» »

Elastični modul

Elastični modul

Hammer123 ::

Zdravo!

V bližnji prihodnosti nameravam zamenjati obstoječo jedilno mizo z novo v merah 2,8x1,3m. Ker bo miza custom made, bi rad prvo poračunal statiko(v izogib nagibanju, če se kdo nasloni na mizo), da vemo kakšno nogo(sredinsko) bomo morali narediti.

Ima kdo podatke o elastičnem modulu za furnirane plošče? Nikjer ne najdem relevantnih podatkov.

Unknown_001 ::

Lignofol (skor isti kurac kot furnir plate le da je drugače zlagan ma natezno trdnost 225MPa, tlačno pa 175MPa.

Upam da kaj pomaga.

Maš pa tega ceč vrst s furnirjem.

Maš pravokotno (gledano po vlaknih) zlagane furnirje lepljene s klejem, maš diagonalno zlagane, maš panelne plošče ki majo vrhnji plasti iz furnirja notr pa letvice, maš pa tud lignofol, ki je zleplen iz furnirjev ki so isto obrnjeni z vlakni, le na vsake 10 slojev je prečno en zleplen z umetno smolo.

Si bom kasneje vzel cajt pa v Krauta pogledal.

Btw, največ boš proti nagibanju naredil z ojačitvami iz profilov. Upam da znaš varit al pa enmu daj to za narest pol pa sam ploh povrh fukneš, našrafaš in si zmagal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Hammer123 ::

Hvala za info.

Vsekakor noge ne bom delal sam. Mojstru hočem samo predložiti točen načrt, da ne bo kasneje kake slabe volje.

Unknown_001 ::

Mizo (ponk) sem navadno zmer delal "na oko". Če se ne afnaš z obliko je material tako poceni da se ne splača neke vitke zadeve delat sploh zato ker ko se miza enkrat postavi na tem mestu stoji. Doma v pisarni mam tako narejeno mizo iz vezane plošče 2000×1000×45 pa na štirih voglih tankostenski cevni profil 80×80 debelina 2 ali 3 mm. Svobodno lahko s svojimi 85 kilami skačem po njej pa ji nič ne bo ;>

Aja pa priporočam ti da daš nogo pocinkat. V Zagrebu se da ugodno to narest. Cena je okol 0.5-1euro na kilo materiala. Mel boš praktično za večno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Hammer123 ::

Hmm... glede na to, da je miza planirana za 10-12 ljudi, na vogalih ne bi imel nog. Noga bi imel samo na sredini, pa še to čim manjšega premera.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Kako ti gre kaj nemščina. Nemčija ima DIN standarde za vezane plošče (Sperrholzplatten), ki vsebuje tudi podatek za E modul:

http://www.tischler-ole-welzel.de/Holzw...

Pa kakšno skico predvidene mize prilepi, po možnosti z merami, ti bomo lažje pametovali okoli tega, pa še geometrijske robne pogoje nam boš s tem postavil, znotraj katerih se lahko gibljemo...

LP

Jože

Hammer123 ::

Slike podobne mize:
[IMG]http://i65.tinypic.com/9qz33p.jpg[/IMG]

Mere planirane mize so:
d = 280cm
š = 130cm
višina od tal: 75cm
debelina plošče: 4cm

fikus_ ::

Če res hočeš mizo s takšnimi nogami, jo boš moral pritrditi na tla, da bo stala, če se boš naslonil na rob!
Noga izdelana iz 5 ali 6 mm krivljene pločevine, zavarjeno v kvadratno obliko, pod ploščo okvir iz 40 mm debelostenske kvadratne cevi. To je predlog, za kaj več pa moraš povedati, kako toga naj bo miza! Za koliko se lahko povesi, ko se "usedeš" na rob mize!

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Jaz slike ne vidim. Če želiš samo eno, centralno nogo in tako ploščo, bo zadeva kar "statično zahtevna"...

LP

Jože

janezvalva ::

naredi nekaj takega
 .

.



statika je overkill
ljudje pa lahko noge naslanjajo kar na nogo mize za kolena pa imajo veliko prostora

Zgodovina sprememb…

Hammer123 ::

Hvala vsem za odgovore.

