» »

Računalnik za net in ustvarjanje glasbe?

Računalnik za net in ustvarjanje glasbe?

guest #44 ::

Sem že mal izven loopa, z mojim athlon 2600xp starim...emm...a bo 7 let? lol


Kot prvo celoten računalnik more bit tih, drugo zanesljiv, tretje dovolj zmogljiv.

Ker ni mi čist jasno kaj je spodobno danes in kaj ne prašam vas.

Čeprav uporabljam FLStudio in razne plugine, pomojem bi kak dvojedrnik čist dovolj oz kateri procesor svetujete?

Ram pomojem običnih 2Gb DDR2 oz 3, dvisno od procesorja, bo dovolj?

Matična...o matičnih danes nimam blage, sam hočem matično, ki ni krš, da me ne bo zajebavala, da ima BIOS kjer se da dobro poštimat nastavitve. Za navijanje me skoraj ne briga, za razne SLI in podobno tud. Sam pa pasivno hlajenje je obvezno. Že tako ali tako želim čim manj ventilatorjev.

Ločena grafična...ne rabim, integrirana je dovolj.

Zvočna bo EMU 0404, še nevem če bo PCI al usb.

Še par stranskih vprašanj...ohišje v bistvu že imam ki je midi tower, tako da pomojem ne bo potrebno, razen če svetujete kako poceni tiho ohišje?
Pa še to me zanima imam nekje 4 let star Tganov 350W napajalnik, ki je sicer kvaliteten in zaenkrat še poganja PC, sam pa je preživel strelo in občasno mi zašteka računalnik in sklepam da je to njegovo delo. Kerega tihega in dovolj poceni predlagate?


Par komponent sem vrgu skupaj glede na te kriterije, kaj menite (če se da isto kvalitetno dobit za manjšo ceno, pol kr na z besedo na plan)?

http://www.mimovrste.com/artikel/238005...

http://www.mimovrste.com/artikel/242003...

http://www.mimovrste.com/artikel/244005...

http://www.mimovrste.com/artikel/240003...

Hvala za nasvete.

popster ::

Mac prenosniki so tihi in zanesljivi, mal se moraš privadit maš pa uredu programe za audioobdelavo.

guest #44 ::

popster je izjavil:

Mac prenosniki so tihi in zanesljivi, mal se moraš privadit maš pa uredu programe za audioobdelavo.


Nah, mac-a ne tikam, pa še predragi so. Programe uporabljam druge.

Rad bi tih in stabilen sistem za manjši denar.

neres ::

Glede stabilnosti je IMO glavni faktor matična. Na pamet ti žal ne znam povedat kaj je trenutno dober nakup, tako da najboljše da poiščeš mnenja/opise za vsako, ki te zanima.

Se pa ponavadi, tudi za audio, priporoča ločena grafična, ker lahko integrirana -ki si deli sistemski RAM- moti brezhibno delovanje.
Če ne rabiš igrat iger vzameš kako poceni (magari rabljeno), recimo ATI 4550, ki ti bo še pospeševala HD filme. Seveda brez ventilatorja.

Glede tihih komponent je dosti napisanega tukaj:
http://www.silentpcreview.com/

Poceni in tihi napajalniki so recimo LC Power (najdi kako silent serijo).

Glede CPUja pa nevem koliko nameravaš zapravit, ampak če boš uporabljal dosti efektov ti zna prit prav 4 jedrnik. Če boš delal dosti s sempli pa tudi več RAMa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

guest #44 ::

neres je izjavil:

Glede stabilnosti je IMO glavni faktor matična. Na pamet ti žal ne znam povedat kaj je trenutno dober nakup, tako da najboljše da poiščeš mnenja/opise za vsako, ki te zanima.

Se pa ponavadi, tudi za audio, priporoča ločena grafična, ker lahko integrirana -ki si deli sistemski RAM- moti brezhibno delovanje.
Če ne rabiš igrat iger vzameš kako poceni (magari rabljeno), recimo ATI 4550, ki ti bo še pospeševala HD filme. Seveda brez ventilatorja.

Glede tihih komponent je dosti napisanega tukaj:
http://www.silentpcreview.com/

Poceni in tihi napajalniki so recimo LC Power (najdi kako silent serijo).

Glede CPUja pa nevem koliko nameravaš zapravit, ampak če boš uporabljal dosti efektov ti zna prit prav 4 jedrnik. Če boš delal dosti s sempli pa tudi več RAMa.


