» »

The Witcher 2: Assassins Of Kings

The Witcher 2: Assassins Of Kings

opeter ::

Jaz sem igreo sicer prednaročil na Gog-u, vendar jo zaenkrat še ne bom kupil.

Raje lepo v miru preigram prvi del (ta je zdaj v akciji na isti strani), in bom počakal, da cena pade na recimo 10 € (ali manj). Tačas pa bodo večinoma odpravili napake, morda naredili Witcher 2: Enhanched Edition.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Izi ::

Našel pa sem še enega kar precej velikega hrošča.
Če na začetku igre preden te strpajo v zapor in ti poberejo vso opremo karkoli spraviš v tistih 5 žepov, ki so namenjeni hitremu dostopu, bodo vsi ti predmeti skozi celo igro naprej za vedno nedostopni. Tudi če kasneje najdeš ali narediš novo bombo ali past, ki je enaka tisti, ki si jo na začetku dal v žep se ta ne bo prikazala, bo pa vseeno vzela elemente za izdelavo in tudi težo jemljejo nevidni predmeti.

Napaka je, da igra predmete vodi kot da jih imamo in jih tudi dodaja tja, vendar so le ti shranjeni v nevidnih žepih, ki so nastali ko so nam na silo pobrali vse predmete v zaporu. Igra pa je pozabila predmete izbrisati iz žepov in le ti postanejo nevidni.
V vseh 5 žepov lahko spravljamo nove predmete, čeprav so tam še vedno shranjeni nevidni predmeti iz začetka igre, ki se potem skozi celo igro samo nabirajo, ampak jih ne vidimo nam pa sčasoma dodajo precej teže.

Gre se za Bombe "Samum", Pasti "Conflagration" in "Well-balanced dagger", to so predmeti iz začetka igra, ki jih lahko damo v žepe in kasneje lahko postanejo nevidni.

Rešitve ni druge, kot samo to, da se uporabi posnetek igre preden vas vržejo v ječo. Potem popolnoma izpraznite vse žepe in naredite nov posnetek in seveda nadaljujete igro od tam naprej.
Če kasneje v igri ugotoviš, da ne moreš uporabljati bomb "Samum" in Pasti "Conflagration", ker so ostali v inventarju nevidni, ni rešitve in je verjetno še dolgo ne bo, ker gre za enkraten dogodek, ki ga bo težko popraviti. Pač žepi morajo biti prazni v tistem edinem trenutku v igri.

McGregorSL ::

opeter je izjavil:

Jaz sem igreo sicer prednaročil na Gog-u, vendar jo zaenkrat še ne bom kupil.

Raje lepo v miru preigram prvi del (ta je zdaj v akciji na isti strani), in bom počakal, da cena pade na recimo 10 € (ali manj). Tačas pa bodo večinoma odpravili napake, morda naredili Witcher 2: Enhanched Edition.


Se strinjam, ko bo precej cenejša in pa ko odpravijo vsaj osnovne napake...

... sploh pa njihovo oglaševanje mi počasi preseda... špili, ki so konzolaški so ponavadi bedni... in zgleda da bom witcherja 2 kar spustil... zaenkrat.

Zgodovina sprememb…

ank ::

Kot sem si mislil, da bo, se je tudi zgodilo: vsa ta silna grafika je bolj v napoto pri igranju, kot pa za kakšno korist. Sploh zato, ker je vse odvisno, kako hitro in pravilno klikaš/tipkaš, kot pa to, kakšni so tvoji skili. Ni več menjavanja pogledov "kamere", kot je bilo v prvem delu. Enoten pogled na karakterja je edini način, da se rpg lahko igra, kot rpg, ne pa kot, da bi igral kakšno streljačino.

Shranjene igre lahko brišeš edino tako, da končaš igro, odpreš mapo, kjer so shranjene in potem dobro pregledaš od kje je kateri save. Ker jih seveda ne moreš poimenovati med shranjevanjem. Te dve funkciji (poimenovanje in brisanje v igri) jim je bilo "pretežko" dodati v igro. Še dobro da je poleg vsake shranitve tudi screenshot, tako, da vsaj približno veš, za kateri save gre. Poleg tega pa, ko si enkrat v load menuju ne moreš iti nazaj v glavni menu, kot je to običajno, ampak moraš naložiti eno od shranjenih iger.

