» »

14 let- kako starše prepričati da bi si lahko kupil moped

14 let- kako starše prepričati da bi si lahko kupil moped

1
2
3

DOOM_er ::

;-) se najde par ljudi ki jo dobesedno študira.
Velik folka brez izpita se zna bolje peljat kot tisti z izpitom.....


vau res so carji totalni, jst bi kr otroke z njimi imu
Robots will steal your job. But that's OK

flipflop ::

Skoraj sigurno ni, tam sem namreč že kdaj videl miličnike.

Vice ::

Rec fotru, da te bejbe ne šmirijo ker nisi đek in da ti ta problem lahko reši samo zelen avtomatik. Če te bo bukavo gledal pa argumentiraj, da boš s tem zelenim avtomatikom laži bejbe zapecal in da ti bo to dvignilo self esteem kar bo pripomoglo, da boš imel več volje in vere vase in posledično bo to pripeljalo v voljo do učenjea in seveda nato do boljših rezultatov v šoli.

Pa kakšno buklo o znakih le poglej ker če boš imel bulo na glavi, namesto drugje, bo fotr vedu, da si ga nategnu in boš ostal brez mopeda in seveda s tem tudi brez denarja.

Melanholija ::

S tem motorjem si bo pridobil poglede samo pri gejih. Drugače pa naredi izpit! Ni nujno, da ga boš naredil v prvo ter kupi si čelado!

;-) ::

Ni nujno, da ga boš naredil v prvo


Kdor ne naredi izpita za bicikl, cpp, prvo pomoč, za moped, za avto v prvo mu sploh nebi dal več priložnosti, to so najlažje stvari v celem življenju.

Avenger ::

Najlažje je nič mislit, pa samo hitro tipkat. Na izpitni vožnji se lahko marsikaj zgodi in je padec delno pogojen z naključjem, ni zdej to nek absolutni test, ki bo pokazal ali bo kandidat dober voznik ali slab. Sicer sem tudi jaz naredil v prvo, čisto lahko pa ne bi.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Steinkauz ::

Ni nujno, da ga boš naredil v prvo


Kdor ne naredi izpita za bicikl, cpp, prvo pomoč, za moped, za avto v prvo mu sploh nebi dal več priložnosti, to so najlažje stvari v celem življenju.


Jst bi ga raj teb vzel glede na tvoje opise voženj

paljer ::

Pa dejte no, neumnosti. On se hoče po vasi malo levo in desno zapeljati. In s tega delate vn celega hudiča.

reptilia ::

brez veze motor. razmišljaj raje bolj "originalno", če ni policajev, če ni semaforjev itd. kupi avto za 120e. Se boš lahko še po dežju vozu!
Forgive your enemies, but never forget their names.

ABX ::

Pa dejte no, neumnosti. On se hoče po vasi malo levo in desno zapeljati. In s tega delate vn celega hudiča.


To niti ni tako slaba ideja, vsaj občutek za motor bo dobil preden gre v mesto.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

alexa-lol ::

kupi si piaggio ciaota..ne rabis izpita in gre 43 km/h. Če zamenjaš auspuh gre 50-55 km/h.

Kron ::

Motor iz omenjenega oglasa.

Letnik: 0
Starost: rabljeno
1.registracija: 2009
Tehnični pregled: 1/
Prevoženi km:
Motor: 50 ccm, 20 KM, 1 valjni, 2 taktni,
Moč motorja: 15 kW / 20 KM :D
Menjalnik: avtomatik
Kategorija: Moped
Barva: zelena
Ogled: Motorno kolo si lahko ogledate na našem naslovu!


Oprema in ostali podatki:

- 1.lastnik



Motor je brez papirjev. last dedka in ni ukraden Za ureditev papirjev ni hudih postopkov.



Od kdaj pa ima avtomatik 20 konjskih moči.:))

----

Drugače pa brez izpita ni motorja.
=**=C64=**=

jype ::

Kron> Od kdaj pa ima avtomatik 20 konjskih moči.