Fiksiranje v tla žal ne pride v upoštev zaradi talnega ogrevanja.
Verjetno se bom res odločil kar za nogo v T obliki, v dolžini cca 1,8m.

korenje3 ::

kakšno mizo sploh hočeš narediti? za v hišo? za v delavnico? za na vrt? luksuzen izgled? centralno stojalo?
naraven furnir, ultrapas? na mdf ploščah ali ivernih? 2 plošči zlepljeni? 3 plošče, 4?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Unknown_001 ::

Verjetno gre za sejno mizo. Če bi bilo mogoče, bi jaz naredil okroglo in potem centralno stojalo (cilinder z nogo spodaj, ki je v bistvu 3mm pleh krožno odrezan lahko pa tudi na rondeli oblikovan da je malo dvignjen konično skup z luknjo za cilindr-oboje zvarjeno skupaj) z jekleno ploščo pod "plohom" s kotnimi ojačitvami v štiri smeri. Preprosto in dovolj "elegantno". Upam da me je ker zastopu, če ne bom pa jutr zrisal v Solid-edge pa bo model govoril zase.

Ploh bi pa dal jaz tam vsaj ene 30-40 mm tolste mere pa na oko za 12 oseb premer 2 metra.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Hammer123 ::

Zamenjal bom obstoječo jedilno mizo, z mizo 2,8x1,3m. Zaenkrat sem najbolj ogret za furnir, mogoče ultrapas.
Glede iverke/mdf še nisem odločen. Imate kaka priporočila?

edit:
ima kdo izkušnje s fumako ploščami?
https://www.kaindl.com/fileadmin/user_u...

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Ultrapas je zakon za počistit, plus les je dodatno zaščiten pred vlago čeprav tudi klejan furnir kar orng odporen na njo. Da se pa tud furnir prevlečt v umetne materiale tako da jaz bi glasoval za 2. opcijo. Klasičen ultrapas je pač iverka in če ti bo kdaj slučajno počila ali odstopila zaščita bo grdo ko bo voda zraven. Poleg tega pa tud najbolj zdravo ni trjnostno gledano - odgovor se skriva v tistem "vonju po novem". No... tisto kar diši po novem ni glih priporočljivo za zdravje, res pa je, da ni še nobenga pobral od tovrstne aplikacije te snovi.
Hint-> (HCOH = formaldehid)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Unknown_001 je izjavil:

Hint-> (HCOH = formaldehid)
Hint: če ne kupuješ neke čunga lunga robe, se formaldehida ne uporablja.

Unknown_001 ::

Evo mal z zamudo ampak tok da mal vizualiziram kaj sem imel v mislih.

Od vrha:

Od spodaj:

V prerezu:


Tako v grobem neki na hitro spackano.

Gabariti:
fi 2000x740
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

korenje3 ::

2 dneva si packal tole reč?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Unknown_001 ::

korenje3 je izjavil:

2 dneva si packal tole reč?


Poglej datum, to je bilo zdj v 15 minutah narejeno. Al mam drugega posla dost ljubček.

Seveda manjkajo še šraufi, kakšen kozmetičen popravek, sestavna risba, delavniška dokumentacija ampak za to da bom zgolj na hitro predstavil osnovno idejo je to pač overkill, prav tako me pa tud noben ni plačal da sem to naredil, tako da... ne glej v zobe šenkanmu konju.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Če hočeš da ti bo tole stalo moraš pritrditi na tla, ali pa dovolj težak podstavek. Spodnja plošča noge jeklo fi 1000-1200 x 50 mm, cev pa ene fi 500, da bo zgledalo. Zgornja plošča noge fi 1000x15 mm.
Mogoče da sem malo pretiraval, ampak to bi moralo stati.

Unknown_001 ::

fikus_ je izjavil:

Če hočeš da ti bo tole stalo moraš pritrditi na tla, ali pa dovolj težak podstavek. Spodnja plošča noge jeklo fi 1000-1200 x 50 mm, cev pa ene fi 500, da bo zgledalo. Zgornja plošča noge fi 1000x15 mm.
Mogoče da sem malo pretiraval, ampak to bi moralo stati.


Si kar nekje zadel mere. Jaz sem edino pri zgornji plošči mal precenil material in dal 5mm. Ampak granitni podstavek... damn, to bi bilo pa fletn ko ps na ketn.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Boljš ideja, za podstavek naredimo samo ročno formiran kalup za nogo ki jo uliješ iz deokrativnega betona.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predlogi za računalniške mize?

Oddelek: Kaj kupiti
253789 (2961) krneki0001
»

Računalnika miza

Oddelek: Loža
102257 (2067) Map
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227233 (24722) root987

Več podobnih tem