» »

Prvi testi Radeonov HD 5800, prihaja tudi serija 5700

Prvi testi Radeonov HD 5800, prihaja tudi serija 5700

Radeon HD 5870 brez hladilnika

vir: Expreview.com

Rezultati primerjalnega testa

vir: Expreview.com
Expreview.com - Prve uradne teste bomo ugledali že prihodnji teden, ko se bo vsa skrivnostnost okrog ATIjeve DirectX 11 serije umaknila točnim podatkom, a si vseeno poglejmo prve neuradne številke, ki jih dosegajo nove kartice v igrah. Radeona HD 5870 so na češki strani CzechGamer.com primerjali z najboljšim, kar trenutno premore nVidia, dvojedrno GeForce 295 GTX. Zmogljivost Radeona je bila večinoma v neposredni bližini GeForca, a svoj pravi obraz pokaže šele z uporabo 30 palčnega monitorja, pri ločljivosti 2560 x 1600 pik z vklopljenim glajenjem robov. V tem scenariju GeForce 295 GTX v nobenem izmed testov ne pride blizu Radeonu HD 5870, medtem ko pri nižjih ločljivostih GeForce občasno tudi povede. Radeon HD 5870, ki si ga je ponovno mogoče nekoliko podrobneje ogledati tukaj, v zadnji različici popularnega sintetičnega testa 3D Mark, Vantage, doseže približno enako število točk kot Radeon HD 4870 X2, nekoliko počasnejši HD 5850 pa prehiti nVidiin GeForce 285 GTX. Manj zahtevni uporabniki bodo verjetno tudi veseli dejstva, da bomo ugledali še cenejše in manj požrešne kartice iz serije HD 5700. Podatkov o uporabljenem jedru, pomnilniku in ostalih številkah še ni, saj so objavljene le minimalne zahteve sistema za delovanje Radeona HD 5770 in 5750. Na matični plošči se bo jasno morala nahajati PCIe x16 reža, a bo zato namesto dveh, kot na zmogljivejših karticah, potreben le en 6-pinski PCie napajalni priključek, ki ga mora napajati vsaj 450 W napajalnik. Za uporabo dveh kartic v Crossfire se ta številka dvigne na 600 W, poleg potrebe po dodatnem 6-pinskem priključku. Cena kartic naj bi se gibala med 150 in 200 $.

62 komentarjev

«
1
2

JerryP ::

Voham novodobnega radeona 9700pro 8-) Upam da se bo z zamudo nvidie, ati po vseh teh letih končno spet pobral.

opeter ::

Recimo za 5750 bo dovolj 420 W-ni napajalnik?

Aja, zdaj vidim, da je za serijo 57xx potreben min. 450 W-ni napajalnik. Potem to ni zame ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Phoebus ::

He he he, govorili so pa da bo imela kvadriljon fps :D

OChack ::

sam je zanimivo kako počasi padajo FPS z višanjem resolucije ( v primerjavi z dvoprocesorskim gtx295)
Int€l inside, IDIOT Outside

Garibaldi ::

Upam le, da ne bo ostalo zgolj pri vrhunskem hardverju kot je značilno za "ati" saj z vsakim releasom driverjev nekaj pokvarijo bolj malo pa popravijo. Zadnjih par kantalystov je brezveznih saj so izšli zgolj temu, da se zavezujejo 1 driver na mesec. Škoda, saj hardver je pri atiju zadnjih nekaj let res spodoben a kaj ko z gonilniki ni vedno vse v rožicah. Osebno nimam sesutij ali nestabilnosti kot marskdo drug me pa motijo ostale napake pa razne utripajpče teksturce pa manjše oslarije ki so stalnica. Updejtaš drajverje pa ti 1 od 5 iger nekaj šušmari... mislim da je bilo z 9.6 pa igro brothers in arms (-50% performance). Cvetke skratka ki jih pri nvidii ponavadi ni. izkušnje pa imam zadnje leta z radeon x1950gt, 3870, 4850, 4870 trenutno in nimam večjih pripomb. Sem bolj toleranten do bug-ov kot marsikdo drug.

FireSnake ::

Jaz imam 4770, pa sem testiral na enih 15 spilh.

Vse tece kot urca. Ne vem, kje ostali najdejo probleme?
Pa dvomim da bi jaz imel tako sreco.