Gvišn je aceton vliu u tank.

hojnikb ::

Motor iz omenjenega oglasa.

Letnik: 0
Starost: rabljeno
1.registracija: 2009
Tehnični pregled: 1/
Prevoženi km:
Motor: 50 ccm, 20 KM, 1 valjni, 2 taktni,
Moč motorja: 15 kW / 20 KM :D
Menjalnik: avtomatik
Kategorija: Moped
Barva: zelena
Ogled: Motorno kolo si lahko ogledate na našem naslovu!


Oprema in ostali podatki:

- 1.lastnik



Motor je brez papirjev. last dedka in ni ukraden Za ureditev papirjev ni hudih postopkov.



Od kdaj pa ima avtomatik 20 konjskih moči.:))

----

Drugače pa brez izpita ni motorja.

Pa še računa nima, tak da zna bit problem reg.
#brezpodpisa

ABX ::


Pa še računa nima, tak da zna bit problem reg.


Glede na to da izpit ni problem ... :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

;-) ::

Najlažje je nič mislit, pa samo hitro tipkat. Na izpitni vožnji se lahko marsikaj zgodi in je padec delno pogojen z naključjem, ni zdej to nek absolutni test, ki bo pokazal ali bo kandidat dober voznik ali slab. Sicer sem tudi jaz naredil v prvo, čisto lahko pa ne bi.


Torej nisi siguren v sebe.

flipflop ::

Koliko km si pa že prevozil?

;-) ::

60.000 malo več.

Liker ::

Smeško, v ljubljani je cca. 10 točk kjer na izpitu ODLETIŠ, če te inštruktor ni peljal čez tiste točke, in te opozoril na to.
Od zelo slabo vidnih znakov, do praktično nevidnega desnega pravila, etc...
Na eno izmed teh for sem jaz padel na društvenem izpitu, že pred mnogo mnogo leti. Najbrž sem potemtakem izjemno slab voznik, a ne? Saj vendar vsak še tako zabit voznik loči med dovozom v garaže in ulico z eno hišno številko, eh?

Verjamem pa da kje na kakšni vasi, kjer se je potrebno do najbližjega semaforja zapeljati 20km ni problem narediti izpita.
Verjetno gredo zato tisti malo bolj nesposobni rajši delat izpit kam na periferijo ...

O tvoji miselnosti si pa že dosti povedal. Upam samo da ko zapustiš ta svet, da jih ne boš vzel veliko s seboj.

Ejsi_Disi ::

Pa dejte no, neumnosti. On se hoče po vasi malo levo in desno zapeljati. In s tega delate vn celega hudiča.


Točno tako. Naj se fant navadi na moped (konec koncev govorimo o mopedu, ne motorju) in ko bo dovolj star, naj opravi še izpit. PRedvsem je tu pomemben CPP. Vozit mopeda te tako ali tako ne bojo naučili. Osmico pa fant lahko trenira na domačem dvorišču.

SAm sem si tudi letos omislil automatika, samo zato da se 1x na teden zapeljem do strašev na kavo. In to po stranski cesti vsega 2 km. Ampak zaradi tega ne mislim mopeda registrirat.

ŽE vidim, da se bo par osebkov takoj zgražalo. ENi so pač bolj papeški od papeža.:)
Rock n' roll ain't noise pollution!

imagodei ::

Za navadit na moped je dost, če se pod nadzorstvom staršev lahko voziš 10 min dnevno gor in dol po neprometni ulici. Ne pa, da greš na drug konec vasi/mesta, se vključuješ v promet in frajariš, izsiljuješ, menjaš pasove brez nakazila smeri...

Tolk za navadit na moped - je 200m ulica čez glavo. Če se pa hočeš naučit CPP in obnašanja v prometu, je pa za to avtošola.
- Hoc est qui sumus -

moto-maniak ::

js mam treutno 13 let pa mamo doma enga avtomatika pa mam že dost pameti k fotr misl d neznam zavijat al pa dat gas. nemorm ga pa prepričat bi mi dau moped za en krog po vasi k nima nč prometa.pa sei sm se že pelu pa tko sam d bi mi pa dovolu do soseda pa nazai k je ene 200m NE!!! mi reče pa me napodi nei grem u sobo steni govort kva nei nardim???

