» »

Blagajniški predal

Blagajniški predal

jojo13 ::

Ima računalnik, ki se porablja kot blagajna. Sedaj bi želel dodati še blagajniški predal, in ugotovil sem, da program ne podpira odpiranja predala. Zanima me ali je možno predal odpreti s pritiskom kombinacije tipk ali kaj podobnega. Ne bi namreč želel, da ključ ostane v predalu vseskozi in da si ob odsotnosti prodajalca kdop postreže z gotovino. :)

Hvala in LP
Jojo

Ales ::

To bi bilo vprašanje za avtorja programa... Če ne, bi vsaj bilo fajn vedeti, kateri POS program uporabljaš.

Sklemen ::

Verjetno se predal lahko s kablom poveže s tiskalnikom. Poišči ESC kode za tiskalnik, ki pošljejo ukaz iz tiskalnika predalu, naj se odpre in jih dodaj v end job v nastavitvah tiskalnika.

jojo13 ::

Sem prej vprašal, kot sem sploh pogledal zadeve. Predal se priključi na pos tiskalnik, katerega pa jaz nimam, ker imam kar navaden tiskalnik. Tako da sploh ne bo kam vtaknit kabla. Morda kdo ve kaj je treba pripeljat na kabel predala, da se predalnik odpre. Se pravi lahko bi nekaj improviziral, doal pravi napajalnik, dodal neko tipko pod pult...pa se predal odpre, ker nočejo, da bi bil v predalu vseskozi ključ. Gre za avtosalon, kjer ni vseskozi nekoga za pultom, stranke prihajajo v salon, servis...
Jojo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jojo13 ()

tony1 ::

Kabel od predala je navaden serijc? Vštekaj ga direkt v PC... Če nima frej serijskih portov za PC rukni v PCI režo razširitveno kartico z dvema serijskima portoma in je...

V najslabšem primeru boš moral dati nekomu za pivo, da ti bo sprogramiral eno kombinacijo tipk, ki odpre predal (npr. ctrl+shift)...

Sklemen ::

Kakšne kable ima predal ali pa vsaj povej ime predala? Ali program omogoča ali ne predal, je nepomembno. Ponavadi je predal vezan na printer ... vse je v hardwareu. Mislim, da je čas, da pokličeš profesionalce in nehaš reševati zadeve sorodnikom ali pa prijateljem, ko ne veš vsega.

jojo13 ::

Res je Skomen ne vem vsega. A menil sem, da je forum namenjen medsebojni pomoči in izmenjavi znanja, a očitno sem se zmotil.
Glede profijev pa: Biro elektronik v Nm je rekel da ne gre, drugih profi firm v Nm kolikor vem ni, vsaj v tej firmi, kjer so okrog spraševali so mi rekli tako, sam pa nisem preverjal in iskal. In zaradi tega so prosili mene naj priskočim na pomoč...ampak profi za blagajne in predale pa res nisem.

Skomen,pošlji mi mail na zasebno, pa ti sporočim telefonsko in kontaktno osebo, če boš ti zrihtal, še raje vidim, ker itak nimam časa igrat se s takimi rečmi, a hotel sem samo pomagati... če bom pomagal s tem da najdem nekoga ki bo to naredil sem tudi zmagal.

Lp in hvala vsem

joze@udovic.net
Jojo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jojo13 ()

Sklemen ::

napiši natančno, kam je kaj priključeno. Predvsem, kam je predal priključen. Daj na forum, da bodo lahko tudi drugi prebral.

sime197@gmail.com

SKlemen

sime1975@gmail.com

sime1975@gmail.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sklemen ()

jojo13 ::

Avtosalon, servis vozil:

Pult za informacije in hkrati pult za plačilo servisnih storitev. Ima navaden PC z Hp laserski tiskalnik, vsaj kolikor se iz glave spomnim. Programska oprema je pač oprema, ki jo sicer firma uporablja za računovodsko poslovanje in ima tudi blagajniški del programa, kolikor pa se je povprašalo ne podpira uporabe predala in njegovega odpiranja. Prej je bila blagajna kar v računovodstvu in denar je bil v priročni blagajni in ni bilo nevarnosti, da bi kdo posegel v predalnik z ročno blagajno. Sedaj je torej blagajna na info pultu poleg vhoda in izpostavljena zahteva je blagajniški predal. Kakor sem napisal SW ne podpira predala, zaposleni tam pa ne želijo imati ključa vseskozi v predalu, kot tudi ne pri sebi, saj za pult stopi kdor pač ni zaseden in teh je lahko več. Torej predala še nimam kolikor sem na hitro pogledal predalnik v eni trgovini je pradal bil vklopljen v pos tiskalnik z mikrovtičem.
Torej sprašujem ali se dobi predalnik recimo na COM priključek (namig iz posta zgoraj) in če se da potem to nastavit, da kombinacija tipk odpre ta predalnik. Točen tip predala in način izvedbe potem tega odpiranja...

