» »

izdelava modela za ohišje

izdelava modela za ohišje

Cwetto ::

a je kakšen umetnik na temu forumu, ki bi mi po mojih slikah naredil model ohišja iz lendapora (mislim da se tko reče, to je zelo fin stiropor). rabim torej enga kiparja, k ma mal žilce... Sicer se bom moral matrat sam. :))
Ta model bom potem oblekel z vlakni in "taaa-daaaam" ohišje je narejeno.
No če je kdo, ne jse mi oglasi.

grega1@usa.com
  • spremenil: TESKAn ()

Boeing ::

hi
eno priporočilo:
uporabljaj modri stirodur, se bolje topi (itaq boš moral notranjost potem iztopiti), je bolj odporen na udarce ter se lažje brusi (med delom...) in je zelo fin (nekje 0.5-1mm mehurčki)...
drugače pa raje naredi sam.... jaz bom zihr zadevo zihr izpeljal samostojno...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Malecky ::

Lendapor sploh nima mehurčkov zato je dober, sam je pa malo premehak težko ga boš lepo obdelal razen če dobiš kakšno posebno vrsto.

Cwetto ::

jah u bistvu mi je kolega dal eno kocko, dobil jo je na Seawayu, kjer iz tega delajo dele za čolne in jadrnice. Torej more bit kej vreden.
Je pa take, umazano rumene barve...
Jah, očitno bom res sam mogu to izdelat. To mi bo vzel cel let, hudiča :)))

segi ::

Ko boste to naredili mi pokažite sliko.Ne verjamem da vam bo uspelo.Brez zamere.

Kako ga boste obdali z vlakni.Pojasnite kaj je to in postopek????
Nič mi ni jasno!!!!
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Boeing ::

segi:
reče se postopek izdelave z steklenimi ali karbonskimi vlakni, ki se jih prepoji z različnimi preparati (vezivi)... najbolj pogosti so epoksidni laminati, ELSV, karbonska ali steklena smola, ...

sam postopek poteka nekako takole: na predpripravljen model nanesemo tanko plast ločilca (vazelin, umetna mast...) in nanj tanko plast veziva, ki ga še preden se posuši, prekrijemo z vlakni po izbiri (steklena, karbonska), prepojenimi z vezivom.... to plast še enkrat premažemo z vezivom in počakamo nekje 48 ur, da se dodobra posuši. ta postopek (brez nanosa ločilca) ponavljamo toliko časa, da dosežemo želeno debelino oz. trdnost konstrukcije.
izdelek je izredno lahek in trden, se lahko brusi, polira in barva z barvami na različnih osnovah (voda, nitro...)
mogoče bo zanimivo še dejstvo, da imata tako CFK (carbon fibre) in GFK (glass fibre) konstrukciji učinek farradayeve kletke... kot zanimivost...
še nekaj: zna se zgoditi, da od začetka pa do konca izdelave preteče tudi leto dni... torej se tega lotevajte samo in le tisti, ki boste zadevo 100% izpeljali do konca... postopek je zahteven, dolgotrajen in relativno drag, vseeno pa je končni izdelek vreden vloženega truda, časa in konec koncev tudi denarja.LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

TylerDurden ::

Jaz sem delal iz gline, je bolj preprosto kot pa stiropor gulit, samo ma pa pomanjkljivost, da lahko delas samo stvariv obliki poloble, ki jih lahko potem snameš dol iz modela. Narejene imam škatle za zvočnike v avtu pa razne malenkosti po sobi. Trenutno delam na ohišju, ki bo v obliki značke od oldsmobila (mensezdi). Figura angela z nazaj upognjenimi krili. delam samo posamezne stvari (obraz, krila) vse skupaj bom pa potem zmontiral na ohišje. Problem višine rešujem z podaljšanim ohišjem (za 20 cm daljše), kamor potem pride napajalnik, da se loči od ostalih stvari. Še en tip za konec, če želite izdelati človeški obraz na hitro, greš v Muller v BTC, kupiš stekleno glavo, jo porineš v glino, nato pa odtis prepojiš z poliestrsko smolo, vlakni, spet smolo, spet vlakni in to je to.
Let\'s make some soap ...

TESKAn ::

Hm, a ne bi bilo bolje, če bi najprej naredil en model ohišja, kot ga hočeš imet, potem bi pa po njem naredil kalup? Po moje bi blo to bolje iz več razlogov:
- zunanjost bi bila popolnoma gladka.
- lahko bi že kar med izdelavo pritrdil noter nosilce za plato, napajalnik, diske, ...
- ko bi enkrat imel kalup, bi lahko naredil poljubno ohišji - sej veš, if at first you don't succeed - then try again:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

segi ::

IN koliko te pride ta smola in kje jo kupiš?
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Boeing ::

smola je kar draga, nekje 2-3 jurje na kilogram (zopet odvisno od vrste, gostote, trdnosti itd)... jaz jo kupujem pri nekem obrtniku iz lj, ki izdeluje žare...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Karbonska vlakna

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
66747 (4939) mihec87
»

Cena Pravega Karbona

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
156548 (6198) Dr_M
»

Steklena vlakna

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
109102 (8979) IgorGrozni
»

naredil si bom carbon fibre ohišje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11921753 (15808) DimmniBurek
»

moj nov case

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101506 (1193) Cwetto

Več podobnih tem