Jah matična me najbolj skrbi, zato bi zanjo mal več odštel.

Jah, mogoče res bi blo boljš 4GB rama, tega skor nikol ne more bit preveč.

Glede proca, FLStudio 9 vem da podpira več procesorjev, sam štiri vprašanje, če ni mal overkill. Do sedaj sem pač izklapljal nepotrebne kanale, sam pa če dam celoten komad , ki ima ful efektov, moj rač dobi parkinsonovo bolezen. 50EU reazlike...hmm, moram razmislit.
Kaj so tej X3 trojedrni, a je to mrtva veja? V čem pa razlika med phenomom in athlonom?

klinker ::

Mah kot prvo za audio produkcijo stran od AMDja, oziroma od njihovih naborov, sploh z m-audio...sam sem mel kar nekaj problemov, edino fast track pro in ultra sta delala super. Kot drugo, FL Studia se tudi cim prej resi ker je bol igracka kot kaj resnega...nabavi Cubase 5 in bos srecen...ze v soundu je razlika prevelika, ko pristejes zraven se vse moznosti ki ti Cubase ponuja. Nebi Maca??? Pa si ze delal kdaj v Logicu??? Sploh ne ves kaj zamujas ;)
Drugace pa...

ASUS P7H55-M - Intel H55/DDR3/VGA/1156/mATX 84.00 EUR
Intel Core i3-530 (2,93Ghz, 4MB) BOX 109.20 EUR
OCZ Obsidian Edition 4GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.65V 104.40 EUR
LC POWER LC6650GP3 - 650W 57.60 EUR (ceprav po moje bi uni tvoj tagan z 350W bi mogu furat te stvari)

guest #44 ::

klinker je izjavil:

Mah kot prvo za audio produkcijo stran od AMDja, oziroma od njihovih naborov, sploh z m-audio...sam sem mel kar nekaj problemov, edino fast track pro in ultra sta delala super. Kot drugo, FL Studia se tudi cim prej resi ker je bol igracka kot kaj resnega...nabavi Cubase 5 in bos srecen...ze v soundu je razlika prevelika, ko pristejes zraven se vse moznosti ki ti Cubase ponuja. Nebi Maca??? Pa si ze delal kdaj v Logicu??? Sploh ne ves kaj zamujas ;)
Drugace pa...

ASUS P7H55-M - Intel H55/DDR3/VGA/1156/mATX 84.00 EUR
Intel Core i3-530 (2,93Ghz, 4MB) BOX 109.20 EUR
OCZ Obsidian Edition 4GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.65V 104.40 EUR
LC POWER LC6650GP3 - 650W 57.60 EUR (ceprav po moje bi uni tvoj tagan z 350W bi mogu furat te stvari)


Misliš kompaktibilnost m-audio z AMDjem?

Bom čekiral Cubase, sam nekako sem prevzel FLStudio od kolega, pa nisem na drugo razmišljal.
Mac-a pa ne tikam, ker menim da za svoj denar ni vreden.

Drgač hvala za nasvet. Intel praviš torej?

klinker ::

Ma ne...kot sem dozivel in nato se bral znajo bit problemi z zunanjimi usb napravami. Jst pa se eden sva mela cisto razlicne probleme na istem cipovju, tako da ne vem v cem je fora.

FL pa je ql za se zacet igrat,samo meni je zdaj zal casa ki sem ga zgubu z njim in nato se v Reasonu...sicer sem zdaj na Logicu, sem pa pred tem delal na Cubase 5, resda je zajeban ampak ko se ga navadis ni panike sploh in je pred FL Studio in Reason igrackah svetlobna leta. Zraven priporocam VSTje kot so Elemental Audio Eqium in InspectorXL, Flux bundle, Waves bundle, PSP bundle, Oxford reverb, Reaktor, FM8, Kontakt, Minimoog, Fabfilter bundle, EzDrummer, pa se kaj lepega bos nasu ;) Za razne info priporocam page kot je Audionews.ru vendar majo free registracijo samo prvih nekaj dni v mescu, ma se splaca ;)

Naabo ::

Mal ste zašli s teme, jverne sprašuje za hardware, vi mu svetujete da zamenja program...Če je model domač na FLju, potem naj tu ostane ane, ko in če se mu bo zdelo, da ne zadostuje več potrebam bo pač prešaltal na kaj drugega.


