» »

tooo damn hot...65

tooo damn hot...65

link_up ::

V kisto sm si montiru athlon xp 1600+ ,ki lepo cepi v abit kx7-333. Kista je midi tower, kable pa sm naokroglil za boljsi luft promet. CPU ma montiran volcano 7+ , ki ga kar dobro hladi ampak je temp se vedno previsoka. sistem ma temp 43 in cpu 58-65...to ni ravno najbols boste rekl ne ampak men je idej zmankal...v kisti so montirani se 3 dodatni ventilatorji, 2 za not in 1 za vn ampak temperatura se vseeno raste... pod polno obremenitev ga sploh ne upam dat.:O Torej ma kdo kaksno idejo kako celo stvar ohladit.??? je pa res da je v sobi temp povprecno 27 stopinj. Ce se soba ohladi temp seveda tudi pade ampak takrat na kaksne 36/49. to mi je usec ampak vseeno bi rad nekako sistem hladil v vrocini :D mi lahko kdo da kaksno idejo? pa prosim vodno hlajenje se mal odsvetujte k je se predrago :)) :)) :))

black block ::

probaj z pasto artic silver 3 namazat procesor in hladnjak (eno al pa drugo no...) drgač pa je to čist OK temperatura!

zile ::

sistem ma 43. to je problem, ker tvoj V7+, sam vroč zrak meša. zapri kišto, in dodaj 2 vent. 1 naj piha v kišto, drug pa iz nje na zadjem delu.

msmiha ::

Kaj imaš nad procom napajalnik?
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

TESKAn ::

Poglej, kam piha vent v napajalniku - sej skoraj ni možno, da bi bil obrnjen tko, da piha noter, ma nikoli ne veš...
Kot drugo pa naredi kak dotok do ventilatorja - zrežeš luknjo direkt nad procesorjem, potem pa namontiraš en kos plastenke, da ti naredi neke vrste tunel do venta na procesorju.
In pa poskrbi tudi za odvajanje zraka iz kište, da bo prostor okoli procesorja dobro prevetren.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Dr_M ::

dej raj en ventilator obrn da bo vn pihu, ker je brez veze da ti dva not vleceta zrak, pol se not pa samo vroc zrak vrti.rež da pride zrak not je velik, vn pa nebo su sam od sebe, mar ne?:)

bodom ::

uf...43 stopinj sistem...pa kaj to poganjas v peci?:D
kaj ni vulcano 7+ kao en hud ventilator in naj bi hladil kr dost?
jst mam amd-ja 1800+, na njem pa zalmanu Al-Cu nastimanga na tih nacin (2100rpm) s pomocjo fanmate-a in je temp. na procu okol 46 stopinj, v ohisju pa okol 30:)) res da mam se dva ventilatorja, enga na sprednji strani, enga pa na zadnji strani, da piha ven:D
pa une ventilatorje dej raj tko, da bi 2 vn pihala in sam en notr...:))
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bodom ()

Firebat ::

Kje bi nabavu te ventilatorje a jih v dar computers prodajajo pa ce so kj glasni sam mam cnps6000cu dele mam pa temp cpu 50 sistema pa 40 sam mam odprto skatlo v majhni sobici

link_up ::

oh ja folk vidm da so sam ene 3 dobr prebral kaj sm napisu :) no vseeno je dost na tem, da se v kisto montira 2 venta za vn in en za not..that helpped...!! sistem ma zdej samo se 29 stopinj in procesor 46,5... cakam samo se pondelk da grem po artic silver 3 in mislm da bo potem stvar kr zadovoljiva...thanx usem ne... :D :D :D

bodom ::

no lepu d je uspelo...sam a mi lohk kdo pove, kako nej dam dva ventilatorja da bi pihala ven?
zdej mam enga spredaj, ki piha notr, enga pa zadaj, ki piha ven. kam naj dam se enga d bi ven pihal...sam ne mi rect, da nej rezem ohisje:D
LP

the_unborn ::

rezi ohisje:D

bodom ::

hahahaha:D :D

dej no...ksn resen odgovor bi rabu, sej vem d je tud ta lohk resen...sam vseeno ne mislm rezat ohisja:))

link_up: kku si ti naredu d mas dva ventilatorja za ven?8-O

link_up ::

jah...zadaj nekako zrezes >:D

freejack ::

