» »

Kateri router za domačo uporabo

Kateri router za domačo uporabo

Old Spice ::

Situacija je taka:

Živimo v središču mesta, hiša je precej stara, temu primerna gradnja, površina je cca. 80 m^2. Trenutno imam Linksysa WRT54G2 V1 ki je bil okoli 40€ pred kakim letom in pol, vendar nikakor ne pridem s signalom do dnevne sobe ki je najbolj oddaljena in kjer imam desktopa za splošno brskanje po netu preostanka familije.
Mojo sobo (kjer imam lahko router) in dnevno sobo ločujeta 2 polmetrska zidova, oba se mi zdi da sta nosilna, kar zdesetka signal, na začetku sem imel sem pa kje malo signala pa še to je prekinjalo, sedaj pa je čista tema.

Vprašanje je kak router kupit da bo bp delovalo do dnevne sobe. V desktopu v dnevni imam vgrajeno brezžično mrežno G, brat ima prenosika ki ima G in draft N. Nekaj časa sem imel v mislih Linksysa WRT54GL na katerega se da gor custom firmware (tomato ali kaj je že) pa še ugodna cena je, vendar nisem več prepričan če bi bil dovolj močan, za kak poceni router standarda N pa ne vem če bi se sploh splačal. Ker nimam veliko izkušenj s tem vas prosim za kak nasvet kaj čem vzet, tam do nekje 80€.

trnvpeti ::

pod 80eur ne bos nic dobil
apple-ov N
draytek v2110n
buffalo WZR-HP-G300NH
ruckus
ti stirje bojo sigurno

Old Spice ::

No tistih 10EUR bom še stisnil če je potrebno, samo da stvar potem deluje.

Si mislil tega:

http://www.commit.si/index.php?page=sho...

trnvpeti ::

tony1 ::

Če ima router anteno, ki se jo da kolikor tolikor enostavno zamenjati, priporočam anteno z močnejšim ojačanjem, npr. eno omni 5dBi - ma da preseva še pol sosednje bajte :-)

BaRtMaN ::

Če se ti da ubadat, na svojega Linksysa naloži kakšen odprt firmware, npr. DD-WRT. V nastavitvah imaš potem tudi nastavitev za moč oddajanja, kar ti celotno zagato lahko reši brezplačno.

BigMan ::

Kupi Buffalo WHR-HP-54, ki ima vgrajen ojačevalec, nanj pa daš Tomato ali DD-WRT.
Lahko pa trenutni router probaš dat na postrešje, pa bi moralo delat po celi bajti, če ni večnadstropna.

amigo_no1 ::

v tej temi na wlan-satu poišči teme od avtorja "Spajky" ter naredi domačo "canteno"
http://www.wlan-sat.com/modules.php?nam...

Old Spice ::

Sej v bistvu se gre za stanovanje v enem štuku, samo temu trenutni router ni kos. Kakšne izkušnje imate z trgovino PCHand? Poslal sem vprašanje kako je glede nakupa in dobil samo predračun, brez kakšnega pozdrava, razlage,.... in za vse hočejo 100% avans, po prijaznosti niso ravno pri vrhu se mi zdi.

Kaj pa če bi recimo vzel WRT54GL in dodatne antene? Prišel bi ravno tko na 80-90EUR.

Old Spice ::

Imam še eno vprašanje. Kaj menite o Apple opremi, gledam tole:

http://store.apcom.si/IMC-Apple-Store/W...

Kako gre tu z nastavitvami? Glede na to da noben nima doma Maca in vidim da bi se teoretično dalo priklopit v omrežje še tiskalnik kar bi bilo super. Bi bilo kaj problemov in kako skonfigurirat tak router?

Old Spice ::

Pozabte. Vidim da Applova zadeva nima nobenih žičnih priklopov. Moja skoraj končna odločitev je tako da vzamem tole:

Router: http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/m...

Antena: http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/m...

Skupaj cca. 80EUR, glede na to da mamo večino opreme standarda G mislim da bi bila to dobra kombinacija in da bi uspel pokrit tudi dnevno sobo. Kakšno mnenje? Gor bi seveda dal Tomato.

BaRtMaN ::

Zakaj pa ne probaš na obstoječi router dati Tomata? Potem lahko pogledaš, če s povečanjem oddajne moči dosežeš oddaljeni računalnik...

Old Spice ::

Včeraj popoldne sem se igral s tem, sicer ga zazna vendar ga v večini primerov potem ko se želim gor povezat me nikakor ne pusti ali pa signala zmankuje na par minut.

