» »

Evo ena vredu ideja:)

Evo ena vredu ideja:)

TESKAn ::

Ok, problem:
Novejši procesorji se krušijo. Razlog - jedro ne prenese pritiska hladilnika. Rešitev - spacer, ki pa tega ne odpravi 100%. Še boljša rešitev - prostor okoli jedra zaliješ z umetno smolo, zbrusiš, da je v levelu z jedrom (brušenja smo itak navajeni, k'neda?:D), pol ti pa 100% ne bo več jedra z*****. Sm to naredu na mojmu C400 (sam da bi vidu, če se da in kolk bi se poznal na temperaturi). Po brušenju in poliranju je temperatura praktično ista, pri kakem Athlonu bi pa po posegu še odpadla bojazen, da se ti jedro zdrobi.
A sm pameten al kaj?:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

krucymucy ::

Dobra ideja! Ni kaj! Sam ne se prevzet!
Po moje bi se pri kakem athlonu se mal poznal na nizji temperaturi - po moje!!!
Kako smolo imas to???

Huey P ::

Po MOJE bi se na kakem hitrem Athlonu zaradi VELIKEGA gretja procesorja smola začela smoditi...

Zanima pa me, če kdo ve kako smolo, pasto, silikonski kit,... ki bi prevejal toploto in se pri velikih temperaturah (do 80 C) ne bi stopil ali smodil?

..::DOOM III: The Legacy::..

HEKO ::

TESKAn --------> ql idea! Lahko to malo poslikaš??!! Al pa celo napišeš kakšen članek?........:))

Kakšna smola je to?
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

TribesMan ::

Me zanima kako boš ti brusu pa poliru jedro od athlona, za celerončka ne rečem k ma železno ploščico navrh athlončki so pa naked tok da vsako pomeni adijo procesor, pa še problem nastane če se slučajno mostički ki so bli pobarvani razbarvajo saj potem ni nič več navijanja. Drgač pa dobra ideja:D
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TESKAn ::

Eh, silicij ni lih en mikron pod vrhom, rajt? Zbrusiš pa lahko samo tolk, da pride do jedra pa še kak 0.01 mm...glede smojenja pa - če boš kaj takega delal, imaš ponavadi namen naredit še eno orenk hlajenje...sicer pa ene 60°C gvisn zdrzi.
Lp
TESKAn
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Spajky ::

TESKAn, moj kolega je Celly566 ful pobrusu, tak, da je bil nizji od socketa in je moral dat vmes pred Volcanota se srebrni ColdPlate, da se je sploh dotikal proca! :-) Ko sem to vidu, me ja kar slabo primlo; cudno, da mu niso tranzistorji ven zbezali.. :-) ! 8-)

msmiha ::

Ja sam, ker ti bo šel proc brusit jaz ne
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brušenje procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252567 (1711) Pyr0Beast
»

Med odstranjevanjem IHSja uničil CPU?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111880 (1606) Rogelj
»

Brušenje procesorjev, hladilnikov, nb čipov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191725 (1363) dolenc
»

Celeron 2 brušenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
17989 (722) MadMax
»

TOPLO!!! VROČE!!! MSI-K7T TURBO!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
491658 (1193) Boško

Več podobnih tem