» »

PHILIPS 47PFL7603 DVB-T problem

PHILIPS 47PFL7603 DVB-T problem

kampdany ::

Ima mogoče kak podoben philipsov TV, da mi lahko pomaga. Namreč moj TV ne najde nobenega digitalnega signala, kar je zelo čudno.....
Bral sem navodila in nekaj tudi na forumu, pa nikjer nisem zasledil v čem je problem. Po moje je problem v tem da nimam na TV-ju vklopljeno funkcijo DVB-T, vendar jaz tega ne najdem nikjer.

Prosim, če mi lahko kdo pomaga, kateri je že rešil tak problem.

Hvala, Lp
dany

Alexius Heristalski ::

Po moje je problem v tem da nimam na TV-ju vklopljeno funkcijo DVB-T, vendar jaz tega ne najdem nikjer.

Ugibam. Imaš kakšno regionalno nastavitev, npr. države? Poskusi Nemčijo, Italijo, ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

kampdany ::

Imam, imam, sem poskusil na Italijo, ker sem iz Kopra.....in še vedno isto, ne najde nobenega digitalnega:|
(tv pa sem kupil v mediamarketu, kateri uvozijo iz Nemčije, mislim da to nebi smelo nič vplivati)
dany

Sanel ::

Si rešil težavo.
Jaz imam isto težavo na 32PFL7603H.
V navodilih piše eno na ekranu ponuja drugo.

RuN ::

Katero MPEG dekodiranje pa je na tvojem TV-ju (ali MPEG2 ali MPEG4)??
Naši programi so kodirani v MPEG4 sistemu, kar pa mislim, da ta Philips ne bo znal prežvečiti, razen če boš dokupil MPEG-4 dekoder, katerega potem vtakneš odzadi v TV.

Sanel ::

V trgovini je pisalo da ima MPEG4, tudi na tem forumu sem prebral za H oznaka ima MPEG4.
Danes pa sem tudi prebral da moraš prenastaviti državo in sicer npr. Francijo namesto Slovenija, da bi TV znal iskati digital kanale.
Bom še to poskusil, ker ni TV pri meni ampak pri očetu.

Če bo uspelo bom zapisal tukaj "za bodoče rodove". :)

lp
Sanel

Sanel ::

Uspelo mi je. :)
Namestlo Slovenije sem izbral Francijo za državo bivanja in je našlo digitalne kanale. :)

Lokacija: Ankaran

Digitalni:
SLO 1,2,3,POPTV, Kanal A, Koper, Pika TV,
HR 1,2, novatv, RTL,

Analogni:
Sponka, NIT (HR-Istra) + to zgoraj v analogni

Žal nič ITA programov :(
Ima kdo frekvenco (MHz)?

G[e]c ::

Kakšno anteno rabš da bi lovil te testne programe k so zdej v HD tehniki po ljubljani?

Alexius Heristalski ::

Navadno zunanjo ali sobno anteno.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mravla ::

mene pa zanima, ker imam ta digitalni vmesnik od kabelske, je mozno da to kako povezem za digitalni sprejem za TV?
če ga poženeš, bo letel

Y0sh1 ::

Uspelo mi je. :)
Namestlo Slovenije sem izbral Francijo za državo bivanja in je našlo digitalne kanale. :)


Ali mi lahko razložiš kako spremeniš lokacijo bivanja na PHILIPS 42PFL7603H. Jaz v meniju za lokacijo namreč vidim le "trgovina" ali "doma", pa tudi tako piše v navodilih. Ali moram spremeniti le jezik?

Televizijo imam priključeno na zunanjo anteno, tako da predvidevam da bi DVB-T moral delovati, a trenutno mi kaže da sprejema le analogni signal.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Y0sh1 ()

Sanel ::

Ali mi lahko razložiš kako spremeniš lokacijo bivanja na PHILIPS 42PFL7603H. Jaz v meniju za lokacijo namreč vidim le "trgovina" ali "doma", pa tudi tako piše v navodilih. Ali moram spremeniti le jezik?


Če boš sledil navodilom, ki si jih dobil skupaj s TV ne boš kaj daleč prišel.
Jaz sem se pošteno namučil, dokler se ugotovil da orginal navodila nič ne držijo.

Državo spremeniš tako da gre (nimam TV pri sebi, sem v KP) tako da greš na TV MENI potem NAMESTITEV KANAL in daš SAMODEJNO POSODOBI potem pa ti ponudi državo. Skratka greš tam, kjer lahko ročno iščeš kanal in potem vzami tisto prvo opcijo na ročnim (mislim da gre samodejno, posodobi, ročno ipd.)

Precej blesavo. Na 33. strani navodil piše čist nekaj drugega.

lp
Sanel

Rešitev torej imamo, ostaja še vprašanje kako dobiti Italijane. :)

Sanel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sanel ()

Y0sh1 ::

Sanel ti si car, sam sistem je treba zamenjat na francijo, pol ti pa itak sam najde. SUPER!!! Ali slučajno veš kdaj naj bi POP TV začel oddajati direktno v HD tehniki in ne le testno?