Ne moreš preklapljati med inventorijem, journalom in mapo, tako, kot si lahko v prvem delu, ampak moraš najprej iti nazaj v igro in potem dalje v tisto, kar, bi rad. Vsaj mapa ni več ločena na svetovni in lokalni pogled, kot v prvem delu, kjer ti je vedno najprej pokazalo svet. Zdaj med tema dvema zoomiraš z miško, nivo povečave pa je privzeto na lokalno območje. Radar v zgornjem desnem kotu, je za orientiranje skoraj čisto neuporaben. Kaže pa ti tudi sovražnike, ki so označeni, kot rdeče pike (kaj igramo streljačino?). Orožja in oklep, ki so bila v prvem delu najboljša, so pri prenosu samo malo boljša od navadnih. Hitro jih pa lahko nadomestiš z novimi, ki pa so precej boljša. Izbira čarovnij (znakov) je prav tako narejena slabše, kot v prvem delu, kjer si lahko izbiral s tipkami 1 do 4. Zdaj lahko uporabljaš za menjavo čarovnije za nasledjo tipko 3, s katero krožiš od prve do zadnje, kar je zamudno, ali pa stisneš Ctrl za menu iz katerega potem izbereš pravo, kar je prav tako zamudno (en pritisk na tipko v prvem delu proti dvema klikoma v drugem delu). Za prvo igranje drugega dela je edina pravilna nastavitev težavnosti easy. Pa še na tej težavnosti se dostikrat umira. Ni osebe pri kateri bi lahko shranil stvari, ki jih trenutno ne potrebuješ, tako, kot je v prvem delu. Ena možnost je sicer, da potem, ko narediš quest v skrivnem laboratoriju, da stvari puščaš tam. Ampak potem itak greš v drugo mesto, tako, da tudi to ni rešitev. V prvem delu si imel stvari na terenu vedno lepo označene, tako, da si lahko na hitro pregledal in pobral vse, kar si rabil. Zdaj pa moraš sproti pritiskat Z, da ti jih označi za nekaj časa. Pokvarili so tudi poker s kockami. V prvem delu so bile kocke navadne, tako, da si takoj videl, kaj imaš, tudi, če nisi gledal, tja, kjer je to pisalo. Sedaj pa so kocke z simboli, tako, da moraš dobro pogledati, kaj imaš. Pa tudi piše več ne kaj imaš. Inventorij je bil v prvem delu dosti bolj pregleden, zdaj pa so ga spremenili. To me spominja na Windowse: spremenijo grafiko in dajo stvari drugam, po možnosti tako, da jih čim dlje iščeš in potem mislijo, kako dobro in napredno je vseskupaj. Na splošno je tako, da kar je bilo v prvem delu dobro nareto, je zdaj slabo, nekaj slabih stvari iz prvega dela pa so popravili, oziroma bolje rečeno naredili na drugačen način.

Zelo sem razočaran s smerjo v katero grejo rpg igre. Hočejo narediti nekaj za vsakega, na koncu pa se izkaže, da ni za nobenega nič. V glavnem igra je slabša, kot prvi del. Če ne bi bila vsaj zgodba super bi takoj šel preigravati vse dele Ultime, tako pa bom še malo počakal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ank ()

def0r ::

Malce zmedeno imajo ingrediente iskal aether nikjer nasel... Potem pogledam po forumih se malce in mroas gledat ingredient in kaj vsebuje, aether vsebuje ena goba ki jo dobis lahko pri carovnici izven zacetne vasi. Potem pa sem bil se srecen da je prodajal silver ore on dwarf da sem si tudi sworda naredil :)

Izi ::

V vasi kar nekaj vaščanov hodi naokoli brez hlač :D
Se, šel pogledat na forum in očitno je to še en bug.

opeter ::

Mogoče so perverzneži :))
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MajstrZvasi ::

Mogoče bi bilo dobro da firme svoj izdelek preden ga uradno izdajo vsaj obrnejo prej.
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

def0r ::

MajstrZvasi je izjavil:

Mogoče bi bilo dobro da firme svoj izdelek preden ga uradno izdajo vsaj obrnejo prej.

Najbrz ga, samo vseeno ce se zgodi napaka enkrat v stotih primerih je dosti moznosti da niso videli. Saj bodo pocasi fixali, vsi spili so bugasti ko so releasan.

Berserker ::

def0r je izjavil:

Malce zmedeno imajo ingrediente iskal aether nikjer nasel... Potem pogledam po forumih se malce in mroas gledat ingredient in kaj vsebuje, aether vsebuje ena goba ki jo dobis lahko pri carovnici izven zacetne vasi. Potem pa sem bil se srecen da je prodajal silver ore on dwarf da sem si tudi sworda naredil :)


Tnx tale aether sem vse posod iskal.

yayo ::

