» »

Rabim pomoč.Nujno ("fleša" računalnik)

Rabim pomoč.Nujno ("fleša" računalnik)

boom ::

Živjo,

Imam en velik problem, še posebaj ker gre za pomembne podatke, ki jih nočem izgubit (šola, delo).

Včeraj normalno deloval eden od PCjev, sklopim preden grem spat. Danes zjutraj ga užgem, pa začne prikazovat samo neke kocke, ko naj bi bil na namizju pa v zeleni barvi, miška oz. puščica ima malo bolj na gosto "posejane" kvadratke. Med vsem tem pa se ob zagonu ko se nalaga več oken pojavi tudi eno, ko ima veliko majhnih kvadratkov v katerih so majhne številke, ki se spreminjajo

PC sem resetiral, ponovno zagnal, sklopil vse iz zida vendar nič ne pomaga. Problem ne more bit v ekranu, ker sem priklopil drug PC na ekran in dela brez problemov. Mogoče virusi, grafična?

Zadeva je precej kritična, ker je ravno na tem PCju največ pomembnih datotek in podatkov vezanih na šolo in delo + družinske slike itd. So pa v večini na D disku.

Upam, da se vam svita kaj bi lahko bilo narobe, ker jaz kot laik lahko samo ugibam.

Hvala za pomoč.

Master Chief ::

typo

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Če imaš vse na disku D, potem zaženi Windows preko CD-ja in daj repair. V bios prideš normalno ali ti to dela takoj. Če ti to dela takoj, je verjetno RAM v okvari, bi bilo potrebno vidit in stestirat. Če pa lahko prideš v bios, pa komot na novo instaliraš, samo pazi, da ne boš po pomoti instaliral na D, saj ti oznak particij ne prikaže, moraš izbirat, glede na velikost particij.

Pyr0Beast ::

Verjetno je kaj z grafično kartico narobe. Ne, podatki na disku so v redu in jim ni nič. Ko boš grafo zamenjal bo zadeva delala dalje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

user427615 ::

Verjetno je kaj z grafično kartico narobe. Ne, podatki na disku so v redu in jim ni nič. Ko boš grafo zamenjal bo zadeva delala dalje.

tr00.

xsannyx ::

Jah možnosti je več. Najprej poiskusi tako kot je rekel solatko: "repair" Če to ne pomaga si od prijatelja sposodi grafično, če ti jo posodi in poizkusi, če nimaš prijateljev, ki bi ti jo posodili si pač kupi novo, dobiš kar solidne za šolo in delo že za 50EUR. Če se ne spoznaš na zamenjavo komponent ali pa nisi prepričan v svoja dejanja (ker lahko kaj hitro pokvariš računalnik, če sam menjaš komponente) ga raje pelji na servis, ter reči če bi se dalo popraviti brez da se ti zbrišejo podatki. če imaš laptopa, ga enako pelji na servis. Lahko tudi poizkusiš zapisati vse podatke na kakšen zunanji trdi disk, če ga imaš ali kaj podobnega. Ena od možnosti je pa tudi da "presadiš" trdi disk na drug računalnik ter se za tem ukvarjaš kaj bi bilo narobe :D

Pyr0Beast ::

Dvomim da lahko do repair opcije sploh pride :)

Repair zna včasih narediti štalo (zgubljena pošta, nastavitve, etc.), ga je treba jemati z rezervo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Pyr0Beast - pravi da ima podatke na D.

Pyr0Beast ::

Govoril sem splošno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Rešitev problema je nekdo, ki se spozna.

PrvaPomoč ::

100% grafika, po tvojem opisu sodeč.
PRP

solatko ::

Po moje je ram.

hojnikb ::

Po moje je ram.

če lahko probaj rame stestirat z memtest da lahko izločiš to.
#brezpodpisa

solatko ::

Daj rame ven, jih z mehko krpo namočeno v alkohol, nežno očisti - konektorje, s kakšnim močnim fenom spihaj ležišča, potem pa poizkusi z enim ram-om in postopno dodajaš.

boom ::

Živjo!

Ugotovljeno je bilo, da naj bi bila grafična kriva. Sedaj sem kupil novo. Doma sem sam montiral grafično na svoje mesto, upalil PC pa začne piskat in na ekranu se prikaže napis, da power kabla od grafične ne najde oz. ni povezana (utripa napis). Zdej pa jst ne vem kaj je lahko narobe. :S (očitno je res grafična bila kriva, ker sedaj prikaže napise oz. normalno okence z besedilom). Dal sem grafično na isto mesto kot prejšnjo, povezal ekran in to je to, par krat pogledal če je vse trdno povezano, da ni kje kaj lufta. Sem pa poleg kartice dobil kot en konektor za povezavo med ekranom in grafo (ker sta bila drugačna utikača, in sem prek tistega konektorja povezal).Dvomim da bi bil problem to, da ni še kartica prek cdja instalirana, ker začne piskat kmalu po zagonu

A se komu svita kaj bi lahko bilo narobe?

duff ::

verjetno imaš grafično, katera potrebuje dodatno napajanje. Poglej če ima konektor za napajanje tudi grafična in v kolikor ga ima, proklopi kabel iz napajalnika še na grafično.

Pyr0Beast ::

Da, vse si prav naredil, samo dodatno napajanje si pozabil :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

boom ::

aha,super potem. Ja, tako je če prvič poskušaš sam kej sčarat. Zraven sem dobil par kablov, tako da verjetno bo ravno eden od tistih pravi.

hvala še enkrat!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lučka na monitorju utripa

Oddelek: Pomoč in nasveti
232117 (1670) Duhec
»

Ugašanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
201613 (1399) Mafia cod 2
»

Pomoč - WinXp se ne zažene v normal mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
252968 (2703) Tea Time
»

Računalnik NE dela (ne pride do BIOS-a)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71741 (1622) ttommy
»

Asrock dualsata2 ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
181400 (1109) dolfi

Več podobnih tem