» »

Geforce 8800GTX

Geforce 8800GTX

burtonix ::

Lep pozdrav!

Imam en problem. Med igranjem iger mi računalnik zamrzne, bolj zahtevna je igra prej zamrzne. Mislim da se grafična pregreva! Imam Geforce 8800GTX 786mb, na grafični je ventilator, imam ohišje Enermax Chakra ki ima na levi strani velik ventilator ki je vedno prižgan. Kako naj to odpravim ?

P.s. - grafična je bila tudi večkrat počiščena tako da ni nobenega prahu tudi procesorski hladilnik sem večkrat spihal. Formatiral računalnik da nebi laufali neki nepotrebni procesi.. Računalnik stoji na odprtem mestu tako da ima ventilator prostor za dovod zraka!

geek93 ::

Kakšne so pa temperature ob igranju?

mtosev ::

poglej temperaturo graficne. gpu-z si downloadaj mi napisi temp med igro. koliko doseze.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Galaxy ::

Vprašanje je med katerimi igrami ti zamrzne računalnik? Mogoče pa sploh ni kriva grafična kartica, mogoče je kriv RAM.

burtonix ::

Evo tako naj bi zgledal GPU po desetih minutah igranja Need for speed : Shift !
Racunalnik zamrzne pri vecinoma vseh igrah, tudi pri cod2. Imam pa OCZjeve rame 6gb z hladilniki.

 temperatura poo desetih minutah igranja Need for speed : Shift !

temperatura poo desetih minutah igranja Need for speed : Shift !



LP!

geek93 ::

Že po 10 min igranja 74 stopinj? A ni to malo preveč?
Jaz mam na radeonu 4770 max 60 stopinj. Na Nvidii 9600GT sem redko dosegel 70 stopinj po eni uri igranja.

Galaxy ::

Evo tako naj bi zgledal GPU po desetih minutah igranja Need for speed : Shift !
Racunalnik zamrzne pri vecinoma vseh igrah, tudi pri cod2. Imam pa OCZjeve rame 6gb z hladilniki.

 temperatura poo desetih minutah igranja Need for speed : Shift !

temperatura poo desetih minutah igranja Need for speed : Shift !



LP!


Čisto normalna temperatura. Grafične kartice grejo vse tja do 100C+, tako da pregrevanje definitivno ni tvoj problem. Poskusi namestiti Windows 7, mogoče pa te malo zafrkava OS.

burtonix ::

Windows 7 je že nameščen ;) tako da OS definitivno ni problem, saj se mi je pregreval kot na xp tako tudi na visti in na windows 7.

geek93 ::

Kakšne so pa ostale temperature? (CPU, MB, DISK..)
Preveriš lahko z programom Everest, dobiš ga na partisu.

Galaxy ::

Ali pa preprosto vtipkaš v Google "Everest Free"

burtonix ::

 Evo temperatura na namizju!

Evo temperatura na namizju!



 In temperatura med igranjem NFS: Shift

In temperatura med igranjem NFS: Shift



Upam da boste najdli kako rešitev, LP!

geek93 ::

Kateri procesor imaš?

FeniksX ::

Hmm zna bit mogoč zarad procesorja, ker 75°C je že kr vlk za procesor. Sam sm enkrat meu podobno temperaturo na procesorju ker sm čaku nov hladilnik, pa mi je zarad visoke temperature vse počas delal.
Verjetno maš tovarniški hladilnik gor? Pa verjetno AMD procesor?

mtosev ::

Hmm zna bit mogoč zarad procesorja, ker 75°C je že kr vlk za procesor. Sam sm enkrat meu podobno temperaturo na procesorju ker sm čaku nov hladilnik, pa mi je zarad visoke temperature vse počas delal.
Verjetno maš tovarniški hladilnik gor? Pa verjetno AMD procesor?

tezko da ima AMD cpu ce ima mamo plato na intel chipsetu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

burtonix ::

Kateri procesor imaš?

Intel Quad 6600 2.4GHz



Hmm zna bit mogoč zarad procesorja, ker 75°C je že kr vlk za procesor. Sam sm enkrat meu podobno temperaturo na procesorju ker sm čaku nov hladilnik, pa mi je zarad visoke temperature vse počas delal.
Verjetno maš tovarniški hladilnik gor? Pa verjetno AMD procesor?

Ja, hladilnik je tovarniški. Procesor je pa Intel.

Mitja358 ::

Hmm zna bit mogoč zarad procesorja, ker 75°C je že kr vlk za procesor. Sam sm enkrat meu podobno temperaturo na procesorju ker sm čaku nov hladilnik, pa mi je zarad visoke temperature vse počas delal.
Verjetno maš tovarniški hladilnik gor? Pa verjetno AMD procesor?

Zakaj bi to avtomatično pomenilo AMD?

Drugače pa je 90% problem v procesorju, ker core 4 gre preko 80 stopinj, kar je že kritično.

burtonix ::

torej rabim nov hladilnik ?
Če ma kdo voljo mi ga naj pomaga izbrat na sestavi.si & mimovrste oz. katerikoli drugi strani (:
Če ma še kdo kakšno idejo v čem je problem pa naj kar pove :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: burtonix ()

Mitja358 ::

Če ne navijaš ne rabiš. Verjetno nisi nanesel termalne paste ali pa si napačno zmoniral. Odmontiraj ga, nanesi pasto in mora tole iti pod 70 stopinjami za core.

burtonix ::

Mislim da bi moralo biti vse v redu zmontirano, ker so računalnik sestavljali mojstri iz sestavi.si tako da nevem, probal bom z novim hladilnikom (http://www.sestavi.si/index.php/item/di... ) čene pa bomo še kaj druga poskusili. (:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: burtonix ()

Mitja358 ::

Raje probaj prej še 1x zmontirat in nenest na novo termalno pasto preden kaj kupuješ. 100% je problem nekje v montaži. Razen če imaš procesor navit.

geek93 ::

Ziher je problem v pasti ali pa v samem hladilniku :) Si kaj dol jemal hladilnik od procesorja? Ker moj frend je enkrat točno to naredil, samo potem več ni gor dobil, ker se je plastika oziroma nogice od hladilnika so se očitno poškodovale. Potem si je kupil en velik hladilnik, ki ga je komaj v rač. dobil, samo glavno je da je fajn ohladilo sistem =)

Robert_S ::

Stari ,takoj fukn stock hladilnik v smeti in namontiraj Thermalright Ultra 120 Extreme.80° pri stock frekvenci je ful preveč.

Mitja358 ::

Raje že Thermalright TRUE Black 120 v mojcompu za 57e. Je za 3°C boljši od Extrema :D

Robert_S ::

lol

FeniksX ::

Sam po eni stran je mal težk hladilnike primerjat, ker je čist odvisna kak so bli ti testi opravljeni, ...

Sam mam Zalman 9700 NT pa hladi super, stopinje mi trenutno ne grejo nad 50 ob obremenjenosti (pozimi bo bolš :P ) na navitem E6600 3.15ghz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

q6600 visoke temparature

Oddelek: Pomoč in nasveti
10830 (564) Cveto
»

i5 760 hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
284454 (3514) Nwanko
»

CPU ventilator dela prehitro/na ekranu ni slike

Oddelek: Strojna oprema
312285 (1811) kratos
»

AMD Athlon XP 2600+?

Oddelek: Strojna oprema
81083 (937) denalom
»

tooo damn hot...65

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341678 (1029) SaS

Več podobnih tem