HVALA ZA KAKRŠNEKOLI ODGOVORE!! :)

amigo_no1 ::

Počakaj da boš 14, naredi izpit.

Za 200 m razdalje ne rabiš mopeda.

Zgodovina sprememb…

CleanPower ::

dej mi mal svetujte kak moped je zdej najbolši price/performance da ne omaga na prvem klancu pa da je pod 80eur? seveda lahko rabljen

amigo_no1 ::

Apn6 (ali apn 4) (codename Štirka) ?
PO možnosti z "vetranco" za hlajenje (sem spadajo itak vsi starejši od letnika 2006 ?, ko so začeli z lamo cilindri in brez "vetrance").

Čeprav boš za 80EUR težko dobil kako ohranjeno štirko, prej avtomatika.

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

Teenagers, the scourge of the universe!

Invictus ::

Tvoj foter ma čisto prav.

Jaz svojim otrokom tud ne bom pustil mopeda. Idealno za drag samomor ...

Pol pa se izjave da ne rabi izpita ... svašta.

Sam sem prav srecen da se nisem ubil z motorjem ... Sem imel več sreče kot pameti ...

LP I.

#AzZey ::

Eh nekatiri starši so preveč zaščitniški. Ko bi oni vedl da s kolesom lahko prej pristaneš v bolnici ko pa z mopedom bi tut mal drgugače gledal na to.

Kako se pa boš privadil na stvari če pa neboš imel izkušenj. Se bote pa potem pri dvajsetih letih kupili nek šprotn motorj ki gre 300 po cesti ali crossa ki gre 150 po gozdu =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: #AzZey ()

amigo_no1 ::

Tudi peš lahko pristaneš v bolnici: padeš pozimi, te povozi avto, kolesar te zbije.

#AzZey ::

Se zgodi. Ampak vseeno imaš pri 14 malo več pameti na mopedu kot pa pri dvajsetih poln adrenalina na r1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: #AzZey ()

CleanPower ::

Jaz svojim otrokom tud ne bom pustil mopeda. Idealno za drag samomor ...

Pol pa se izjave da ne rabi izpita ... svašta.

Sam sem prav srecen da se nisem ubil z motorjem ... Sem imel več sreče kot pameti ...

mogoče bojo pa tvoji otroci malo bolj sposobni od tebe.
IMO je avto bolj nevaren od motorja. poglej moto gp in formulo 1 -kje jih je več umrlo?
sicer pa kaj ti bo izpit? motor se moraš naučit vozit sam, ne bo en drug vozil namesto tebe. izpit je samo metanje denarja stran.

bluefish ::

poglej moto gp in formulo 1 -kje jih je več umrlo?
Lepo. Sedaj pa opravi domačo nalogo in poišči cifre za promet, ne pa dirke. Nato najdi še število vseh registriranih vozil posameznih kategorij in naredi relativno primerjavo. Bo šlo?

sicer pa kaj ti bo izpit? motor se moraš naučit vozit sam, ne bo en drug vozil namesto tebe. izpit je samo metanje denarja stran.
Aha. Hitro v fotrov avto in na avtocesto.

Tilen ::

CleanPower je izjavil:


IMO je avto bolj nevaren od motorja. poglej moto gp in formulo 1 -kje jih je več umrlo?



Kakšna je pa kaj možnost, da ti kdo odvzame prednost ali pa da se čelno zaletiš v nasproti vozeči traktor ali avto pri F1 ali MotoGP?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Bananovec ::

#AzZey je izjavil:

Eh nekatiri starši so preveč zaščitniški. Ko bi oni vedl da s kolesom lahko prej pristaneš v bolnici ko pa z mopedom bi tut mal drgugače gledal na to.