Back on topic: če si kolikor resen z ustvarjanjem glasbe ti priporočam intela (kot je bilo že enkrat omenjeno v enem od zgornjih postov) in sicer 4 jedrnega. Seveda je odvisno od programa (pri tebi torej FL studio) ali izkorišča vsa jedra in kako dobro. Ker nisem uporabnik FL studia ti ne morem zagotovo trditi, ampak pri cubaseu recimo se kar dobro pozna. In verjemi, pri ustvarjanju glasbe ni nikoli overkilla, slej ko prej boš spravil mašino na kolena. Prav tako 4gb rama: vsako leto so virtualni inštrumenti (predvsem tisti, ki se zanašajo na sample) zajetnejši, tako da tudi ram lahko hitro zapolniš (ok, sicer obstaja tudi disk streaming, ampak če se greš snemanje avdia, se ne boš za to odločil). Grafična bo neka pasivna od ATIja povsem dovolj (tudi že nekdo predlagal zgoraj). Disk naj bo čimhitrejši (če je dovolj "sredstev", še SDD za sistemskega), kakšen Samsung F3 ali WD Black povsem primerno (1TB ne bo overkill, boš slej ko prej nafilal s sampli in svojimi projekti).
Na koncu pa še vprašanje, ki si ga moraš postaviti na začetku: koliko si pripravljen odšteti za novo mašino? Potem se lahko začnemo pogovarjati o nekih specifičnih komponentah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

neres ::

klinker je izjavil:

FL Studia se tudi cim prej resi ker je bol igracka kot kaj resnega...nabavi Cubase 5 in bos srecen...ze v soundu je razlika prevelika, ko pristejes zraven se vse moznosti ki ti Cubase ponuja.

Tle je tolko neumnosti napisanih da sploh ne vem kje bi začel.
Cubase ima boljši sound?! ...

Nisem nek zagovornik FLja, ampak če nekomu odgovarja workflow ne vem zakaj ga ne bi uporabljal.

klinker ::

Malo smo res zasli,vendar zakaj mu ne svetovat tudi software. Jst sem pac sprobal marsikaj in vem da se za FL pac ne splaca zgubljat casa in naj ga raje zapravi za Cubase5 ker bo mel vec od tega.
Glede kompa pa...za FL quada vsekakor ne potrebuje in tudi za Cubase je zgornja sestava povsem na mestu. Malo preberi njegove poste in bos opazu da je fant se na zacetku in mu neka huda procesorska moc ni potrebna. Jst sem se kar nekaj casa nazaj delal v Cubase na laptopu z TurionomX2 in 2Gb rama pa je kar slo...no...do ene 15trackov,pol je blo pa treba exportat in nadaljevat v audio trackih ker za tolko pluginov ga je ze zmanjkalo :D
Nima smisla dajat nek ogromen budget za performance ki ga ne rabi, na to maticno pa se vedno lahko i5 al pa i7 rukne ko bo potreba po tem, naj raje v kake zvocnike vlozi,itd kjer bo mel vec koristi :)

69charger ::

Torej konfiguracija:

-dvojedrni Intel,po možnosti i3 oziroma i5
-silent cooler za procesor je nujen,kakšen od Scytha mogoče
-plato skoraj vseeno,vse so vglavnem dovolj stabilne za delo
-vsaj 4gb RAMA,DDR3
-1tb disk (zelo prav pride ko sample shranjuješ itd.)
-grafično ni važno,kakšno pasivno hlajeno 4550

Zgodovina sprememb…

Naabo ::

@klinker:

Predlagati nekomu DAW je nehvaležno delo, kaj pa če bi mu bil recimo bolj všeč Sonar? Mogoče Ableton Live (mimogrede, uporabnikov tega je vedno več)? Pro Tools? Ali pa minimalistični Reaper? Vsak se počuti domače na svojem softwareu.

Če je denar velika ovira je jasno, da ne bo kupoval razne i7, osebno bi pa še vedno raje gledal najcenejšega štirijedrnika...Namreč sem bil tudi sam "pameten" kako bom na novem prenosniku (core2duo T8100, 4Gb rama, 2x200gb 7200 disk) ustvarjal kot za šalo brez problema. Pri prvem večjem projektu se je stvar že začela lomiti. Žal, zadeva je bila prešvoh. V končni fazi prešaltal na desktop, nekaj podobnega kot imaš ti v podpisu. Razlika je bila kot noč in dan. Mimogrede, priporočaš mu ene komponente, med tem ko imaš sam pa druge? Ajde, predpostavimo, da je začetnik, ne rabi tako močne kište. Potemtakem lahko isto rečemo za software, če je začetnik, potem je FL studio več kot dovolj zanj, mar ne?