Mah, meni je sedaj v bistvu prav brez veze, da sem igro kupil po premierni ceni, bi počakal kak mesec pa bi prišel ceneje skozi in bi igra (verjetno) delovala kot mora zahvaljujoč popravkom. S 15 FPSji res nima nobenega smisla, posebno glede na to da vse ostane isto tudi če nižaš nastavitve. In targeting sistem je res slab, ko si v kakšnem majhnem prostoru obkrožen s sovragi skušaš posekati najbližjega, pa Geralt odloči, da bo napadel nekega v ozadju in se postavi tako, da ga lahko iz vseh strani pikajo z meči. Mislim, tole ni klasični rpg kjer klikneš na sovraga in izbereš na kakšen način ga boš napadel, ampak ni niti arkadna avantura, na XBoxu igram trenutno Castlevanio Lords of Shadow, ki je tak tip igre, ampak ima odlično izpiljen targeting sistem, combo napade in blokiranje. Bom TW2 še enkrat začel, ko pridejo ven popravki in po vsej verjetnosti tudi nov pc, čeprav sem nakup planiral za naslednje leto, ko izide Stalker 2. Bah, pri konzoli samo daš disk not pa vse dela... (to govorim kot dolgoletni pc igralec)

def0r ::

Targeting system ni slab, saj se zavedas da lahko lockas target z ALT?

yayo ::

lol, ne. :)) Sem kar skočil v igro brez prebiranja manuala. Hvala za nasvet, moram še pogruntat kateri gumb na ploščku odgovarja ALT.

def0r ::

yayo je izjavil:

lol, ne. :)) Sem kar skočil v igro brez prebiranja manuala. Hvala za nasvet, moram še pogruntat kateri gumb na ploščku odgovarja ALT.

Saj nisem nic prebiral, samo pogledal sem katera tipka kaj dela, tudi nisem vedel da X aktivira adrenalin:D

Tr0n ::

Saj mas v opcijah.

yayo ::

Thanks, toliko sem zajebaval z grafičnimi nastavitvami, da sem igral precej površno. V glavnem v ponedeljek naročam nov pc, Witcher bo počakal dokler le ta ne bo sestavljen. Mi pa je zanimivo kako se nekateri hvalijo da so igro končali v treh dnevih, pa kaj si razumel o igri, če jo tako hitro obrneš?

def0r ::

yayo je izjavil:

Thanks, toliko sem zajebaval z grafičnimi nastavitvami, da sem igral precej površno. V glavnem v ponedeljek naročam nov pc, Witcher bo počakal dokler le ta ne bo sestavljen. Mi pa je zanimivo kako se nekateri hvalijo da so igro končali v treh dnevih, pa kaj si razumel o igri, če jo tako hitro obrneš?

Saj jo lahko zlahka obrnes v taksnem casu :) Samo brez side questov in na easy.

Izi ::

yayo je izjavil:

Mi pa je zanimivo kako se nekateri hvalijo da so igro končali v treh dnevih

Bolj zanimivo je zakaj si ti v ta stavek vtaknil besedo "hvalijo". Res, je kakšnih 50 ljudi, izmed 7 milijard, končalo igro v treh dneh. Ene par pa jih je to tudi objavilo na forumu. Nikjer pa nisem zasledil nobenega hvaljenja. Vsem je jasno, da gre bolj kot ne za reveže in čudake.
Tri dni so samo igrali in spali, se pravi 16 ur nepretrganega igranja in potem 8 ur spanja, to ponoviš trikrat in si igro končal. Mislim, da je vsem jasno, da je to prej vredno obžalovanja kot pa hvaljenja.
Vemo pa sedaj, da je čistega igranja za nekje 40 ur, kar tudi pomeni, da bomo bolj počasni rabili 80 ur, kar zame pomeni približno mesec dni.

Poleg uvodnega poglavja, sledijo še 3 velika poglavja. Geraltov razvoj pa je tokrat omejen na najvišjo stopnjo 35. Kar se mi zdi čudno, ker v prvem delu ni bilo nobenih omejitev.
Na razpolago imamo več kot 100 odličnih skillov, do konca igre pa jih bomo lahko izbrali največ 35, kar pomeni, da bo naš Geralt tudi proti koncu igre še vedno močno slaboten in bo umiranje kot po tekočem traku.

Jaz že močno dvomom, da bom sploh zmogel na Normalni težavnostni stopnji, bom moral verjetno premakniti na Easy težavnost. V prvem poglavju se mi nezadržno bliža spopad s tisto velikansko vodno pošatjo, moj Geralt pa redno umira v gozdu v spopadu z najšibkejšimi bitji v igri :|

yayo ::

Če na forum napišeš samo "Jaz sem že obrnu" je nekako kot bi rekel "Prvi!", a ne? Drugače pa jaz, če je sreča najdem 2 uri na večer za igro, tako, da bo verjetno avgust, ko bom končal ;)

MajstrZvasi ::

