» »

Nakup tihega računalnika (Intel Q9450)

Nakup tihega računalnika (Intel Q9450)

MaCoFaCo ::

Kupujem nov računalnik in prosim za vaše nasvete, katere komponente naj vzamem, da bo čimbolj tih.
Sistema ne bom navijal, primarno ne bo namenjen igram (tu pa tam mogoče kakšna ;p), mora biti tih, zanesljiv, procesor pa naj bi bil Q9450 (oz. vsaj Q9300). Cena naj bi bila do 1000 EUR (+/- 100 EUR).

Dobil sem sledečo ponudbo:

Ohišje Antec P182 EU
Napajalnik TAGAN TG-500-U33 500W 2 Force
ASUS P5K-E/WIFI-AP P35 775
Procesor Intel CORE 2 QUAD Q9450
Trdi disk WD SATA2 AAKS 500Gb 7200 16Mb
Ram Crucial BallistixDDR2 800 4GBKIT CL4
MSI PCI-e GF8800GT OC 512MB GDDR3 2DVI

Zgoraj se mi zdi mogoče grafična prehuda oz. me skrbi da bo povzročala hrup ob normalnem delu (razen če ima ventilator, ki se vklaplja po potrebi). Na grafične se najmanj spoznam tako da nimam pojma kaj vzeti. Gledal sem tudi GF8600 vendar me malo skrbi da bo prešvoh.

eVro ::

Napajalnik Corsair ali Seasonic, če te zanima tišina.
Prav tako disk raje GreenPower ali 320 GB platter serijo.
Grafično pa obvezno z dobrim hladilnikom, če že res rabiš takšno moč (velik ventilator, kvaliteten hladilnik).

jest10 ::

Če ne boš navijal, bi se mogoče splačalo pogledati tudi za Phenomom 9850. Je pa res malo švohnejši od Q9450

MaCoFaCo ::

Nimam nič proti AMD (do zdaj sem imel njihove procesorje) vendar sem izbral Q9450, ker je narejen v 45nm tehnologiji, je energijsko varčnejši, hladnejši, zato naj bi bil sistem na koncu tudi tišji.

Je originalni procesorski hladilnik dovolj dober/tih ali je boljše zamenjati?

<blockquote>Grafično pa obvezno z dobrim hladilnikom, če že res rabiš takšno moč</blockquote>
Glede grafične sem v največji dilemi. Načeloma ne rabim preveč močne zadeve (mora biti sposobna za resolucijo na 22" monitorju in tu pa tam kakšno igrico, ne rabim tu nekih 200 FPS, ampak da se da normalno igrat in da je med običajnim delom tiha :)

keba ::

mogoče bi dau 9800gtx, kukr sm brau majo najbolš hladilnike gor, sam je pa okol 270 eurou.

MaCoFaCo ::

Ni šans, več kot 150 EUR za grafično res ne mislim dat :)

crush ::

Kaj pa kaka 9600GT s pasivnim hladilnikom?

eVro ::

Če iščeš tih (hladen) in močan sistem, potem res ne vem kaj delaš z "nepravim" (niso 4 neodvisna jedra ampak le 2 dvojedrnika skup) 4jedrnikom, ki ima TDP 95W. Si ziher da nočeš E8xxx serije?

PINki ::

Ta ohišje ma dost ventov, ga ma bratranc pa se ga sliši, če ni muzike.

In to ne mislim tako, da bi ga slišal, če bi to želel slišati, ampak ob popolni tišini ni glih tako tih, samo itak mas regulatorje slow/normal/fast. Bratranc pa na normal. Pomoje slow reši to in bo tudi kul. Nevem:D

MaCoFaCo ::

@crush: 9600GT s pasivnim hladilnikom se baje ful greje. Malo sem še gledal te grafične kartice in bom mogoče vzel SAPPHIRE PCI-E ATI RADEON HD3870, 512MB GDDR4 (cca. 160 EUR, malenkost dražja od HD3850, ima PowerPlay, ki naj bi dinamično nastavljal frekvenco glede na trenutne zahteve).

@eVr0: vem da ni native quad core. Q9450 (4 x 2.66 GHz) ima TDP 95W, E8200 (2 x 2.66 GHz) pa 65W. Tistih 30W po moje ne bo prevelik problem.

