naša tajnica se na nov izgled ne more navaditi.


Moja punca, sosed, soseda, familija tut ne na linux.

A tvoja tajnica se pa lahka na linux ? (brez šolanja in podobnega sranja?)

AmokRun ::

Dve stvari me zanimata pri OO oz. pri Writerju.

1. Enačbe. Kako je z označevanjem enačb? V Wordu sem nazadnje označeval enačbe tako da sem vstavil tabelo 1x3, v sredinsko celico sem dal enačbo, v desno pa številko enačbe in to potem bookmarkal...
A je to v Writerju kaj bolje rešeno?

2. Reference slik. V Wordu se ne da vstaviti samo številke slike, lahko vstaviš Label + številka ali pa Label + številka + opis. In potem ko se sklicuješ na sliko pride ven nekaj takega: Na Slika 12 je prikazano...
Kako je s tem v Writerju?

darkolord ::

1. Enačbe. Kako je z označevanjem enačb? V Wordu sem nazadnje označeval enačbe tako da sem vstavil tabelo 1x3, v sredinsko celico sem dal enačbo, v desno pa številko enačbe in to potem bookmarkal...
V Wordu to narediš precej enostavno z Left Tab + caption

2. Reference slik. V Wordu se ne da vstaviti samo številke slike
Se da.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

AmokRun ::

V Wordu to narediš precej enostavno z Left Tab + caption

Left Tab ??? Kje left tab?? :)
EDIT: Prej sem narobe rekel označevanje, bi moral napisati da hočem oštevilčenje enačb. :)

Jaz hočem nekaj takega.

Spodnja enačba


Se da.

Morda delam narobe, vendar jaz imam na voljo samo tole:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

darkolord ::

Left Tab ??? Kje left tab?? :)


Na ravnilu klikneš na mesto, kjer želiš imeti oštevilčenje, potem pa po napisani enačbi samo pritisneš tipko tab in boš pristal tam. No, če smo čist korektni, 2x klikneš potem na left tab pa ga spremeniš v right tab... Za poravnat enačbo pa narediš enako na sredi, s tem da tab spremeniš v Center


Morda delam narobe, vendar jaz imam na voljo samo tole
Dodaj referenco z "Only label and number", potem se postavi na vstavljeno referenco, stisni Shift+F9 in na koncu dodaj \# 0. Takole nekako:

Če imaš

{ REF _Ref213456798 \h }

ga popraviš v

{ REF _Ref213456798 \h \# 0 }

Ponovno Shift+F9, Update Field in je.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

poweroff ::

Ja, samo naša tajnica se na nov izgled ne more navaditi.
Tako nekako, kot da se delavec v tovarni ne more navaditi na nov, boljši stroj... Kaj misliš, da se zgodi?

V tovarni delavec dobi knjižico.

Ko pa v ITju windows "sistemec" reče, da on Linuxa ne bo uporabljal, ker ga ne zna, pa šef lepo kupi licenco za Windows.
sudo poweroff

Gandalfar ::

to zato, ker ne delas na prostem trgu.

McMallar ::

Ko pa v ITju windows "sistemec" reče, da on Linuxa ne bo uporabljal, ker ga ne zna, pa šef lepo kupi licenco za Windows.


Če šef kupi stroj in delavec ne zna/noče delati na njem, dobi knjižico.
Če šef reče, da bodo uporabljali Linux in "sistemec" ne zna/noče delati na njem, dobi knjižico.
Če "sistemec" reče, da bodo uporabljali Windows in šef reče OK, potem šef kupi licence.

Logično, ne? Odvisno je samo od tega, kdo določa kaj se bo uporabljalo.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

poweroff ::

Ja, seveda. Če šef reče - a obstaja kakšna alternativa Winsem, pa sistemec reče - ne, potem šef kupi licence. Ne ve pa, da ima zaposlenega nesposobnega svetovalca.
sudo poweroff

McMallar ::

:D ahhh, Matthai. Ne bom se spuščal v takšno debato s tabo. Lahko pa kdaj greva na kakšno pivo in tam kakšno rečeva.
Rekel bom samo to, da ni nujno, da je nesposoben svetovalec.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Gandalfar ::

Ja, seveda. Če šef reče - a obstaja kakšna alternativa Winsem, pa sistemec reče - ne, potem šef kupi licence. Ne ve pa, da ima zaposlenega nesposobnega svetovalca.


Dejmo crnobelo no. Sistemc rece "za taksen denar ne". Lahko pa gremo v prenovo sistema, pa bo cez 10 let bistveno ceneje. In da sef mir.

stuff ::

Ja, seveda. Če šef reče - a obstaja kakšna alternativa Winsem, pa sistemec reče - ne, potem šef kupi licence. Ne ve pa, da ima zaposlenega nesposobnega svetovalca.