Hvala za izkazano pomoč, če pa kdo obvlada in želi to izvest se pa tud priporočan, mail joze@udovic.net
Jojo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jojo13 ()

Sklemen ::

Kaj če bi že na začetku napisal, nimam še predala? Povprašaj pri:
www.sloga-tim.si
www.gambo.si
www.blagajne.com

Drugače pa je večina predalov narejenih tako, da so preko kabla priključeni na POS tiskalnik, temu tiskalniku pa se pri End Job določi, naj odpre še predal (pošlje se escape coda). Glede na to, da se pošlje samo električni signal, kakšne posebne elektroniki predali ponavadi nimajo.

SKlemen

jojo13 ::

Kaj če bi že na začetku napisal, nimam še predala? Povprašaj pri:
www.sloga-tim.si
www.gambo.si
www.blagajne.com

Drugače pa je večina predalov narejenih tako, da so preko kabla priključeni na POS tiskalnik, temu tiskalniku pa se pri End Job določi, naj odpre še predal (pošlje se escape coda). Glede na to, da se pošlje samo električni signal, kakšne posebne elektroniki predali ponavadi nimajo.

SKlemen


Pozdravljeni!
Imam blagajniški predal z Com priključkom CR 4004. Predal ima dvojni kabel. En kabel je z RJ priključkom in tega se vključi v vtičnico, ki jo vgradiš v računalnik in priključiš na napajanje. Drugi kabel je COM priključek. Sedaj me zanima kako naredim recimo kar BAT fajl na namizju, ki mi bo odprl ta predal. Menda se naredi fajl z vnosom: copy p0 com1
Samo na ta način se meni predal ne odpre. Kot sem pa že prej napisal pa mi program ne podpira predala in programerje niti ne zanima vgradnja modula, ki bi pač podpiral predal. Mi lahko prosim kdo pomaga.

Že v naprej se zahvaljujem za pomoč in namige
Jojo

Isotropic ::

Sedaj me zanima kako naredim recimo kar BAT fajl na namizju, ki mi bo odprl ta predal. Menda se naredi fajl z vnosom: copy p0 com1
Samo na ta način se meni predal ne odpre. Kot sem pa že prej napisal pa mi program ne podpira predala in programerje niti ne zanima vgradnja modula, ki bi pač podpiral predal. Mi lahko prosim kdo pomaga.

Že v naprej se zahvaljujem za pomoč in namige

Ne bi namreč želel, da ključ ostane v predalu vseskozi in da si ob odsotnosti prodajalca kdop postreže z gotovino. :)


hm, ne vem, ce gre tole dvoje skupaj, razen ce je treba imeti TUDI kljuc v kljucavnici, da se odpre. ker sicer lahko kdo pac klikne na namizju (odpri.bat) in si postreze z gotovino. vsak kolikor si jaz predstavljam.

jojo13 ::

Ja tudi res da ni ravno varno tole takole, samo zaenkrat bo rešitev morala biti taka, potem pa bo že kak programer naredil programček, da se bo z neko kombinacijo tipk odprl ta predal in da ne bo treba klikat na ikono...Sam itak če ima nekdo željo bo pa cel predal odnesel, če nikogar ni v bljižini...sam ključ v predalniku pa marsikoga kar sam pritegne, da pokuka, če je kaj € v predalih, da je pa odpiranje z ikono na namizju, pa dvomim, da bo kdo posumil...
Jojo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jojo13 ()

Duhec ::