Kako se pa boš privadil na stvari če pa neboš imel izkušenj. Se bote pa potem pri dvajsetih letih kupili nek šprotn motorj ki gre 300 po cesti ali crossa ki gre 150 po gozdu =)

Odvisno kakšen delež možganov je zakrnelih. Recimo moji prijatelji se včasih res radi vozijo s kolesom ala dirkajo v grabo, bremze ne primejo in oh joj, se poškodujejo. Tako sem letos videl zelo veliko poškodb. Medtem, ko jaz še v ŽIVLJENJU nisem imel ene resne poškodbe zaradi kolesa. Pa pravtako dirkam v grabo. S tem, da jaz peljem 30km/h, oni pa 50. Jaz bremzam, ko je potrebno, oni bremzajo, ko je prepozno.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

#AzZey ::

9000 res je. Vse je v glavi. Samo nekatiri tudi po resnih poškodbah vozijo naprej. Zadnič sem gledal preverjeno in je negdo rekel da je imel nesrečo in se je za tem ko je prišel iz bolnice vozil po avtocesti z gipsom na nogi. Odvisno od človeka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: #AzZey ()

Pyr0Beast ::

Ja, sej naša invalidna deda bi se tudi vozili na pol ohromljeni zaradi kapi, cegel na gas pa gremo :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

amigo_no1 je izjavil:

Apn6 (ali apn 4) (codename Štirka) ?
PO možnosti z "vetranco" za hlajenje (sem spadajo itak vsi starejši od letnika 2006 ?, ko so začeli z lamo cilindri in brez "vetrance").

Čeprav boš za 80EUR težko dobil kako ohranjeno štirko, prej avtomatika.


Tomos apn6s uzemi. Automatsko paljenje nogom 6 puta snažno ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

CleanPower ::

Lepo. Sedaj pa opravi domačo nalogo in poišči cifre za promet, ne pa dirke. Nato najdi še število vseh registriranih vozil posameznih kategorij in naredi relativno primerjavo. Bo šlo?

zdej si me pa tok razpizdil da grem mal z mopedom po vasi noret;(

imagodei ::

Ja super. blueFish se bo pa ful zasekiral, v jok in na drevo, pa vse igrače s sabo.

Majčken si še, pa se ti te stvari glede izpita, motorja in prometa zdijo tako čudne, nepravične in nepoštene. Pa tako zanimive ob enem. Ti bi pa tako rad s tem motorjem "prdel" po vasi. Ne zato, da bi se z njim odpeljal na delo, ne zato, da bi z njim kaj zaslužil, ampak samo zato, da bi - hja, pač zganjal ropot in šel na živce sosedom. Za nič pametnega, torej, ampak samo zato, da boš kuril bencin. Ker imaš po vsej verjetnosti polno rit in ti nekdo drug daje denar za tankat oz. ti bencin tanka atek.

Še vedno nisi povedal, kje se jih v resničnem življenju več ubije: na motorju ali v avtu.
- Hoc est qui sumus -

CleanPower ::

haha...tip je resno vzel..:D
več se jih ubije v avtu

bluefish ::

Cifer še vedno nisi pokazal.

Vikking ::

CleanPower je izjavil:

haha...tip je resno vzel..:D
več se jih ubije v avtu


V Sloveniji je vožnja z motorjem 50x bolj nevarna kot vožnja z avtomobilom. Statistiko si lahko pogledaš na straneh policija.si

guest #44 ::

Vikking je izjavil:

CleanPower je izjavil:

haha...tip je resno vzel..:D
več se jih ubije v avtu


V Sloveniji je vožnja z motorjem 50x bolj nevarna kot vožnja z avtomobilom. Statistiko si lahko pogledaš na straneh policija.si


1. Ker veliko ljudi prestopi na močnejše motorje brez kakršnihkoli predhodnih izkušenj. Pol beremo kako ga je zaneslo ven iz ovinka.

2. Ker vozniki avtomobilov so totalni debili, ki izsiljujejo prednost brez kakršnegakoli pomisleka.

3. Naše ceste so v kurcu.


Če bi bilo več voznikov motorjev na cesti kot avtov bi se varnost močno povečala. Avto pri 100km/h naredi mnogo več škode kot motor pri 100km/h.