He he he, govorili so pa da bo imela kvadriljon fps :D


Zelo blont izjava, ker pismeni vidimo, da so se uporabili beta gonilniki.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

bluefish ::

glede a velikost bodo pa kmalu potrebovali ročaje kot pri pro karticah.

Dr_M ::

Prava zmogljivost teh kartic se bo pokazala sele po ene ~3 mesecih, ko bodo ze malo bolj dodelani gonilniki.
Samo vseeno pa tistle test kaze, da spet ni take hitrosti, kot smo jo pricakovali. Sploh za tako ceno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bluefish ::

Mnja, gledam recimo za CoH in je na normalnih ločljivostih star GF hitrejši. Bomo videli, kako se bo stvar premikala s 57xx serijo in seveda, kakšen bo odgovor nvidie.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Bergyb ::

Zanimivo, katere gonilnike pa so uporabljali na testu? V novih 9.8 in 9.9 še ni podpore za 58xx serijo... No, sam če so kartice dobil, so vrjetno tudi gonilnike.
Drugače pa z novimi driverji pride zraven še zaščita, pravzaprav upočasnitev za FurMark, ker menda uniči nekatere modele ATI kartic -pregreje.

Edit: aja, pardon 8.66 Beta 2 driverji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bergyb ()

AapocalypseE ::

Torej bo imela 5870 in 5850 2x6 pinski priključek za napajanje? Potem bo moj LC 550W premalo... res delajo preveč požrešne grafične kartice. Me pa zanima potem kako bo s 5770.

butl4d ::

Novinci iz AMD/ATi-jevih se bodo ponovno, kot tudi že sedajšnja serija, prodajali kot za med.

Zaloge bodo dobre, proizvodni proces je dorastel, nadejamo pa se lahko tudi kakšnih akcij, ko se začetna evforija poleže (beri deda mraz oz. upam da tole bereš deda mraz).

Predvsem pa me zanima, kdaj ter kakšen bo odgovor zelenih logov. Slišal sem, da se ponovno šušlja tem, da bo serija G3xx ubistvu le preimenovana G2xx v 40nm.

win64 ::

, potreben le en 6-pinski PCie napajalni priključek, ki ga mora napajati vsaj 450 W napajalnik. Za uporabo dveh kartic v Crossfire se ta številka dvigne na 600 W

Torej lahko predvidevamo, da bo 4770 imel 150W porabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

mtosev ::

Novinci iz AMD/ATi-jevih se bodo ponovno, kot tudi že sedajšnja serija, prodajali kot za med.

Zaloge bodo dobre, proizvodni proces je dorastel, nadejamo pa se lahko tudi kakšnih akcij, ko se začetna evforija poleže (beri deda mraz oz. upam da tole bereš deda mraz).

Predvsem pa me zanima, kdaj ter kakšen bo odgovor zelenih logov. Slišal sem, da se ponovno šušlja tem, da bo serija G3xx ubistvu le preimenovana G2xx v 40nm.

ce je to res so pokopani.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

alexa-lol ::

ce bo pa 5870 200$ (nekje 150-160EUR) pol bom to sam kupil :D pa enga i5 750 s 4Gb rama pa sm zmagu

Dr_M ::

Optimist :D Nared x2 pa bos dobil ceno. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bergyb ::

Optimist ja, zakaj bi bila grafična, ki je boljša od 4870x2 vredna pol manj (tudi pol manj požrešna)? Mogoče čez leto, dve.
Zanimiv bo videt, za kolk bo padla cena GeForceu GTX 295.

Bergyb ::

Predvsem pa me zanima, kdaj ter kakšen bo odgovor zelenih logov. Slišal sem, da se ponovno šušlja tem, da bo serija G3xx ubistvu le preimenovana G2xx v 40nm.

Mogoče misliš GeForce GT240 s 96 stream, ki bi naj izšel decembra in bo po vsej vrjetnosti (če bo res izšel) spet novi 8800GT, medtem ko za GT300 še niso pokazali, če sploh deluje in še datum izida ni bil noben potrjen...