Recimo en hec kolega nabavil igro prek steama in se mu sploh ne zažene čaka popravke. Q6600 in ati4870.
Me pa zelo moti ena zadeva pri bojevanju tipček se giba in tolče kot norec ampak odzivnost bloka je porazna ali pa meč da ga potegne ven in pospravi res nek čuden delay kot pri bloku wtf zaradi tega precej umiram potem se moram potleh metat ko kreten da se umikam napadom. In kje je skok omg kako mi gre na živce ko se zatikam ob majhne preprekice.
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

Zgodovina sprememb…

Izi ::

Blokiranje meni povsem dobro deluje, imam pa občutek, da marsikdo pozablja ali pa sploh ne ve, da za vsako blokiranje potrebuješ Vigor in to precej njega. Če torej nisi vlagal znanj v Vigor lahko blokiraš samo 2 krat in ostaneš brez, potem pa blokiranje ni več mogoče. Dokler je na razpolago dovolj Vigorje je blokada trenutna, razen če si ravno sredi udarca. Če med bojevanjem uporabljaš še malo magije, je bolje, da na blokade pozabiš.
Treba se je odločiti ali boš uporabljal magijo ali pa blokade. Oboje ne gre.
Izmikanje (metanje po tleh) pa je uporabno, oziroma kar nujno, tako za bojevnike kot tudi za čarovnike. In napitke morajo tudi konzumirati vsi.

Veliko bolje, glede na prvi del, je da Geralt sedaj meča ne pospravi avtomatsko ampak ga lahko vedno drži v roki in je tako vedno pripravljen na boj. Seveda pa ne sme pozabiti pospraviti meč preden se vrne v vas ali mesto, ker takoj nastane cela panika, pa še stražniki ga napadejo, če naokoli hodi z mečem v roki.

Blazz ::

MajstrZvasi je izjavil:

Blazz bom jas danes sprobal z drugim kompom je gor sandy na 4.4ghz in 6970 kako kaj deluje pri 1920 resolucije me res zanima če igro zmaga na high ker moč grafe je približno vštric z mojo gtx480 ki komot na high laufa..


Ugotovil sem kaj je bilo pri meni narobe. Stari ATI catalysti 10.x, sedaj sem dal gor 11.5 in laufa na high veeeliko hitreje kot je prej na medium.

p.s. : sem dal še na ultra in izklopil ubersampling in dal LOD distance na far in zadeva še vedno leti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Wox ::

Bolj kot berem tole bolj se mi dozdeva da bom raje kar prvega Witcherja še enkrat preigral, tegale pa kar preskočil.
Commodore 64

MajstrZvasi ::

Drugače igra je vrhunska ima pa svoje napake ni skoka ni šprinta še kakšna stvar bi se našla in malo jo bugi morijo samo to niso tako hude zadeve ki bi pokvarile izkušnjo Izi sem videl ja sedaj sem se bojevanja navadil in koljem za šalo treba si je vzet čas da se privadiš menijev in sistema potem pa igra postaja vse boljša. Glede performanca nimam kaj reči stvar deluje zelo glatko na najvišjih nastavitvah razn ubersampling. Igra je top.
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

Tr0n ::

Kr zajeban spilcek. Komu uspelo Lethota natepst?

Izi ::

Wox je izjavil:

bom raje kar prvega Witcherja še enkrat preigral, tegale pa kar preskočil.

Kaj je s teboj? The Witcher 2 bo zagotovo igra leta. Tistih nekaj napak, ki smo jih tukaj napisali prav nič ne vpliva na kvaliteto igre. Je najboljša igra, ki sem jo igral zadnjih nekaj let.

Nepozabni trenutki:
Ravnokar se ga je moj Geralt tako napil skupaj z vojakinjo Ves in še nekaj Blue Stripes vojaki, da se je zjutraj zbudil na obali samo v gatah in z novo tetovažo na vratu. Spomni se pa popolnoma nič. :))
Menda ima madam v bordelu neke informacije, kaj se je dogajalo ponoči. Upam, da se bo dalo tetovažo nekako odstraniti.
Da le ne bom kje srečal Triss, ko bom samo v gatah po mestu iskal izgubljeno opremo. Sicer bo pa prej ali slej opazila močno opazno tetovažo na vratu ;)

particle ::

Igra leta? hahahhaha fak kam smo prišli..

Izi js verjamem, da je teb super hudo obdelat zgodbo, tako kot se za tako igro spodobi, samo naj te ljubezen do RP-janja ne zaslepi. ;)

Kao poljaki postavljajo neke nove standarde s tem špilom ja.
Zgodbo bom kar preskočil, ker ni nek presežek, bi se pa spotaknil ob "potke" ... ne me jebat, da je leta 2011 grmovje še vedno nevidna stena. Prav tako velja za par kamnov razmetanih po tleh.
Aggro range na mobih ne dovoli kajtanja. Super.
Skoka sploh ni. ...LOL
Univerzalni levi klik za vse kar witcher potrebuje... skoki iz poličk, lootanje, chattanje ... ma dej me kr na n2 prime.
Uporaba tega univerzalnega levega klika je tudi super. Hočeš odpret vrata, pa polootaš 30 kil iz mrtvega kosturja(we just love weight encoumbrance dont we?) in potem najprej čiščenje inventarja preden skozi vrata prideš.
Postopek pitja napojev in zvarkev je dobesedno smešen. Morm meditirat vmes? Seriously? Me prime da bi poljske glave šraufal.

