» »

SIOL ADSL router + ASUS router = težave?

SIOL ADSL router + ASUS router = težave?

DrrMrr ::

Pozdravljeni.

Pred časom sem se odpravil k kolegu, ki je naročnik SIOL-a in je sedaj dobil nov router s fiksno brezžično anteno. Ker pa ima zunanjo anteno na strehi (zaradi sosedov), sem mu njegov stari usmerjevalnik od Asusa želel postaviti kot dostopno točko in nato tudi kot domači prehod. In tukaj nastopijo težave.
Če sem npr. najprej vklopil router od Asus-a in nato od SIOL-a, je internet delal ne pa telefonija. Če pa obratno (počakal, da se SIOL-ov router postavi), pa je telefon delal brezhibno o internetu pa ne duha ne sluha. Sem kaj zbrkljal z nastavitvami, ali je problem kje drugje.

Lep pozdrav in vnaprej hvala za vaše odgovore.

D.

DrrMrr ::

Pozdravljeni.

Težava bi naj bila v usmerjevalniku od Asusa. Tako vsaj predvidevajo telekomovci, saj tudi sami niso odpravili težave. Čeprav sem imel router na testu doma pa je delal brez težav. Sedaj ima kolega že nov router pa bomo videli kako bo sedaj.

lp

D.

jonynho ::

Ma saj jaz imam tudi probleme z tem modemom ki dela kot ruter... ko priklopim na njega d-linkov ruter mi kaj časa dela net potem spet ne

DrrMrr ::

Pozdravljen.

Morem preveriti kako laufa zdaj zadeva, ker mu je novi router nameščal nekdo drug. Sporočim kaj več in z več podrobnosti, ko izvem kaj novega.

lp,

Damjan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4124 125 126 127 )

Oddelek: Kaj kupiti
63311196154 (108) V-i-p
»

povečana hitrost iz 10/1 na 100/5 problem router

Oddelek: Omrežja in internet
484425 (2684) Xserces
»

kateri router priporočate

Oddelek: Omrežja in internet
393971 (2396) Mesar
»

Wireless N Gigabit Router

Oddelek: Omrežja in internet
3510714 (9516) Dr_M
»

Kako nastaviti router?

Oddelek: Omrežja in internet
488352 (7378) Miha_T

Več podobnih tem