» »

Badge light

Badge light

sonyboy ::

Hmmmm
Ja že nekaj časa mislim narediti badge light.

Imam pa dva problema.

1. Za osvetlitev kaka dioda??? Mora res zlo fest svetit.

2. Kak narediti na pleksi znak???

3. Kak na maski izrezat prostor za badge light??? In kako priteridt???

A ma že kdo sploh to narejeno???

Če ma kdo naj slike prilepi...

TESKAn ::

Jaz bi značko naredu tako:
- na prosojnico naprintaš želen motiv
- izrežeš
- zaliješ zadevo z umetno smolo
- zadnjo stran pobrusiš, da je motna - tako se svetloba iz LEDice razprši in zgleda bolje.
In je:).
Prostor za pritrdit bi na ohišju že moral bit, čene pa naredi samo odprtino za LEDico. Potem zadevo prilepiš na ohišje, odzadaj sveti LEDica, in je.
Zdej z svetilnostjo LEDic je pa tko: več denarja, več muzike (oz. svetlobe). Pejt lepo v eno elektro štacuno pa rec za najsvetlejš diodo, kar je majo. Ma je zadeva lahko kar fejst draga - tut kakega jurja za eno.
Druga ideja je pa, da jih daš več - enostavno izvrtaš več odprtin[:).
Upam, da ti bo dotični sestavek v kako pomoč:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

sonyboy ::

Teskan. Ja me zelo zanima tist ko si rekel da s umetno smolo. Sam kje bi jo dobil in kak bi potem to naredil???

V masko bom zrezal prostor za to. Sam ne vem kak in s čim bi bilo najbolje??? Svetujte.

Aja kak bi res tisto zalil??? In kje bi smolo dobil???

TESKAn ::

Umetno smolo dobiš v kaki trgovini za modelarje. Mogoče bi pa stvar delovala tudi z kakim dvokomponentnim lepilom...
Naredit bi moral pa en kalup, ki naj bo take oblike, kot hočeš na koncu imet sprednjo stran značke. Potem ga premažeš z ločilnim sredstvom (v bistvu lahko za to uporabiš vsako stvar, ki bo ustvarila tanek sloj na kalupu), potem najprej vliješ plast smole, potem daš noter slikco, na koncu pa še čez zaliješ, počakaš, da se zadeva posuši, pa je.
Za žagat v masko bi jaz rekel modelarska žagca in veliko potrpežljivosti, na koncu pa še pila.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

CHAOS ::

Zadeva bi bila bolj enostavna, če bi recimo iz stranice izrezal krog, ter potem to umetno vlito smolo namestil za to okroglino v stranici. Na zadnjo stran vlitka, ki bi ga poprej moral obdelati seveda, pa bi naredil tako kot ti je prej dejal teskan. Pa ne smeš pozabiti zadeve spolirati s polirno pasto (pa seveda vodo brusni papir še pred tem 600, 800) ... in tako dalje.. Upam, da si me razumel, če ne vprašaj.
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elastični modul

Oddelek: Loža
212204 (1711) Unknown_001
»

naredil si bom carbon fibre ohišje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11921731 (15786) DimmniBurek
»

izdelava modela za ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91951 (1724) Boeing
»

moj nov case

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101500 (1187) Cwetto
»

Evo ena vredu ideja:)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71137 (859) msmiha

Več podobnih tem