Dr_M: se strinjam... Tudi osebno se raje poslužujem koncepta, da vleče ven, kot pa piha not (gledanje na večino ventov in postavitev)...Mislo sn še neki pametnega rečt, glede reke pa struge, sam se ne spomnem več kk gre... :D

Malecky ::


BaRtMaN ::

Everyone repeat after me now..."In through the bottom front and out through the rear."
Če še enkat tole zasledim notr, ga ubijem! Sej ne. :D

link_up ::

no da ne bo to ratal pregovor...sej je ze pomoje

Clemento ::

previsoke voltaze! jaz mam z navitim najvec 42c!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

kirc ::

To je res čudn :)

Majke mi, Athlon XP1800P+ z ventilatorjem Vulcano 7+ in namazan z AS3, pri polnih obratih in z odprtim ohišjem tja do 52°C.

Rešitev je sila enostavna, vsaj men to dela ko šus. Če ne rabim boh ve kaj delat (beri srfat) potem v biosu spustim FSB iz 133 na 100MHz in napetost iz 1.75V na 1.45V, ter ventilator na minimum, kar pomeni, da dela proc na 1150MHz in pri sobni temperaturi 22°C na procesorju od 35-38°C (res milina za ušesa). Drugač pa pomaga tud zmanjšat napetost na CPU-ju iz 1.75V na 1.7 ali celo 1.65V, pa glih tako dobr dela (vsaj men, razen 3DMARK se kdej pa kdej obesi :) ).

Men se zdi čudno to, ker ventilator ni nikoli kaj prida vroč (bolj mlačen je kot ne), CPU naj bi mel pa polnih 50+ stopinj !!!

Mah bo že, sam čez 60° ga pa raje ne spustim.

ajd,
Everything should be made as simple as possible, but not simpler.

the_unborn ::

Ja, to res pomaga ce spustis voltazo, ce nimas navitega daj na 1.50v ali 1.55v, laufej program toast za 100% obremenitev proca in testirej stabilnost in temperature, ki so pri temu progiju visje kot pri igrah ali 3DMarku

SaS ::

Maš pa problem ja!:|

Men se CPU pri full obremenitvi in sobni temp. med 20-25, greja na max. 50, uporabljam pa TITANOV hladilnik in bakreno ploščico, ki jo tudi namažem s AS3 in pomaga.8-)

V ohišju je max.31 pri sobni 20-25 imam pa ohišje PREMIUM EZ400, ki je bilo na SLO-techu predstavljeno. Ima dva ventilatorja na strani pod grafikuljo in enega zgoraj, ko ga vklopim mi temp. pade za kaki 2-4stopinji !8-)

kirc ::

Danes, po caa 70h delovanja sistema (od kar je namazan z AS3), je temperatura procesorja padla za celih 20°C in sedaj mi procesor deluje na 30°C !!!

NORO !!!
ZAKON !!!

ajd,
Everything should be made as simple as possible, but not simpler.

SaS ::

Kaj maš za cooler? Ali imaš ploščico?8-O

kirc ::

Imam V7+, brez ploščice. Dobro, 30°C je če ne delaš drugega kot surfaš po i-netu, če pa kej špilaš, pa tja do 44°C, sam to je tud max pri najnižjih obratih.


ajd,
Everything should be made as simple as possible, but not simpler.

l-note ::

Kakšne pa si meu temperature pred nanosom te paste?? Konkretne.

bodom ::

a si kej uporabljal ksn program za softversko hlajenje procesorja?
ker jst mam take podobne temperature zarad enga programa...
LP

SaS ::

Temp. pred pasto je bil nekje 4-5 stopinj višja, programov pa ne uporabljam nikakršnih !

