» »

Iščem program za izdelovanje glasbe

Iščem program za izdelovanje glasbe

ZaOstali ::

X plačljiv
x dela na Windows 7/Vista
x zelo dober
x naj ima vsaj nekaj tutorialov

Recimo, našel sem dva: Samplitude in Cubase.
Predlagajte še kakšne druge (ne FL STUDIA!) in povejte, kateri je po vašem mnenju boljši, ter zakaj!
Hvala!

steev ::

Cubase pravjo da je top. Drugače tudi kak reaason ni švoh. kakšno muziko boš produciral?
:|

ZaOstali ::

Cubase pravjo da je top. Drugače tudi kak reaason ni švoh. kakšno muziko boš produciral?

V bistvu bo šlo samo sprobavanje uporabnosti programa ter nekaj nareto na enfoh.Nič profesionalnega. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaOstali ()

TKPhysicist ::

Če boš delal po principu VST (Soft synth), potem ti priporočam Cakewalk Sonar 8, to franšizo ima sedaj čez Roland in dela brezhibno, to ti lahko povem iz lastnih izkušenj, saj uporabljam VST-je od Native Instruments.

Cubase je tudi priporočljiv in tudi preprostejši za uporabo kot pa Cakewalk, ampak v tem so pa tudi prednosti in slabosti.

Če boš igral zravn na kitaro (tudi lahko preko Guitar Rig NI), je pa vsekakor Cakewalk No.1

Če te še zanima kaj od Cakewalka pa sporoči!
LP
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

Naabo ::

Odvisno kakšen je tvoj način dela. Če rabiš čim bolj enostavno varijatno (all-in-one), brez možnosti snemanja iz zunanjih virov, potem bo Reason še najbolje (predvsem za elektronsko glasbo je zelo uporaben). Če hočeš še snemanje, lahko zraven dodaš njihov povsem nov program Record (skupaj delujeta integrirano). Če misliš uporabljato zunanje inštrumente (plugine) in efekte (VST/VSTi) potem imaš možnosti: Cubase, Sonar ali Ableton Live (te so najbolj razširjeni, obstaja še ceu kup manjših, kot je naprimer Reaper, Tracktion, EnergyXT, Computer Muzys(free)...). Izbira med temi je pa stvar okusa. Cubase in Sonar sta klasična sekvencerja (oz. DAW) med tem ko Live temelji bolj na principu live predvajanja, loop-ih in enostavne uporabe. Po osebnih izkušnjah za snemanja iz zuanjih virov in dela z MIDI se bolje obnese Cubase (oz. Sonar). V zadnjih različicah vsi tri omenjeni programi delujejo na Visti (tudi 64bit).

Če si na Macu, potem imaš poleg Reason-a, Sonar-ja in Live-a na izbiro še Logic-a.
Omenjal nisem Pro Toolse, ker ti delujejo le s specifičnim hardwareom (v najcenejši obliki moraš imeti vsaj podprato M-audio zvočno kartico (M-Powered Pro Tools) ali eno od Digidesign M-Box 2 family zvočno kartico (Pro Tools LE)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

zcetrt ::

Pa zvočno rabiš imet dobro (podpora ASIO gonilnikom), da boš lahko kaj napravil. Na "ajnfoh" pa boš težko kjerkoli kaj naredil. Potrebnega kar nekaj dela in spoznavanja s funkcijami, če še nimaš izkušenj.

Jaz uporabljam Cubase, Reason preko rewire v Cubase in VST-je (tako inštrumente kot efekte).
4.

bluefish ::

Seveda ne pričakuj rezultatov kar čez noč.

Naabo ::

Pa zvočno rabiš imet dobro (podpora ASIO gonilnikom), da boš lahko kaj napravil.


Za neresno delo ne rabiš dobre zvočne. Nizke latence lahko dosežeš z uporabo ASIO4ALL driverjev, glede na to da ne snemaš iz zunanjih virov, je vseeno kakšna je kvaliteta AD konverterja, kar se tiče pa DA konverterja je pa tudi vseeno, saj ne bo delal nekega hudega miksa ali masteringa doma...

