» »

pošiljanje paketa

pošiljanje paketa

Flamer ::

Kaj točno moram naredit, in koliko me bo stalo če hočem enmu prodat grafično karto????

bastadu ::

Greš na pošto in oni pr šalterju reč, da bi rad poslal paket z odkupnuno in potem ti bo ona vse razložla (in po potrebi tudi napisala)... Sicer pa odvisno od teže paketa. Nekje najosnovnejša koverta z odkupnino pride nekaj več kot 500SIT... paketi nekaj več...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

[SpydeR] ::

Lahko pa greš seveda tudi do podjetja, ki naokoli razvaža pakete (hitra pošta), če je to seveda kje v tvoji bližini. (GP,M-Express,...) Na ta način bo paket zanesljivo in brez poškodb našel pot do naslovnika...

Jebiveter ::

Brez poskodb my ass!
Delam pri eni firmi, kjer v/iz skladisca gre tedensko 200-300 paketov. Ponavadi z GP. In povem vam, da se z paketi ne ravna nic bolj nezno kot na posti. Le da se casovno in cenovno izplaca, ker je posta DRAGA za popenit! No, pa mogoce je pri GPju manjsa moznost da se paket izgubi kot pri posti!:\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Yohan del Sud ::

Tisti prvi odgovor drži, samo da je zadeva cenovno nekako tako:

Pošiljka (odvisno od teže) ampak recimo 100 -600 sit...
Priporočeno 220 sit (se ne da drugače)
Odkupnina 200 sit oz. 4% nad 5000 sit...

V praksi min okrog 600 sit, realno okrog jurja za povprečno pošiljko...

BTW: odkupnino prištejejo k tvojemu odkupninskemu znesku, se pravi oni na drugi strani plača več, kot sta se zmenila...

Sergio ::

Ni jih čez privat servise. O slovenski pošti raje ne bom začel. Me bodo še tožili.

Memo: preko door to door sem PaJotu poslal disk v tisti kovinski šatulji, v kateri pride Mobipaket. Stvar sem notri obložil s časopisom, peno, itd. Vozniku sem rekel, naj paketa ne premetava. Stvar je do PaJota prisla brez poskodb na skatli.

On mi je nato taisti paket poslal nazaj preko slovenske pošte. Nočete, ponavljam, NOČETE videti, v kakšnem stanju je škatla prišla nazaj do mene. Groza. Živa groza.

Za pošiljanje elektronskih komponent, še posebej takih s premičnimi deli - uporabite GP, D2D ali podobno.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

frudi ::

BTW: odkupnino prištejejo k tvojemu odkupninskemu znesku, se pravi oni na drugi strani plača več, kot sta se zmenila...
em, to pa ni res. nazadnje kar sem kaj pošiljal z odkupnino, naslovnik plača točno to, kolikor ti napišeš na oni cetl. če hočeš da on plača poštnino, jo moraš pač 'na roke' prištet k odkupnini in napisat skupni znesek.

sicer pa, a ne obstaja tudi opcija, da pošlješ kot 'lomljivo' ali nekaj takega? te že raje plačam par sto sitnih več, kot pa da tvegam, da s paketom ravnajo ko s kurbinim blagom.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

_Mortal_ ::

Ne prek slo pošte. Rajš privat servis. Govorim iz osebnih izkušenj
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Flamer ::

Ekhm, kako pa jaz dobim potem dnar? Ali pa, če tip odkloni pošiljko??:\

McHusch ::

dnar ti potem prinese postar na dom (postna nakaznica), ti mu pokazes un listek ki si ga dobu (potrdilo o oddaji posiljke) pa en osebni dokument), on ti da pa kes

ce tip zavrne posiljko jo gres pac iskat na posto, sej postnino si ze placu

pa se to, cene so svinjske, za paket tezek 1,5kg in odkupnino 15 kSIT je bla postnina 1600, dobr da je prejemnik placu>:D >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

Predator ::

prodajal sem Total Anhilation ( cd + škatla + navodila )
s kupcem sva se zmenila za 1500sit, poštnino plačam jaz ( ko mi je bigfoot sendal 3 igre, isto škatla, cd, navodila je poštnina za vse tri igre skupaj prišla 900sit )

->plačal sem 700sit poštnine! ;(( ampak pač beseda je beseda in sem poslal nakar dobim čez dva dni mail od kupca da me bo prijavil na policijo ker sem ga oguljfal za ceno ( pošta mu je zaračunala 200sit ležarnine in je revček plačal 1700sit :\ ); no comment

ko sem pošiljal keš za shell na švedskem sem moral denar poslat v vrednosten pismu; za 9k sem plačal 1200+ poštnine plus kar je najhuje pošiljka je do gor rabila 6 delovnih dni ! ( mam občutek da uporabljajo golobe )

povsem drugače je blo pa ko sme preko jae-ta in njihove online trgovine kupil rekorder in ga imel čez dva dni pri meni doma, škatla brez ene bunke in praske


od takrat se izogibam pošte kolikor le gre; private servisi rox

Ziga Dolhar ::

Šel sem na počitnice, kjer sem imel plačan polni penzion. Enkrat sem se ustavil v burekčnici, kjer sem mogu plačat. Mamu jim! >:D

BaRtMaN ::

Oh my!
:))
No, jst pošto nimam slabih izkušenj, je pa res, eda prejemnik plača viššjo ceno, kljub temu če plača poštnino že pošiljatelj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647115349 (33376) destroyer2k
»

Plačilo po povzetju

Oddelek: Loža
1526294 (26082) GupeM
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378261 (6040) valkyrie
»

Pošiljanje preko pošte z odkupnino

Oddelek: Pomoč in nasveti
4335241 (27286) kmetek
»

Posta Slovenije - posiljanje z odkupnino

Oddelek: Loža
157641 (5623) ali3n

Več podobnih tem