Hvala KIRC,:)) očitno bom si ta mesec nabavil V7+, veš kje se ga da najceneje dobit? ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaS ()

kirc ::

Tkole je, sem tud uporabljal software za hlajenje (VCool), sam ga ne več, ker ni več potrebno.

Zanimivo je to, da se mi procesor ogreje na 50°C, ko ga vklopim, potem pa temperatura začne padati proti 30°C. Ne vem zakaj, sam ko računalnik nekaj časa deluje, temperatura sama pade, pa je lahko CPU na polno obremenjen (UT). Zanimivo.

Kje do V7+ ? Jest sem ga nabavil v Mlacomu, kjer sem dobil tud AS3 pasto.

ajd,
Everything should be made as simple as possible, but not simpler.

l-note ::

Možno da maš u sistemu še zmer naložen kakšn driver od VCool-a in ti še zmer softwaresko hladi proca. (to NI 100%, no še 50% ni)
Kolk maš pa temp. ob enournem igranju igrc al pa kej podobnga?

bodom ::

sej to se mi zdi cudno, da ma tip sam zarad ene (zobne:D ) paste za 20°C nizjo temperaturo...nek mora bit na tem, da je se kej ostalo od programa za softversko hlajenje.
jst mam en nemski program in ce bi hotu procesor spet na normalno temperaturo dat, brez tega hlajenja, bi mogu formatirat winse. drugac se pomoje ne da zbrisat nastavitev...al pa kej sarit po registru...ne hvala, rajsi formatiram, ker nardi v 19min:D
LP

kirc ::

Možno je tud to, sam če VCool zalavfam, se mi temperatura dvigne za nekaj stopinj ??? Čudno mi je to.

Drugač pa če napolno špilam nekej (npr. CMR2, ali pa UT), temperatura prileze do največ še prijetnih 49°C. Če pojačam V7+ na max pa je tud ta temperatura nižja za ene 4-5°C, se pravi tam 45°C, kar ni slabo za XP1800P+ (1.53GHz in 1.75V napajanja).

Sam dejansko mi zadeva zdele lavfa na 29°C, kar je pri sobni temperaturi 23°C kar lep dosežek V7+ je na minimum.

ajd,
Everything should be made as simple as possible, but not simpler.

migič ::

Ja men ma tud AMD xp1600+ 58c, pa s čistim bakrovim ventičem(5400rph), pa ne vem če je to normalno, laufa pa na 1050MHZ. Dns sm ga mal na 1400Mhz ruknu, pa ga je takoj na 65c rukenlo, drgač ma pa sistem 31C!:\
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Klampfer ::

Jaz mam BIG tower, spodaj vent not, zgoraj pa ven, pri procu vrezano luknjo in tunel za direkt dotok zraka na proc (AMD 1800XP).

Temp v kišiti je zmeraj 42 stopinj. A veste zakaj? Zarad GF4 4400, ki se presneto greje... a ma kdo kako idejo ohladit GF 4 4400 (ki že itak ma 2 venta gor - tovarniško - Winfast)?
Bogomir

Fury ::

emmm... kokr jest vem je to cist kul da se presneto greje ker to pomen da hladilnika na GFju dobro delo delata :) ce bi bla hladna.. pol si ga pa najebu :)

SaS ::

Mi kdo lahko pove kateri softwaresko hladilnik dela na Elitki k7s5a ?

Kar nekaj sem jih že sprobal pa doben mi naredu haska!!;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382959 (1731) rejven
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222162 (1476) xenon74
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017638 (5428) the_unborn
»

Vulcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221241 (864) para-site
»

XP1700+ na 58° verjetn ni normaln ha?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492339 (1362) Markoff

Več podobnih tem