@PINki: sem malo gledal na netu in baje da je na low tiho

ST-777 ::

@MaCoFaCo, DVD pekača sploh nisi omenil. Nekateri modeli pekačev so tako glasni, recimo med predvajanjem filmov, da so lahko najglasnejša komponenta v sistemu.

MaCoFaCo ::

Mislim sem, da so vsi približno enako glasni :) Kateri pekač naj pol vzamem?

novinec09 ::

Jaz ti predlagam tega - Bere in peče odlično, pa še sliši se ga komaj! ;)

Tomson ::

Kot je rekel eVro: obvezno Corsair ali Seasonic in pa nov WD AAKS ali še bolje GP če res gradiš ultra tiho mašino. Glede diskov bi zmagala kombinacija novi WD6400AAKS + Quiet Drive. Sam imam WD GP in QD in je zadeva skoraj neslišna. AAKS je malenkost glasnejši. Samo je pa bistveno hitrejši.

Od DVD burnerjev je najtišji Pioneer, ki je tudi zelo zanesljiv pekač, kot je novinec09 predlagal.

Problem bo še CPU cooler kjer rabiš nekaj tihega v smislu Thermaltake, Noctua, Scythe.

Tudi grafične znajo nit ZELO glasne. Ali si umisli kakšno z že vgrajenim pasivnim hlajenjem, drugače pa je pred kratkim prišel na trg zelo dober pasivni hladilnik za grafične, malo pobrskaj ...

In pa za ultra tiho delovanje bo treba zamenjat ventilatorje na ohišju. Med najtišjimi sta Noctua in Nexus.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

charlotte ::

Vsekakor če si resen kupec tihega sistema kupi vso zračno hlajenje od Noctue, ga imam sam in je 1A. Je res da je en sam ventilator 22 EUR samo naj ti ne bo škoda denarja :)). Sam imam 3 njihove 120mm vente + kuler za proc == nebeško. Pa pri diskih vsekakor eno dodatno ohišje kupi recimo https://www.cool-pc.org/productdetail.p.... Diski se mi zdi da so ratal svinsko glasni, sem imel tudi WD Green 750GB pa je letu ven po enmu tednu (res je tih, ampak samo takrat kadar nič ne dela, takrat je pa itak vsak disk tih), zdej mam Seagata 750GB 32MB, pa ma hitrejši prenos glasnost je pa malenkost, ampak res samo malenkost višja, tko da v parih dneh si nameravam kupit še tistole ohišje.
Ohišje ti priporočam od Lian Li serijo 7 že za slabih 100 EUR dobiš zlo zlo kvalitetno zadevo. Aja napajalc pa Corsair, praktično je neslišen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: charlotte ()

Sba ::

Khm, se mi zdi da je Scythe celo malenkost glasnejši od box hladilnika. Scythe se mi vrti na 1300, medtem ko je šel box tudi pod 900 obratov. Možno pa, da se mi to zdi le zato, ker sem obrate videl.

Tagan je približno toliko glasen kot ohišje.
NEC dvd se dere, ne vem kako jim je to uspelo.
Grafična kartica niti ni tako glasne, če si ne urediš svojih profilov v RivaTuner. Jaz sem nastavil, da gre pri T > 65°C ventilator na 80%, tako da ne preseže 70°C. Po default jo kar pusti, ne vem sicer do kod, vendar jo.
Ohišje ima 3 ventilatorje s tremi stopnjami. Jaz imam vse na minimumu. Za disk imaš neke silikonske nožice ...

Cel sistem je dosti tišji od prejšnega (4 leta starega), se ga pa v tišini seveda sliši. Če imaš glasbo na neki normalni jakosti v ozadju, se tako sistem nekako zlije z glasbo, če pa poslušaš glasbo, ga pa ne opaziš.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

gregor ::

tomson

kateri novi pasivni gpu hladilnik si imel v mislih

LP

nuclear ::

macofaco, če že daješ tolko za grafo vzemi 9600gt ali 8800gt. 8800GT>9600GT>3870.. vzameš pač asus ki ima glaciator hladnilnik, kokr sm se pozanimal je zelo tih.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Trdi ::

8600GT pasivno hlajena, AMD x2 4400, navaden tihi napajalnik. Računalnik je tako tih, da večkrat ne vem, če dela ali ne. Z več kot enega metra je nemogoče ugotoviti.