Steinkauz ::

Ti pišejo cene...
5870 300-400$
5750 pa do 300 $

WyattEarp ::

glede ATI nimam propomb. ko sem mojo 7800GT - nvidia (bila je super za svoj čas) zamenjal za ATI 4850, sem naredil najboljši nakup od kar mam kompjutre... 14 mescu je zdej k jo mam pa nimam nobenih težav z njo. bla pa je pr funtechu 150EUR. še vedno mi z mojim počasnim cpu-jem, poganja vse igre, na srednji kakovosti in na 1920x1080 resoluciji. z driverji ne vem kaku je, če so kej bulši al slabši, ko dela dela. in dela. super pocen grafična, katera je še danes dober nakup. pred njosi za 'tak rang'' grafe mogu odštet dvakrat tuk. super ATI!
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

PrimozR ::

Recimo za 5750 bo dovolj 420 W-ni napajalnik?

Aja, zdaj vidim, da je za serijo 57xx potreben min. 450 W-ni napajalnik. Potem to ni zame ...

Ah, pomojem bo na 420 W lepo delalo. Nima kaj štrajkat!! Seveda odvisno od ostalega sistema.

Torej bo imela 5870 in 5850 2x6 pinski priključek za napajanje? Potem bo moj LC 550W premalo... res delajo preveč požrešne grafične kartice. Me pa zanima potem kako bo s 5770.

5800 serija bo porabila tam okrog 180 W, pač 30 W preveč za samo en priključek.

, potreben le en 6-pinski PCie napajalni priključek, ki ga mora napajati vsaj 450 W napajalnik. Za uporabo dveh kartic v Crossfire se ta številka dvigne na 600 W

Torej lahko predvidevamo, da bo 4770 imel 150W porabe.

4770? Misliš 5770? :) Ampak ja, DO 150 W.

Ti pišejo cene...
5870 300-400$
5750 pa do 300 $

Morda 5850 za 300, 5750 bo bolj 150, 5770 pa 200.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

M-XXXX ::

Prava zmogljivost teh kartic se bo pokazala sele po ene ~3 mesecih, ko bodo ze malo bolj dodelani gonilniki.
Samo vseeno pa tistle test kaze, da spet ni take hitrosti, kot smo jo pricakovali. Sploh za tako ceno.

Če so ti testi resnični je to več kot nas je večino pričakovalo, oziroma je razlika večja, kot je bila v prejšnjih generacijah.


[-snip-]

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Če so ti testi resnični je to več kot nas je večino pričakovalo,


Potem ste pa imeli res skromna pricakovanja. :)

[-snip-]
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

LordPero ::

Predvsem pa me zanima, kdaj ter kakšen bo odgovor zelenih logov. Slišal sem, da se ponovno šušlja tem, da bo serija G3xx ubistvu le preimenovana G2xx v 40nm.

Hehe, G3xx bo veliko manj samo predelani G2xx, kot so novi R800 samo predelani R700. Aja, zdej vidm da ti je že Dr_M lepo odgovoru.

In tudi, nevem kaj se usi tako neki wawaste nad rezultati, saj ni nič posebnega, če je pač nova generacija to (OK, razen tega kako malo nekje padejo FPS z ločljivostjo, tist je impresivno). In tudi, rezultatov praktično še nimamo, bo treba mal počakat.

Glede kritik na ATI driverje, definitivno so precej slabši od nVidie oz. njihovi so res ql. Pa ne govorim samo o stabilnosti, do nedavnega pri ATIju še vedno nisi mogu skoraj nič nastavit ročno.
LordPero

FireSnake ::

Slišal sem, da se ponovno šušlja tem, da bo serija G3xx ubistvu le preimenovana G2xx v 40nm.


Ne vem, kje so tvoji viri, ampak jaz sem slisal ravno obratno.

Da bo nova serija zgrajena popolnoma na novo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Senitel ::

In tudi, nevem kaj se usi tako neki wawaste nad rezultati, saj ni nič posebnega, če je pač nova generacija to (OK, razen tega kako malo nekje padejo FPS z ločljivostjo, tist je impresivno).

Kje točno je ta famozen majhen padec FPS s povišanjem ločljivosti? Gledam to tabelo že ene petič, pa še tega še vedno nisem našel?

[-snip-]

Zgodovina sprememb…

alexa-lol ::

Predvsem pa me zanima, kdaj ter kakšen bo odgovor zelenih logov. Slišal sem, da se ponovno šušlja tem, da bo serija G3xx ubistvu le preimenovana G2xx v 40nm.

Hehe, G3xx bo veliko manj samo predelani G2xx, kot so novi R800 samo predelani R700. Aja, zdej vidm da ti je že Dr_M lepo odgovoru.