Dejmo crnobelo no. Sistemc rece "za taksen denar ne". Lahko pa gremo v prenovo sistema, pa bo cez 10 let bistveno ceneje. In da sef mir.


Ne pozabit še izobraževanje kadra. Sploh kake tajnice, ki se pri MSOffice 2003 izgubi pri delu z MSOffice 2007.

AmokRun ::

{ REF _Ref213456798 \h \# 0 }

Tole dela če odstranim \h.
Drugače pa cel kup komplikacij, za IMO čisto osnovne stvari.
A v OO je isto?

poweroff ::

Jah, en sosed je imel firmo in se je odločil, da bodo prešli na OOo. Ampak so se tajnice uprle. In je rekel, da mu je bilo bolj enostavno dat tistih par jurjev in je imel mir, kot poslušat lajanje še par mesecev...
sudo poweroff

Pyr0Beast ::

In firme ni bilo več .. >:D

Raje bi jim pomahal z denarjem v stilu, če boste prešle na Oo dobite tak in tak bonus pri plači. Dvomim da bi bil še kdo proti >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sirotka ::

In firme ni bilo več .. >:D

Raje bi jim pomahal z denarjem v stilu, če boste prešle na Oo dobite tak in tak bonus pri plači. Dvomim da bi bil še kdo proti >:D


Če so propal zaradi stroška office licenc, niso mel kaj delat na trgu!

poweroff ::

Zaradi tega gotovo ne. Zaradi splošne (ne)pripravljenosti zaposlenih na novotarije in inovacije pa zagotovo.
sudo poweroff

McMallar ::

Saj novotarija in inovacija je Office 2007. OO izgleda kot Office 2003 ;)
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

AmokRun ::

A OO je proti MS Office novotarija in inovacija??:D

sirotka ::

Zaradi tega gotovo ne. Zaradi splošne (ne)pripravljenosti zaposlenih na novotarije in inovacije pa zagotovo.


Odvisno kako gledaš na OO...je to novotarija in inovacija al zgaga?

antonija ::

Ce prodajas M$ izdelke/si fanboy potem je OOo zgaga. V vseh drugih pogledih je pa vsaj novotarija.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

sirotka ::

Kaj pa, če nisem nič od naštetega, pa ga še vedno ne maram? Novotarija je spet lahko tudi zgaga.

Večinoma sem na OS X in nekaj na win...da ne bo kej vn pršlo, sam za orgazme doživljat pa tale oo res ni - vsaj meni osebno ne.

antonija ::

Osebno upam da nikomur niso pisarniski paketi "za orgazme dozivljat"... ker taki osebki bi resno potrebovali medicinsko pomoc. Je pa skupek softwarea za WYSIWYG ustvarjanje dokumentov. In to funkcijo opravlja precej dobro (kot tudi marsikateri drugi program).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

sirotka ::

Nekateri tu gor se obnašajo, kot da so poročeni s tem paketom. Je res, da ni tako slabo programje, meni osebno pač ni blo to to in sem šel nazaj na MS, poznam dost ljudi....dost računalniško izobraženih, ki jim tudi ni odgovarjalo tole.

Leti pa tole moje negodovanje na nekaj postov določenih ljudi...provokacije, provokacije:)

poweroff ::

Saj jaz ne pravim, da morajo vsi uporabljat OpenOffice. Naj pa uporabljajo tisto, kar so kupili oz. plačali!
sudo poweroff

trnvpeti ::

vsi v drzavni upravi naj uporabljajo OOo

sprasujem ::

Čez čas pa zdravniki še gnumed.
http://www.ghacks.net/2009/10/20/let-yo...

Gandalfar ::

hvala za tale gnumed link. tole zgleda super! :)

driver_x ::

Za nizko razširjenost OOo-ja in ostalih odprtokodnih zadev je precej krivo tudi nepoznavanje zadev s strani kvazi IT managerjev. S takimi sem se srečal že kar nekajkrat. Vsi so bili mnenja, da neka stvar, ki je "brezplačna" (čeprav bi v konkretnem primeru kupili licenčno verzijo) za njih ni dobra. Tukaj gre predvsem za nepoznavanje poslovnega modela. Na drugi strani pa ti isti "IT managerji" naročajo subvencionirane ("free") telefonske aparate, ki pa so kljub zastonjskosti zanje vredu.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Freiburg hoče nazaj na Microsoft Office

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4615812 (13294) g. Oden
»

Oracle predal OpenOffice Apache Software Foundation

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
85320 (4215) Ales
»

Izbrati OpenOffice ali LibreOffice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
8429832 (26510) darkolord
»

Pogodba z Microsoftom za RS ugodna

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
122368 (2368) andrej

Več podobnih tem