Ales320 ::

Mi lahko poveš kaj ti bo skok v taki igri? Ne znam si predstavljat kako bi mi lahko služil med igranjem.

opeter ::

Fzično itak ne moreš preskočiti grmovja v resničnem življenju. Zato se strinjam, da poskakovanje v takih igrah ni potreben.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Berserker ::

No ja, igra je težka ter ima nekaj začetnih bugov ampak vsekakor vredna visoke ocene. Žal pa je to premalo za GOTY, razen če smatrate za posamezno zvrst, potem bo pa prva med RPG-ji ( no ja, letos še pride hardcore RPG Dark Souls, težka bo :) ).

def0r ::

Berserker je izjavil:

No ja, igra je težka ter ima nekaj začetnih bugov ampak vsekakor vredna visoke ocene. Žal pa je to premalo za GOTY, razen če smatrate za posamezno zvrst, potem bo pa prva med RPG-ji ( no ja, letos še pride hardcore RPG Dark Souls, težka bo :) ).


Ne vem ce je Dark Souls kaj konkurenca. Bolj bo to ME3 in Skyrim.

Izi ::

Brez problema bo GOTY, ker ni konkurence za leto 2011.
Mass Effect 3 NE pride letos in bi znal biti GOTY 2012. Navadne streljačine pa niso niti najmanjša konkurenca RPG igram. Dark Souls se ne šteje, ker sploh ni igra za PC, ampak gre samo za še eno igrico za konzole.
Skyrim, ki izide novembra, je edina, ki bi znala biti konkurenca The Witcherju 2, ampak ga ne bo dosegel, ker gre za odprt RPG brez omejenega ozemlja z neprehodnimi grmički ;) in take igre imajo posledično vedno slabšo zgodbo kot linearne igre tipa Mass Effect in Witcher. Pa še časa bo zmanjkalo dokončanje za Skyrima, kar že priznavajo. Ker so na veliko oglaševali datum izida 11.11.11, sedaj ne morejo prestaviti in igra bo prišla nedokončana in nepreizkušena.

Witcher 2 ima dejansko zelo malo hroščev glede na velikost igre. Za počasno delovanje na dveh grafičnih pa so vedno krivi driverji. Čim imaš 2 grafični kartici je nujno počakati najmanj 1 mesec po izidu igre na nove grafične driverje, tako na Nvidiji kot na AMD. Dokler vsaka nova igra ni vpisana v driverje in nastavljene nastavitve posebej zanjo, na dveh grafičnih večinoma ne deluje, na eni sami pa tudi ne najhitreje.
Na Nvidijinih karticah je NUJNO inštalirati driverje BREZ 3D Vision, drugače Witcher 2 deluje slabo in počasi.
Na AMD grafičnih pa vedno krivi kar igralci sami, ker preveč šarijo po Control Panelu in prestavljajo nastavitve. Če pustiš nastavitve pri miru vse igre delujejo brez problema, ker igra sama nastavlja potrebne nastavitve in jih ji ne vsiljujejo driverji. Če nočeš problemov potem grafične nastavitve nastavljaj v igrah samih in ne v driverjih.

Kar se tiče zvoka je tudi treba posodabljati zvočne driverje, kar marsikdo pozabi. Witcher pa podpira samo 5.1 in Stereo. Če imate katerokoli drugo nastavitev, recimo 7.1, je treba prestaviti na 5.1 ali Stereo, drugače sploh ne bo zvoka.


Če se vrnemo k igri naj omenim, da se tetovažo, ki si jo v pijanski noči vtetoviramo na vrat, da odstraniti :)
Triss je na srečo vse skupaj vzela za šalo. Bilo je kar nekaj smeha, ko je videla vtetovirano nago žensko z mečem in mi je dala recept za izdelavo raztopine za odstranitev tetovaže. Potrebne rožice so sicer precej redke, ampak na srečo je lokalna čarovnica vedno dobro založena z redkimi rastlinicami.

Buggy ::

jaz ne vem a sem res tako slab samo na Normal umiram kot za salo...sedaj se mi je zataknilo tam na tistem dvoriscu ko prides cez vodnjak okoli da bos odprl vrata kralju.