Pyr0Beast ::

3. Naše ceste so v kurcu.

Zanimivo da jaz še nisem zletel iz ceste pa če so še tako v kurcu. Ziher moram met srečo.

2. Ker vozniki avtomobilov so totalni debili, ki izsiljujejo prednost brez kakršnegakoli pomisleka.

A dej no bejž. Kot da so pa motoristi perfektni. Motorist gre pogostoma prehitevat brez da se sploh prepriča ali je to varno, lepo spregleda žmigavec za na levo in gre pametnjakovič kar prehitevati (sem jih že par tako skoraj pobil) ali prehiteva po desni (kjer ga sploh ne pričakuješ)
Da norenja po mestih, vožnje brez glušnikov sploh ne omenjam.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bluefish ::

Avto pri 100km/h naredi mnogo več škode kot motor pri 100km/h.
No shit. Motor ima tistih 150kg ali koliko teže, avto desetkrat več.
Si pa kljub temu oglej kake posnetke čelnih trčenj motorja in vozila pri visoki hitrosti - kakemu Cliotu razsuje pol motornega prostora.

Okapi ::

Jaz bremzam, ko je potrebno, oni bremzajo, ko je prepozno.
Zato pa nikoli ne zmagaš>:D

O.

amigo_no1 ::

Tukaj na ST je nekdo lani dal en link od resne UK preiskave, ki je pokazala, da je krivda v nesreči, v kateri sta udeležena motor in avto, na motoristovi strani samo v 33% primerih.

Pri nas pa prometna p. v 99% ugotovi v 3 sekundah ko prispejo na kraj nesreče (in ni važno če gre za nesrečo motor& avto ali avto&avto ali samo en avto), da je bil kriv:

1) v primeru motor& avto: voznik motorja, ki ni prilagodil hitrosti (ni važno če je bil udeležen Tomos Apn6, Yamaha R1 ali en Čoper,ki že pri 50 km/h ropota kot F16)
2) avto&avto, tisti 1%, ko nimajo instantnega odgovora (beri neprilagojena hitrost)
3) samo en avto; itak da voznik, ki ni prilagodil hitrosti

Še slabše od vožnje po mestu (kot motorist), ko te vozniki enostavno ne vidijo ali nočejo videti, če nimaš res velike krave (Honda Goldwing, Bmw GS 1200) je vožnja skozi vasi, kjer te nabaše kak 70+ letni kmetovalec s prikolico, ki ne opazi pravočasno niti avta, niti avtobusa kaj šele motorja (in to vse pri njih vožnji po omejitvah).
Opažam (vožnja po mestu, z avtom) da so dnevi, ko me še tako kdo nevede izsili, ker ljudje počnejo med vožnjo hkrati še 10 drugih stvari oz so v mislih nekje drugje, samo pri vožnji ne.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Sam nisem uspel prehiteti še nobenega motorista, so pa ravno ti super previdni motoristi večkrat prehiteli mene, v škarje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Debile imaš povsod, samo oni v avtih preživijo dlje.
Mene bolj skrbi ko prehiteva avto v škarje, takrat je namreč malo manj prostora za umakniti se.

Manjka nam eno pravo dirkališče, kjer bi lahko vsak za nek minimalen znesek testiral svojo kočijo v raznih okoliščinah (mokra cesta, ovire, zaviranje).

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Dirkališče je menda že v pripravi - nekaj se je govorilo o okolici Sežane, vendar bo verjetno kje drugje.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

moped (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8016417 (4176) woroh4
»

Vožnja motornega vozila do 50ccm(kubikov).

Oddelek: Loža
2512679 (4078) Gapi
»

Za katera kolesa z pomožnim motorjem je potreben izpit?

Oddelek: Na cesti
3932649 (2751) St235
»

50 ccm

Oddelek: Loža
458769 (6422) Formula 1
»

Mladoletnega dobila policija prez vozniške in registracije!! POMOČ

Oddelek: Loža
246393 (5556) steev

Več podobnih tem