klinker ::

Ja sej nekako imas prav...ampak vsi softwareji ki si jih nastel so precej bolsi od FLja...sicer glede na to da ma M-Audio bi blo res se najbolse ProToolse nabavit, ker so res to to. To pa da kot zacetnik ne rabi dobrega softwareja je malo mimo,ker so gre ze zato da je FL precej drugacen od Cubase, ProTools in ostalega bol pro softwareja in ko mu bo FL postal premalo bo tezje saltat na kaj bolsega. Vedi pa da so mobilni CPUji nekaj drugega kot desktop...i3 je dualcore z HTjem, se pravi da obdeluje 4niti, in z frekvenco skoraj 3Ghz se tvoj T8100 lahko samo skrije,pa ceprav je zelo dober CPU in na OSXu verjemi da ti nebi kar tako klecnu ta tvoj cpu, vsaj ko vidim frenda kaj ustvarja na malem 2,1ghz macbooku :) Sicer pa kot si za sam povedal, najbolse da pove znesek katerega je pripravljen odstet in kaj od komponent rabi pa se sestavi masinca kot se zagre. Drugace pa bi res lahko pogledal za kako rabljeno kisto z c2q, sem pred kratkim frendu nabavu za dobrih 450eur neuporabljeno masino z garancijo in C2Q 8300, 4GB 1066 ddr2,1TB WD,4870 ter Stacker ohisjem. Dali not DVD od iAtkos SnowLeopard, dan dva prckanja in dela bozansko :D

Naabo ::

Sva nekako na isti valovni, tako da se kar strinjam. HT pripomore k "učinkovitosti" (roko na srce, malce sem zaspal pri izidu novih i3 in i5 procesorjev, tako da sploh nisem pomisli da podpirajo), čeprav sem že bral tudi, da je imel cubase težave z njim, ampak to je že druga zgodba.
Macbooka (in Logic) uporabljam občasno po sili razmer, tako da ga nisem še uspel preterati (na PCju že toliko časa, da se ne morem povsem navaditi na osx - jebiga, stara navada, železna srajca).
Torej fant naj najprej pove, kakšen budget ima, pa bomo lahko naprej filozofirali kaj bi se najbolj splačalo. Za omejen budget je kišta, ki so jo nabavu frendu odlična.
Kar se tiče ProToolsov, vse verzije razen HD ($$$$$) ne podpirajo "delay compensation" funkcije, kar je za današnje čase nezaslišno. So "workaroundi" samo, to ni to... Zatorej za doma ne priporočam (verzij LE ali M-powered).

guest #44 ::

Aha. Torej naj prvo povem...prvotno sem jaz igral kitaro pa malo klavirja live brez konkretnejšega snemanja. Pol sem spoznal FL studio in sem začel delat razne tracke in še mal snemanja kitare povrh, sam ker imam krš zvočno je bilo to v precej omejenem obsegu. Tko da je res da z vsemi VST-ji in DX sem še precej nov, z novo zvočno pa bo več snemanja.

Budget...je raztegljiv, nekaj dobim sedaj nekaj pa čez par mescev sam prioritete so take.

-Studijski monitorji ca. 300EUR
-Računalnik ???EUR
-Creative EMU 0404 zvočnak. 200EUR

Tko, da ni sam računalnik. Koliko sem pripravljen, jah žal preseravat ravno ne morem. Ideja je bla taka, da kupim nekaj kar bom lahko nadrgajeval po potrebi, ampak glede na to da sem res začetnik vprašanje kdaj bom šele izkoristu vso moč. Do takrat bo marsikaj boljšega na trgu, zato zvočniki in dobra zvočna imajo prednost pred računalnikom.
Pol za zimo je spet planiranega nekaj denarja tko, da bi zdej kupu kar pač si lahko privoščim pol nadgradim.
Torej matično mal boljšo, procesor srednje-nižji, ram pa 2GB in pol dokupim ko bo dnar. HDD zaenkrat bom moral potrpet z 160GB, in pol dokupim 1TB.

