» »

Pasivno hlajenje

Pasivno hlajenje

borča ::

Pozdravljeni. Imam gravično kartico GF HD4870. Razmišljam, da bi ventilator zamenjal z pasivnim hlajenjem!? Zanima me vaše mnenje, nasveti....
Hvala LP

profii ::

pozabi :)

axee ::

Kot ti je profii povedal, pozabi. Nima smisla. Kartica potrebuje dobro hlajenje. Če bi se igral z pasivnim hlajenjem bi zato moral povečati pretok čez ohišje (čist tko hipotetično) kar spet prinese k glasnosti. Bolje da uporabiš dobeer hladilnik ter dober počasen ventilator.

borča ::

Ok, hvala. Bom pa dal tišji hkadilnik gor.

bate ::

Če te moti predvsem v stand-by lahko tud znižaš vrtljaje ventilatorja.

borča ::

Ja, moti me, da ventilator dela na polno, pa sploh ne uporabljam grafike! Recimo pri surfanju po internetu, pri uporabi office!?
Kako bi pa znižal obrate?

bate ::

Jaz poznam samo rivatuner, ki je včasih delal tud za ati grafične, sicer se bo že kdo tu našel, ki pozna software za ati. Za zdaj lahko poskusiš z rivatuner, not maš nastavitev za ventilator, lahko tud profile urejaš, da se stvar vklopi ob bootu itd. Pobrskaj malo tud po forumu, se bo kaj na to temo našlo.

axee ::

Zakaj nebi še lažje odšel v ATI Catalyst Control Center in tam poskusil sam zmanjšati obrate. Je čisto simpel.

svetetko ::

Meni osebno je MSI Afterburner odličen program za upravljanje z ventilatorjem. Sam si naštimaš s kakšno hitrostjo se vrti ventilator pri določeni temperaturi in s tem tudi uravnavaš glasnost.

galu ::

MSI ima nasplošno zadnjih par mescev same dobre stvari..
Tako to gre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup tihega računalnika (Intel Q9450)

Oddelek: Kaj kupiti
453716 (2254) vir
»

Kako bi izklopil grafo, ko je ne rabim?

Oddelek: Strojna oprema
311810 (1073) Freezy
»

Scythe Ninja Copper

Oddelek: Kaj kupiti
141366 (1140) Calligulla
»

7600 gs na 68°C! idle

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362654 (2046) cordo
»

Mnenje o računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705677 (4653) Kato

Več podobnih tem