» »

Barva urina

Barva urina

tabla ::

Kaj pove barva urina, če je ta zelo rumenkast ali če je skoraj bel kot voda?

d0rK ::

Raven hidracije?

Fave ::

Raven hidracije?


in še kaj...
My mind's a hyper tool that fixes everything.

jype ::

145. I should not drink three quarts of blue food coloring before a urine test.
146. Nor should I drink three quarts of red food coloring, and scream during the same.

-- http://skippyslist.com/list/

5er--> ::

Voda je bela?

Pingvin ::

Zelo karikirano: Če piješ veliko količino vode, ki jo predpostaviva telo ne potrebuje, se bo le ta tudi v veliki količini odvajala. Ob nadaljni predpostavki da telo normalno deluje bo urin močno razredčen in to bo tvoj "bel" kot voda urin. Obratno velja za rumenkasto barvo.
________________________________________________________________
Ker bi imel večji monitor sem ga zalil z vodo da bi zrasel...še vedno čakam!

opeter ::

Kaj pa vonj?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Avenger ::

Ko smo že pri tem, kaj pa, ob recimo čisto normalni hrani in brez bolezni, obarva urin?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Timmah ::

Unusual color

* Colorless- indicates over-hydration, which is usually considered much healthier than dehydration. In the context of a drug test, it could indicate a potential attempt to avoid detection of illicit drugs in the bloodstream through over-hydration[1].
* Yellowing/light orange may be caused by removal of excess B vitamins from the bloodstream.
* Certain medications such as rifampin and pyridium can cause orange urine.
* Bloody urine is termed hematuria, potentially a sign of a bladder infection.
* Consumption of beets can cause urine to have a pinkish tint; the condition is harmless and temporary.
* Dark orange to brown urine can be a symptom of jaundice, rhabdomyolysis, or Gilbert's syndrome.
* Black or dark-colored urine is referred to as melanuria and may be caused by a melanoma.
* Reddish or brown urine may be caused by porphyria. Again, the consumption of beets can cause the urine to have a harmless, temporary pink or reddish tint.
* Greenish color is usually a consequence of consuming asparagus.
* Fluorescent yellow / greenish urine may be caused by dietary supplemental vitamins, especially the B vitamins.
* Dark yellow urine is usually indicative of dehydration.

Odor

The smell of urine can be affected by the consumption of food. Eating asparagus is known to produce a strong odour in human urine. This is due to the body's breakdown of asparagusic acid. [2] Other foods that contribute to odor include curry, alcohol, coffee, turkey and onion.[3][4]

vir: wikipedia
donde esta francesca

Sc0ut ::

Zdrav vonj je vonj po goveji juhi:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Janac ::

Mene pa zanima, če je lahko kaj resnega če sem danes imel barvo urina rdečkasto? Sem že imel v začetku leta probleme pa niso nič našli in še sem mel občutek kot, da sem jim v napoto, pa zdaj ne bi rad za brezveze hodil.

Furbo ::

Če te je prej kdo sunil v mednožje, ker si ga žalil po forumu, je to normalno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

particle ::

Če si jedel rdečo peso, je to povsem normalno.

Janac ::

Furbo je izjavil:

Če te je prej kdo sunil v mednožje, ker si ga žalil po forumu, je to normalno.


Daj mi predloži link, kjer sem koga žalil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

GrimReaper ::

Če je brez barve, je po mojih izkušnjah če imam bolj stresen dan, in grem namesto 1-2x na šiht, tudi 4-5x.
V presledkih 4-ih ur pa nikol ne bo brezbarven, pa če ne vem kolk spiješ.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Limona ::

pa dobr je no -.-"

zjutri je ponavad rumen ker se več strupa čez noč izloči, ali pa če recimo pijemo energijske pijače kjer se tudi velik strupa izloči >_>

čez dan je pa prozoren ker ponavadi pijemo vodo in ni nekih substanc ki bi se v urin izločle -.-

Vzdevek ::

Rožnato se urin obarva zaradi uživanja hrane, kot na primer večje količine mesa in rib. Lahko gre za prisotnost krvi v urinu in je simptom bolezni ledvic, prostate ali mehurja.
Tudi rdečo barvo urina lahko povzroči hrana, predvsem rdeča pesa, borovnice in rabarbara. Rdeča obarvanost je lahko tudi posledica uživanja zdravil, kot so na primer anelgetiki, odvajala in pomirjevala.
Rožnata ali rdeča pa kažeta tudi na veliko resnejše zdravstvene težave. To je lahko znak ledvičnih kamnov, težav s prostato ali vnetja sečnega mehurja. Zato je priporočljivo, da takoj obiščete zdravnika, še posebej, če imate vročino ali težave z odvajanjem.
Vir: Klik

Zdravniki so zato tam, da pomagajo. Mora ti bit vseeno komu si v napoti. Res pa je, daje po nepotrebnem delat paniko odveč, vseeno pa če te skrbi in misliš, da je kri pojdi k zdravniku.

mtosev ::

če je urin pogosto rdeč to lahko pomeni, da je v urinu tud kri
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko vode in tekocine na dan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9910450 (7738) jype
»

Koliko časa ostane trava v tebi?

Oddelek: Loža
245497 (4348) Rias Gremory
»

Pijem preveč vode ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5012499 (9728) negotiator
»

Kako pretentati alkotest (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7516634 (14535) fl0w
»

Avto na urin

Oddelek: Loža
352486 (1565) ABX

Več podobnih tem