Sej ne rabite se tle pobijat kaj je boljše in kaj ne, ker tok v detajle res ne morem it. Če mi svetujete kako dobro matično ploščo bom že zelo zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Naabo ::

Sej se ne pobijamo, čist konstruktivna debata :P hec

En tak površinski odgovor bi bil, da bi bilo mogoče še najbolje, da se oziraš po najcenejšem core i3 ter primerno matično. Ampak zavedaj se, da so take s podnožjem 1156 že v štartu najcenejše čez 80EUR. Tukaj imaš potem dve možnosti, ali cenejše, mATX verzije s podporo grafične (i3 ima namreč integrirano), tu bi bilo potem obvezno kupiti že v štartu 4gb rama. Druga opcija je dražja matična z zadostnim številom priključkov (pcie, pci, usb3, firewire...kar se ti pač zdi, da ti bo prav prišlo v prihosnosti) in že v štartu grafična. Za obe varjanti sem nekako predpostavil, da imaš namen nadgrajevati. V vsakem primeru pa mislim, da bo potrebno za teh par komponent navržti vsaj 300EUR...Je to preveč?

PS: prvo varjanto je obdelal že klinker nekje na začetku te teme

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

opeter ::

klinker je izjavil:

Mah kot prvo za audio produkcijo stran od AMDja, oziroma od njihovih naborov, sploh z m-audio...sam sem mel kar nekaj problemov, edino fast track pro in ultra sta delala super.


Zakaj pa odsvetujeje AMD-je? Saj če bo imel ločeno zvočno kartico, je dejansko vseeno, kakšen procesor in čipset ima. Itak pa uporabljajo že vse matične čipe od Realteka in drugih tajvanskih (azijskih) firm.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

guest #44 ::

300 Bi bila neka zmerna cifra ja.

Sicer pa ja, AMD me pride ceneje, a je res manj vreden? Zvočno itak bom mel definitivno posebej, z integrirano zvočno nimam kaj počet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

klinker ::

opeter je izjavil:

klinker je izjavil:

Mah kot prvo za audio produkcijo stran od AMDja, oziroma od njihovih naborov, sploh z m-audio...sam sem mel kar nekaj problemov, edino fast track pro in ultra sta delala super.


Zakaj pa odsvetujeje AMD-je? Saj če bo imel ločeno zvočno kartico, je dejansko vseeno, kakšen procesor in čipset ima. Itak pa uporabljajo že vse matične čipe od Realteka in drugih tajvanskih (azijskih) firm.


Zato ker znajo bit ptoblemi z usb in fw napravami.

Tu mas za slabis 400eur kar solidno komplet zadevo.... klik

guest #44 ::

Danes mi je crknu moj star PC, hotu sem ga utišat sam zgleda, da sem ga permanentno utišal. Matična in ram sta šla, grafična dela, CPU mislim da tud.

Mislim, da bom res moral po nakupe še dobr, da bo plača hmal.

Neki me zanima

A tiste majhne plate "uATX" al kaj so že, ki so krajše od običajnih, gredo komot v miniTower ohišje ne?

A so WD diski tihi?


Glede na to, da nočem vse zapravit za PC sem skoraj najdu pravo konfiguracijo, kaj menite? (rabljenih verzij nočem, sem se že opeku ene parkrat, ta elektronika je občutljiva zadeva in pojma nimam kdo je bil model, ki si jo je lastil)

http://www.mimovrste.com/artikel/238007...

http://www.mimovrste.com/artikel/242003...

http://www.mimovrste.com/artikel/206005...


Eno miniTower ohišje z 120mm ventilatorjem, en pocen ram DDR3 2gb in to je več al manj to. V prihodnosti si bom mogoče omislil še 2gb rama.
Za intela sem tud gledal, sam se mi je zdela ponudba slabša, glede kompaktibilnosti nisem zasledil da bi EMU zajebaval na AMDjih, sicer pa sem nekje bral, da so celo neki sodeloval.

Rad bi si kupil originalne Win7 sam gonilniki znajo bit frka.

Želim, čim manj komponent v škatli, da gre čim manj narobe ko bo star. Glede moči pa pomojem nebi smelo biti grozna kriza, ker pomojem tok zahtevnih komadov še neki časa ne bom počenjal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov build - dilema (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
678307 (6610) D3m
»

Iščem program za izdelovanje glasbe

Oddelek: Programska oprema
215813 (3699) Wolfox
»

Ultimativni prenosnik za cca 600eur

Oddelek: Kaj kupiti
262932 (2106) Dromar
»

PC za avdio produkcijo

Oddelek: Kaj kupiti
201332 (966) Tomson
»

Računalnik za glasbeno produkcijo

Oddelek: Zvok in slika
132731 (2539) 20sdfj093f

Več podobnih tem