» »

Računalnik NE dela (ne pride do BIOS-a)

Računalnik NE dela (ne pride do BIOS-a)

ZaLoMaT ::

Torej imam ogormen problem:(

Danes sem sestavil računalnik naslednje konfiguracije:
Matična plošča: ASUS M2N-E SLI NF500 AM2
Procesor:AMD ATHLON 64 X2 5200+ BOX AM2 DUAL CORE
Hladilnik: Thermaltake BigTyp 120 vx
Rami: PATRIOT 2x 1GB DDR2 ram, PC2-6400, 800MHZ
Napajalnik: LC NAPAJALNIK 550W LC6550GP 140mm FAN,v2.0(24pin)
Grafična kartica: Gigabyte 8600GT
Disk: WD 3200GB ATA

Ko pa sem ga hotel pržgat, vendar se nič ne zgodi; računalnik sploh ne pride do BIOS-a vendar:
-Disk ne dela (nisem začutil vibracij)
-Grafična se ni zagrela (isto mrzla kot prej)
-DVD-RW ni delal
-Ventilator na hladilniku se vrti
-Vendar je na ohišju normalno gorela lučka... (kot da vse deluje)

Zanima me kaj je narobe, ker nujno potrebujem računalnik
-Ali je problem v disku ali grafični ali ramih?
-Ali je možno da sem kaj pozabil priklopiti
-Nekaj sem tudi probal (saj sem dobil samo 1kabel - HDD Cable) pa sem na ta kabelj priklopo DVD-RW in DISK s priključkom ATA ali je v tem problem?

Iskreno se vsem zahvaljujem v naprej, ki mi bodo pomagali

Zheegec ::

Lahko bi bilo marsikaj, seveda bi najprej posumil matično ploščo.

Če imaš system speaker pravilno priključen probaj, kaj naredi recimo brez RAM ali brez grafične. Če pa sploh ne piska, pa je najbrž kaj narobe z matično ploščo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ZaLoMaT ::

Sem priklopil system speaker (zvočnik?) ter odklopil: disk, grafično, rame vendar zvočnik ni piskal (tudi če sem ga priklopil na drug konektor / obrnil drugače)

Ali je možno, da ne deluje matična plošča ker sem izvlekel 2plastična pokrovčka, ki sta pokrivala konektor za AUDIO priklop, na katerega sem priklopil kabelj, da bi lahko na prvi strani priklopil (slušalke + mikrofon) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaLoMaT ()

solatko ::

Pri avdio izhodu za prednje priklope moraš odstraniti jumperje, sicer ne moreš priklopit konektorja, vendar si verjetno naredil napako nekje drugje. Razkoplji zadevo in jo po navodilih iz priročnika, ki si ga dobil zraven plate ponovno sestavi. Pazi na vse priključke, predvsem bodi pazljiv pri vtikanju RAM-ov (še prej preveri, če so rami tapravi (ena od možnosti, da se sistem ne zažene), grafična kartica ima svoje napajanje, ki mora biti priklopljeno. Če to ne bo pomagalo, preizkusi posamične komponente v drugem sistemu (tu pridejo prav prijatelji s podobnimi konfiguracijami), pojdi lepo po vrsti: HDD, DVD, RAM, grafika in napajalnik. Nazadnje procesor in, če je vse vredu ostane še plata.
Ali si se pred in med sestavljanjem kaj razelektril (prijel vodovodno pipo ali radiator), saj je za plato to (statična elektrika) najhujša nočna mora. Oblečen moraš biti v bombažne cunje, sintetika pri sestavljanju elektronike deluje kot dinamo. Vso srečo.

Macx95 ::

Preveri če si priklopil na matično dodatno napajanje 12V iz napajalnika (4pinski konektor). Brez tega se mašina ne bo zbudila. CPU vent se bo vrtel, lučke bodo gorele, ampak na ekranu bo tema:O
Preveri še da ni plošča v stiku z ohišjem. Si montiral distančnike, da nisi morda ploščo kar privijačil na pleh in jo s tem veselo zakuril>:D

nonenone ::

tak problem imam jaz, kupu sem athlona 6000+ in nič, athlon 4200+ dela, čeprav piše da dela tudi z 6000+. Kot prvo nadgradi bios, probaj dvignit računalnik z drugim procesorjem, 4200+ bo sigurno delal. Asus je mal sranje s temi athloni, naj bi vse delal pa ne, posebej so problematične plošče m2n, jaz imam m2n8-vmx. Sem že pisal na njihovo stran (asus) in so mi odgovorili naj grem eno stopnjo biosa nazaj hm hm. Probaj s 4200+ , nekje si sposodi, meni so stestirali v comtronu v ljubljani v btc-ju (niso nič računali), lp-še vedno imam na zalogi 6000+ in čakam nov bios al pa kaj druzga, pitaj boga (druga plata.

ZaLoMaT ::

Najlepša Vam hvala, saj sem z vašo pomočjo zrihtal računalnik:))

Da, Vam še v zahvalo povem kaj je bilo narobe: :\
-Pozabil sem priklopiti dodatno napajanje 12V iz napajalnika (4pinski konektor) :8)
-1GB rama ni delovalo zato sem jih odstranil >:D

-Ko se pa je računalnik pržgal sem pa še nadgradil bios:)

Torej najlepša Vam hvala, ker ste mi pomagali ter da sem z vašo pomočjo zrihtal računalnik :D. Če pa kdaj pride do ponovnih problemov, vem kam naj napišem za pomoč :D

ttommy ::

Takoj ko sem prebral kak problem imaš,sem vedel kaj je,ker sem sam imel enakega(pri svojem prvem sestavljanju novega PC-ja),pa so me že prehiteli z odgovorom.
Kar cool je Slo-tech,nice people.....
lp
Gamer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lučka na monitorju utripa

Oddelek: Pomoč in nasveti
232133 (1686) Duhec
»

Nov napajalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
252379 (2107) Hribowc
»

PC ugasnil in po ponovnem zagonu ne deluje več.

Oddelek: Strojna oprema
131857 (1596) francek1
»

Napajalnik lc 6550 h je eksplodiral

Oddelek: Pomoč in nasveti
293915 (2976) nokia6310
»

[POMOC] Ko nov sistem ne dela :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
11906 (776) kocba

Več podobnih tem