Je tistih 6 sovragov (od teh 3 z shieldi in tisti rogac) na zaprtem dvoriscu (kjer ne mores pobegnit) pa ne gre in ne gre. Imam tudi uporabljene tri napitke (max damage, vitality regeneration, pa se en za sword damage) pa se spell ki stunna (ta drugi) mecem pa jih vedno fasem. Uporabljem silever sword pa tudi z long swordom ki je drugi najboljsi v inventarju nic ni bolje. Pa suknjic imam drug iz armor +3 na armor +4...pa prvi talent sem porabil za vitality regeneration...

Kaj delam narobe?

macgajver ::

Hec je da skapiraš kako so si poljaki zamislili kombat in se prilagodiš pač s tipko q si rukneš shield in jih klofaš ko shield popusti se s skokom umakneš proč od vojakov spet vklopiš shield in nazaj v akcijo in je kombat dokaj v izi. Jaz se sedaj malo izživljam s kurbicami v bordelu vsem sem položil že roko v prvi vasi sedaj kupujem srebrni meč za pošasti zakon igra zgodba je zaenkrat tudi full uredu sploh so mi všeč karakterji kralj je bil prava pojava nasploh se mi zdi so probal nrdit življenske like niso vsi nekej smrtno resni je tud zajebancije en kup zraven. Kar je mogoče res moteče za leto 2011 in igro odbija od ocene 10 je to da so na grde načine omejili gibanje ne moreš plavat ne moreš skakat in s tem so konkretno omejili svobodo gibanja včasih je res nadležno ko hočeš nekam jit pa ne moreš pasti čez rob ali iti skozi grmičevje ampak okrog po poteh in stopnicah idino to malo kvari izkušnjo.
tenstan krompir je pa zakon

dr.Akula ::

Se da kako izmenjati queste, da bi najprej naredil tiste ki sem jih vzel prej, šele nato pa tiste glavne. Ker se mi side questi kar nabirajo v ozadju in jih sploh ne morem narediti, ker vsakič ko končam kakšnega od glavnih questov, mi že naložijo novega.

Pa še nekaj: v tisti gostilni, v pritličju, sem se šel pretepat in premagal tri nasprotnike. Nato je nekdo pristopil do mene in mi rekel da organizira turnirje in da lahko tekmujem v njih. Mislim, da je rekel da naj ga poiščem pred gostilno opoldne, ampak tipa takrat ni tam. Ve kdo mogoče za točen čas in lokacijo, kjer ga lahko najdem? ;D
ni podatka

Tr0n ::

Gres v journal (J) in 2x kliknes na nek quest. Ce obstaja waypoint, ti ga bo pokazalo na mapi in kompasu.

Fight Club je evening, torej zvecer, ko je ze tema.

Buggy je izjavil:

jaz ne vem a sem res tako slab samo na Normal umiram kot za salo...sedaj se mi je zataknilo tam na tistem dvoriscu ko prides cez vodnjak okoli da bos odprl vrata kralju.

Jup, tisti je prvi tak malce tezji boj. Pac cimvec izmikanja, priporocam uporabo YRDEN (trap) in scita. Najprej pobijes navadne vojake in potem tiste malce vecje.

Drugace pa je normal stopnja pretezka oz. nebalancirana (sploh malce kasneje, ko fightas bosse). Ce vklopis pa recimo Easy, je pa cisto brezveze ker samo hack & slashas vse po vrsti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Izi ::

Buggy je izjavil:

Kaj delam narobe?

A nisi igral prvega dela?
Za ljudi se VEDNO uporablja samo Železni (Steel) meč, za pošasti pa Srebrni (Silver) meč. Če izbereš napačni meč ne moreš ubiti nič.
Od kje ti sploh Srebrni meč? V uvodu ne moreš imeti srebrnega meča, razen če nisi uvozil svojega posnetka iz 1. dela. Če si uvozil igro pa moraš ja vedeti, da ljudi ne moreš ubiti s srebrnim mečem.

Torej tam na dvorišču uporabi železno orožje. Preden začneš boj moraš zunaj spiti 3 napitke. Najbolje tiste, za delanje največ škode.
KO se začneš boriti, moraš nujno najprej ubiti tista 2 najšibkejša vojaka, ki nimata oklepa. Ta dva ubiješ s hitrim načinom udarjanja (leva tipka na miški).
Najpomembneje je, da ti NIKOLI nihče ne pride za hrbet !!!
Udarci v hrbet se štejejo dvojno in 2 ali 3 udarci v hrbet te ubijejo. Čim se ti kdo bliža od zadaj se moraš zakotaliti stran. Potrebnega je precej tekanja sem in tja. Bistvo pa je, da imaš sovražnike vedno pred seboj, nihče ne sme biti za tabo.
Čim sta okoli tebe 2 ali več sovražnikov je čas da se zakotališ stran in stečeš na varno. Sovražniki so slabi tekači in tekaš lahko naokoli toliko časa, da se ti obnovi Vigor.

