» »

Windows 2008 R2 Problem

Windows 2008 R2 Problem

alexmarsic ::

No pred kratkim sem si pobral Windows 2008 R2 iz MSDNAA in seveda sem ga hotel namestiti na server ampak kle pa mi nastane majhen problem. Čim kliknem install now me se odpre okno kjer piše da dam noter cd z driverji ko pa dam cd z driverji not še vedno ne deluje. Ok se ne predam grem v druge mašine eno spet isto. Tako da mene zdaj zanima kje je tu problem? Windows 2008 gre brez problema gor samo R2 dela svoje muke. Je mogoče omejen le na Xeon in Opterone ? Ali so ga totalka zasrali z R2 ?

Hvala za odgovor

urosh ::

Meni je inštalacija šla na ene par serverjih bp... To misliš da te vpraša tam, kjer imaš potem možnost "upgrade" in "fresh install"?

alexmarsic ::

Ja tako je.
Ma mašina ni glih server je home computer samo namenjamo ga za server.

Mašina je:
Matična plošča: Gigabyte GA-M61SME-S2
Chipset: Nforce4
Procesor: Amd Athlon X2 2,5Ghz
RAM: 2GB DDR2 OCZ
Trdi Disk: Western Digital 250GB
Grafična Integrirana: Nvidia 6100
Mrežna vgrajena: Nvidia Nforce Ethernet

Spc ::

Meni je normalno deloval na:
MSI P45 Platinum
E6600 @ 3.3GHz
6GB Corsair Dominator @ 1066MHz
Intel PRO/1000 MT Dual Port Server Adapter
Creative X-Fi Elite PRO

Malo sem se igral z njim nato pa je začel nekaj štekat windows explorer.
Ko sem naredil reformat in reinstall pa mi ga več ni hotelo inštalirat na istem pcju, saj je pisalo, da je ključ že bil aktiviran (aktiviral sem ga samo 1x).
Potem bi mogel poklicat na MS, da mi nevemkaj preverijo če lahko še enkrat aktiviram na istem pcju ??
:\

Pa sem formatiral in pustil gor 2003ko.
 

alexmarsic ::

ma res nevem zkj noče

Spc ::

Ja nevem kaj imajo to neke finte.
Imam enako MSDNAA verzijo in je več kot 1x nisem mogel aktivirat.
Zdi se mi kot, da je to neka testna verzija za 1x uporabo na MSDNAA.
 

alexmarsic ::

Ne ni testna verzija ampak pač majo 1x aktivacijo isto je bilo z 2008 server tako da za zdaj bom mogoče ostal na 2008 server ker R2 mi sumljivo nikakor nedela. Če pa hočeš ponovno aktivirat piši na aktivacije@microsoft.si ti bojo pomagali pri ponovni aktivaciji

bluefish ::

Ali pa uporabi start > run > slui.exe 4 (da, vnesi tudi štirico) in sledi navodilom.

Glodko ::

Meni tekom namestitve še preden izberem verzijo vrže tole:



Nisem še našel rešitve, zaenkrat ostajam na Server 2008.

Spc ::

Hmm.
Meni pa navadna 2008ka dela normalno in jo lahko aktiviram 10000x (tudi iz MSDNAA).

Mi je pa zelo čudno kajti delal sem CPU score in Super PI teste.
Vsi testi kaj se tiče cpuja so najhitrejši v Windows Server 2003, Dataceneter Edition R2 SP2 in najpočasnejši v Windows Vista Ultimate Edition.

3DMark CPU Score:

Server 2003: 5280 (32bit)
Server 2008: 4892 (32bit)
Server 2008 R2: 4929 (64bit)
Windows XP: 4837 (32bit)
Windows Vista: 4731 (32bit)
Windows 7: 4762 (32bit)

Testiral pa sem na:
Intel Core 2 Quad Q9650 @ 3.45GHz
Intel P45 (MSI P45 Platinum)
Corsair DOMINATOR @1066 DDR-2 3GB

:))
 

alexmarsic ::

Meni tekom namestitve še preden izberem verzijo vrže tole:



Nisem še našel rešitve, zaenkrat ostajam na Server 2008.



No no isti problem mam jaz pa res nevem kaj je narobe tudi če mu pokažem driverje

overlord_tm ::

Hmmm, jaz sem imel podben problem na W7. Reseno tako da sem instaliral z USB klucka.

Zgodovina sprememb…

keberjan ::

Težavo sva z Alexom rešila tako, da sva image prenesla iz torrent omrežja :) ter uporabili MSDNAA serijsko številko. Image je iz MSDNA vsaj tako piše v opisu.

LP, Keber Jan

jest10 ::

Malo stara tema:P

Ja, v jeseni so imeli na MSDNAA pokvarjene ISO slike za obe verziji W7. Zgleda tudi W2008 R2

Pureforce ::

Zdravo!

Tudi sam sem pobral windows server r2 2008 iz msdnaa, sedaj pa je problem sledeč. Na njemu sem namestil IIS za web page, ter uplodal spletno stran. Prijavil sem se tudi na .tk domeno, ter tam vnesel ip svojega računalnika, odprl porte itd ... Sedaj pa ko gočem dostopat do spletne strani preko domain name npr. www.mojadomena.tk je use lepo in prav, stran se prikaže, če pa želim napisat v browser moj ip pa napiše, "ta povezava očitno ne deluje", (če napišem ftp://mojip se normalno prijavi na ftp). Prav tako mi ne deluje če v IIS managerju kliknem tam "brows webpage", napiše enako-stran ni dosegljiva ...

Ali ve mogoče kdo kaj bi lahko bilo narobe in kako to popravit?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem za virtualizacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
687484 (5056) Blisk
»

Windows Server 2008 R2 na vmware

Oddelek: Operacijski sistemi
242036 (1790) _Dejan_
»

Nadgradnja win server 2003

Oddelek: Pomoč in nasveti
6514 (470) vaio
»

Windows 7 je tu (za razvijalce in študente) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19825626 (14277) ;-)
»

Windows Server 2008 za srednje izkušenega uporabnika? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1037436 (4814) Jst

Več podobnih tem