Kako si drugače zadovljen s tem modelom philipsa? Sam sem izredno navdušen in je po mojem kat optimalno kar se da od LCD-ja dobit za tak denar.

Hvala za rešitev.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Y0sh1 ()

Alexius Heristalski ::

Ali slučajno veš kdaj naj bi POP TV začel oddajati direktno v HD tehniki in ne le testno?

Tega še sami v tem trenutku ne vejo. Ker, če bi hoteli, bi že oddajali HD program prek digitalne kabelske in IPTV (samo za 24ur se jim ne splača, torej tudi produkcije HD vsebin ni dovolj). In ko jim bo to uspelo, mogoče pride DVB-T na vrsto. Pri slednjem je največja težava v pomanjkanju prostih frekvenc. Govori se sicer, da bo letos izšel razpis za operaterja muxa C, ki naj bi bil namenjen HDTV, vendar bo zaradi prej omenjene težave na voljo le v večjih mestih. Kar je pa itak po svoje butasto, saj so ta dovolj dobro pokrita z DVB-C in IPTV.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

kampdany ::

Kot je že napisal gaviol, ti sanel si zakon (koliko ur se putil "na TV-ju preden si pogruntal??8-) finto).......točno kot si napisal je:D Meni je najdlo 49 digitalnih programov, samo moram reč, da enih 60% je kodiranih.
Slovenskih pa ne vidim ker imam mpg2, in nisem še nabavil modula za slovenske.

Super, hvala vsem za trud in pomoč8-)
dany

DominusSLO ::

Uspelo mi je. :)
Namestlo Slovenije sem izbral Francijo za državo bivanja in je našlo digitalne kanale. :)

Lokacija: Ankaran

Digitalni:
SLO 1,2,3,POPTV, Kanal A, Koper, Pika TV,
HR 1,2, novatv, RTL,

Analogni:
Sponka, NIT (HR-Istra) + to zgoraj v analogni

Žal nič ITA programov :(
Ima kdo frekvenco (MHz)?


Tukaj imaš podatke za italiane klikni me. Pri meni jih lovi vse, živim pa na enem drugem hribu ;)
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Alexius Heristalski ::

Tudi od teh se jih nekaj dobi. RAI mux B (490MHz) sem ujel v Portorožu.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Sanel ::

Veseli me, da sem vam pomagal. :)

@Gavioli: Zdaj ko sem dobil frekvence od ITA bom še to poskusil, čeprav je Ankaran znan po tem, da loviš samo zrak, vse ostalo je nedostopno. :)

Kar se tiče Philipsa, šele ga testiram tako da bom malo kasneje kaj napisal.
Imam zelo slabe iskušnje s DVD o Philips, ki sem ga 4x dal na servis, od tega so 3x menjali aparat s novim. ;(
Od takrat sovražim znamko Philips.
OK dajmo mu 2. priložnost. :)

@kampdany: glavno da smo rešili problem, čas iskanja rešitve štejemo v "izobraževalne namene". :D

Katera lokacija si?


@DominusSLO & @Alexius Heristalski:
hvala za link :)

Sanel

kampdany ::

Samo za preuredit programe je pa obupno;(........da vsak program iz recimo št. 200 ali tudi več moraš prenašat s pritiskanjem na rumeno tipko do recimo št. 10...........to je pa res pogruntano "v nulo"
Ali je mogoče tudi tukaj kakšna boljša finta8-O

lp
dany

jeggybl ::

Nekateri Philipsovi modeli, ki imajo MPEG4 decoder imajo vgrajen tudi dekoder za DVB-C, čeprav to ni omenjeno v navodilih. Kdor ima kabelsko TV, ki podpira digitalne kanale, lahko preizkusi. Pri iskanju kanalov je potrebno izbrati norveško.

danix1 ::

Ali pa Finsko. In nastaviti na "Kabel" in ne na "Antenna".
Potem dela tudi HD DVB-C. Tu pri nas imamo zaenkrat National Geographic v HD-ju. Slika da te sezuje....

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: danix1 ()

ticom ::

Jaz imam Philips 7403H, z mpeg-4. okolica Nm, z nastavitvijo na državo Francija je našel 10 digitalnih programov. Slo1,2,3, POP, A-kan, PIKA tv in hrvaške HRT 1,2,RTL, NOVA. Kar se tiče hrvaških programov kapa dol, recimo na oko za čisto 9, od slovenskih je v tem rangu le pika tv.

billzkid ::

Na netu sem iskal informacije o tem televizorju, pa jih nisem našel. Mi lahko kdo od vas, ki ga imate, pove kakšne slabosti oz. prednosti. Imate z njim kakšne težave ipd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 37PFL5604H/12 in DVB-C

Oddelek: Zvok in slika
2815280 (13650) hodu63
»

ALI Philips 42pfl7603h ALI 42pfl7403d

Oddelek: Zvok in slika
183511 (2265) Okapi
»

Philips 37PFL7603

Oddelek: Zvok in slika
243568 (2592) Feren
»

Nakup novega TV-ja

Oddelek: Zvok in slika
223297 (2714) veliki_bos
»

DVB-T

Oddelek: Zvok in slika
132853 (2264) daltonix

Več podobnih tem