Verjetno za zelo veliko denarja se da tudi kaj močnejšega spraviti vkup. Ampak samo tako, da opozorim tiste, ki ne potrebujejo najboljših možnih mašin (no, "potrebuje" jih dejansko skoraj nihče), da je zelo enostavno sestaviti neslišen računalnik.
Trdota d.o.o.

El Nino ::

Grafo seveda pasivno hlajeno, glede na to, da si zgoraj navedel, da nisi nevem kak igričar mogoče HD3850 pasivno hlajeno, napajalnik Seasonic, kar se tiče DVD-RW-ja, samo ne NEC-a (oz. Optiarc). Sam ga imam in ob vsakem branju CD/DVD-ja simulira zvoke vzleta letala.;((;(( Zraven imam še enega Lite-ona, ki je samo DVD-rom, je stara zadevšna, ki sem jo dobil za šenk od enega sošolca. Je pa tih, oz. skoraj neslišen. Tako da razen, če se niso drastično pokvarili, poglej še za kakim Lite-onom.

Pa LP

Tomson ::

Imam novega Pioneerja in Lite-on in lahko rečem da je Lite-on hujš ko JumboJet. Pioneer sicer daleč od tega da bi bil neslišen, sam proti Lite-onu !?! Sicer pa tudi po forumih kolikor berem je Pioneer najtišji pekač.

gregor: nedolgo nazaj sem nekje bral o novem pasivnem hlajenju za grafične, ki lepo shladi tudi npr. 8800tko, ampak ne najem kje (mogoče računalniške novice)...

Sicer pa js bi na tvojem mestu vzel 9600GT s pasivnim hlajenjem od Gigabyta za 155EUR. (Funtech)
(Ugodna cena, zmogljiva in najpomembneje - neslišna!)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

El Nino ::

Kot sem rekel, je tisti Lite-on kar precej star in samo DVD-rom. Mogoče je samo serija taka. No, ste pa tudi mene prepričali v menjavo in sicer bo 'supersonični' Optiarc letel s prve ven, ker ne prenašam več tako pogostih 'vzletov' reaktivcev, noter pa Pioneer, ki ga vsi (kot izgleda) hvalijo. 9600GT za 155€? S pasivnim hlajenjem?! Mater bo treba peneze skup zbirat, da grem v akcijo...:D

P.S.: Vsi pišejo tukaj o tihih ventilatorjih. Sam imam v ohišju 2 ventilatorja 80mmx80mm in sicer mi jih je oče zrihtal, so pa 24V. Zato se tudi bolj počasi vrtijo in so skoraj neslišni. Original niso imeli priključka gor, vendar sem ga pricinil z nekega no-name venta, ki sem ga imel prej gor, ampak bi ga lahko peljal k vulkanizerju centrirat. Zdaj je mašina skor neslišna, razen CPU coolerja, ki zadnje čase nekam tuli. Bomo preživeli >:D .

MaCoFaCo ::

Hvala vsem. To sestavljanje računalnika je težje kot sem mislil :S

V glavnem zaenkrat je konfiguracija takšna (ni še dokončno :S):

Ohišje Antec P182, črno
ASUS P5K-E/WIFI-AP P35 775
Procesor Intel CORE 2 QUAD Q9450
Napajalnik ATX 520W Corsair HX (CMPSU-520HXEU)
WD 500 Gb SATA300 , 7200, WD5000AACS, 16MB cache SATA-II/300 GREEN
4 GB RAM
SAPPHIRE PCI-E ATI RADEON HD3870, 512MB GDDR4, 2x DVI lite retail (baje je kar tiha in hladna?)
DVDRW pekač - če imam na izbiro LG in NEC, je torej LG boljše?

---

Največja dilema je trenutno torej grafična. 9600GT za 155€? S pasivnim hlajenjem? Ne vem če je to res.
Malo me sicer mika pasivno hlajena GF8600, vendar se mi po drugi strani zdi malo zastarela in draga. Ne vem, kot sem bral po netu ATI38x0 ni slaba - baje zmogljiva (manj sicer kot najnovejše nvidie) in baje ni preveč glasna. Pa PowerPlay tehnologijo ima, ki je drugače značilna za ATI kartice v prenosnikih.

