» »

kater kuler?

kater kuler?

the_unborn ::

Okej, vem, da je okoli tega padalo ze veliko tezkih debat, ampak se vseeno ne morem odlocit kater hladilnik naj vzamem za mojega XP1800+. Kolebam med zalman cu pahljaco, volcano7+ in mogoce titanom. Torej, kaj naj vzamem za tiho in dokaj dobro hlajenje? Trenutno imam nek Evercool za 2 jurja, ki je hladil se starega Athlona in hladi zadovoljivo (49idle / 57load (odprta kista)) ampak je nekoliko glasen. Denar ni blem, lahko dam tistih 8k za zalmana, samo da bo bolje hladil kot sedanji.

Golden eye ::

Ja sicer ti priporočam Vulcano 7+, ker je zlo dober cooler!!! Pa še eno artic silver 3 termalno pasto pa je!! >:D

Oglej si teste vseh hladilnikov:

TEST

the_unborn ::

Ja vem, da je Volcano dober, imel sem 7ko, samo je problem ropot, ki ni sumenje ali brnenje ampak rohnenje in to tudi pri nizkih obratih.

[SpydeR] ::

Jaz ti priporočam Zalmana. Sam ga imam že okol pol leta in sem z njim več kot zadovoljen. Tako glede hlajenja kot glasnosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SpydeR] ()

Golden eye ::

Ne splača se ti dnarja proč metat za Zalmana( pa še hladi ne tok dober kot Vulacno 7+). Če ti je preglasen si kup pa še Fan mate 1 = 800 SIT in zmanšaš obrate ( Vulcano 7+ ima pa itak že vseno 3 stikalca za 3000, 4000 6000 obratov):D

Zalmana se ti splača kupit samo če ne boš navijal proca!>:D :))

Zgodovina sprememb…

the_unborn ::

Hehe, kaj sem izumu. Od Evercoola 6x6 vent sm dal na Volcano7 rebra in temp je 3° nizja in opazno tisje je vse skupaj kot prej. Dobil sem CoolVolcano7:D
Kako se pa kej obnesejo titani, baje so kar tihi?
Hlajenje niti ni tako pomembno, vazno da je pod 55° in da je tiho. Ko bom koncal stranico bo v chieftecu prepih in bo se malo nizje vse skupaj.

1309976 ::

Mam titana za okol 3 jurje in mi boljš hladi kot slavni Vulcano 7+,z uporabo iste paste in pri 3400 obratih, Vulcano 7+ na max obratih ni prišel blizu temperaturi 40°C....njegova je bila vedno nad 50°C...priporočam ti da preden kupiš preizkusiš če imaš možnost..jaz sem čisto brez potrebe zapravil 7 jurjev, ker sem pač verjel testom, ki jih objavljajo...
LP

Golden eye ::

Vulcano 7+ je čist cool samo prav ga je treba gor naštimat!!:D

the_unborn ::

za finto bom ubodu titana, da vidm kako se obnese, sicer sem pa ze s trenutnim cudom zadovoljen

MikroB ::

Jaz imam titana, kupu sem ga pri tech tradu (pri hotelu Lev), stal je okoli 2k pa se pasto so mi tam gor namazali.:D
Sam vent pa je skoraj neslišen.:P

m.i.h.a. ::

Jaz imam tudi titana (6240 sit) in dobro hladi pa še tih je bolj kot kakšen vulcano. Vulcano 7+ iz sebe iztisne okrog 42dB titan pa manj kot 32dB.

Vulcano_7+ ::

Jst mam tut Titana, hladi ne NIČ, ampak je neslišen, ga bom pa kmal prodajav!!Temperatoro mam do 62 stopinj.Odprta stranica je okrog 57stopinj (pri polni obrmenitvi!).Dela pa na 3500 obratih!
<<>>

the_unborn ::

no jst sem kar zadovoljen s sedanjim, pridela < 30db hrupa, v idle mam 44 pod load pa 49 in to bere z notranje diode

AIDS ::

LP,

Jaz mam Zalmana 6000Cu + AMD 1800 + GigaByte 7vrxp

Temperaturo mam zdle ko masina u bistvi nch ne dela ... 64 stopinj celzija...

btw, ena stran ohisja je odprat

Tko da ne vem, a men ta program ko odcitava tem. narobe kaze, al je ta Zalman u peezdi ...

Matek ::

AIDS, poskrbi za airflow, daj spredaj intake 80mm fan in zadaj 80mm outtake.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

MViper ::

Ne vem kaj vi hudica pocnete da mate tako visoke temperature.. A tok navijate al kaj??

Sam mam XP1700+ pa Zalmana 100%Cu pa se mi je grel na 60°.. ko je prislo cez 60° je use skup zacel stekat!

Zdej ko mam ChiefTeca pa 5 ventilatorju (2 spredi intake, 2 zadi outtake) in se en stranski za outtake.. mam max nekje 41° .. Studiram pa, kaj bi blo efekta, ce bi na tist ogrodje od Zalmana nasraufu se en 90x90 ventic gor.. kok bi se to poznal.. da bi bla 2 90x90 nad procesorjem..



lp

bobby ::

no zdele me je pa madmanmato prehitu. zakaj za božjo volo mate odprte kište pol se pa pritožujete nad to in uno temperaturo (vsaj nekateri)???
zapri kišto pa tko kt je madmanmato reku, en vent spredaj spodaj in enga zadaj zgoraj. tko bo vsaj svež zrak not v kišto prihajal in zadaj vroč ven. recimo: jst mam c700@1176Mhz. kolk je cpu topu ne vem, hladilnik je VOLCANO 6CU+, men se ne zdi glasen. sprednji in zadnji vent mam vezan vzporedno potem pa 2x 2polno stikalo. tako dobim napetosti +5V, +7V, +12V in s tem reguliram napetosti. temp notranjega ohišja je od 32° pa do 38° odvisno na katero napetost mam naštiman.

no mal sem zašel, v glavnem poskrbi za airflow!!!!!

the_unborn ::

Okej, dubu sem za stestirat Titana D5TB s temperaturnim senzorjem za 2800 sit in morem rect, da je res zelo zelo tih, a hladi porazno, v leru imam 48°, v toastu pa pride do
54°. Pricakoval sem glasnejse in boljse rezultate. Testirano na XP1800+ in v ohisju Chieftech midi tower s 4 venti, temp sobe 28° (vroce ja:D, pa vseeno)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382959 (1731) rejven
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017638 (5428) the_unborn
»

TT Vulcano 7+ ali Zalman CNPS6000-Cu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
15977 (716) bodom
»

Za vse lastnike Volcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402151 (1424) Coinbird
»

Cooler - tih in ucinkovit?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201638 (1308) žvau

Več podobnih tem