» »

moj nov case

moj nov case

Cwetto ::

ok, tukaj sta dve slikici mojega prihajajočega ohišja, popolnoma izdelanega ba ME... :)))
OK, stvar se razvija, tukaj bom obveščal o napredovanju.
http://cwetto3000.tripod.com/case/nacrt...

kuglvinkl ::

Jaz bi rekel, da odlično kaže >:D. Le tako naprej!
Your focus determines your reallity

TESKAn ::

Hm, zanimivo...lahko zaupaš, iz kakega materiala bo to narejeno?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Tomi ::

Lepo..
Samo povej, kako misliš to zadeve urediti glede materiala, predvsem oblikovanja.
metrodusa.blogspot.com

Cwetto ::

kot je napisano na strani, bo ohišje iz steklenih vlaken.
Model bo narejen iz posebne pene, podobne stiroporu, le da je trša in bolj drobna... No potem bo kolega ta model oblekel z vlakni in smolo, in tisto peno bom lahko izbezal ven. Seveda sem potem raznišljal, da bi naredil iz tega kalup, če bi še kdo hotel imeti tako ohišje... Samo morm najprej videt, kako bo ratalo...

TESKAn ::

Zanimivo to. Ma dej prej uredu premislit vse, koko bo not stalo pa koko boš vse pršraufu. Da ne boš pol kleu:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

kuglvinkl ::

Ja, sem mel eno staro AT ohišje in sem polomil vpetje za MB. In potem nisem mogel kartic dobro pritrdit. Sama kartica, ne da bi bila pršraufana pa kot veste ne stoji prav dobro, zgublja stik z MB. Bemti, tle gre, ma kaj za milimetre, za mikrometre8-O! Upam, da ti bo uspelo
Your focus determines your reallity

Cwetto ::

evo še sprednja stran mojega novega case-a. Veliko bo še zajebancije:


klele je link do slikce:
cwetto3000.tripod.com/case/mk1_3d.jpg

Tomi ::

Slika ne dela..
metrodusa.blogspot.com

Boeing ::

Cwetto, probaj narediti ohišje na način, ki ga uporabljamo modelarji za gradnjo trupov avionov iz steklenih vlaken, ELSV ali karbona...
najprej naredi model ohišja oz. kakorkoli si si pač zamislil, iz modrega stirodura (drobnozrnat, lahek, poceni in topljiv v nitrometanu), in sicer v dokončni obliki, z vsemi detalji (režami, odprtinami...)...
ko imaš izgotovljen model, ga prebrusi, da bo popolnoma gladek.
Nato po modelu naredi negativ ohišja z vlivanjem. Lahko vlivaš v gips, modelni kavčuk, smolo... to potem pusti da se lepo strdi (min 48 ur za smolo) in model loči od ohišja. To storiš tako, da vse skupaj potopiš v bano z nitro topilom. Stirodur se bo stopil in ostane ti čist negativ. tega nato preglej in popravi možne napake, lahko ga prebrusiš, ni pa potrebno.
ko imaš negativ, si nekje dobi umetno smolo, ELSV, epoksidno smolo... in tkanino, iz katere bo ohišje (najbolje, da je keper vezava, je najtrdnejša). Tkanino lepo nareži na kose cca 10x5 cm in jih polagaj v kalup, in sicer tako, da najprej namažeš z ločilcem in nato z smolo kalup, položiš gor tkanino in zopet premažeš. robovi trakov naj se prekrivajo vsaj 10mm... ko prekriješ celoten model, počakaš min 48 ur, da se dodobra presuši in strdi, nato ponoviš postopek polaganja, vendar trakove zdaj polagaš tako, da so vlakna tkanine pod kotom 45* glede na prejšni sloj. zopet pustiš 48 sušiti in to ponoviš nekje 4-5. vlakna tkanine morajo biti obvezno pod kotom glede na prejšnji sloj. ko se posuši zadnji sloj, premaži vse skupaj še z enim slojem smole, ki si ji dodal med 15 in 20% mikrobalonov (če mikrobalonov nimaš, velja tudi otroški puder). Zopet pustiš 48 ur. Nato končano ohišje enostavno potegneš iz kalupa, očistiš ločilca, zlepiš dele med sabo, prebrusiš, in ohišje je narejeno.
takšen kalup lahko uporabiš neštetokrat... !

tako, tole bi bil kratek opis izdelave iz tkanine, lahko je steklena, lahko so razčesana karbonska vlakna... mogoče bo marsikoga od izdelave odvrnila dolgotrajnost postopka, ampak takšni izdelki (trupi letal...) so izredno trpežni in prenesejo marsikakšne obremenitve.
LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Cwetto ::

stari zdej si opisal postopek, po katerem sem nameraval narediti ohisje. Le da bo to delal kolega, k pac to zna...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Karbonska vlakna

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
66733 (4925) mihec87
»

Cena Pravega Karbona

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
156535 (6185) Dr_M
»

Steklena vlakna

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
109081 (8958) IgorGrozni
»

naredil si bom carbon fibre ohišje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11921681 (15736) DimmniBurek
»

izdelava modela za ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91942 (1715) Boeing

Več podobnih tem