ABX ::

Zamenjaj antene.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jan01 ::

Kupil si en šit router. Prodaj in kupoi kaj boljšega... Drugič pa na forumu vprašaj, kaj ti vsi priporočamo, ne pa ene take smotane....

Old Spice ::

Jan 01 na kater router to zdej leti?

ABX ::

Ta router ki imaš je odličen, samo zamenjaj antene z močnejšimi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Aston_11 ::

Po mojem ni problem v ruterju. Imam enakega, ki mi gre skozi dva zida, nato preko ceste, skozi naslednji zid. In dela. Komunicira pa z drugim ruterjem. Po mojem je problem v sprejemnikih. Jaz bi probal najprej na prenosnika ali pc priklopiti drugi ruter, ki ima boljši sprejem. Variante ala usb ali pa interne mrežne kartice nimajo neke antene in oznake ala G itd. ne pomenijo dosti. Problem je v tem, ker notebook ne samo sprejema, temveč tudi oddaja. Ker če po tvojem ruter ne zmore preko zidov, potem bo pc/laptom še manj komuniciral nazaj do ruterja, ker je manj močan in ima slabšo anteno.
Pa z wwrtjem bi poskusil malenkost dvigniti moč, čeprav dvomim, da je potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

rejven ::

samo b standardard vklopi (b-only opcija) sice gre samo 1mb/s ampak domet se poveča.

ZaOstali ::

Pa probajte še kanale zamenjati, recimo na 6 ali 11.
Ker se signalz menjavo kanalov izboljša tudi za 200% in tudi ping.
Kupil si en šit router. Prodaj in kupoi kaj boljšega... Drugič pa na forumu vprašaj, kaj ti vsi priporočamo, ne pa ene take smotane....

Ti pa ne pokaj bednih. Če je zdaj poceni to še ne pomeni, da je zanič.
Ko sem ga jaz kupil je stal 70EUR in še mi zdaj služi ok.
Skoz 4 stene imam kar dober signal 60%-->

Imam tomato fw gor in ga mam za 100% navitega.
BOlj ko je navit, večji je "šum".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaOstali ()

Wad@ ::

Zdravo. Tudi mene zanima kaj se priporočla. Zaenkrat se bo router uporabljal le 'skozi' en zid na sekundarni računalnik, kasneje pa mogoče tudi skoz ene 4 zide (10-15m med routerjem in drugo sobo) zato bi najraje kaj z zamenljivo anteno, če priložena ne bo dobolj. Razmišljal sem kot je tukaj že avtor omenil o Linksys WRT54GL. Mnogo več ne vem če bi dal, raje potrpim kabel skozi hodnik>:D.
Pa še to: katero mrežno kartico? A je kaj http://www.mimovrste.com/artikel/249002... takega OK?

Old Spice ::

Imam še eno vprašanje, moral sem počakat ker so v trgovini rabili nekaj dni da so dobavili router in dodatni anteni. V računalniku v dnevni sobi imam omenjeno brezžično kartico:

http://www.linksysbycisco.com/US/en/pro...

Zanjo je nameščen gonilnik ki ga je Vista našla in zadeva v redu deluje tako da mislim da je pri meni problem predvsem zaradi routerja, ker mi napiše na računalniku da se ne more povezat na omrežje ker ne dobi nobenega odziva od routerja. Mislim da je potem predvsem problem v routerju in ne mrežni kartici ali njenih gonilnikih?

amigo_no1 ::

Wad@ ::

Verjetno delujejo tudi na visti/sedmici, čeprav ju ni med podprtimi sistemi?

onepack ::

Lep pozdrav.
Mam eno mrežno na usb, router pa je en štuk viši. Signala pa skor nič...ene 5-15%
Ruoter mislim da je od T2, pa niti nevem kak je. Če ma kdo kake izkušnje z temi routrji in usb mrežnimi...bi prosu za nasvet da dvignem signal, ki mi ga vsake tolk časa tudi prekine.
hvala

Karen ::

Če sem prav razumel en wireless router že imaš. Kupi še enega, ju poveži wireless (WDS) tako da se bosta še normalno videla, pa boš imel z dvema dobro pokritje po celi bajti - zakaj bi enega stran metal. V takem primeru tudi drugi ni nujno da ima ravno anteno od bazne postaje zadaj namontirano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020836 (15037) broken/link

wireless router predlog?

Oddelek: Pomoč in nasveti
256165 (4242) Galaxy
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011777 (9631) Pyr0Beast
»

router ..nimam pojma

Oddelek: Kaj kupiti
71377 (1216) jan01
»

Nabava routerja

Oddelek: Kaj kupiti
101696 (1696) salabajs

Več podobnih tem