Na začetku ne pozabi uporabljati bomb. Za večje skupine sovražnikov so odlične. Tiste bombe, ki jih imamo na začetku sovražnike omamijo, kar je zelo koristno. Če dobro nameriš (tipko R moraš tiščati dlje časa), lahko omamiš celo skupino sovražnikov.

Ko se boriš proti več oklepnikom hkrati je torej najboljša taktika:
vržeš magijo, z mečem udariš trikrat, se zakotališ v stran in zbežiš, in to ponavljaš.

Zaščitna magija Quen ne pride v poštev, ker se ti Vigor med njeno uporabo ne obnavlja. Dokler so 3 ali več sovražnikov uporabljaš Yrden, za polaganje min in pa Igni, ko sta samo še 2 uporabiš Axii, da enega izločiš iz igre. Za uporabo Axii moraš biti precej daleč stran, ker ta za razliko od ostale magije ne deluje na enkraten pritisk ampak je treba tipko tiščati kar dolgo časa, preden sovražnik obstane ali celo napade svojega kolega.

Ko pa obstane samo še najmočnejši sovražnik pa ni več problem. V tej igri se je težje boriti proti dvema šibkima sovražnikoma, kot proti enemu močnemu.
1 na 1 proti oklepnikom pa uporabljaš močne udarce (desna miška) in najbolje Igni magijo. 3 krat udariš in ga zakuriš, spet 3-krat udariš in spet zakuriš, ... Namesto magije lahko uporabljaš Blokado, je enako učinkovita, samo odvisno kam si ulagal točke.

V boju imaš ves čas cel kup možnosti. Nikoli pa ne poskušaj sovražnike premagati samo z mečevanjem. NE GRE. Nujno je uporabljati tudi magijo. In ne stoj samo na enem mestu.
In tudi ti narediš dvojno škodo, če sovražnika udariš po hrbtu.

dr.Akula ::

Najlepša hvala Tr0n :D
ni podatka

def0r ::

Izi je izjavil:

Buggy je izjavil:

Kaj delam narobe?

A nisi igral prvega dela?
Za ljudi se VEDNO uporablja samo Železni (Steel) meč, za pošasti pa Srebrni (Silver) meč. Če izbereš napačni meč ne moreš ubiti nič.
Od kje ti sploh Srebrni meč? V uvodu ne moreš imeti srebrnega meča, razen če nisi uvozil svojega posnetka iz 1. dela. Če si uvozil igro pa moraš ja vedeti, da ljudi ne moreš ubiti s srebrnim mečem.


Jaz ga nisem imel samo za kratek cas. Witcher je imel silver sword dokler mu ga ni zapicil v gobec zmaju. Nato ga pa takoj v prvi vasici naredis ze spet.

Ali mislis samo zapor in tm malce ko se kratek cas sprehajajo pred ladjo in ko izstopijo?:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: def0r ()

Buggy ::

Od kje ti sploh Srebrni meč? V uvodu ne moreš imeti srebrnega meča, razen če nisi uvozil svojega posnetka iz 1. dela. Če si uvozil igro pa moraš ja vedeti, da ljudi ne moreš ubiti s srebrnim mečem.


Prvega dela nisem nikoli igral, tako da ne morem imeti nic uvozenega. V prologe-u ("To the temple" in ze od prej) imam dva meca long-sword (dmg 8-11)in silver sword (dmg 10-17). Sem pa sedaj srebrni mec izgubil na tistem mostu naprej od dvorisca (Blood of his blood), ker sem ga v sekvenci porinil zmaju v gobec potem so se za mano zaprla vrata...

Tisto nalogo na dvoriscu sem pa sedaj naredil s pomocjo shielda (queen)..hvala macgajver!

Berserker ::

"Brez problema bo GOTY, ker ni konkurence za leto 2011.
Mass Effect 3 NE pride letos in bi znal biti GOTY 2012. Navadne streljačine pa niso niti najmanjša konkurenca RPG igram. Dark Souls se ne šteje, ker sploh ni igra za PC, ampak gre samo za še eno igrico za konzole."

Se šališ ? Daemons Soul je eden izmed hardcore RPG-jev in je bil med top RPG-ji leta 2009, nadaljevanje pa se zna biti še bolj zajebano. Kolikor berem tvoje poste, se mi zdi da včasih namerno poveličuješ določene izdelke ki jih preigraš, za začetek bi bilo bolje da malce pogledaš na razne ocenjevalne strani in naj te igralna platforma ne zavede. Nikogar nebi rad užalil ampak vzhodno evropski izdelki povečini komaj dosegajo standardom.

def0r ::

Tooltip mod za witcherja:
 mod

mod



link

Bom tudi sam dal danes gor ker me je tole tudi extremno motilo.

