» »

router ..nimam pojma

router ..nimam pojma

XPSISTEM ::

Odločam se za nakup rutarja in me zanima na kaj moram paziti..? Cenovno nižji razred.

Rabim za povezavo 3 kompov žično + 2 wirles kompa...? precej bo downloada

Hvala!

Pyr0Beast ::

Koliko imaš linijo, do 10/10M je praktično (skoraj) vsak dober. Sam priporočam dobrega Buffalota HP-G54-WHR, na katerega lahko namestiš DD-WRT ali pa Tomato sistem.

Če imaš možnost in boš veliko torrental, lahko vzameš router z USB priključkom, kateri podpira večje diske in imaš odjemalec na samem routerju.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jan01 ::

torrentanje s temi routerji s usb pa seveda ni klik klik...
Še en glas za omenjenega buffalota(52€). Dober tudi buffalo whr-g15(43€).

nejko8 ::

Tudi sam kupujem router, sam se na to ne spoznam. Bral sem, da naj bi bil tale dober Linksys WRT54G
V čem se prejomenjeni razlikuje od tega: Linksys WRT54GL
Jasno mi je da ima drugi dodatno L, vendar ne vem kaj je razlika :))

Potrebujem ga predvsem za prenosnik v stanovanju, stacionarni računalnik pa bo še vedno povezan z kablom. Rad bi poceni router, ki mi bo nudil predvsem varnost, zanesljivost, enostavno upravljanje ter normalen doseg čez stene v 3 sobnem stanovanju :D

Mogoče bi bilo dovolj celo tole? Asus WL-530G

bluefish ::

Odločam se za nakup rutarja in me zanima na kaj moram paziti..? Cenovno nižji razred.

Paziti moraš na lokacijo trgovine Rutar, oddaljenost od naselja, pripadajoče zemljišče,... Cenovno nižji razred pa boš kmalu že težko našel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

jan01 ::

@edini(no še par dražjih!) dobri routerji:
-prej omenjeni linksys wrt54gL(ampak glej da L!)
-buffalo whr-hp-g54 52€ (enak linksysua, le da z ojačevalcem)
-buffalo whr-g125 -43€ -zelo poceni, enak linksysu, le da nima odstranljive antene...)

Kaj od teh treh kupiš je čisto vseeno. Na vsakega seveda gre odličen tomato firmware oz dd-wrt...

nejko8 ::

jan01

Kaj je finta tega tomato in dd-wrt firmware-a, ki ga vsi omenjate?

Kot sem napisal sam iščem oceni router, ki mi bo nudil predvsem varnost, zanesljivost, enostavno upravljanje ter normalen doseg čez stene v 3 sobnem stanovanju...

Je tale slab: ASUS wl-530g

jan01 ::

Lahko poslušaš moj nasved, ali pa ga ne. Ampak potem ne hodi(tako kot mnogi s kr enimi lesenimi routerji) na forum s težavami...
Če hočeš najcenejšega, a še vedno odličnega, potem vzemi buffalo whr-g125(43€, v avstriji okoli 30€....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys ali Buffalo router?

Oddelek: Kaj kupiti
133357 (2067) Kami
»

Kateri router za domačo uporabo

Oddelek: Kaj kupiti
252475 (1878) Karen
»

instalacija povezave wireless ne uspe D-Link

Oddelek: Omrežja in internet
142567 (2462) niaeva
»

Brezžični router

Oddelek: Kaj kupiti
252498 (1798) ponky
»

wless routerji & sevanje

Oddelek: Kaj kupiti
51510 (1432) bate

Več podobnih tem