» »

LCD monitor ali LCD TV - v čem je razlika ???

LCD monitor ali LCD TV - v čem je razlika ???

Joze_K ::

Iščem TV diagonale 26col, pa so ponudbe za LCD TV (seveda v rangu primerljive cene) le za resolucije 1366, če pa bi vzel LCD monitor pa 1920 - cene nekje okoli 350€

npr: LCD monitor

proti npr: LCD 26

ZANIMA me: ali ni mogoče ENAKO KVALITETNO uporabljati LCD MONITOR kot TV, in če ne ZAKAJ NE? :|

Kakšna tehnika je drugačna med LCD oz. monitorjem, ..., oz. kaj je tehnično drugega med obema...
  • spremenil: Joze_K ()

Joze_K ::

hm, eno sem že našel,..., nimajo VESA lukenj za pritrditev na steno.... :8)

KoMar- ::

LCD monitor ponavadi nima vgrajenega TV tunerja z razliko od LCD TVja...

kixs ::

Sicer ni nujno, vendar LCD TV-ji navadno ne uporabljajo TN matrice. Poceni LCD monitorji pa jo vedno.

todman74 ::

Sicer ni nujno, vendar LCD TV-ji navadno ne uporabljajo TN matrice. Poceni LCD monitorji pa jo vedno.


....pa še zmeraj so monitorji sposobni prikazat boljšo sliko, kot TVji....kar ene marketinške fore.

Scorpia ::

Kaj pa vidni kot in prikazovanje barv pod kotom? Kolikor gledam lcd tv ima precej boljšo sliko in manj izgub barv. Sicer se najdejo dobri lcd-ji ampak se mi zdi da se ne morejo primerjat pri prikazovanju videa, ko gledaš ob strani ali pa višina itd...
////

boogie_xlr ::

a ima kdo kaj proti TFT?

todman74 ::

Kaj pa vidni kot in prikazovanje barv pod kotom? Kolikor gledam lcd tv ima precej boljšo sliko in manj izgub barv. Sicer se najdejo dobri lcd-ji ampak se mi zdi da se ne morejo primerjat pri prikazovanju videa, ko gledaš ob strani ali pa višina itd...


Tukaj je mogoče res TV v prednosti, samo kdo pa gleda tv pod kotom....drugače pa je lepa slika mogoče bolj odvisna od samega "izvora slike" in nastavitve aparata, kot pa od same "kište", namreč, kaj ti pomaga Panasonic Full HD plazma, če boš na njej gledu SLO programe>:D

Aljaz1980 ::

a ima kdo kaj proti TFT?

da, ker mam tft na osciloskopu in je v k####, saj je znosno samo ne pa za kakšen tv

premala svetilnost
premali koti

res pa da je osciloskop in tv popolnoma druga stvar

GrimReaper ::

Sicer ni nujno, vendar LCD TV-ji navadno ne uporabljajo TN matrice. Poceni LCD monitorji pa jo vedno.


....pa še zmeraj so monitorji sposobni prikazat boljšo sliko, kot TVji....kar ene marketinške fore.

Ne vem kje si to slišal/videl, IPS ki je pri 26"+ TV-jih je v vsakem primeru boljši kot TN, ki je pri večini monitorjev do 300€ in 19/22" TV-jih.
TV-ji z 1920x1080 so pa na žalost samo 32"+, vsaj kolker jest vem.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

LapD ::

Nažalost? Kaj bi ti pa pomagal fullhd manjši od 32". Bi gledal iz razdalje 25cm.
web&motion designer

GrimReaper ::

Imaš prav, ampak tako bi ga lahko uporabljal kot monitor, 32" je prevelik za to, tko pa v bistvu noben TV ni primeren za monitor, sicer pa ni kej, sej zato pa imamo monitorje, sam potem smo pa spet pri TN...
Jest sem zadovoljen s svojo kombinacijo, 22" S-PVA monitor pa 32" TV za filme in Xbox igre, oz. PC igre preko gamepada.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

hodu63 ::

Philips izdeluje lcd tv 26PFL5604H, ki ima displej z ločljivostjo 1920 x 1080.
Verjetno bi se tudi pri konkurenci našlo kaj podobnega.

l.p.

Joze_K ::

hm, še vedno ne vem, kaj je smiselneje,....?
Torej, če ga bom uporabljal izključno kot TV je smiselno dati malo več in kupiti "ordnung" TV.., torej namesto 300EUR se naj pripravim na 600EUR ;((

todman74 ::

Ne vem kje si to slišal/videl, IPS ki je pri 26"+ TV-jih je v vsakem primeru boljši kot TN, ki je pri večini monitorjev do 300€ in 19/22" TV-jih.
TV-ji z 1920x1080 so pa na žalost samo 32"+, vsaj kolker jest vem.


IPS gor ali dol, dokler bo moje oko zaznalo na dragih LCDjih in plazmah slabšo sliko (gledal sem v Big Bangu in H. Normanu) kot na mojem pocen 22" Samsungu, me ne bojo prepričal v nakup.

@Jože, če imaš možnost primerjat, primerjaj sliko iz istega "izvora" na več naprav naenkrat, boš najlažje ugotovu, kaj je primerno za tebe..... saj kot je nekdo na enem forumu napisal: "Nekateri so čisto zadovoljni s sliko na svojem 51cm CRTju, drugim pa še 50" plazma ni dovolj".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene 30" monitorjev

Oddelek: Strojna oprema
458227 (7568) DonMatejo
»

30" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
505415 (3782) wade
»

HANNS G HG281DJ ali NOVITA 2602WHD

Oddelek: Zvok in slika
213509 (2448) ke_kit
»

LG 26" monitor

Oddelek: Kaj kupiti
394560 (3336) LordWorm
»

LCD TV namesto LCD monitorja?

Oddelek: Zvok in slika
173750 (3190) damirez

Več podobnih tem