» »

Najdi.si - goljufija?

Najdi.si - goljufija?

knesz ::

Zadeva je nekako taka:
prejšnji mesec se je znanec odločil, da bo poizkusil pospešiti prodajo za svojo firmo z oglaševanjem preko najdi.si. Na najdi.si so mu oglas objavili in mu veselo poslali račun za 1200 klikov, nekje nekaj čez 400€, ki naj bi bili opravljeni preko njihovega iskalnika.
Google analytics pa pravi drugače. Na tem in tem linku je graf obiska, tukaj je graf direktnega obiska dotične strani, tukaj pa graf obiska preko referenčnih strani.
Tukaj je vsebina loga s strežnika teh dveh dni, za to domeno. Pozor, log je velik nekje 13mb.
Ime domene v logu je spremenjeno.

Na račun bo znanec napisal pritožbo, zanima me pa še vaše mnenje o tej zadevi.

lp

schtr4jh ::

Če prešteješ vse ip naslove, prideš do cifre 1087 (apache log).

Morš vedet, da nobena statistika ni prava - ja, tudi google analytics včasih "laže".

Dejansko je na stran prišlo (recimo) 1000 unikatnih obiskovalcev (glede na apache log), vsak peti pa se je hotel vrniti na stran in ni imel linka, zato je še enkrat kliknu na oglas na Najdi.Si.

PS: To je samo moja razlaga ;-)

KoMar- ::

Najdi.si ima vse meritve klikov avtomatske, tako da je edini razlog za tvoje nezadovoljstvo napačna percepcija klikov / unique obiskovalcev...

Gost ::

Ja, kaj pa veš kako to oni računajo. Verjetno imajo še kakšno skripto, ki malo nabija klike, da je minimalni račun xy EUR.

Še ena možnost:
Šteti začne in dojame šele, ko je stran naložena (koda je na dnu body taga). Nekdo klikne iz najdi.si-ja, pogleda na hitro stran še preden se naloži in nato takoj zapre stran. GA ga tako ne vidi, najdi.si ga je pa prištel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

Apple ::

Še ena možnost je... če ima folk v FFju disableano izvajanje javascripte, potem mu tud google ne bo zabeležil obiska... najdi.si pa bo...
LP, Apple

KoMar- ::

Ja, kaj pa veš kako to oni računajo. Verjetno imajo še kakšno skripto, ki malo nabija klike, da je minimalni račun xy EUR.

Vem, ker delam tam. Namigovanja na "skripto" so pa vsaj nesramna, če ne kaj drugega.

techfreak :) ::

Poleg tega pa Najdi.si nima razloga za goljufanje, saj imajo dovolj podjetij, ki tam oglašujejo.

knesz ::

Najdi.si ima vse meritve klikov avtomatske, tako da je edini razlog za tvoje nezadovoljstvo napačna percepcija klikov / unique obiskovalcev...

Nisem nezadovoljen, samo rad bi si razčistil, od kje taka razlika med obiski iz referenčnih strani, ter obiski z direktnim dostopom na stran.

Se mi pa poraja še eno vprašanje: kako to, da je bil povečan obisk zabeležen samo v teh dveh dneh, potem je bil pa čisto normalen za to stran, 5-10 klikov. Kot da bi stran brisali iz najdi.si iskalnika.
Hvala za pojasnilo.

techfreak :) ::

Se mi pa poraja še eno vprašanje: kako to, da je bil povečan obisk zabeležen samo v teh dveh dneh, potem je bil pa čisto normalen za to stran, 5-10 klikov. Kot da bi stran brisali iz najdi.si iskalnika.
Hvala za pojasnilo.

Nisem prepričan, ampak imam občutek, da ima to opraviti s tem, da je plačal samo za 1000 klikov. Nevem no.

(In ja, to je bil sarkazem)

Matheeew ::

Ehhh. Razlika med 1087 in 1200 ni baš velika razlika.

Na pamet bi rekel, da je večja možnost, da je ta tvoj kolega gorenc, kot da najdi.si nateguje.

knesz ::

Ehhh. Razlika med 1087 in 1200 ni baš velika razlika.

Na pamet bi rekel, da je večja možnost, da je ta tvoj kolega gorenc, kot da najdi.si nateguje.

Saj nisem trdil, da najdi.si nateguje.
Napisal sem samo, da sta mi nejasni dve stvari, za katere sem upal, da bi jih KoMar- lahko pojasnil in sicer:
Zakaj je bil ves obisk samo v dveh dneh, potem pa nič in pa, zakaj so zadetki na Google analytics prikazani večinoma kot direktni zadetki in ne kot prihod na stran z referenčnih strani.

Če je storitev izvedena korektno, potem plačilo ni problematično.

KoMar- ::

knesz, prosim, pokliči na 01 / 500 85 26 in ti bojo sodelavci rade volje odgovorili na tvoja vprašanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zastonj sms service na spletni strani

Oddelek: Programiranje
152162 (1591) Excavator
»

Joomla in zemljevid

Oddelek: Izdelava spletišč
81483 (1239) Nona
»

Najdi.si lahko "bana" stran?

Oddelek: Omrežja in internet
92268 (1773) poweroff
»

Za vse loverje Matkurje, Slowwwenie, Eona in podobnih...

Oddelek: Omrežja in internet
112269 (1330) McSpike
»

SLO portali

Oddelek: Omrežja in internet
222463 (2125) Elemen_T

Več podobnih tem