Izi ::

Hvala za link, def966.
Precej uporaben mod, sem namestil in zaenkrat vse deluje v redu.

Alamar ::

Berserker je izjavil:

Se šališ ? Daemons Soul je eden izmed hardcore RPG-jev in je bil med top RPG-ji leta 2009, nadaljevanje pa se zna biti še bolj zajebano. Kolikor berem tvoje poste, se mi zdi da včasih namerno poveličuješ določene izdelke ki jih preigraš, za začetek bi bilo bolje da malce pogledaš na razne ocenjevalne strani in naj te igralna platforma ne zavede. Nikogar nebi rad užalil ampak vzhodno evropski izdelki povečini komaj dosegajo standardom.
Ne moreš primerjat (zaenkrat) PC ekskluzivo s PS3 ekskluzivo. Poleg tega je imho Daemons Soul čisto druga podzvrst. Witcher 2 bo nedvomno legenda, ko pokrpajo neumne pomanjkljivosti. Že sedaj je leta pred enko, ki je bila ob izidu res katastrofa.

McGregorSL ::

Močno dvomim, da bo game of the year... ker tok dober witcher 2 pa že ni. Pride še Old Republic in BF3... do konca leta je še kar nekaj časa.

Tr0n ::

Niti priblizno ni GOTY, je pa zelo soliden spilcek.

MajstrZvasi ::

Različni okusi recimo zame je bil pc goty 2010 two worlds 2. Obožujem gothic 2 in risen mi je bil zakon oblivion me pa ni pritegnil tudi dragon age ne maram Witcherja enico sem samo probal in delete witcher 2 mi je zaenkrat zelo všeč.
Letos me je že nekaj pričakovanih iger kar precej razočaralo predvsem pokonzoljene fps igre in je zame witcher 2 na katerega nisem bil kaj dosti pozoren zelo prijetna osvežitev.
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

Izi ::

Prodajne številke po enem tednu kažejo odlično.

To je prodaja samo za Anglijo in samo za škatelne verzije:
1 L.A. Noire - PS3, Xbox 360
2 Lego Pirates of the Caribbean - 3DS, DS, PC, PS3, Wii, Xbox 360
3 Brink - PC, PS3, Xbox 360
4 Zumba Fitness: Join the Party - Wii, Xbox 360
5 The Witcher 2: Assassins of Kings - PC
6 Crysis 2 - PC, PS3, Xbox 360
7 Portal 2 - Mac, PC, PS3, Xbox 360

Najbolj prodajana igra letošnjega leta je Zumba Fitness :)) in to s tako velikansko prednostjo, da jo letos nihče več ne ujame.
Če pa gledamo samo na PC igre pa se Brink prodaja malenkost boljše od Witcherja 2.
Ampak, če bi upoštevali še digitalne prenose bi znal biti Witcher 2 najbolje prodajana PC igra zadnjega tedna.
Skratka odličen rezultat, prehiteli so Crysis 2 in Portal 2 in z veliko verjetnostjo lahko nekoč pričakujemo The Witcher 3 :D

yayo ::

def0r je izjavil:

yayo je izjavil:

def, si torej dobil Collectors Edition? Je zadeva prispela nepoškodovana?


Vec ali manj, edino malce na kipcu je vidno da se je ribal ob notranji del skatle in je malce obrabljen ponekod, ni pa prevelike krize. Pa tudi okoli prostora za kipec je vse belo od prahu:)


Evo, poštar ravno prinesel CE, črna plastična škatla v kateri je vsa roba je počena po vseh vogalih, Geraltov kipec ima oluščen nos, čop v katerega ima spete lase je odlomljen. Kdor je dizajniral embalažo je totalen debil in jaz sem debil, da sem šel metat denar za tole ;(

opeter ::

Saj ga lahko popraviš.

Nekje sem bral, da je en svojega popravil (link zdaj ne najdem).
Če se dobro spominjam, je vzelo neke vrste superlepilo, zalepil nos in čop (njemu se je v celoti odlomil), z modelirno maso (neke vrste smola), pa je dopolnil okrušene dele. Na koncu je vse skupaj pobarval z odtenkom temne rjave akriln barve. Če me spomin ne vara, je bilo vse skupaj tudi zaščiteno z lakom.

Sicer sem nekaj podobnega našel tukaj:
http://www.gog.com/en/forum/the_witcher...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Witcher 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11720144 (427) oo7
»

The Witcher 3: Wild Hunt (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Igre
1488261805 (25671) D3m
»

Mass Effect Serija ali The Witcher Serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5513689 (12303) nooby

Več podobnih tem