V glavnem - kr neki :S

Tomson ::

Zakaj bi kupoval 8600GT ki je vsaj 2xpočasnejša od 9600GT in res ni vredna nakupa, ko imaš 9600GT pasivno za 155EUR. Radeon 3850/70 nista pasivno hlajena, sta enakovredna ali počasnejša od 9600GT in dražja. Res te ne razumem.

Sicer pa ne vem zakaj ne bi bilo res, jo imaš na ceniku: FUNTECH in predstavljeno na uradni strani: GIGABYTE ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

keba ::

3870 ni nč slabša od 9600gt, je pa zelo tiha in hladna kot led, jo ma prjatu zato vem.

Tomson ::

Zato pa sem napisal da sta kartici enakovredni, le tu in tam je za procent hitrejša 9600GT, ampak overall sta zelo enakovredni. Ampak ne glede na to kako tih vent ima 3870 se ne more primerjat s pasivnim hlajenjem na 9600GT, v to me nobeden ne prepriča! Če pa je hladna kot led, pa me osebno ne gane.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MaCoFaCo ::

OK, nisem opazil te kartice. To, da ima pasivno hlajenje je zelo super. Vendar pa sem na internetu zasledil, da se zaradi tega zelo zelo greje, kar spet ni dobro. Zaradi tega spet dajem nekoliko prednost 3870 (čeprav je lahko malenkost glasnejša in počasnejša, tega se zavedam).

Ima kdo izkušnje s to pasivno 9600GT?

gregor ::

zanimivo, nisem vedel da je 9600 serija tudi mozna z pasivnim hlajenjem, hvala tomson

zanima me katera je najmocnejsa izvedba ati/nvidia kartic z pasivnim hlajenjem
ali je to:
ati 3850 ?
nvidia 9600gt ?

tomson, ali je morda to ta hladilnik o katerem si bral
ACCELERO
ali morda ta
TR

hvala

LP

Tomson ::

Težko bi rekel za katero pasivno je šlo. Sem prebral v enih novicah mogoče slab mesec nazaj, ampak se res ne spomnem proizvajalca. Je pa čisto možno da je kakšna od teh ki si ju linkal ... Izgledata kar solidni.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

ST-777 ::

Zmogljive pasivne grafične so primerne le za dobro prevetreno ohišje. Če ima ohišje premalo zmogljive ventilatorje, se grafična pregreva in sesuva sistem.

Zmogljivi ventilatorji so lahko kar glasni, tako da je vprašanje, kaj je bolje, če želimo tih comp. Ali ventilator na grafični, ali pa pasivno g. in nekoliko hitrejše in glasnejše ventilatorje v ohišju.

kristko ::

sam eno uprašanje bi imel =) na kaj moraš najbolj paziti pri sestavljanju komponent in vsega skupaj.res da nebi SATA II na grafično tlačil, sam pač tako kaj moram paziti. hvala

lp
kristko

MaCoFaCo ::

Jaz sem naročil konfiguracijo, ki sem jo nazadnje zgoraj napisal. Za hlajenje procesorja bo skrbel ZALMAN CNPS9500. Bom komentiral glasnost sistema ko dobim zadevščino :)

kristko ::

prosim...
kristko

opeter ::

sam eno uprašanje bi imel =) na kaj moraš najbolj paziti pri sestavljanju komponent in vsega skupaj.res da nebi SATA II na grafično tlačil, sam pač tako kaj moram paziti. hvala

lp


Ne razumemo vprašanja. Kaj pomeni "res da nebi SATA II na grafično tlačil"?
SATA2 oz. SATA-II je vrsta vodila pri priklopu diskov. Vodila za dandanes aktualne grafične kartice pa so: PCI, AGP, PCIE (PCI Express).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Kibby ::

Verjetno je mislil da nebi sata kable ko priklopi na plato tam tiscal okrog grafe... vsaj jaz sem tako izvozlal :)

biokill ::

glej, na youtubu je veliko video vodičev kako sestaviti računalnik:

ta je bolj na hitro

ta je pa bolj na podrobno in je v petih videih: (to je samo prvi del, druge ponajdi...)

