» »

problem z lcd zaslonom

problem z lcd zaslonom

violamb ::

Nujno prosim za pomoč če mi zna kdo pomagat.
Doma ima laptop TroNote T75-DXD in mi je tam kjer je pritjeni spodnji in zgornji del popokala plastika.
Zdaj čes čas pa mi je crknil ekran, po zvoku se sliši da pride not do windows.
A mi zna kdo pomagat ali so to šli fuč samo kaki konektorji, ker se ne spoznam na to ali morem menjat ekran.
Laptop mi ni ničpadel po tleh, tako da ni mehanska napaka.
Prosim če kdo ve za koga ki popravlja ekrane.
Hvala že vnaprej za pomoč

Voluharr ::

Razdri in poglej. Če je šlo kaj, je to kabel pa še to ne verjamem.

denabiker ::

Pozdravljeni.

prosil bi za pomoc pri LCD zaslonu na laptopu. Spodaj so slike. Cudno se mi zdi, da ni bilo nobene fizicne poskodbe, pa izgleda kot da je pocil zaslon. Sem nesel na servis, ker je v garanciji, a so rekli, da je to fizicna poskodba in pod garancijo se ne steje.
V zacetku so se zacele pojavljati crte po ekranu in sem sumil na graficno kartico. Te crte so bile cez cas zelo goste, nakar je v kotu se pojavila kot neka crta / kot da bi bilo poknjeno. Ta crta se spremminja in je sedaj se razsirila cez cel ekran. No, mogoce boste iz slik kaj ugotovili. Je pa to resda prenosnik najnizjega ranga, dell vostro a860, vprasanje kako je kaj s kvaliteto. Najbolj me jezi ker smo se doplacal za 3letno garancijo, a na servisu hocejo skoraj 200 eurov za popravilo. Noro drago, prav oderusko za tak slab lcd zaslon. Sam prenosnik ni vreden se toliko denarja v brezhibnem stanju. Ne vem kaj naj naredim, ali bi poiskal isti prenosnik v okvari z OK zaslonom za majhne denarje in bi sam zamenjal. Potem gre garancija po gobe...

 slika 1

slika 1



 slika 2

slika 2



 slika 3

slika 3

Zgodovina sprememb…

ModriN96 ::

na garancijo kr lepo pozap...loh se spustiš u lastne stroške in se zamenja ekran al pa nov leptop...

#000000 ::

Ta zaslon je zanič ker je počen, zakaj je počil pa vprašanje, lahko je prišlo do napake pri sestavljanju (kar dvomim) lahko se ti je kdo (pa ne veš) samo malenkost usedel na prenosnik in je prvo samo malenkost počil pol pa je ta raszpoka počasi rasla, lahko pa je padel po tleh ali pa si ga enkrat nerodno prijel in malo preveč pritisnil na zaslon in spet je lahko malenkostna razpoka rasla. Lahko pa si takega že dobil, ampak si zajebal ker nisi takoj nesel na garancijo, takrat bi ti mogoče še upoštevali.

Druge ti ni kot drug zaslon.

ne_kdo ::

kupi preko ebay-a enkran pa boš prišparal več kot polovico denarja. pa si ga sam pol zamenjaš.

lp

#000000 ::

Ta zaslon tud na ebayu ne bo manj kot 250 evrov, govorim za novega in genuine.

solatko ::

Pri nas so še dobri zasloni od 60EUR naprej. Poglej karakteristike in pazi samo na enak vklop, resolucijo in velikost, zamenjanega imaš v 15-ih minutah, če nisi še nikoli tega delal- Poiščeš na googlu navodila ali celo posnetek: displey repair in model računalnika.

#000000 ::

Solatko, ne vem če bo tale 60 evrov, ker se mi zdi da je 15.6 če bi bil 15 ni zime ga dobiš celo za manj, ampak te so pa dragi, al pa kakšen 14.1 ki ga za maj kot 120 ne dobiš in podobne mere.

#000000 ::

A obstaja kakšna stran za preverjenje kompatibilnosti zaslonov ?

solatko ::

Pogledaš oznake in jih daš na google, pa ti vrže ven vse mogoče. Kar se tiče velikosti se ti ne sme zdet, ampak imaš točne dimenzije in ja, včasih je potrebno malo počakat, da se kakšna plata sesuje in bit dokaj hiter, saj meni ni nikoi displey ostal več kot dva dni na Bolhi.
Evo cel računalnik za 250EUR:
http://www.bolha.com/oglas1272282695/pr...
celo 3-ije so na bolhi če odtipkaš model - vsi po 250EUR-med cenejšimi zamenjavami monitorja, če računaš servis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

#000000 ::

Ja sej ravno to je problem ko vrže za en in isti prenosnik vsaj 3 do 4 različne vrste zaslona paše pa ponavadi samo eden.

denabiker ::

hvala za odgovore.
Še eno vprašanje, ta čas bom iskal na bolhi kakšen isti laptop v okvari z OK zaslonom ipd. Bi pa ta čas uporabil zunanji monitor. Samo ne vem, kako naj nastavim na zunaji monitor, če pa nimam slike. Bom probal s tipkami, če so??? (vem, da na enih laptopih so imeli bližnjice na tipkovnici, da si kar avtomatsko preklopil že v štartu).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaslon za prenosnik za Lenovo - nasvet za Spletni nakup

Oddelek: Kaj kupiti
221588 (1145) Manager
»

Garancija na počen ekran na laptopu (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
648386 (6232) Zheegec
»

Problem z trgovino-laptop (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588137 (6715) Mentalist
»

Zožanje slike na netbook-u?

Oddelek: Pomoč in nasveti
211771 (1515) rbalig
»

Poškodba monitorja na laptopu

Oddelek: Pomoč in nasveti
101328 (1254) Linksi

Več podobnih tem