In tudi, nevem kaj se usi tako neki wawaste nad rezultati, saj ni nič posebnega, če je pač nova generacija to (OK, razen tega kako malo nekje padejo FPS z ločljivostjo, tist je impresivno). In tudi, rezultatov praktično še nimamo, bo treba mal počakat.

Glede kritik na ATI driverje, definitivno so precej slabši od nVidie oz. njihovi so res ql. Pa ne govorim samo o stabilnosti, do nedavnega pri ATIju še vedno nisi mogu skoraj nič nastavit ročno.


pa js ne vem kaj mate s temi driverji take tezave...mam HD 4850 in mi ni niti enkrat zastekala...edino driver se je sesul, ko sem ga prevec overclockal, ampak to bi se tut pri nVidii

feryz ::

Čeprav je 8800GT načeloma dober izdelek (sploh za takrat, ko sem jo nabavil), je eden izmed najbolj zgrešenih nakupov, ki sem jih storil v svojem skoraj 20 letnem druženju s PC-ji. Ni namreč vse v FPS-jih, grafih in kdo ve še kakšnih testih. Ko sem z Ati-ja prestopil na Nvidio me je presenetila opazno "grša" slika, pa ne v igrah, ampak na namizju. Slika je preprosto drugačna, nevšečna in mi ne sede. Še zdaj ne.
Kar pa se tiče gonilnikov. Po tistem, ko sem prvič priključil kartico na TV (S-VHS), mi ga hoče kartica konstanto vsiliti kot Primary Display. Če pred zagonom ne užgem monitorja, dobim enostavno črn ekran, ko pa priklopim na TV lahko sliko tam vidim. Vedno, čeprav je bilo zamenjanih že čuda Driverjev, celo Windowsi so bili vmes formatirani.
Sicer pa mi kartica tudi danes še vedno popolnoma zadostuje za test iger (igram jih itak ne).

FireSnake ::

alexa-lol: bi se strinjal. Ze par mesecev gonim 4770, pa nikoli nobenega problema.

Enkrat se je sicer odprlo neko okno za poslat errorr report, vendar jaz sploh nisem nic opazil, da bi bilo kaj narobe.


[-snip-]
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

alexa-lol ::

vsi nVidia fani....nVidia kartice so uredu ampak to kar je pa ATI pokazu je pa en korak pred nVidio...pa ne po zmogljivosti ampak po ceni...
GTX 295 je 450EUR
HD 5870 pa naj bi bil 400$ ali nekje 280-300EUR

Ko pa izdajo še 5870 X2 bo šele veslje :)

WyattEarp ::

če piše 400$ da bo ATI 5870 - to pomen da bo ''pr nas'' pa po 400EUR. zmeri je tako blu. nateg, samo kaj češ.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Dr_M ::

Nvidia dela svoje GPUje tako kot intel svoje procesorje in tako jih tudi prodaja, ker so najboljsi in si to lahko privoscijo.
Ce pa gledamo P/P, pa stopimo na drugo stran.

Jaz upam, da bo nvidio malo usekalo po prstih, da bodo svoje odlicne izdelke prodajali malo ceneje. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

Zakaj bi bilo zivljenje preprosto, ce lahko kompliciras.
Nvidia in ATI imata za enak zmogljivostni razred zelo podobne cene.
Usi so pa navalili na 4850 in 4870 zato, ker je nvidia samo preimenovala svoje kartice, ceprav jim nic ne fali. Ampak to je samo psiholoski ucinek oz credni nagon bo bolje.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Kje točno je ta famozen majhen padec FPS s povišanjem ločljivosti? Gledam to tabelo že ene petič, pa še tega še vedno nisem našel?

Predvidevam da je avtor novice ciljal na razmerje med 295 ter 5870. Natančneje, da pri nižjih resolucijah (1920x1200:P) Nvidia opazno prevladuje, pri višjih resolucijah ter AA ter AF filtriranju pa že zaostaja.

Nvidia in ATI imata za enak zmogljivostni razred zelo podobne cene.

Se NE strinjam.

2x4850=285GTX
235€ vs 320€

2x4890 = 295
375e vs 465€

Primerjava za najvišji razred Nvidi-e, je pa res da so v nižjem ter srednjem razredu razlike veliko manjše.