Kar nekaj časa je že od tega, zato bolj po spominu:
Najprej preveri na katerem Com portu (Com1, Com2...) imaš priklopljen predal. Setiran mora biti na 9600,n,8,1 ali pa enostavno iz Dos prompta pošlji ukaz:
MODE COM1: 9600,n,8,1
Za odipranje predala uporabiš sintakso v zaporedju ECHO, presledek, CTRL+G (izpiše se ^G), znak za večje > in številko Com porta. Primer:
echo ^G>com1
To naj bi odprlo predal, če je vse zvezano kot je treba. Poglej še navodila za predal od Posiflexa.
Upam, da ti rata.

jojo13 ::

Ja hvala za nasvet. Bom sel probat jutri. Drugače so mi naročili takole:
Potreban je inicializacija com porta in pošiljanje nekih znakov naprej. Samo, ker s tem nikoli nisem delal ne vem kako to izvesti. Zdelo pa se mi je tudi, da je pomembno kako je konfiguriran com port.
Torej bom probal jutri, pa sporočim.

Hvala!
Jojo

jojo13 ::

Kar nekaj časa je že od tega, zato bolj po spominu:
Najprej preveri na katerem Com portu (Com1, Com2...) imaš priklopljen predal. Setiran mora biti na 9600,n,8,1 ali pa enostavno iz Dos prompta pošlji ukaz:
MODE COM1: 9600,n,8,1
Za odipranje predala uporabiš sintakso v zaporedju ECHO, presledek, CTRL+G (izpiše se ^G), znak za večje > in številko Com porta. Primer:
echo ^G>com1
To naj bi odprlo predal, če je vse zvezano kot je treba. Poglej še navodila za predal od Posiflexa.
Upam, da ti rata.


Hvala je ratalo. Glede na tvoje gornje napotke sem na netu našel še nekaj stvari in usposobil zadevo tako provizorično, kot je bilo željeno.
Prav so tvoji napotki glede nastavitve porta, sam potem je pa potrebno uporabiti še ukaz TYPE CON>com1, al neki takega. Skratka z tvojimi napotki sem prišel do željenega cilja za kar se ti iskreno zahvaljujem tako jaz kot tudi uporabnica predala.

Torej še enkrat hvala in lep pozdrav!
Jojo

Duhec ::

Odlično !

M_M ::

Upam, da si lahko sposodim kar tole temo (da ne odpiram nove)...

Da smo zadostili zakonu, smo v dveh lokalih (cvetličarna) kupili dve novi - davčni registrski blagajni.
Sama blagajna je tako tako. Meni deluje bolj kot otroška igračka, ki bo po enem letu uporabe razpadla, ampak to bo še nekako šlo. Najbolj moteč je "plastik-fantastik" predalnik za denar. S predalčki za denar kot pri monopoly igrci. Kovance je skoraj nemogoče izbezati iz tistih manjših luknjic, bankovec za 50€ je že prevelik v glavnem KR NEKI!

Sedaj sem s te nove blagajne odstranil predal za denar in ga zamenjal s kovinskim in normalnim predalom od stare blagajne, ki ga zaenkrat odpiramo na ključ.

Nova blagajna je namreč s predalom povezana preko RJ11 konektorja, stara je imela drugačne konektor ampak enako kot RJ11 s štirimi žičkami.

Sedaj pa me zanima, ali lahko na stari predal stisnem RJ11 konektor in poskusim vtaknit v blagajno?
Ali bom s tem kakor koli škodil blagajni?
Se bo predal odpiral s pritiskom gumba na blagajni ali ne?

Podjetje, ki nam je prodalo nove blagajne je po liniji najmanjšega odpora reklo, da star predal in nova blagajna ne gresta skupaj... niti nam niso ponudili boljšega predala normalne velikosti.

Hvala za nasvete in odgovore.

Nova blagajna se napaja z 9V stara je bila na 12 (če ima to kakšno povezavo)...
Ni vazno v katero smer gres, vedno bo proti vetru in v klanec !

ender ::

Verjetno bi šlo - predali se odpirajo s pulzom, ki ga pošlje blagajna (oz. ponavadi blagajniški tiskalnik), tako da samo izmeri, da je napetost ista.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

amazon prime? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9125901 (623) Nikonja
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346888 (5455) NikolormousB
»

Pregled armaturnih predalov in prtljažnika s strani policije ? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26864434 (39424) Furbo
»

Kater program za blagajno? Priporočite!

Oddelek: Programska oprema
228444 (4648) simonn84
»

Kupil prenosnik z Ameriško tipkovnico

Oddelek: Pomoč in nasveti
121413 (1142) fosil

Več podobnih tem