koyotee ::

Sprasuje, ce so kasne varke pri sestavljanju in pravi, da tok glup pac ni, da bi disk prklopu na pcie 0:)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kristko ::

=) bravo koyotee =) zanima me če se da čist na brezvezn način skurit kaj, zaradi nepravilnega priklopa.
kristko

charlotte ::

Jp se da. Vsaj ko sm ga jst en mesc nazaj sestavlu, sem velikrat v navodilih za matično zasledil "napačen priklop lahko povzroči trajne okvare", sm pa to opozorilo zasledil za proc, rame, grafo (sm tle boš zlo težko kiksnu), recimo kjer bi se jst kmal zaj*** je bil priklop USBa in ognjene žice, če te dva pomešaš med sabo mi je tudi pisalo da lahko uničm matično.
Načeloma če si vzameš čas in vse lepo prebereš se nimaš česa bat.

Tomson ::

Kar se tiče vstavljanja komponent se skoraj ne da zmotit, kar pa se tiče priklopov konektorjev na plati lahko potrdim da ima tale Asus plata tako user-friendly barve žičk in konektorjev poštimano da je prav veselje.

Pri prejšnji MSI plošči sem vedno iskal navodila kam gre kakšna žička/konektor pri tej Asuski pa sem vse skupaj priklopil brez vseh navodil. Res pohvale vredno ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

GrimReaper ::

zanima me če se da čist na brezvezn način skurit kaj, zaradi nepravilnega priklopa.

Lahko, recimo jest sem zaradi nepravilnega priklopa sprednjih USB priključkov skuril 4 USB ključe. Pač se mi ni dalo pogledat v manual in sem kar na pamet priklopil, češ da če ne bo delal, bom še vedno lahko obrnil.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

kristko ::

grimreaper, kako se tebi obnese P5K pro? hvala
kristko

GrimReaper ::

Dela BP, 500FSB-ja mi sicer ni ratal usposobit, ampak za to zna bit kriv sam procesor, 445x9 pa dela.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

MaCoFaCo ::

Pozdravljeni. Rabim nujno en nasvet glede hladilnika za procesor (Intel Q9450). Ali je originalni hladilnik dovolj dober/tih ali je boljše vzeti zgoraj napisanega ZALMAN CNPS9500 (cca. 40 EUR)? Vzamem raje kaj tretjega (kar ima Mlacom)?

MaCoFaCo ::

Če bo komu kaj pomagalo pri nakupu...

Računalnik sem zrihtal, grafična kartica je Radeon 3870 (512 MB), hladilnik za procesor pa sem vzel Scythe Zipang SCZP-1000, ki dela konstantno na 1000 obratov in se obnese odlično (CPU ima 40 stopinj, ob igranju NFS ProStreet pa se segreje do 45 stopinj.

Pri grafični me je edino malo motilo, da se je ventilator približno na vsaki 2 minuti vklopil na 80% (ko je GPU dosegel 43 stopinj). Ko je temperatura padla na cca. 39 stopinj se je izklopil in potem se je zgodba ponavljala. Z RivaTuner sem ventilator "fiksiral" na 45% zmogljivosti in v Windowsih kaže zdaj temperaturo 43 stopinj. Ko igram NFS povečam procent na 65% zmogljivosti, temperatura pa takrat kaže 46 stopinj.

V glavnem, računalnik je zelo tih in sem zadovoljen. Še najbolj glasen je zdaj disk, ki se ga vsake toliko sliši :D

vir ::

Jaz sem kišto precej utišal...če bi šel kupovat tako ohišje, dodatke, ventilatorje in ostalo da bi prišel na tako nizek nivo hrupnosti bi dodal minimalno 100 €