Edit: cene so iz AGT-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Cancer ::

Pri TechPowerUp so se potrudili in poiskali informacije o 5xxx seriji, ki so na voljo pri različnih straneh.

Če koga zanima: http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/...

Bwaze6 ::

Malo razočaran nad ceno, ne nad (predvideno) zmogljivostjo. Že res, da je stvar marsikje hitrejša od dveh HD4890 v CF, a bo očitno tudi dražja od obeh, vsaj sprva. Tako da bo čez nekaj časa razumljivo ceno (pod 250 EUR) dosegla komaj HD5850... Nvidia, pohiti s svojo kartico, da se bodo cene spustile. :D

mtosev ::

nVidia pred jan 2010 ne bo imela DX11. ce ne se pozneje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Lonsarg ::

Ko se kupuje grafično kartico se pogleda na naslednji link:
http://www.tomshardware.com/reviews/bes...

In ne na forume ko so takale debate:) Se odločiš koliko si pripravljen dati, potem pa pogledaš kaj je najbolše za to ceno na tem linku. in ATI ima skorej ves low in middle trg kartic, ki predstavlja 95% vseh prodanih kartic.

Torej če bi ludje kupovali, kar je za njih najbolše, potem bi Nvidia imela naizbiro ali zmanšati cene ali pa propasti, ampak k sreči zanjo ima Nvidia fane, ki jim lahko proda dražje. Vseeno pa je v zadnih dveh letih AMD drastično pridobil trg napravm nividi, zaradi take njihove poteze, majo pa pr Nvidii velik zaslužek, ker majo več profita iz ene kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

PaX_MaN ::

Meh, itak bom imel najhitrejšo, ki bo še imela pasivno hlajenje.
Vi si jih pa kar merite še naprej.

Bergyb ::

[-snip-]


Drugače pa, če je temle kaj vrjeti, 5870 za 320EUR
http://www.fudzilla.com/content/view/15...

s tem da, tako kot piše, ni nikjer nalepke od Sapphire... Se prav, v SLO za 400EUR...

Zgodovina sprememb…

Bergyb ::

[-snip-]
Hehe, zakaj bi kupl DX11 grafično, če se bo pa ta tehnologija uporablajala šele čez kako leto :) pa ni vse v moči, morda hočjo na ta način povedat, da so zgubl to bitko, pa da bojo svojo vojsko poslal šele drugo leto.
Zanimivo bo, kako bo pa ATI prepričal kupce v nakup DX11 grafične, z Dirt 2? Z Vision me že ne dobijo, nimam tolk monitorjev...

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

ne vem zakaj bi ATi rabil z DX11 prepričat. Prepričaš jih s tem da maš najbolšo P/P kartico, kar5870 bo, če bo stala 300EUR. Boljverjetno bodo pa 4870 prišparali za tiste preveč denarja in jo malo podražili, 5850 pa naredili za ljudi, ki gledajo na ceno., bomo videli taktiko.

Vsekakor pa DX11 igre delajo na DX10 hardweru, kar pri DX10 ni držalo. Tak da se bodo zdaj razvijalci upali iti na DX11, ker bo večina gamerjev lahko igrala. Aja ups eni majo še iz stone age XPje... No pa saj bodo proizvajalci računali na to, da z Windows 7 vsak gamer, ki bo njihovo igro dejansko kupil in ne piratiziral bo imel tudi denar za Win 7. Pirati, ki so večina XP userjev, pa jih ne zanimajo:)

Bwaze6 ::

Zanimivo je tudi, da grafične kartice zadnjih nekaj generacij kljub vsem tem pospeškom v testih z novejšimi igrami starejših iger ne poganjajo dosti hitreje. Na primer Oblivion, Flight Simulator X, Lock On, DCS:Black Shark (Lock On DirectX 8 grafični pogon), Il-2 Sturmovik... Od izida teh iger je ven prišlo že nekaj generacij grafičnih kartic, vsaka od njih hitrejša za nekaj 10 odstotkov (kao), ampak v teh igrah se to ne pozna kaj dosti, pa ni krivda nekaj 100 FPS, te igre z vsemi vklopljenimi bombončki še vedno lepo obremenijo računalnik. Procesorji prek 4 GHz in hiter ram so tudi pokazali, da ozko grlo ni procesor, pač pa "neoptimiziranost" starih grafičnih pogonov. Ampak lahko pa to gledamo tudi drugače - surova grafična moč se sploh ne veča kaj dosti, kartice so le sposobne prebavljanja vedno pogostejših naprednih tehnik senčenja in učinkov, kar pa na starih igrah ne prinese pohitritve.