Res pa je da se boš, kot začetnik, kar matral s tradicionalnimi sekvencerji kot sta cubase in sonar, tudi če gre sam za hec...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

bokotor ::

Kje pa se da kupiti Sonar? (vnaprej hvala za direkten link, ce kdo navede)

zcetrt ::

http://www.store.cakewalk.com/b2ceuro/

Smo pa res leni/nesposobni... www.google.com in potem v belo polje "buy sonar audio program" in 5 klikov. (upam pa, da te nisem opsoval za brez veze, ker se zatakne kje pri koncu plačila. Sam sem se preklikal do checkout knofa).
4.

AlenX ::

kot začetnik ,mogoče kak "Musicmaker" ...

klinker ::

Za ideje dajat skupaj je Ableton Live odlicen...malo ga edino sound tepe kateri je v cubase baje precej bolsi,tako da dosti ki jih poznam razvijejo komad v Live-u,ter potem se sound obdelajo na cubase.
Reason...kot je 1x omenu umek na drogartu...zveni ko pocen fico...tako da stran od tam....z Sonarjem se pa se nisem srecal.
Naj sta vsekakor Logic in ProTools...pol sta Cubase in Live...ostalo pa kot gledam v "mojem" krogu,se ne uporablja prevec.

bobo55 ::

jaz uporabljam fls in ce ti powem po resnici, vse tisto kar uporabljasu reason itd
lahko anka jaz na fls. cene pa kot pravi folk, reason, cubase & ableton
vse drugo peace of shit

boziceklol ::

mene pa zanima a se da na cubasu delat hardstyle musko, da ne bom za brez veze kupoval?

System ::

Kaj pa FL Studio?

boziceklol ::

System je izjavil:

Kaj pa FL Studio?



mam na demo sam na demotu se pa nic ne da delat ali pa ne znam xD

boziceklol je izjavil:

System je izjavil:

Kaj pa FL Studio?



mam demo sam na demotu se pa nic ne da delat ali pa ne znam xD

Zgodovina sprememb…

zcetrt ::

Kaj pomeni hard style muzika? Če imaš v mislih nek matrični progmra, potem cubase ni to. Cubase je gostitelj VST programskih glasbil in audio editing software v prvi vrsti. Lahko pa poskusiš Reason.
4.

boziceklol ::

zcetrt je izjavil:

Kaj pomeni hard style muzika? Če imaš v mislih nek matrični progmra, potem cubase ni to. Cubase je gostitelj VST programskih glasbil in audio editing software v prvi vrsti. Lahko pa poskusiš Reason.



mislil sem kaj takega


ali pa kakšen trance


KAKŠEN PROGRAM MI TOREJ PRIPORAČAŠ?

Zgodovina sprememb…

System ::

FL Studio...Zgleda ga boš moral kupit ;)

boziceklol ::

System je izjavil:

FL Studio...Zgleda ga boš moral kupit ;)



kerga pa? express edition za 50 $, fruity edition za 99 $, producer edition za 199$ ali siganture badle za 299$.

zcetrt ::

Reason, FL studio.
4.

Wolfox ::

Fl studio je po mojem mnenju najboljši program,
ker skoraj vsak drugi ga uporablja,
je malo morje tutorijalov in raznih flp projektov.
in fl studio uporabljam vec kot 3 leta je enostaven
za uporabo imam pa nekaj tudi svojih trikov katerih
ni na netu. Če misliš kupit fl studio kupi fl studio producer edition.
Fl studio producer edition sem kupil ne ebay-u za 99$ in sem zelo
zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kloko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za net in ustvarjanje glasbe?

Oddelek: Kaj kupiti
206739 (6347) guest #44
»

Audigy soundfont ali kaj boljšega-profi???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352054 (1677) matrix2
»

program za izdelavo glasbe DJ

Oddelek: Programska oprema
175727 (5483) Nejc Pintar
»

Pro zvočna kartica

Oddelek: Zvok in slika
242843 (2400) codegen
»

ustvarjanje MUSKE ...kakrsn kol nasvet

Oddelek: Pomoč in nasveti
81556 (1429) zile

Več podobnih tem