Ohišje je pač eno ATX od akase z dvema ventilatorjema, enega (zadnjega) sem izklopil iz napajanja tako da dela samo tisti spredaj ki piha v diske. S tem sem poleg zmanjšanja hrupa dosegel tudi to da v ohišju poteka zrak po diagonali...vent skozi diske sesa zrak notri, ventilator napajalnika pa pljuva ven ogret zrak. Priporočam da na zadnje luknje ohišja nalimate mehko peno da zmanjšate hrup in poleg tega izboljšate še hlajenje po diagonali.
Imam dva diska stara 1 leto (WD 320 giga) in 2 leta (Seagate 250 giga). WDja sploh ne uporabljam ker je vsaj 2krat glasnejši od Seagate. Diske sem predelal nekako po domače tako da so v ohišju prišraufani na neko maso, ki ni povezana z ohišjem ampak je položena na dno ohišja na mehko peno zato da se vibracije- hrup ne prenašajo po ohišju. Diski ne smejo viset brez dodatne mase ker se sčasoma zaradi ¨vrtilnih momentov¨ uničijo. Če nimate ideje kako zadevo rešit jih raje privijačite kjer jim je mesto.
Preko Biosa (imam plato P5KC) sem nastavil da mi vent na ohišju dela na minimalnih obratih, prav tako tudi vent procesorja Intel Core Duo 2 E8400.
Grafična je pasivno hlajena Nvidia Geforce 8500 Gt 512 MB Rama (Grafična ni namenjena nekim hudim igram ampak bolj vsakdanjemu delu in filmom-tudi draga ni).
Napajalnik je LC Power LC6550GP 550W Silent.. Odprl sem ga in žice prevezal tako da ne dela več na 12V ampak ga preko stikala pritikam na 5V in 7V. Vedno samo na 5V. Razlika v hrupu med %V in /V je skoraj neopazna.
Na levo in desno stranico ohišja sem na notranji strani nalimal nekaj mm debelo pluto, ki je dober izolator hrupa.

Priporočam še da je ob steni kjer je ohišje prislonjena še pena, po možnosti piramidasta pena kar še dodatno absorbira zvok in s tem utiša zadevo.

Treba vedet da večji kot so porabniki v ohišju (močnejši napajalnik, procesor, grafična, razna navjanja,...), večje je gretje in s tem mora biti tudi močnejše ohlajanje v ohišju kar. S tem poleti dodatno ogrevamo že tako vroč prostor, pa tudi poraba el. energije je večja.


Mogoče bo rekel kdo da je nevarno imet tako nizke obrate in izolacijo, vendar sem imel tako celo poletje in nisem imel nikakršnih problemov. Nisem pa nikoli obremenjeval sistema ker ga uporabljam samo za filme in pisarniško delo. Za igričarje

Zdaj sem v BIOSu pogledal temperature:
-Chassis Target Temperature 43 oC
60% - 750 RPM

-CPU 30 oC
1000 RPM

Program za merjenje temperature Everest pa pokaže takole:




Temp v sobi je zdaj 21 C, škoda da nisem šel temp gledat ko je bla najhujša vročina poleti.

Program EVEREST poda naslednje temperature:


Lastnosti senzorja:
Tip senzorja Winbond W83627DHG (ISA 290h)
GPU Sensor Type Diode (NV-Diode)
Ime osnovne plošče Asus P5K WS / P5K64 WS / P5K-V / P5KC
Chassis Intrusion Detected Ne

Temperature:
Osnovna plošča 35 °C (95 °F)
Procesor 22 °C (72 °F)
CPU #1 / Core #1 55 °C (131 °F)
CPU #1 / Core #2 49 °C (120 °F)
GPU Diode 65 °C (149 °F)
Seagate ST3250620A 32 °C (90 °F)

Ventilatorji:
Procesor 948 RPM
Chassis #1 767 RPM

Napetosti:
CPU jedro 1.18 V
+3.3 V 3.33 V
+5 V 5.04 V
+12 V 12.15 V
+5 V Standby 5.04 V
Debug Info F FF 59 37 FF FF
Debug Info T 35 22 124
Debug Info V 94 D9 D1 D0 AC D2 AF (03)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup PC

Oddelek: Kaj kupiti
282144 (1535) R O N I N
»

Kako utišati tole konfiguracijo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362999 (2062) Steinkauz
»

silent pc - zero noise

Oddelek: Kaj kupiti
413765 (1603) GrimReaper
»

Tih in zmogljiv računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
142426 (2184) bate
»

Kako izvesti pasivno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
62589 (2589) Keyser Soze

Več podobnih tem