FireSnake ::

majo pa pr Nvidii velik zaslužek, ker majo več profita iz ene kartice.


Tole ne bo cisto res, ker so pri nVidii prodajali kartice celo pod ceno. Lahko so prodajali KREPKO precenjene kartice, ker je raja neumna. Kasneje so tudi vracali denar.

ATI ima najse jedro, zato gre na en vafel vec jeder - posledicno so stroski manjsi. Vec profita imajo ravno pri ATIju.

Ce je se tole kaj res, potem se lahko le smejimo zelenemu taboru:
http://www.semiaccurate.com/2009/09/15/...

ATI je s 4770 zadel v crno, saj so se iz tega veliko naucili (o tem sem bral, ne vem vec kje).

[-snip-]
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

[-snip-]
Hehe, zakaj bi kupl DX11 grafično, če se bo pa ta tehnologija uporablajala šele čez kako leto :) pa ni vse v moči, morda hočjo na ta način povedat, da so zgubl to bitko, pa da bojo svojo vojsko poslal šele drugo leto.
Zanimivo bo, kako bo pa ATI prepričal kupce v nakup DX11 grafične, z Dirt 2? Z Vision me že ne dobijo, nimam tolk monitorjev...

Za naprej? Trenutno uporabljam 7900 GTO, ki je stara dobre 3 leta. Sej okej, nekateri špili jo že dolgo popolnoma povozijo, ampak za moje igralne navade popolnoma zadostuje. Ne vem sicer kaj bo z NFS Shift in podobnimi, zato bo počasi treba razmišljati o menjavi... Ciljam predvsem na 5700 serijo :D

ne vem zakaj bi ATi rabil z DX11 prepričat. Prepričaš jih s tem da maš najbolšo P/P kartico, kar5870 bo, če bo stala 300EUR. Boljverjetno bodo pa 4870 prišparali za tiste preveč denarja in jo malo podražili, 5850 pa naredili za ljudi, ki gledajo na ceno., bomo videli taktiko.

Vsekakor pa DX11 igre delajo na DX10 hardweru, kar pri DX10 ni držalo. Tak da se bodo zdaj razvijalci upali iti na DX11, ker bo večina gamerjev lahko igrala. Aja ups eni majo še iz stone age XPje... No pa saj bodo proizvajalci računali na to, da z Windows 7 vsak gamer, ki bo njihovo igro dejansko kupil in ne piratiziral bo imel tudi denar za Win 7. Pirati, ki so večina XP userjev, pa jih ne zanimajo:)

Zakaj bi bil še vedno na XPjih? Okej, sej sem hipokrit, sem na XPjih, ampak zgolj zato, ker sem prelen, da bi formatiral popolnoma delujoč sistem pa še zvočne se mi ne da kupiti :D

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

Nevem moje mnenje je to... Da Nvidia zamuja ker so morali narediti novo arhitekturo za celotno graficno kartico...(MIMD) ATI pa dela se po starem nacinu:) drgac pa a zna ksn mau vec povedat o MIMD v cem je sploh prednost...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Senitel ::

1. "GT300" sploh ne obstaja. Seveda bo GeForce GTX 3xx, tudi GeForce GT 3xx, ampak če se pogovarjamo o čipu GT300 ne obsaja.
2. So pa bili temelji za ta projekt postaljeni 3-4 leta nazaj, še preden je sploh original G80 prišel na police. ;)

FireSnake ::

Senitel: ne isci dlake v jajcu. Ce vsi vemo, zakaj se gre, potem je cisto OK, cetudi bi rekli "ZNJ".
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

LordPero ::

ZNJ? WTF ZNJ? ... zdej sm pa zmeden. :D
LordPero
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene, slike novih GeForcov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10027051 (23623) Jst
»

Radeon HD 5970 in 5770 v Eyefinity izdaji

Oddelek: Novice / Grafične kartice
217986 (7136) PrimozR
»

Najhitrejša grafična kartica je ponovno rdeča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10710971 (8659) PrimozR
»

Novi Radeoni na policah trgovin (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
998950 (6253) LordPero
»

ATI Cypress je ogromen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
778217 (5088) frudi

Več podobnih tem